Съпротивление /боя Мечове/

• Мои наблюдения за Кралица Мечове.
      Понеже в последно време,се появявам като Кралица Мечове,анализирах себе си в последните си дени,като поведение,емоции,реших да споделя,защото осъзнах,че Кралица Мечове освен заученото ни и известното ни,като хладнокръвна,безчувствена,действаща и режеща,тя е и друго,а именно:

Тя не е безчувствена,а осъзната,вижда ситуацията,положението ,проблема в действителния му вид,не нито захаросан ,нито вложени напразни надежди,нито оптимист ,нито песимист,релистик е. Осъзнава болката,както я чувства, но не се поддава на страха,на паниката ,като другите кралици ,успява да се овладее, търси усилено решение,осъзнава,че тя трябва да направи нещо,защото най-добре ще свърше сама нещата.
      Кой каза,че била безчувствена ,не има чувства,дори може да я изяждат ,като киселина от вътре,но тя намира сила в тази болка или да го наречем емоция,окопитва се и търси изход,разрешение. Тя може да бъде безпощадна и зла,безкомпромисна,но не и безчувствена,нали и това са чувства,нали когато си лоша ,също го правиш от емоции ,по точно и това са емоции,но тук няма истерия,а един вид бариера,ниво на допустимо поведение,изблик.
      Кралица Мечове,много често чувства повече болка от другите кралици,по лошото е,или по точно хубавото е,че е осъзната и контролира това,тя осъзнава и знае,че трябва да направи това,което трябва,въпреки всичко,въпреки нежеланието или болката. Другите кралици биха се пощадили,но не и тя... Кралица Мечове,може да изтърпи и деветте кръга на Ада и пак да стои с вдигната глава,без да издаде и гък ,но това не значи ,че тя не чувства и страда,напротив,но има волята и силата, да абстрахира ума си от това и да погледне отвисоко на проблемите и да изживява болката си без външни изблици ,да ѝ кърви сърцето,да страда дори,но никой да не го забележи или заподозре,тя се владее дори в гнева си,в яда си,дори и в безразличието,което е способна да покаже,но умът и работи на високи обороти,преценява с няколко хода на пред,какво ще последва или би последвало.
      Кралица Мечове взема решения,крайни ,но вьрмането на решения не е лесно, щом се е появила Кралица Мечове за вземане на решения ,означава ,че не е безболезнено,иначе може да бъде Кралица Жезли,Кралица Пентакли ,но при Кралица Мечове нещата са други,тя променя съдби ...
      Кралица Мечове е уверена,силна,волева,неотстъпчива,може бини крайна,но това нито една друга Кралица не го може,защото при тази З Кралица нещата,ситуацията,положението,проблемите са сериозни,изисква да можеш въпреки всичко да направиш това,което трябва или решил,било то грешно или правилно.
      Кралица Мечове за мен сега като се замисля,показва изпитания,за да се появи тя,значи има нещо за разрешаване,за оправяне...и трябва да си подготвен за това с качествата на тази кралица,тя не се появява току така...
      Тя може да бъде ,както ангел спасител за някой,така и проклятието му или края му . Зависи кое е преценила тази кралица ,че заслужаваш (когато се появи за друг в гледане) .
      Кралица Мечове не е за подценяване,тя е страшна,защото тя може въпреки всичко, да действа безкомпромисно,въпреки чувствата си. Може да помогне,въпреки ,че цял свят ще е срещу нея,или да навреди,въпреки молбите и сълзите на най-близките ѝ хора...
      Кралица Мечове е една от най-изстрадалите кралици,опитала най-много болка,мъка и несправедливост,но се е изправяла след всеки забит в нея меч, те са я калили и научили ,че слабостта е пагубна и че няма място за нея. Така се става Кралица Мечове,докато при другите кралици ,може да носиш тяхната характеристика по рождение да кажа,при тази не може,тя се извоюва със страдание,щеш не щеш и не всеки е способен да има нейния характер или потенциал,не всеки е достатъчно силен за тази титла,корона -тя е много тежка...,но този/тази ,който я има е като помазан,защото има силата да се справи и пребори почти всичко и да издържи(дори без да бутне на акъл) и да се надсмее на всички и всичко :)
      Не се става лесно Кралица Мечове и не всеки ще стане ... Радвам се лично за мен,че за Таро съм такава в напрегнати,проблемни,оплетени и сложни ситуации и периоди,защото винаги бях Кралица Пентакли ,а сега съм Мечове и виждам и чувствам огромната разлика.
      Е след трудния период,пак ще си стана Кралица Пентакли :D ,за ежедневни въпроси,когато няма нужда от тежка артилерия :D
      Незнам дали ,съм права в тези си наблюдения и анализ ,но аз това осъзнах и реших да го споделя с вас момичета.

Скоро ще пиша и за Обърната 4 Чаши в съответната тема.
      Хубав ден!
    • Момичета,при въпрос с отговор “да/не” 10 меча на трета винаги ли дава отговор “да”?

Armid написа:

Може би отговора на въпроса се крие в 10 меча. На трета позиция в 99% винаги означава "да", дори и логиката да го възприема за "не". (последното е цитат от Архива)
      В същия случай 3 меча на трета ще даде ли винаги отговор “не”? Какви са вашите наблюдения?
    • Само за 10 меча мога да говоря, че е жестока карта, и на 3-та дава промени, но те не се усещат веднага. И, разбира се, всичко си има цена, може да е некомфортно, но после след сълзите, ще си заслужава.

Жестока в хубав смисъл
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur

• Moon написа:

Момичета,при въпрос с отговор “да/не” 10 меча на трета винаги ли дава отговор “да”?

Armid написа:

Може би отговора на въпроса се крие в 10 меча. На трета позиция в 99% винаги означава "да", дори и логиката да го възприема за "не". (последното е цитат от Архива)
      В същия случай 3 меча на трета ще даде ли винаги отговор “не”? Какви са вашите наблюдения?
      при мен 3 меча последна винаги е отказ, без обяснения. Не му е времето, мястото и т.н.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Искам да споделя наблюдение по 10 меча и също така-колко буквално е Таро на моменти.
      Потърси ме стар познат по-рано днес и предложи да се чуем вечерта. Изтеглих карти преди това : ас чаши,10 меча,3 чаши. Реших,че ще си говорим общи приказки,ще наваксваме и ще е забавно. Честно казано 10-те меча не можах да ги напасна в картинката. Не се очакваше сериозен разговор изобщо. Да,ама не. Започнахме весело и всичко беше супер,но случайно в разговора се засегна тема,от която ме заболя ужасно,чух неща,които ме нараниха и промениха посоката на цялата комуникация. Завършихме разговора в добри отношения,с усмивка,но аз останах с много хляб за размисъл и да не кажа направо наранена от чутото. Та в тази връзка : 10 меча не оставя нищо непроменено. След това се замислих за теглените карти. Показаха предстоящия разговор безпогрешно,но и последователно във времето. Една от най-буквалните ми комбинации досега! :)
    • Браво, Moon! Определено 10 меча секат много яко, определено по-различно от 3 меча. Болката е силна, но някак по-благородна. :)
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur

• curi0us написа:

Браво, Moon! Определено 10 меча секат много яко, определено по-различно от 3 меча. Болката е силна, но някак по-благородна. :)
      Да! 10 меча носи осъзнаване и неимоверно олекване след това. Някакви стари неща или нещо,което си забутал далеч,за да не виждаш всеки ден. 10 меча го вади безцеремонно на светло,но и носи онова усещане,че няма непреодолима болка. Среща със себе си на друго равнище. Равнище реалност и неотречими истини.