Козметиката, която ползвате

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Козметиката, която ползвате

Темата, която вълнува най-много женското съсловие :)

Ползвате ли, каква и колко често? Декоративната естествено и тя се включва в темата. От какво сте останали доволни?
      Интересувате ли се от модни новини на тази тема? :thumbup:
    • Didi написа:

Темата, която вълнува най-много женското съсловие :)

Ползвате ли, каква и колко често? Декоративната естествено и тя се включва в темата. От какво сте останали доволни?
      Интересувате ли се от модни новини на тази тема? :thumbup:
      Модни новини в тази тема няма как да има, защото рекламите на козметични продукти са среден клас, сравнително евтини и толкова некачествени. Високите брандове не пускат подобни реклами, които ще се въртят по тв-та.

Декоративна козметика: червила и лаковe Clarins, Yves Saint Laurent; спирали Givenchy, Chanel, Estée Lauder.
      Не знам какво конкретно те интересува.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Момичета, искам да ви препоръчам един парфюм, хората, които ме познават, знаят, че парфюмите са ми слабост и наистина е така. Ароматите ме отвеждат в други вселени, в отвъдни светове, където само уханието има значение и е достатъчен само един полъх, за да "викнеш" ангелския хор ...

Та, това е последният ми парфюм, който горещо препоръчвам на всички вас, ще бъдете изключително доволни, защото наистина той заслужава и името си: DONNA на Valentino. Възхитена съм, отдавна не бях, подобни чувства са предизивиквали у мен Chance/ Chanel и Miss Dior/Dior

jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Изпробвах го. Има приятна, топла сърцевина, но мисля нещо у него има твърде сладък цитрус нюанс за мен. Макар да не купувам този клас по финансови причини, имам любимеца: Olympea by Paco Rabanne.
    • Понеже съм минала през всякакви козметики, защото кожата ми е супер суха, както и косата ми, сега преоткривам българските кремове, не знам какъв ще е ефекта, но дано да е добър. Особено бебешките продукти, мисля, че са добри.

Преди време си правех една домашна маска за лице, която ще ви я споделя, тя не е чудо невиждано, но я припомням отново. не мисля да правим нови теми за домашните мазила, защото и тази тема е подходяща.

Та, първо се прави парна баня за лице за около 5 минути, във вряща смес, може да сипете чай от лайка, мента и други билки; след това с тампон попивате течността. Преди това сте приготовили смес от 1 яйчен жълтък и чист мед (стига да не сте алергични), размазвате върху лицето, с изкл. на околоочния контур и така до 15 минути. След това измивате с хладка вода.
      И после нанасяте много лек крем.

Подобна е и маската за коса, но там се добавя рициново масло, не друго, а именно рициново.
      Дано да ви е от полза.
    • Да уточня, че всички пропорции са спрямо обема и дължината на косата. Може да добавите и твърд алкохол, но той освен да загрява, друго не прави.
    • едно от най-хубавите масла и за лице, и за коса, и за какво ли не още, е кокосовото - студено пресовано
    • сега, има жени, за които е противопоказно да ползват околоочен контур и аз съм от тях; първо, нямам нито една бръчка там, все едно дали я наричаме пачи крак или иначе, всички кремове досега, които съм решила да пробвам за това място, ми докарваха сърбежи и обриви

дъщерите следват майките, майка ми е на 60 години и няма и сега там бръчки, т.е. това е важно да се вземе предвид, рядко е, но е факт

едно обикновено намазване със зехтин е идеално

пиша това за изключенията, защото и аз направих това, да се мажа с околоочен крем и си докарах алергия и то от медицинска козметика, затова внимателно
    • хубаво е да поговорим и за модата при веждите, защото те променят всичко, но не винаги изписаните вежди са правилният избор
    • т.е. моят съвет е не си скубете веждите твърде агресивно, защото после не израстват отново, а не вианги оформените като дъга вежди са ок, не, никак не са
    • Мона, съгласна съм за веждите, нека разкажа една случка с мен. Аз имам дебели вежди, няма как скубя ги, но и задължително ги подстригвам иначе ще ми падат на очите, доста дълъг косъм имам :D . Така, но си бях наумила, че ги искам по-дълги и ги обръснах от средата към края :D :D Никога не правете тази грешка, помислих, че до няколко дена ще проникнат и ще са по дълги и гъсти към края, защото там бяха по редички :D . Ами не стана така, поне месец не израсна и косъмче рисувах ги с молив, когато излизам и доста често забравих и се търках нещо по лицето, веждите и ставаха едни дълги линии към косата или ги триех :D :D :D . Беше ужасно! :D след около месец ми израстнаха, но какъв беше следващия шок - бяха рижави буквално рижави на цвят :D :D :S
      Пак ги рисувах с молив и на всичкото отгоре не бяха се сгъстили или удължили :whistling: След още месец всичко се оправи :whistling: :thumbsup: сега съм с перманентен грим на веждите, и да отскубя някое косъмче формата е запазена. Но моят модел вежди да кажа никога не бих заменила с друга форма, затова и го направих :D
      Та така не само при скубане не излизат както трябва, но и ако ги обръснете също :thumbsup:

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().

• Веждите ми си бяха доста дебели, след това преживяха изтъняване, преди 2010, последвано от растеж, но не както преди. Сега съм ок и доволна, не слагам моливи там, не ме бива в художественото оформление с грим, поради липса на желание. Акцент може да бъде очната линия и спирала, също съпроводено с червило.
      Преди години, та и до днес все още практикувам продължително висене пред пц - това ми докара сухота на кожата и по някакви причини забелязвам линии под очите. :D Тълкувам го като причинено от стрес, безсъние. Майка ми нямаше бръчки и беше младолика до минаването на петдесетте.
      Аз имам особен проблем освен това - никакъв фон дьо тен не ми стои добре, най-тежкото, което мога да сложа, е случаен ББ крем. Затова не разбирам жените, които носят многослоен грим и си добавят пудра през целия ден.
    • Първо ще препоръчам аромата, който аз ползвам, а после и въпросчета :D . Много ми харесва този аромат, много е свеж и женствен, според мен, но без да се натрапва и без да носи романтични или сексуални послания. Това е ежедневният ми избор. Води се тоалетна вода, но мисля, че има и парфюми, но не съм съвсем сигурна.

С какво трайно да си почистя широките пори и черните точки, и да затворя порите... Писна ми! Кожата ми е смесена, ту мазна, ту суха! Not cool! :(

И още нещо да ви питам, може ли... Какво мляко за тяло ползвате? Знаете, след баня е добре да се хидратираме. Обаче какво, което да не е свръх мазно и бързо да попива, да не остава по дрехите?
      Искам да съм с теб. Но това е сякаш комета да се въргаля с куче.
    • Кюриъс, аз си реших проблема с кожата, като почнах да ползвам душ-гел без сапун на Кадум. Беше ми втръснало да се мажа ежедневно. Има и душ-гел на Нивеа, който съдържа олио, но не мирише много хубаво. Иначе най-обичах да се мажа с какаови масла или с арганово олио, марка не мога да препоръчам за съжаление, тъй като надали са същите в Бьлгария.
      Mixa е много добра марка, ако искаш да попива бързо.
      За широките пори и черните точни нищо не е по-добро от ежегодишно посещение на козметик за пълно и дълбоко почистване. Купи си също така почистващ лосион който непременно да съдъжа салицилов спирт, и маска от хума (ежеседмично) - задължително да съдържа КАОЛИН. Има и продукти 2 в 1 (маска и ексфолиращ), които съдържат и двете.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Открих ценностите на какаовото масло, все още не е толкова популярно, но е уникално.
      Идеята е да се ползва малко грим, защото това съсипва кожата, неминуемо.

Вижте Анжелина Джоли.

Това да се слагат пластове фон дьо тен е убийствено за кожата, да не говорим за ежедневната спирала.