Козметиката, която ползвате

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Никакъв грим не нося. Само по поводи и то не много тежък. Винаги подчертавам основно устните, защото са ми най-силният акцент във визията, поне така смятам де :D
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Mona написа:

От години не ползвам грим, нямам никаква нужда от това.
      Адски е тъпо да бъдеш някой друг, който не си ти.
      На повечето ми приятелки, клепачите са увиснали, още от 25-годишна възраст. Отврат. И тук няма кремове, които да спасят положението, освен ботокс.
      А най-важното за кожата е да диша и да се храни с малко мазнини, ни с малко въглехидрати. Т.е. забравете за сладкото.
    • Имам проблемна кожа, даже се шегувам с приятелки, че от акнето директно ще мина към бръчките. Бях спряла за известно време захарта - никаква захар, включително и плодове. Резултатът беше видим още на първата седмица - тенът на кожата видимо се избистри. Така до един детски рожден ден, на който се наядох с торта и прекъснах режима - още на следващия ден се опъпчих.
      Иначе съм си правила различни хранителни експерименти - при ниско-въглехидратната, високо-мазнинната диета, много бързо се свалят килограми и се аформя хубав релеф, без да гладуваш, но това не е за мен - повръща ми се от месо.
    • Kalika написа:

Имам проблемна кожа, даже се шегувам с приятелки, че от акнето директно ще мина към бръчките. Бях спряла за известно време захарта - никаква захар, включително и плодове. Резултатът беше видим още на първата седмица - тенът на кожата видимо се избистри. Така до един детски рожден ден, на който се наядох с торта и прекъснах режима - още на следващия ден се опъпчих.
      Иначе съм си правила различни хранителни експерименти - при ниско-въглехидратната, високо-мазнинната диета, много бързо се свалят килограми и се аформя хубав релеф, без да гладуваш, но това не е за мен - повръща ми се от месо.
      Просто не трябва да ядеш никакви въглехидрати.
    • Mona написа:

Kalika написа:

Имам проблемна кожа, даже се шегувам с приятелки, че от акнето директно ще мина към бръчките. Бях спряла за известно време захарта - никаква захар, включително и плодове. Резултатът беше видим още на първата седмица - тенът на кожата видимо се избистри. Така до един детски рожден ден, на който се наядох с торта и прекъснах режима - още на следващия ден се опъпчих.
      Да, предимно ниско - въглехидратни зеленчуци и по малко плодове - това е оптималния вариант, до който достигнах (+ яйца и малко млечни).
    • Лятото се чувствам супер с плодове на 90%, нищо друго не мога да ям почти. Децата ми също гледам, че избират повече плодове, особено единия е натурален вегетарианец, без да му насаждам каквито и да било размисли.
      Лошото е, че сега зимата много ми се услажда тестяно...
      Иначе за козметика и аз почти не ползвам. Понякога си викам - ей, станала съм на еди-колко-си години, не е ли време за малко мазила и мацала... даже се ентусиазирам и купувам нещо. След 1-2 ползвания се ужасявам как хората се мазотят така всеки ден и, честно, не разбирам защо. И не че искам да се хваля, но виждам много млади момичета, видимо по-млади от мен с 10-тина години, а изглеждат като лелки, кожата им е захабена, да не говорим за отпуснатото тяло.
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Аз ползвам много малко грим. Даже преди години повече се гримирах,сега като че ли ме домързява малко. :D Повече от 5 минути ми се струва като губене на време. Ежедневно в никакъв случай. Тези тежки пудри и тонове фон дьо тени са ми много противни. Лицето накрая изглежда като маска. Особено като попадна на make-up tutorials във фейсбук се ужасявам. Главно млади момичета. Не знам на кого подражават и чий стандарт за красота преследват,но ефектът е шашкащ. Колкото да се изравни тенът,ок,но да мажеш 5 цвята с 10 четки направо не го разбирам. Твърде неестествено е и личи ужасно много. С нарисуваните вежди -още повече.
      Никога не съм имала големи проблеми с кожата,но от сладко и аз съм забелязала,че се омазнява. Избягвам шоколадови изделия. Мазно и пържено съвсем не мога да ям,гнус ме е направо. Млечни продукти не ям от години поради здравословни причини и вече дори не ми се дояжда. От месото не съм се отказала съвсем,но не наблягам. Преди година тренирах сериозно, бях бегач на дълги разстояния и това ми промени диетата драстично. Вече не тренирам сериозно,но още спазвам режима. Свиква се.
    • Kalika написа:

Mona написа:

Kalika написа:

Да, предимно ниско - въглехидратни зеленчуци и по малко плодове - това е оптималния вариант, до който достигнах (+ яйца и малко млечни).
      То е малко извън темата, ама напоследък чета изказвания на много медици, които препоръчват да се ядат често яйца, стига разбира се, организма да ги понася добре.
    • За сметка на малкото грим, харесвам хубавия маникюр. Пробвала съм и ноктопластика, и гел лак. Кофти ми е да си гледам ръцете и ноктите, ако не са направени хубаво.
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Момичета, открих една вълшебна маска за лице на марката Nu Skin! Маската се казва Epoch Glacial Marine Mud и съдържа 50 минерала. Невероятна е, наистина. Кожата става гладка, като на бебе, порите се свиват, кожата на лицето не се изсушава, напротив, става мека, хидратирана и няма нужда от кремове. Не знам дали я продават в България, може да си я поръчате от сайта на марката, но ви я препоръчвам силно!
    • При проблемна кожа - спрете млечните храни и вижте, какъв ще е резултата. Казвам го от опит. От месец съм спряла всички храни от животински произход (с изключение на яйца - рядко) - никога при живота си не съм се радвала на толкова чиста кожа и здрав тен.
    • Напоследък преоткрих гримирането.
      Имам продукти, които определено мога да похваля и ще се възползвам от темата, за да ги споделя.

1) Пудра на L'Oreal Paris - True match, стои покривна, но блендира добре с кожата, не личи, че е поставена. Стои естествено и се задържа достатъчно дълго на лицето. Нанасям с четка за пудра, а не с апликатора, който върви към кутийката.

За основа под нея ползвам какъвто и да е ББ-крем, който имам, към момента това е един на Garnier, който е средна работа. Няма какво да го хваля или да оплювам, защото те не са предназначени за основа, но аз имам съпротива към фон дьо тените, засега.

2) Спирала на Bourjois Volume Reveal - radiant black; Подарък ми е, но занапред ще ползвам такава. Не ми е готино да експериментирам със спиралите, ползвала съм изключително модерни, примерно едно време беше супер модерна на Maybelline - Define a lash, с гумената четчица, е не, егати прехвалената тъпотия. Текущата дава достатъчно обем и дължина, без да изглежда fake, което за мен е важно. И наистина ми издължава късите мисли.

Полезен е трик да се покрият миглите с пудра преди нанасяне на каквато и да е спирала. Изглеждат по-обемни, по-дълги, а спиралата се "закотвя" за косъма за по-дълго време.

3) Странно, но от всички червила съм почти еднакво доволна, дори продукти от немного висока категория. Имам 3 червила, 3 цвята, предстои увеличение на колекцията :D : Golden Rose, Flormar, Max Factor. Най-трайното червило и най-бързо засъхващото е последното. И ако не се махне с мляко или специален продукт, все едно няма измиване, попива и по кожата. Но като съм на събитие, което изисква това, по-скоро се радвам на този ефект.

4) Палитра сенки за очи на Rimmel - Magnif'eyes COLOUR edition, She stylezone - Quattro - това са най-новите ми бебчета, с които се гордея, много покривни, добро разнообразие от цветове. Идеята е на пролет и през лятото да експериментирам с щури комбинации - време е.

Тук е момента да оплюя сенките на Essence - The MOON :thumbdown: Дори няма да ги линк-вам. Нямат никакъв цвят, все едно просто си сипеш еднакъв брокат по очите или по лицето (имат и 2 поленца за руж). Наясно съм, че тематиката е лунна и цветовете трябва да са пастелни, но не е възможно никакво преливане. Каквото и да сложиш по окото, то просто изглежда блудкаво-прозрачно-брокатено. И се сипят много лесно. Независимо колко внимаваш, целия ставаш в брокат. How about no?

5) Кремове - българите Regal правят хубави кремове за лице, ползвам нощния им - С масло магнолия и облепиха, и съм доволна. Но не става за топло време - само през зимата, защото е по-мазничък. Кожата светва. Доволна съм от дневен крем за лице на Korres - Wild rose, той ми е подарък. Няма да го линквам, че не намирам точния продукт в нета, но е добър, светва кожата и не омазнява много.

6) Почиствам лицето си с мицеларна вода на Билка (Grape+, Hilaruon) и съм доволна, а понякога с пяна за почистване на Nivea. Последната малко изсушава, но бори добре черните точки и отворените пори.

Всичко изброено може да се намери в DM и Lilly, както и по козметичните ъгълчета във всеки квартал.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Добро средство за контрол на популацията от пъпки е маслото от джинджифил. Намазваш - днес я има, утре не. Друго полезно масло, особено за премахване на торбичките около очите е масло от шипка. Капка от това, капка от онова и два основни проблема са премахната. За цялостно тонизиране на кожата - масло от арган.
      "Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина
    • Искам да похваля един крем на Гарние, съответно Botanical day cream с розова вода - ухае много приятно, лек е и успява да подхрани сухата кожа. По едно време спрях да нанасям кремове, понеже ми беше писнало да преживявам усещането на нещо мазно по лицето, но в горещия климат кожата несъмнено има нужда от хидратация, т.е. повече от слънцезащитен крем. От последната категория си бях купила Lierac с фактор 50 - мирише приятно, но като цяло не мога да кажа, че беше нещо особено, особено ако си потъркаш очите :D

Имах навика да си почиствам лицето с мицеларна вода за суха кожа и се чудех защо въпреки това се изсушава. Докато не загрях, че мицелите извличат всякаква мазнина от повърхностите, оставяйки кожата без защитен филм. Та от този точно период си "хванах" малки бръчки около очите, макар че както Мона се изразява в предишен коментар - бръчките са генетично предразположение. А майка ми нямаше бръчки до 50-те.

Сега обърнах внимание на няколко youtube клипове, в които разни коментаторки твърдят, че всеки ден трябвало да се преминават няколко стъпки в грижата за кожата на лицето: от почистване/ексфолиране, през тониране, до нанасяне на хидратанти и защити. Може би е твърде много.

За гримовете: имах сравнително много преди, което отчитам за негатив, тъй като повечето заминаваха в небитието почти неизползвани. Мразя да усещам козметика по кожата си. Най-обикновен ББ крем ми се струваше мазен и тежък, да не говорим за нещо върху клепачите. В това отношение най-отвратително беше времето за премахване на спиралата. Чудя се как хората си причиняват това :D Каквито и гримове да поставиш на лицето си, после трябва да се посветиш в изкуството на не-докосването, а това е истинско мъчение :D
      Обичам червилата/глосовете и балсамите. За жалост обаче не намирам време да ползвам последните в гардероба си, и сега трябва да се разделя с едно червило на Диор в отвратителен нюанс, който взех, като мислех, че ще ми отива.

Бих искала да попитам как изпозвате кокосовото и какаовото масло - сами по себе си или в композиция?