Хорарни карти

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Хорарни карти

Пускам темата за всякакви други въпроси и карти извън взаимоотношенията.

Днес до края на деня трябва да реша утре с коя кола да пътувам.
      03.07.2015 г. 11:04 ч. гр.Пловдив, час на Юпитер.

Малко пояснение за въпроса. :) Едната кола е личната а другата на сина ми. Моето возило е с с пукнатина на предното стъкло. Колата на детенце от време на време загрява. :rolleyes:

Ще споделя личните си разсъждения по картата.
      Асцедент Дева, упр.Меркурий, упр. на часа Юпитер. Картата е радикална /Меркурий и Юпитер са от въздушния триплицитет/. Моята кола е 2 дом с упр. Венера. Колата на сина ми е 6 дом / като 2-ри от 5-ти/ движимото имущество на 5-ти дом с упр.Сатурн. Трябва да преценя коя от двете планети е по-силна есенциално и дали някоя от тях не търпи повреди от други планети.
      Венера в Лъв, 12 дом-няма есенциални достойнства, естествен управител, което я подсилва.
      Сатурн в Скорпион, 3 дом, ретрограден. И това последното ми е достатъчно, за да пътувам с моята си кола.

Ще се радвам да чуя и други мнения по въпроса.

Утре вечер ще дам обратна връзка дали съм имала проблеми по време на пътуването. :)

Мнението бе променено 2 пъти, последно от rossin ().

• Въпросът е свързан с получаване на кредит.

Данните са 8 юли, 2015, 20:19 в София.
      Какво мислите?
      "Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина
    • Аз ще се пробвам. :)

Asc Козирог с упр.Сатурн, упр. на часа Марс. Картата е нерадикална / Марс и Сатурн не са планети със сходна природа, не са и от един и същ триплицитет/.
      Интересуват ни 2-ри дом /паричните средства на питащия/ с упр.Сатурн и 8-ми дом /парите на другите/ с управител Слънцето. За да получи кредит питащия е необходимо да има някаква връзка между 2 и 8 дом, да има някакъв "обмен" между тях или друго нещо, което да ги свързва.
      Сатурн в Скорпион, 12-ти дом, ретрограден. Слънце в Рак, 7-ми дом. Двете планети се виждат знаково чрез тригон. След време този тригон ще се осъществи, но той няма силата да допринесе нещо. Слънцето и Сатурн нямат достойнства в Рак или Скорпион. Имат само общ диспозитор-Венера, която в Лъв няма есенциални достойнства, в 8-ми дом и сила да действа няма кой знае каква.
      Питащия няма да получи кредит. :(
    • По смисъла на хорарната астрология въпросът трябва да е поставен така, че отговорът да е еднозначен. В случая не става ясно какво точно го вълнува питащия:
      1. Да изтегля/получа ли кредит? - отг. не
      2. Ще изтегля/получа ли кредит? - отг. да
      3. Нещо друго - кога, как ...........

Rossin, каква е разликата в тълкуването на радикална и нерадикална карта :)
    • Elektra написа:

По смисъла на хорарната астрология въпросът трябва да е поставен така, че отговорът да е еднозначен. В случая не става ясно какво точно го вълнува питащия:
      Въпросът беше формулиран: "Ще получа ли кредит?".
      "Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина
    • В тази карта търсим действие или липса на такова, за това може и без толкова радикалност. Ако въпроса беше например "Ако взема кредит ще бъда ли в състояние да се издължа на кредитора" вече щях да търся есенциална сила на сигнификатора, как е поставен, може/не може да действа, подкрепящи фактори.
      Някои автори препоръчват нерадикална карта да не се тълкува изобщо. Възможно е тази карта също да "не е годна за тълкуване". За мен това е възможност да проверявам на практика как действат нещата. :)
    • В името на проверката :) ще включа и аз моите размишления в подкрепа на отговор ДА при така формулирания въпрос :) .
      Естеството на въпроса предполага, че питащия вече е подал документи и очаква отговор от банката.
      Мястото на Луната показва от какво се интересува питащия, за какво мисли - в случая дом 3 - документи, договори и пр.; разходяща квадратура с Марс в дом 7 - напрегната ситуация във връзка с документите на питащия от страна на банката, двете планети са в рецепция - има обмен на енергия между тях, действието се развива.
      Марс е управител на часа, има достойнства в знака на Асц - може да сигнифицира питащия. Има предаване на светлина чрез Луната от Марс към Слънце.
      Между основния сигнификатор на питащия Сатурн - (да, ретрограден (може би се повтаря ситуация/подобен опит от миналото), в собствена терма и дом даващ надежда) и сигнификаторите на темата - 8дом, (Лъв - Слънце и планетите в него Юпитер и Венера) се образуват сходящи аспекти.
      Ако включим и Уран ( дом 2 Водолей) в схемата се получава - Луна разходящ аспект с Марс, образуващ със Слънце след това Уран (т.е енергията от дом 8 преминава в дом 2)
      Има и фактори задържащи ситуацията - например Меркурий управляващ дом 3 на банката се кани да промени знака си, т.е банката ще промени условията по договорите си, или е в процес на преместване на документацията си.....
      Има и други странични детайли, но е добре да видим как се развиват събитията в действителност :)
    • Vendor написа:

Въпросът е свързан с получаване на кредит.

Данните са 8 юли, 2015, 20:19 в София.
      Какво мислите?
      По този въпрос вече имаме отговор. Банката, за която беше зададен въпроса не отпусна кредит. Ако се ограничим само в рамките на въпроса, то това изчерпва ситуацията.

Но цялата дилема има своето продължение - в последствие беше кандидатствано в друга банка, която отпусна кредит за много по-голяма сума, за значително по-кратък срок на разглеждане на запитването. За сравнение - банката, за която беше зададен въпроса даде някакво становище за три седмици, а тази, която одобри молбата - за три дни.
    • Моя колежка зададе въпрос за съпруга си. Преди два дни човека е повръщал кръв и в момента още е в интензивното отделение.
      "Димитър ще умре ли?"
      Димитър е втория и съпруг. Първия преди 15 години е почнал от тумор.

20.03.2016 г., 17:57 ч., гр,Пловдив, час на Сатурн.

Ще съм благодарна, ако се включите с мнения.
      По-късно ще споделя моето собствено по картата.

Мнението бе променено 1 път, последно от rossin ().

• rossin написа:

Моя колежка зададе въпрос за съпруга си. Преди два дни човека е повръщал кръв и в момента още е в интензивното отделение.
      "Димитър ще умре ли?"

Можеш да зададеш въпроса си и в Таро онлайн или в комбинациите, където искаш.
    • rossin написа:

Моя колежка зададе въпрос за съпруга си. Преди два дни човека е повръщал кръв и в момента още е в интензивното отделение.
      "Димитър ще умре ли?"

rossin , човека от рак ли е болен ? Вижда се , че заболяването му е хронично , нещо като рак на ларинкса , кожата или черният дроб ,вероятно и разсейки ...,ще остане дълго в болница , няма да оздравее , и понеже казваш " в момента още е в интензивното отделение " - няма да излезе от там

Мнението бе променено 1 път, последно от Lilith ().

• Може ли да придружиш анализа си с аргументи от картата?
    • Накратко :

Има Г6 в шести дом в съвпад с Венера в Риби , управител на девети в сходящ аспект с Юпитер и Сатурн - опозиция и квадратура в З и 9 дом и още един сходящ аспект секстил с Плутон в 4 дом ...
      Извод:
      Човекът ще е в кома дълго , преди да напусне тялото , няма да излезе от комата ,последните му часове ще са тежки..
      предполагам ,че е и на апаратно дишане...
    • Не успях снощи.....да напиша мнението си.
      Асц. Дева, час на Сатурн. Картата е радикална - Меркурий и Сатурн са планети от въздушния триплицитет.
      Питащата е Асц. /Меркурий/. Този, за когото се пита е Юпитер- в Дева /падение/, ретрограден и в 12 дом на картата /в болницата със здравословни проблеми/.
      Втори дом на картата е във Везни /8-ми от 7-ми дом- смъртта на 7 дом/. В този знак имат достойнства Венера и Сатурн. Венера е в Риби /екзалтация/, не е зла, в 6 дом- не е действена. Сатурн в Стрелец в 3-ти дом= "никакъв", няма сила /достойнства и възможност за изява/.
      Луната /хода на събитията/ е в последния градус на знака, което предполага че ситуацията ще се промени.
      Гледах какви сходящи аспекти има Юпитер. След по-малко от един градус Юпитер ще направи квадратура със Сатурн- има възвръщане на светлина за "зло", и понеже Юпитер е ретрограден, не може да я приеме, Сатурн няма да му навреди. Диспозитора на Юпитер- Меркурий след 2 градуса ще смени знака, поне няма да е в заточение, което е "по-добрата основа".
      Следващия аспект на Юпитер е опозиция с Венера в Риби. Венера има достойнства по триплицитет в Дева, но това не е достатъчно да убие човека.
      За подкрепящ фактор гледам и Северния възел, който се приближава към Юпитер.
      Та мисля, че за сега ще се размине с "умирането".
      :)
    • Забравих да благодаря за отговора.
      Днес успях за разпитам колежката, до колкото беше възможно. Каза ми, че Димитър имал панкреатит и гастрит.

И още една информация- утре ще го карат на скенер....
      Това предполага, че ще има и диагноза, по-сигурна от предположенията на докторите, и обратна връзка евентуално. :)
    • Имаме обратна връзка по хорара.
      Скенера не е показал туморни образования. Само нарушена функция на черния дроб.
      Чевека днес се е чувствал по-добре и вероятно в понеделник може да го изпишат, ако състоянието му продължи да е стабилно. :)
    • Зададох въпрос в таро онлайн. Ако има възможност, бих искала и тук да поставя същия въпрос:
      Ще успее ли мъжът А да убеди мъжа Б да направи нещо?
      28.03.2016, 21:08, Пловдив
      Предварително благодаря за отговорите.