Таро Подредби

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Sha написа:

Мона, при мен картата, която остава отдолу ми дава въпросът и как се е стигнало до тук, потвърждава въпросът.
      Както и излитащите карти докато бъркам, те също показват базата и как са се развивали нещата досега. От къде са тръгнали нещата, за да се стигне до този въпрос.
      Твърде често са потвърждавани тези значения, за да не им обръщам внимание.

Например при подредба за работа долу остава - Крал Пентакъл
      При питане за взаимоотношения - Отшелник - точно в период, в който има отдръпване
      При друго питане за работа - 5 Меча - оказва се, че предишната фирма не е изпълнила задълженията си и затова сега наемат новата.
      При питане за раздяла - 5 Чаши
      При питане за секс - Крал Пентакъл
    • Sha написа:

Тази информация само потвърждава въпроса и показва базата, не отговаря на самия въпрос...
      После трите карти го правят.
      По принцип гледам с три карти, макар и не винаги като минало, сега и бъдеще.
      Срещала съм и други интерпретации като например отговор, съвет, резултат. В групата за размяна на гледания, жените ползват различни подредби и това бе една от тях.
      Честно казано обикновено, както си наречеш предварително подредбата, така и ти отговарят картите. Случва се просто да тегля три карти, колкото да ми разкажат история, без задължително да показват минало, сега и бъдеще.

Понякога тегля и само две карти, когато искам бързо обяснение - втората пояснява първата и засега отзивите са позитивни.

Това с подредбите е много интересно обаче. Скоро префасонирах една за връзка с наши близки, които са си отишли и първоначално всичко си пасваше, после обаче реших да променя значенията на редовете и не се получи, първият ред продължи да показва самата личност.

Аз лично от твоят форум научих подредбата с три карти и сега тя е базова за мен
    • Сега ще обясня защо подредбата с 4 карти е несъстоятелна.

Защо е неприемливо да се гледа с 4 карти на въпрос, касаещ 3 времеви периода?

Във въпроса е и отговора - няма как да се пита за линейно време и да се отговори с 4 карти - те на какво отговор са? Да приемем, че има минало, настояще, бъдеще, а четвъртата карта какво е? Може би паралела
      Така и не разбрах защо се гледа с 4 карти, липсва логика тук - мислят 4-та карта за обобщение, но на какво - ако имаш първа 7 чаши, а четвърта е Императорът, той какво обобщава, ако преди него има Звездата, 9 пентакли ...
      Нищо не казва такава конструкция.

Ако иска някой нещо да обобщава чрез Таро или чрез гледане на карти, то нека направи Келтски кръст, не да борави с 4 карти, щото със същия успех, може да борави и с 5, като 5-та ще е обобщение на обобщението. (А ако някой е искал да обхване и 4-те измерения, то те са 11 )

Колкото до една друга практика - цепенето на карта ... Какво ще се случи, ако три поредни пъти се цепи на Глупакът, при условие, че после се извадят Страшният съд, 10 меча, Крал меча - глупаво е питането, глупав е питащият или е глупаво цепенето - кое от всичко?

Тази практика не е Тароведска практика, а идва от играта с обикновените карти и повечето автори ползват този начин на цепене и в Таро. Добре е да се знае това. В Таро няма цепене на карта, няма и 4 карти като битийно гледане, нарушава се времевия континуум, той се уравновесява единствено при гледането Портата, но там има друг катабазис и времево-паралелно равновесие.

Логично е да се замисли всеки, когато пита, а той пита - за бъдеще, че няма как да има две бъдеща - едно бъдеще и едно обобщение на бъдещето, в 4 карти общо.
      По тая логика, нека поставим и още една карта за предходното минало, обобщение на миналото, като карта вляво - да увеличим броя, ако ще мислим в тая посока.
      И кой ни е казал, че е все надясно ще ни е бъдещето, ами ако сме араби и пишем отдясно наляво, кои са разликите?

Да се съобразяваме първо с речта си, която е ориентир за всичко. Защото и Таро е реч. А досега никой не е изяснил тя дясно или ляво ориентирана ли е. А ако се доверя на източниците, че е със семитско-хамитско генезис, то ние жестоко бъркаме посоките
      Но, когато се пита за ежедневни въпроси, за каквито Таро, реално, не е измислено, няма как да удължаваме живота на времето с още една четворка.
    • Преди да почнете с големи подредби от по 7 и повече карти, то проверете внимателно всички източници за самите подредби, проверете те как работят при други хора и едва след това се впускайте да си гледате.

Също така не се предоверявайте и на хора, които ви предлагат да ви наредят гледания, за които има твърде малко информация.
      В случая, поводът е поста на kolevaani1 и подредбата Порта.
    • kolevaani1 написа:

Написаното от Мона е много важно,казвам го от собствен опит!Ako не бях се допитала за съвет и помощ в този форум,сигурна съм, че щях да получа нервна криза!

Сега за подредбите
      Аз преди редях подредба от три карти + още една ,като обзор на ситуацията/проблема .Видях го в един друг форум.Но от 3 седмици насам ,незнам защо просто не исам да тегля четвърта карта,Три са ми достатъчни и разсъждавам върху тях и мога да кажа,че лично за мен е по-добре.
      Вишата Жрица я редих веднъж,но със сигурност ще повторя за следвщия месец ,много съм доволна
      друга подредба,която ми харесва и използвам е
      Подредба за анализ на сложни ситуации:

Използват се Малки и Големи Аркани:

3 4 5
      2 1 6
      7
      8

Значение:

1 - личност на питащия, как е поставен в дадена ситуация
      2 - смисълът на ситуацията, как протича към момента на въпроса
      3 - причина за тази ситуация, в какво се корени, какво я обуславя
      4 - условията, от които зависи развитието на ситуацията
      5 - посока на развитие на ситуацията
      6 - възможни спънки, препятствия
      7 - урокът, който трябва да извлечем от тази ситуация
      8 - крайният резултат

(Подредбата е публикувана от Lilla,но не съм записала сайта)
    • Списък на гледания за отношения/любов с Таро:

Umbrae’s Relationship Spread
      Dynamic Relationship Spread
      Relationship Spread
      Relationship Problem Solving Spread
      The Triangle of Love
      The Date spread
      Useful Relationship Spread
      Numerical relationship spread
      Advice for situation spread
      Celtic heart spread
      Relationship spread
      Inana's Relationship Spread
      Spread for couples
      Relationship spread
      Clarifying Love Spread
      Love Spreads
      Lovers Spread
      Codependency spread
      Looking for a Relationship Spread
      New spread to share
      Blocked Relationships Spread
      The "Good Mojo" relationship spread
      3 Card, Relationship-Relationship Spread
      aeonxґs Relationship Spread
      The Incredible, Expandable (expendible?) Love Spread
      Another Heart Spread
      Snapshot Relationship Spread
      Handfasting Spread
      Movement in relationship spread

Пуснах списъка във фейсбук страницата, както и друга информация
    • Пише - Пълна Луна.
      Аз не съм фен на подобни подредби, дали е на пълна луна или на намаляваща, няма отношение към Таро.

Просто проби и експерименти са всички подредби, те не са прогностични.
      Човек и от 3 карти може да види всичко.
    • Подредба Отшелник с пет карти

2 ....4
      ...3
      1.... 5

Подредба Отшелник е създадена от Еллоа. Използват се 5 карти от колодата Таро.
      Тази подредба е подходяща за момент, когато сте интровертно настроени и чувствате,
      че имате нужда да си подредите вътрешният свят .

1.Откъде идвам, какво съм постигнал до този момент?
      2.”Кой съм аз?” Как се чувствам тук и сега?
      3.На какво мога да се опра? Опора, това на което мога да се доверя или житейският опит, който ще ми е от помощ.
      4.Моята пътеводна светлина – това, което разпръсква мрака пред мен.
      5.Накъде отивам и какво ще постигна?

ето пример с мое подреждане

1-10 Мечове
      2-6 Чаши
      3-9 Мечове
      4-Кралица Пентакли
      5-Умереност

1-по 10 Меча се вижда,че съм преминала през много изпитания,много трънливи пътища,но и че съм натрупала много знания и поуки от тези болки.Всеки един меч е като израстване и поумняване,поуки.
      2-По 6 Чаши-Привързана към миналото,Миналото е важно за мен,то ме е научило на много неща,нще е добре да го загърбя и да продължа напред.
      3-По 9 Меча се вижда че няма,на кой да се опра,да се доверч-сама съм,но и сам война е войн ;)
      Освен на житейския си опит,който ме е научил на много неща,как да се оправям дори и в най-тежките ситуации-да не се крия зад страховете си.
      4-Кралица Пентакли-тази карта съм аз в случя-почти винаги показва мен,а и ме описва най-добре.
      Съвета е- да бъда себе си и да отстоявам целите си
      5-Умереност- тук моля за помощ-немога да я разбера напълно.
      Освен,че с търпение ще постигна баланс в живота си,друго не ми идва наум.
      Ще се радвам и на вашето мнение и да ме коригирате ако греша някаде :)
    • kolevaani1 написа:

ето пример с мое подреждане

1-10 Мечове
      2-6 Чаши
      3-9 Мечове
      4-Кралица Пентакли
      5-Умереност

1-по 10 Меча се вижда,че съм преминала през много изпитания,много трънливи пътища,но и че съм натрупала много знания и поуки от тези болки.Всеки един меч е като израстване и поумняване,поуки.
      2-По 6 Чаши-Привързана към миналото,Миналото е важно за мен,то ме е научило на много неща,нще е добре да го загърбя и да продължа напред.
      3-По 9 Меча се вижда че няма,на кой да се опра,да се доверч-сама съм,но и сам война е войн ;)
      Освен на житейския си опит,който ме е научил на много неща,как да се оправям дори и в най-тежките ситуации-да не се крия зад страховете си.
      4-Кралица Пентакли-тази карта съм аз в случя-почти винаги показва мен,а и ме описва най-добре.
      Съвета е- да бъда себе си и да отстоявам целите си
      5-Умереност- тук моля за помощ-немога да я разбера напълно.
      Освен,че с търпение ще постигна баланс в живота си,друго не ми идва наум.
      Ще се радвам и на вашето мнение и да ме коригирате ако греша някаде :)
      Имаш много ясни карти и много добре си ги анализирала.
      Проблемът при подредбите, че няма как от 78 карти да се "извадят" точно тези, които биха отговорили на въпросите, които са зададени по схема. Но, имаме вече този проблем наяве и това ще обсъдим по-натам. Защото, ако ти бяха се паднали 4 Аса + един Голям Аркан? Тогава какво правим?

Което значи и нещо друго, за да ти се паднат подобни ясни карти - в твоето гледане липсва проективност. Което е изключително добре и говори, че не си падаш по илюзиите, а че тъкмо напротив - по-скоро си консервативна и си стъпила здраво на земята, каквато и атрибуция имаш у Кралица пентакли.
      Умереността е нормално продължение след 10 меча, човек се уморява да се бори, иска почивка, иска спокойствие и ред в живота си, това значи и Умереността - да сложиш приоритетите напред, да мислиш трезво, да се хванеш за практичността.

Останалото остави на "враговете" - да се борят те с илюзиите си. За теб остава истината :)
    • Здравейте :)
      Предлагам ви две подредби за Избор, двете са сходни помежду си. Направих и двете, за един въпрос - Какво ще стане, ако Х приеме предложението за работа в чужбина и какво, ако не го приеме и си остане в България?
      Отговорите на двете подредби е почти еднакъв.

ситуация избор

---1---
      3-----5
      ---7---
      4-----6
      ---2---

7-в какво е проблема(правя-не правя)-ЗВЕЗДАТА
      1,3,5-позитив:фактори,говорещи ''за''-6 ЖЕЗЛИ - Обърната 2 ЖЕЗЛИ - 5 ЖЕЗЛИ
      2,4,6-:фактори,говорещи ''против''-ОБЕСЕНИЯТ - КРАЛ ЖЕЗЛИ - Обърната 2 МЕЧОВЕ

Моето тълкуване :
      По Звездата - дойде ми наум-иска, но не му стиска, мисля, че тук липсва вяра. Лечение е тълкуване също за картата Звезда - за да има лечение, преди това значи има болка, разочорование, тъга, безнадежност. Затова и към момента Х не може да се довери, страх от преповтаряне на грешки. Липсва стимул, иска се спокойствие, време са заздравеят раните, преди нещо ново да се предприеме.
      -фактори говорещи -ЗА
      Предложението за работа в чужбина е взето, получено наскоро, от скоро време Х се е замислил за това пътуване- 6 ЖЕЗЛИ
      Тук Обърната 2 ЖЕЗЛИ не ми се струва за чудо, а по скоро за колебанието на Х какво да прави, не може да реши, не може да превъзмогне страха от една страна и все пак надеждата от друга(Звездата) 5 ЖЕЗЛИ описва голямата вътрешна борба в човека, дилемата какво да реши, какво да направи.

Комбинацията е само от ЖЕЗЛИ, което ми говори също за липса на действия, блокиране, енергията на жезлите - действията, вдъхновението, импулса за действие е блокиран.

За комбинацията "против" - ОБЕСЕНИЯТ - КРАЛ ЖЕЗЛИ - ОБЪРНАТА 2 МЕЧОВЕ
      Ако остане в България, не го очаква някакво развитие, ще има напрежение създал се от застоя, който предстои или вече е на лице, това ще породи и агресия .
    • :) Втората подредба:

избор 2

--------5
      ------1
      ----3
      ---7
      ----4
      -------2
      ---------6

7-отнася се за... - СВЕТЪТ
      3,1,5-това ще се случи,ако питащия го направи- Обърната 5 ПЕНТАКЛИ - АСО ПЕНТАКЛИ - 10 ПЕНТАКЛИ
      4,2,6-това ще се случи,ако питащия не го направи-КРАЛИЦА ЖЕЗЛИ - ГЛУПАКЪТ- ОБЕСЕНИЯТ

kolevaani1 написа:

Здравейте :)

Предлагам ви две подредби за Избор, двете са сходни помежду си. Направих и двете, за един въпрос - Какво ще стане, ако Х приеме предложението за работа в чужбина и какво, ако не го приеме и си остане в България?
      Отговорите на двете подредби е почти еднакъв
      СВЕТЪТ - описва пътуването в чужбина
      -ако приеме и замине - Обърната 5 ПЕНТАКЛИ - АСО ПЕНТАКЛИ - 10 ПЕНТАКЛИ
      Тук пък са само пентакли, предполагам описва материалното състояние и проблем, и понеже има градация, според мен показва и че заминаването ще е от полза и ще последва, благоприятно развитие откъм финансова страна. По първата карта се вижда трудното положение на Х, но понеже знам за ситуацията малко или много, тази карта описва също и не само финансовото състояние, а и психичното, Х се чувства и неудобно и като в тежест на хората с които живее. Заминаването му е като шанс за по-добро и независимо бъдеще,както и добро реализиране и печалби

Ако не замине а остане-КРАЛИЦА ЖЕЗЛИ - ГЛУПАКЪТ - ОБЕСЕНИЯТ
      -Застой - поради взето глупаво решение или от страх.
      Дейната кралица преминава в Обесеният т. е. не може да осъществи идеите си, няма реализация, всичко остава в ума.
      КРАЛИЦА ЖЕЗЛИ - ГЛУПАКЪТ - свързано с въпроса ми говори за не добре обмислено действие, решение. Което води до Обесеният.
      Ще се радвам на други мнения и насоки, ако бъркам някъде :)
      Лек ден ^^
    • Здравей Диди ^^
      Нерешителност - точната дума!
      Не се бях сетила за 10 Пентакли, че може да показва и намесването и на други хора, но е така.Много съвети, много обещания...
      Да Диди,сега като сподели, мнението си се съгласявам, че картите отрязват състоянието - мислите и страховете и не бъдещето за двата случая. Но се питам защо, в смисъл влиая ли им със съмненията си, при положение, че се чувствам повече любопитна отколкото притеснена (това е силно казано - притеснена)