Какви сме според Таро и какви сме според нас?

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Какви сме според Таро и какви сме според нас?

Публикувам една тема-игра, а и упражнение, в която всеки от вас да представи себе си с 3 карти, с 1 или с 2, както реши, но с 3 ще е по-достоверно. И след това да анализира падналите му се карти.
      Това да протече в 2 етапа: първият резултат е след нормално цепене, всеки както си го прави. А вторият - да е резултат от измислена комбинация, която всеки си представя, че всъщност е. Т.е. имаме отговор от Таро, както то е преценило, и вторият - какви сме с Таро карти според нас самите. Да видим приликите и разликите :)

Мисля, че ще бъде забавно и интересно, разбира се всеки друг от пишещите може да анализира предложената комбинация.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Аз се самоопределям със 7 меча, Смъртта, Умереността, поне това реших без да премислям много.
      От картите се получи "отговор", съответно: Императрицата, Асо пентакли, 5 чаши.

Във втория случай имаме своего рода "потъване", обусловено чрез Ас пентакли. Съзнанието се носи по водите на безотговорното си личностно съществуване. Но картите не показват само това, според мен.

Защо се самоопределих с първите карти така? Ами реших, че те се доближават максимално до онова гореописано екзистенциално състояние, което ту е преход, ту е задържане на непреходността. Освен това в картите не съм посачила и реален субект, т.е. на пръв поглед те изглеждат безкрайно недиференцирани. Субектът прозира единствено зад Смъртта и една далееечна частично атрибутивна 7 меча.

От гледна точка на завършващите карти е възможно да съм намерила баланс между измислено и действително, според показаното в комбинациите.
    • Анализирай сама, това е условието.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Ми мисля че това са карти ,които описват моментното ми състояние , а не отговарят на въпроса каква съм аз .
      По същество :
      Вероятно ми предстои да взема решение по въпрос от емоционален характер ...
    • Josephine написа:

Ми мисля че това са карти ,които описват моментното ми състояние , а не отговарят на въпроса каква съм аз .
      По същество :
      Вероятно ми предстои да взема решение по въпрос от емоционален характер ...
      Обясни по-подробно и свържи с конкретни карти от конструкцията.
    • Според Таро - Звезда - 9 чаши - 6 меча
      Според мен (доста по-мрачно) - Кралица чаши - 9 жезли - Отшелник

Според Таро - на повърхността имам приличен, задоволителен живот и може би в близко бъдеще ще успея да приема някои идеи, които ми се виждат прекалено новаторски. Трябва да се разделя с някои традиционни представи за нещата.

Според мен - тъй като давам конкретно отговор на въпроса коя съм аз - не съвсем стабилна, зависима от настроенията, в същото време необщителна, тип социопат, не обича промените (въпреки че понякога си ги фантазирам, нещо от рода "искам, ама не ми стиска"), окопала съм се в собствения си комфорт и в същото време съм на ясно, че всичко това е от страх. Имам нужда от Отшелника, имам нужда да се разгранича от всичките си досегашни роли, за да открия коя съм.
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • Моите карти са безкрайно "скучни" :)

Паж пентакли, Кралица меча, 9 пентакли, това е моят избор каква съм аз според Таро: малкият човек, който иска да учи, който е бил неподготвен за много неща и е безкрайно недиференциран някога, но с ясна цел, че може, за да премине в цинизма на една Кралица меча: скокът е рязък, но то има своята предистория: няма нищо безплатно на тоя свят и всяка една доброта или усмивка, се заплаща с неискано/искано познание, а там няма как да има емоция: нито връщане назад, нито залитане напред, защото крачките трябва да са осмислени, дори и да са абсурдни. 9 пентакли накрая установява контрол и примирие със себе си: не можеш да избягаш от съдбата си, нито да промениш минали избори. Това е, което е. И .. досада.

Какво каза Таро:
      7 меча, 2 пентакли, Ас пентакли

Адаптивност, смяна на ролите във всеки един момент, защита. Мечове и пентакли. И в двата варианта: рацио и тотална липса на илюзии. Но и много други неща: склонност към лавиране и манипулации, другото лице на Магът - приемливият му мек вариант, който, понякога прилича на малко дете, понякога - на старец, а често - само на слово без душа ... Без обич към символа или страст към легендата. За да приключи историята у Асото - когато всичко, в крайна сметка, вече е заплатено. И обърнатото време тук го доказва.
      Миналото е бъдеще, бъдещето е минало, а настоящето - безкрайна протяжност.

П.С. Колодата е Афро-бразилско Таро.
    • Ще се радвам да се включат и други в темата. Само ще ги помоля да са изчерпателни в анализите си, както са направили Армид и Диди по-горе. Много е важно всеки да свърже личното си поведение с Таро комбинациите и да го обясни чрез езика на картите.

А още по-добре ще е да има нагледни карти, както съм качила аз моите комбинации.
    • Josephine написа:

Наистина много скучни карти :D втората комбинация според мен показва адаптация към условията и средата в един по тесен смисъл :)
      Пропуснала съм коментара; надявам си се усетила, че думата "скучни" е иронична. Подобни скучни карти бих пожелала на всеки, който търси стабилност и се люшка като лодка в живота. И се радвам, че моята самооценка и оценката на Таро са еднакво обрани (скучни - изненада няма у тях, и балансирани).

Та така.

Пак да повторя, нека и други се включат, ще им е особено полезно и за работата с Таро.
    • Mona написа:

Josephine написа:

Наистина много скучни карти :D втората комбинация според мен показва адаптация към условията и средата в един по тесен смисъл :)
      Пропуснала съм коментара; надявам си се усетила, че думата "скучни" е иронична. Подобни скучни карти бих пожелала на всеки, който търси стабилност и се люшка като лодка в живота. И се радвам, че моята самооценка и оценката на Таро са еднакво обрани (скучни - изненада няма у тях, и балансирани).

Та така.

Пак да повторя, нека и други се включат, ще им е особено полезно и за работата с Таро.
      Мерси за пожеланието :) Наистина и аз искам да видя подобна комбинация в моя подредба
      И аз призовавам всички , които досега не са взели участие по темата , да се опитът дори да не е толкова подробно и изчерпателно , ако им е трудно ...
      Един анализ колкото и да е кратък , ще им бъде полезен за по нататък .Опитайте ;)
    • Включвам се и аз :) .
      Аз: Кралица чаши, Кралица меч, Кралица пентакли.
      Таро: 10 чаши, Крал чаши, Кралица пентакли.
      Според мен : В миналото бях емоционално открит човек,ръководещ се от чувствата, чувствителна и лесно ранима. В настоящето-самостоятелна, интелигентна, образована жена, пробиваща си път сама, с ясна и точна преценка, действаща смело и открито.
      Целта ми е да имам стабилно семейство, успешен бизнес, стабилен и уреден живот.
      Според Таро: Всичко е перфектно, но е краткотрайно- получавала съм всичко, което желая, но съм останала неудовлетворена от това, че нямам другото, което е по-важно за мен, нещо , което е на по-висше ниво и не е свързано с материалния свят. Щастие и разочарование , че не ми е било дадено да постигна истинско щастие. В настоящето обръщам повече внимание на емоционалната страна на проблемите. Обичам да се грижа за другите, да изслушвам и да помагам, а и хората обичат да ми се доверяват, защото умея да пазя както чуждите , така и свои тайни. Какво ще е бъдещото ми развитие, сме на едно мнение с Таро. :thumbup:
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Alfa_Kentavar написа:

Таро: 10 чаши, Крал чаши, Кралица пентакли

Общо-взето Кралица пентакли е маската, която поставяш пред обществото. Тя е компенсаторен образ. Крал чаши дърпа конците.
    • Според мен аз съм:
      Кралица чаши, 9 меча, 4 меча (и неизбежно някъде измежду редовете, но не знам къде да я поставя, може би някъде отстрани, 5 меча)

Защо?
      Считам себе си за доста силно емоционален човек, който не си владее добре емоциите (Кралицата), лети в облаците, както неколкократно ми е казвано, доста силен идеалист, ала плаха откъм действия. Силна интуиция, и възприемчива за емоциите и състоянията и на другите.
      Силно тревожна по 9 меча, окопала съм се в страха и филмите: просто са си част от мен.
      Заключена в себе си, но с надежда за излизане (4 меча), понеже отвътре е едно постоянно лекуване. Затова избрах 4те меча, а не 8те, мисля, че имам шанс да изляза навън в света, навън от лечебницата, но не знам кога ще се случи това. Кога ще разгърна Кралицата и как ще го направя? Кога ще започна да творя и да се показвам повече, да преодолея негативизма (5 меча) и да спра да се тревожа толкова (9 меча)? Страхът като движеща сила - not cool! :/

5те меча стоят, защото за себе си знам, че в мен има агресия и злоба и чувство за малоценност. Гледам да не им давам воля, но аз си знам, че са си там, че е отрова, която мен трови, и ме прави някак резистентна, и прекалено защитаваща се без да има смисъл.
      Освен ако просто не се съдя твърде строго, де. Което при мен също е вариант.
      Защо 5те меча са отстрани - защото ми е трудно да се приема такава, да я интегрирам тази част у мен самата си - агресията.
      На живо не съм агресивен човек, но понякога сънувам агресивни неща. Или насън съм пасивно-агресивна и жертва.
      За мен 5 меча е реално една карта на комплексарската безпомощност. Чувството за това. Но хайде, да не се отплесвам повече.

Както каза Таро и моят анализ:
      5 жезли, Крал меча, Паж пентакли
      Сериозно изненадана от резултата. Май се подценявам в повече.

За мен тези карти показват, че съм хаотична (ако приемем 5 жезли за изходна позиция), а ми се иска да съм смела, решителна (Крал меча) и безкомпромисна. Много се конкурирам, без да зная и аз защо. В душата ми е борба без посока, напрежение (5ж + Краля на мечовете), и като резултат май в реалността ме избива на някаква подреденост спрямо постижения като оценки, академия, кариера, като компромисен вариант да не съм Краля и да държа поне малко нещата под контрол. Аз пажовете ги възприемам като много млада и незряла енергия.
      Друга трактовка би могла да е, че мога да бъда (а не съм) Паж пентакли, според това, че си имам някакви заложби и аналитични умения, но трябва да доразвия дисциплина и да си практикувам талантите в сфери, които не са твърде идеалистични, а по-практични, за да мога да виждам tangible results тук и сега, без да се стремя към слава и огромни успехи.
      Все едно картите ми казват, че просто трябва да съм по-подредена като човек, защото в момента съм много буйна или знам ли и аз?
      Трудни са тези карти (за мен,де), и да се надявам, това е реален отговор на Таро, по който всъщност да е смислено да се анализира.

Трети анализ как ме виждат картите, и се спирам: Творчески човек, който има доста здрави, фиксирани устои, чак прекалено ригидни, но който се опитва да е полезен на другите и на себе си и да твори в материалната реалност.
      This is who I am!
    • Предлагам темата да се разшири, за да стане по-интересно:

Например:
      какъв е идеалният партньор според карти, предложени от вас и според Таро?
      каква е идеалната работа според карти, предложени от вас и според Таро?
      каква е идеалната почивка според вас и съответно, според Таро?

Изобщо, каквото се сетите :)