Какви сме според Таро и какви сме според нас?

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Трудно ми беше да се определя сама с картите - само Кралица Пентакли ми беше в главата, защото това е моята карта, като която винаги се появявам в поне 90 %. Та моите карти, които аз си определих са:
      7 Мечове - 7 Жезли - Кралица Пентакли
      Избрах тези карти, защото съм човек, който винаги действа след изграден, но добре обмислен план, стратегия, начин на действие. Не съм импулсивна, а напротив обмислям добре всеки вариант. Не обичам риска. Обичам сигурността. Ако бъда изненадана от нещо неочаквано (въпрос, ситуация) за стотни от секундата сякаш ми минават през главата няколко варианта за действие или отговор, от които също толкова бързо преценявам кое е най - подходящо за случая :D Слава богу, винаги съм излизала с финес от такива ситуации.
      Но когато си наумя нещо, пожелая, повярвала в нещо, осъзнала, че това е правилно или искам нещо,независимо какво е то - било то да защитавам някой, нещо - човек, животно, кауза, без значение, то аз не се отказвам, не отстъпвам, боря се и слава богу постигала съм целите си, без значение през какво съм преминала. Именно за мен това е Кралица Пентакли - получава/получила това, което иска. Е вярно е и глезена малко.
      Вместо 7 Мечове по подходящ би бил Магът, но според мен те са карти сенки.

Според Таро :
      4 Мечове - Асо Мечове - Кралица Жезли

Останах много очудена, Таро ме показа като Кралица Жезли.
      Тези карти също ми навяват за това, което писах по горе, но явно съм по - пламенна - въздух и огън - няма пентакъл, огънят може да се разгори и да излезе извън контрол, или да угасне ако задуха по силно. Но понеже има две ниски карти мечове и Кралица Жезли, според има баланс.
      По 4 Мечове според мен отново показва, че не действам прибързано, обмислям и преценявам, след което отсявам и вземам решение (Асо Мечове) и действам целеустремено и неуморно :D .
      Такава съм във всичко, искам да постигам целите си, независимо от мнението на другите - кое е добро или не за мен. Това е моя живот, аз го живея, мисля, че картите го показват много добре. :)
    • Как се виждам аз : 7 жезли - Кралица Чаши - Кралица Меч

7 жезли - когато искам нещо, винаги го постигам... дори с цената на манипулация, както говорят Кралиците. Но съм ужасно лоялна и когато обичам някого или нещо, се боря и защитавам докрай. Като Кралица Чаши съм ужасно емоционална, люшкам се в крайности, но искам да помогна на онеправданите и да ги защитя (не на лигльовците... не че и това не съм се опитвала.)
      Връзката с Кралицата меч в случая е двойна. От твърде наивен човек се превърнах в човек, който на никого не се доверява. Другата връзка е, че... на моята Кралица Чаши колкото повече и пълниш чашата, тя толкова повече ще иска, докато накрая не ти го нахлупи всичкото на главата барабар с чашата и не ти тръшне вратата под носа и те остави навън в най-студената зимна нощ. Kато една Кралица Меч. Не знам защо :(

Как Таро ме вижда : Сила - 5 Чаши - О Обесеният

Май ме вижда като доста тиранична... а също и като човек, който вечно се бори да обуздава поривите си. Или огромно вътрешно напрежение, което се "излива" понякога в 5 чаши. Вино, сълзи и тем подобни... О Обесеният си го обяснявам със състоянието ми в момента, с етапа в живота ми, в който се намирам, а не с личостна характеристика. 5 чаши по средата ми е малко неясна. Виждам я като интроверт и огорчен човек, а също и като някой, който доста лекомислено си преобръща сам чашите понякога.

Мона, дали няма една уловка в задачката ти ??
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."

Мнението бе променено 2 пъти, последно от Roxelane ().

• В така поставената формулировка няма как да има уловка. Важно е да разберем откъде идват разликите и най-вече защо, между нашите представи и реалната оценка на картите.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Не в твоята формулировка. Но имайки предвид, че картите са многопластови, а все пак ние сами си ги интерпретираме, и в крайна сметка и двете части на задачката се оказват едно и също. Искам да кажа, ето например моят О Обесен АЗ го интерпретирам като неприятен етап от живота ми, пък Таро може да иска да ми каже друго, че ме вижда като страхливка примерно.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Roxelane написа:

Не в твоята формулировка. Но имайки предвид, че картите са многопластови, а все пак ние сами си ги интерпретираме, и в крайна сметка и двете части на задачката се оказват едно и също. Искам да кажа, ето например моят О Обесен АЗ го интерпретирам като неприятен етап от живота ми, пък Таро може да иска да ми каже друго, че ме вижда като страхливка примерно.
      така е, всичко е въпрос на тълкуване, на правилно тълкуване; важни са разликите, а те са очевидни навсякъде в досегашните мнения: ние мислим едно за себе си с еди кои си карти, но Таро е на друго мнение.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Мда. От моите карти разбрах едно важно нещо - аз се определям като що-годе мила душа, а пък Таро ме вижда като тиранично същество, което обича да се налага. Хубаво упражнение. Ще го направя пак след месец.
    • Но в крайна сметка - никога няма да видим нещо, което и сами не знаем за себе си. Важното е да спрем да се самозалъгваме ;)
    • Roxelane написа:

Но в крайна сметка - никога няма да видим нещо, което и сами не знаем за себе си. Важното е да спрем да се самозалъгваме ;)
      аз пък мисля, че е време да гледаме на Таро като на самостоятелна единица/отделена от човека.
      въпреки, че ние го тълкуваме, то говори на неговия си таро език, не на нашия човешки и точно заради това, може да ни каже поне 100 неща, които изобщо не знаем за себе си, друг в въпросът дали изобщо ще ги научим някога/ ще съумеем да научим.

затова е препоръчително да пробваме тези техники и за други хора: какво ние мислим за определни хора и какво реално трябва да мислим за тях и т.н.
      има интересни теми, в които е добре да се пише повече.
    • curi0us написа:

Според мен аз съм:
      Кралица чаши, 9 меча, 4 меча (и неизбежно някъде измежду редовете, но не знам къде да я поставя, може би някъде отстрани, 5 меча)

Както каза Таро и моят анализ:
      5 жезли, Крал меча, Паж пентакли
      Крал меча е просто кастратор на всеки един вътрешен порив. Много автоцензура.
      Ревизия на анализа.
      This is who I am!
    • curi0us написа:

curi0us написа:

Според мен аз съм:
      Кралица чаши, 9 меча, 4 меча (и неизбежно някъде измежду редовете, но не знам къде да я поставя, може би някъде отстрани, 5 меча)

Както каза Таро и моят анализ:
      5 жезли, Крал меча, Паж пентакли
      Крал меча е просто кастратор на всеки един вътрешен порив. Много автоцензура.Ревизия на анализа.
      Кюриъс, 9 Меча означават ли, че непрекъснато за нещо се притесняваш?
      А 4 Меча как ги възприемаш, че си се описала с тях?
    • За мен в момента, тъй като се променям през годините...
      ОТШЕЛНИК – О УМЕРЕНОСТ – 4 МЕЧА
      Тъй като съм се отдръпнала от света. Чета си и събирам инфо – мечовете са за интернет и ровенето ми в него. Умереността заради нетърпението ми, често неудовлетвореност, макар че се опитвам да я обърна :)

И Таро за мен:
      6 ЧАШИ – КРАЛ ЧАШИ – АСО ЧАШИ
      Всичките прави, `щото гледам с обърнати.
      Хмммм.... нямам думи... живея в миналото? Или просто се наслаждавам на домашния живот??? Поддържам семейството си...
      Ами пълни са с жизненост тези карти, може пък и така да е – в момента нямам сериозни проблеми, но пък не се възприемах като човек чаши, емоции, чувства. Макар че емпатия и грижовност биха ме описали, както и че обичам живота по Асо Чаши.
      Може би показват, че си живея в мой свят и ми е хубаво там.
      Като се замисля Кралят Чаши и Асото Чаши могат да показват афинитета ми към енергийното лечение.
    • Може би ти в момента се лекуваш от нещо, от някакви пластове, от минали травми, преживявания... Примерно. Дори да не е изцяло осъзнато.
      Като че ли картите ти резонират и с тези, които сама си избрала за себе си.

Писано е, че е добре да се погледне защо имаш само една боя и липсват другите. Може би картите казват, и че си много емоционален човек, че много фантазираш (не влагам никаква оценка в това!), че си творческа личност, може би и лечител за душите на другите, за приятелите ти.
      Такива неща си мисля аз :)

А по повод въпроса ти по-горе, да 9 меча заради постоянно притеснение, и 4 меча като "лечение", но и стагнация. Като се замисля, 4 от никоя боя не са от най-оптимистичните карти, 8миците са друго нещо, но наскоро ми се промени мнението.
      This is who I am!
    • Е, нека опитам и аз.
      Според мен съм 2 меча, 4 чаши, Кралица жезли.
      Обикновено премислям всяко действие, не правя нищо спонтанно, имам вътрешни спирачки, което прави живота ми тежък и не много весел, но в крайна сметка преодолявам негативизма и страховете си и осъществявам намеренията си. След много чудене и претегляне на позитиви и негативи, довеждам решенията си до край.

Какво казва Таро за мен:
      Рицар чаши, Умереност, 6 чаши.
      Май съм доста невротична всъщност - чаши с Умереност. Привързана към миналото, към семейството си, страхувам се да не изляза от зоната на комфорта си. Общуването ми е плахо, опитвам се да показвам добрата си страна, интровертна, пак с цел да не направя "лошо" впечатление и определено действието не ми е силната страна. Лошо - нереална преценка.
    • Калистро, прави ми впечатление тая Умереност обградена от Чаши, да не би Таро да се опитва да ти каже нещо друго в случая. Здравословно как си ?
    • Умереност до чаши, освен здравословен проблем, може и да значи, че човек няма контрол над емоциите си, тук цитирам Мона, не са мои мисли.
      Обаче, чудя се, защо точно тези чаши?
      Първо, според мен Рицар чаши е пич, а ти малко по-негативно си се изтълкувала, отколкото е в действителност (лично мнение, де). :D
      Просто си по-нерешителна, лесно се отказваш, това виждам аз по Рицаря. И живееш много в миналото - ако правилно тълкувам.
      После може и да се отиде по далеч, но тук вече съвсем не съм сигурна, и то е как се чувстваш в семейна среда, чувстваш ли се приета, някакви семейни проблеми? (отново заради 6 чаши)

Това са моите 2 стотинки, както се казва.
      This is who I am!
    • curi0us написа:

Умереност до чаши, освен здравословен проблем, може и да значи, че човек няма контрол над емоциите си, тук цитирам Мона, не са мои мисли.
      Че може, може, просто ми се набиха в очите картите в случая... Защото за липса на контрол над емоциите може да се паднат примерно и Колесница и Асо Чаши.... Както и да е ! Длъжна бях да го спомена просто, дори да е само минимална вероятност.
    • Roxelane написа:

curi0us написа:

Умереност до чаши, освен здравословен проблем, може и да значи, че човек няма контрол над емоциите си, тук цитирам Мона, не са мои мисли.
      Че може, може, просто ми се набиха в очите картите в случая... Защото за липса на контрол над емоциите може да се паднат примерно и Колесница и Асо Чаши.... Както и да е ! Длъжна бях да го спомена просто, дори да е само минимална вероятност.
      Да бе, не спорим. Нали не си го приела като противоречене, просто казвам. :)
      This is who I am!
    • Ама и противоречене да е, няма лошо :) важни са резултатите!
    • Roxelane написа:

Калистро, прави ми впечатление тая Умереност обградена от Чаши, да не би Таро да се опитва да ти каже нещо друго в случая. Здравословно как си ?
      Roxelane, не зная да ми има нещо здравословно, но всъщност кой знае какво носи у себе си... Какво имаш предвид? Да си призная, уплаших се. :S
    • О, не, не се плаши, моля те, може и изобщо да няма такова нещо. А и щом няма 8 меча, не е някакъв ужас. По 6 чаши по-скоро нещо нелекувано или нещо, на което не е обърнато внимание. Знам, че по Умереност + Чаши нещо може да е "в повече", като например нещо на хормонална основа... Най-добре да изчакаме Мона, или изтегли още веднъж карти с конкретно насочен такъв въпрос - ако не излезе нищо тревожно, значи Curious е права, а аз бъркам.