Какви сме според Таро и какви сме според нас?

• Roxelane написа:

О, не, не се плаши, моля те, може и изобщо да няма такова нещо. А и щом няма 8 меча, не е някакъв ужас. По 6 чаши по-скоро нещо нелекувано или нещо, на което не е обърнато внимание. Знам, че по Умереност + Чаши нещо може да е "в повече", като например нещо на хормонална основа... Най-добре да изчакаме Мона, или изтегли още веднъж карти с конкретно насочен такъв въпрос - ако не излезе нищо тревожно, значи Curious е права, а аз бъркам.
      Не говори за здравословен проблем, а за страх от такива :) Тънката разлика е в това - мацката леко си вменява разни болести.
      Няма страшно.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Знаех си, че ще ни просветлиш :thumbup: седя и умувам цял ден.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Mona написа:

Roxelane написа:

О, не, не се плаши, моля те, може и изобщо да няма такова нещо. А и щом няма 8 меча, не е някакъв ужас. По 6 чаши по-скоро нещо нелекувано или нещо, на което не е обърнато внимание. Знам, че по Умереност + Чаши нещо може да е "в повече", като например нещо на хормонална основа... Най-добре да изчакаме Мона, или изтегли още веднъж карти с конкретно насочен такъв въпрос - ако не излезе нищо тревожно, значи Curious е права, а аз бъркам.
      Не говори за здравословен проблем, а за страх от такива :) Тънката разлика е в това - мацката леко си вменява разни болести.Няма страшно.
      Разконспирира ме, Мона - чист хипохондрик съм, само мисълта, че мога да пропусна някой слаб сигнал на начеваща болест, ме ужасява. И често се самонаблюдавам и преглеждам. Но на таро език не знаех, че това изразява Умереност и 6 чаши.
      Имах една такава сродници, която вечно се притесняваше да не се разболее от нещо - от обрив до рак, тормозеше всички около себе си, а тя самата в чудесна форма доживя до 90+. Може на нея за съм се метнала.
    • Kalistro написа:

Mona написа:

Roxelane написа:

Не говори за здравословен проблем, а за страх от такива :) Тънката разлика е в това - мацката леко си вменява разни болести.Няма страшно.
      Разконспирира ме, Мона - чист хипохондрик съм, само мисълта, че мога да пропусна някой слаб сигнал на начеваща болест, ме ужасява. И често се самонаблюдавам и преглеждам. Но на таро език не знаех, че това изразява Умереност и 6 чаши.Имах една такава сродници, която вечно се притесняваше да не се разболее от нещо - от обрив до рак, тормозеше всички около себе си, а тя самата в чудесна форма доживя до 90+. Може на нея за съм се метнала.
      Има лек - удари си 2 шамара и не се вземай толкова насериозно.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Kalistro написа:

Отрезвяващо лечение - просто и ефективно. Таро разкрива неочаквани страни от характера ни.
      Простите методи са най-ефективни. Без задълбаване :)

След месец напиши отново комбинациите какви са, ще са различни.
    • 3 Чаши 2 Пентакли Кралица Жезли

Прекалено емоционална на моменти, което ми пречи да се радвам на моментите от живота, по 3 Ч. Пентаклите показват, че като цяло контролирам живота си, опитвам се да балансирам нещата. По Кралицата, че съм здраво мислеща.
    • LaVerite написа:

3 Чаши 2 Пентакли Кралица Жезли

Прекалено емоционална на моменти, което ми пречи да се радвам на моментите от живота, по 3 Ч. Пентаклите показват, че като цяло контролирам живота си, опитвам се да балансирам нещата. По Кралицата, че съм здраво мислеща.
      Това кои карти са: твоята представа за теб самата или какво казва Таро? Не става ясно.
    • LaVerite написа:

Зададох въпроса така, опишете каква съм?
      ? защо някой трябва да описва каква си?
    • LaVerite написа:

Явно грешно съм разбрала темата...съжалявам!
      Нищо, прочети отново първият пост.
    • Здравейте. Нова съм във вашия форум, но от известно време (около два месеца) се интересувам и чета оживено тълкуванията на участниците. Не съм сигурна дали точният термин е"запалих се по таро", но така или иначе ежедневните гледания са неоспорим факт. От всички теми във форум Таро тази привлече най-силно вниманието ми и поради тази причина бих искала да се опитам да дам моето скромно, начинаещо тълкуване на следната подредба:

Въпрос: Коя съм аз/каква съм аз?

3 Чаши - Асо Пентакли - Крал Мечове

Като се има предвид елемента на чашите, то 3 чаши отразява емоционалната природа на Лола, както и че този човек обича забавленията. Човекът е напътстван и закрилян от Висша сила по Асо пентакъл на средна позиция. Човекът е решителен, рязък в решенията и/или действията си по Крал Мечове. Комбинацията 3 чаши - Асо пентакли не успявам да тълкувам. Комбинацията 3 чаши - Крал Мечове тълкувам като, че човекът действа решително и дръзко в следствие на преживени емоционални състояния. Комбинацията Асо Пентакли - Крал Мечове, за нея има тълкуване на Мона, но не помня точно в кой подфорум, иначе директно щях да го цитирам, но перифразирайки бих казала, че този човек не успява да довършва нещата докрай в материален план. Доколкото помня сравнението беше между комбинациите Асо Пентакли - Крал Мечове и 9 Пентакли - Крал мечове и по първата комбинация Крал Мечове хвърля меча си, но той не успява да докосне земята или да достигне целта си (съжалявам, че не мога точно да предам тълкуването)

Не съм чела странична литература. Знанията си получавам единствено от този форум.
      Трудно ми беше да тълкувам от дистанцирана позиция какво казва Таро за мен.
      Ако е необходимо бих коментирала как становището на Таро според така излязлата подредба кореспондира с това, което със сигурност знам за себе си :)
      Днес съм по-млада от утре

Мнението бе променено 1 път, последно от Lola ().

• Mona написа:

Това да протече в 2 етапа: първият резултат е след нормално цепене, всеки както си го прави.
      А вторият - да е резултат от измислена комбинация, която всеки си представя, че всъщност е. Т.е. имаме отговор от Таро, както то е преценило, и вторият - какви сме с Таро карти според нас самите. Да видим приликите и разликите :)

Мисля, че има неразбиране относно темата.

Повтарям условието, за да няма недоразумения. Виждам, че има неразбиране за темата.
      Измисляме хипотетична комбинация какви сме, как се виждаме и как си се представяме самите ние чрез Таро комбинация.
      После питаме какви сме ние според картите Таро. Задаваме въпроса, както задаваме всеки друг въпрос, от който се интересуваме.

Накрая правим сравнение между онова, което ни казва Таро - какви сме, и нашата представа (измислена от нас комбинация).
      Това е.
    • Lola написа:

Въпрос: Коя съм аз/каква съм аз?

3 Чаши - Асо Пентакли - Крал Мечове

Като се има предвид елемента на чашите, то 3 чаши отразява емоционалната природа на Лола, както и че този човек обича забавленията. Човекът е напътстван и закрилян от Висша сила по Асо пентакъл на средна позиция. Човекът е решителен, рязък в решенията и/или действията си по Крал Мечове. Комбинацията 3 чаши - Асо пентакли не успявам да тълкувам. Комбинацията 3 чаши - Крал Мечове тълкувам като, че човекът действа решително и дръзко в следствие на преживени емоционални състояния. Комбинацията Асо Пентакли - Крал Мечове, за нея има тълкуване на Мона, но не помня точно в кой подфорум, иначе директно щях да го цитирам, но перифразирайки бих казала, че този човек не успява да довършва нещата докрай в материален план. Доколкото помня сравнението беше между комбинациите Асо Пентакли - Крал Мечове и 9 Пентакли - Крал мечове и по първата комбинация Крал Мечове хвърля меча си, но той не успява да докосне земята или да достигне целта си (съжалявам, че не мога точно да предам тълкуването)
      Благодаря, Мона. Извинявам се за недоглеждането, занапред ще се старая повече.
      За да изпълня правилно упражнението избрах следната комбинация от карти относно моята представа за себе си :
      Император - Смърт - Колелото на съдбата
      Не се самоидентифицирах с конкретни дворцови карти, а предпочетох надличностни и конкретно такива свързани със затлачен процес (Колелото на съдбата на последна позиция) по трансформация (Смъртта, болезнения цикъл на обновлението, като базов лайтмотив в живота ми) на увредения Анимус (Императора)
      Всичко това намира своя конкретен резон в Крал Мечове от Таро комбинацията, която изтеглих. Мъжка дворцова карта в гледане на жена? Това тълкувам по следния начин: Увреденият Анимус при жената не позволява правилно изразяване на мъжката енергия (главно като реализация на идеите и плановете), а намира своя изопачен, неправилен израз в някаква привидна бих казала външна компенсация. Съдейки по себе си, крайната форма на това изопачаване е грубост, стигаща до нелицеприятни крайности.
      С това се изчерпвам. Поне засега :)

Колкото до Асо Пентакли от Таро комбинацията, ако мога да вметна, че се зарадвах на картата. Аз я свързвам с Вярата. Вярата не като романтично и абстрактно захаросано понятие. При всеки личен житейски катаклизъм, помощта изскача, дори и в последния момент на отчаяние и предаване. Или може би точно заради това :)
      Наистина съм лаик. Надявам се да съм била полезна и да има смисъл в споделеното от мен.
      Днес съм по-млада от утре
    • Според мен съм:

Луната - 9 мечове - 4 пентакли

Моето тълкуване е, че съм човек, които обича самотата, особено оноа отдръпване в съзнанието, където витаем в чуждите светове, но по нездравословен начин. Постоянно бягам от това, опитвам се да бъда друга, но често се будя, сякаш от кошмар, сякаш насилвам себе си да съм друга. Крайния изход намирам в 4-та пентакли, да давам на другите, каквото мога, каквото имам. Така мога да съм сама, но сред другите, да виждам историите им, да им помагам по пътя им, да преплитам съдбите им с моята, но не за дълго.

Според Таро:

Страшния съд - Рицар пентакли - 10 пентакли

За жалост не разбирам посланието на Таро чисто и ясно, или по-скоро виждам няколко вариации.
      Най-достоверната, според мен е тази, че съм прекалено голям съдник, към себе си и към другите.
      Че всичко в мозъка ми е разграфено в някакъв план, който се опитвам да следвам, да намеря семейство/сродни души, есенцията на живота, което да ми даде удовлетворение и щастие.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Mona написа:

каква е идеалната работа според карти, предложени от вас и според Таро?
      Според мен 7 жезли - Кралица меч - Папата
      Според Таро - 10 меча - Колелото на съдбата - 6 жезли

добре, представям си, че съм някакъв супер адвокат, даже съдия :saint: бранител на закона, намиращ пролуки и пробойни. Винаги ми е харесвало да се занимавам с право, обичам да чета закони, да ги прилагам, даже наскоро проучвах възможността да запиша задочно, но те взеха, че я премахнаха тази форма за правото. Но всичко го правя по-скоро за кеф някакъв, не че ми е супер необходимо.

Така, а според Таро? препятствия, изпитания . 6 жезли след другите 2 карти би трябвало да е развитие след изпитанията, победа някаква, нещата се случват след положени усилия, перспективите придобиват форма. Не мога да му дам име.
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • Много интересна задача! Зарадва ме.

Каква съм аз според мен?
      Кралица чаши,2 меча,Кралица меча
      или
      Кралица чаши,Кулата,Кралица меча

Каква съм според Таро?
      Рицар жезли,4 жезли,Крал жезли

Еха! :D
      В моята комбинация са 2 женски фигури,а според Таро 2 мъжки.
      Аз се виждам като описанието на Кралица чаши през повечето време.Имам много фина сетивност,много чувствителна съм към околния свят,емоционална,пиша поезия,преди си падах и по чашката,като по-млада все драматични любови около мен,често съм с променливи настроения,сравнително лесно паля фитила и давам воля на емоциите си...Когато обаче се случи нещо,което да ме извади от равновесие или съм в някаква критична,сериозна ситуация,когато се чувствам заплашена,губеща или слаба,преминавам в Кралица меч.Рационалното мислене и разумът в много ситуации са не само мой инструмент,те просто ме владеят напълно и ме движат.Ставам радикалист,оставям неща и хора,за да ми е добре на мен,често наранявам много хора с думите и действията си,защото са студени,понякога даже и груби.Не пестя истината на никого,колкото и да е болезнена и неудобна.Обичам да властвам над ситуацията,не ситуацията да владее мен.Обичам да съм отгоре на нещата в живота в 99% от случаите.Интелектът и рационализмът са за сметка на чувствата в този момент.Както в един момент ми харесва да съм обградена с хора и компания,в следващия искам да съм сама и никой да не ме занимава.Ставам си самодостатъчна.Мисля и преценявам и само това правя.Бих казала,че в мен живеят две личности. :D Въпросът е балансът между тях...
      Алтернативно сложих Кулата между двете кралици,защото изпитанията ми в живота ме вкарват в кожата на Кралица меча,особено когато съм наранена,обидена или предадена,или когато ми се случват сериозни промени.Най-вече когато ме заболи от нещо, включвам на рацио вълна и умът ми се превръща в тиранин.Буквално си представям как нещо хваща Кралицата чаши за раменете и я разтърсва яко,за да се опомни като Кралица меча.
      Според Таро съм импулсивна,правя много необмислени неща,направо сама се изненадвам себе си понякога,непостоянна,свободен дух,доста променлива настройка има в мен,настроения...Рицарят преминава в Крал,което за мен значи,че израствам.Ставам по-постоянна,дейна и смела,също и по-сигурна.И трите карти са боя жезли-огън момиче,така си е. :thumbup: Слънце-Овен,Луна-Лъв,Меркурий - Овен, Марс-Овен...
      Мисля,че според Таро съм в процес на растеж и промяна.Темпераментът на Рицаря става по-улегнал при Краля,той знае какво иска,амбициозен е и знае как да го получи.Рицарят за мен е по-неориентиран,особено Рицарят жезли...той е човек на страстта,движението,действието,докато Кралят е здраво стъпил на Земята и му е ясно къде да вложи усилията и енергията си,вместо да ги влива тук и там.
      Харесват ми картите.
      Ако на някого му е интересно,ще се радвам да се включи. :)
    • curi0us написа:

Според мен аз съм:
      Кралица чаши, 9 меча, 4 меча (и неизбежно някъде измежду редовете, но не знам къде да я поставя, може би някъде отстрани, 5 меча)

Както каза Таро и моят анализ:
      5 жезли, Крал меча, Паж пентакли
      Сериозно изненадана от резултата. Май се подценявам в повече.

...предълго описание...
      Крал меча се появява на неуверените хора. Много съм разтеглила иначе проста конструкция (поне проста ми изглежда).
      Човек, който има много вътрешни противоречия, и страхлив, неопитен. Всичко е на детско ниво. Трябва да е по-решителен и отговорен.
      This is who I am!