Тълкуване на аватарите

• Значи съм останала с погрешно впечатление за историята на живота и (моята майка много обича да си украсява, тя ми беше разказвала за нея като малка.)

Mona написа:

С 3 думи: борба до смърт.
      Прилича много на Роксолана всъщност. (За нея ще постна линкове с документални филми в чата, когато ги намеря, интересни са.) Но може би ти си намерила себе си много повече отколкото аз и затова нямаш нужда от нея като аватар. Аз никак не харесвам истинското си име и никога няма да го харесам, нищо психоаналитично няма в случая, просто не ми харесва.
      Любопитно ми стана за съня ти, по какъв начин те предупреди ? Сънят с катедралата ли имаш предвид, за който прочетох в темата за сънищата. ( премести ми поста другаде, ако не е подходящ за тук...)
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Roxelane написа:

Значи съм останала с погрешно впечатление за историята на живота и (моята майка много обича да си украсява, тя ми беше разказвала за нея като малка.)

Mona написа:

С 3 думи: борба до смърт.
      Прилича много на Роксолана всъщност. (За нея ще постна линкове с документални филми в чата, когато ги намеря, интересни са.) Но може би ти си намерила себе си много повече отколкото аз и затова нямаш нужда от нея като аватар. Аз никак не харесвам истинското си име и никога няма да го харесам, нищо психоаналитично няма в случая, просто не ми харесва.Любопитно ми стана за съня ти, по какъв начин те предупреди ? Сънят с катедралата ли имаш предвид, за който прочетох в темата за сънищата. ( премести ми поста другаде, ако не е подходящ за тук...)
      Не, сънят ми с Ан Болейн е буквален, няма метафори там. Моите сънища рядко вече са красиви и метафорични (минах детския период), отдавна преминахме на ти и на тотална реалност, скука.

За исторически личности четем от исторически/документални книги, не от разкази :) Обърни внимание и на другите аватари и никнейми, ще разбереш поне 70% за хората. Знаеш, това е буквална идентификация и пренос.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Чела съм по-късно, но нищо не противоречеше на разказа на майка ми, и просто съм отсяла каквото ми е харесало явно. Обръщам внимание на никовете, но не е толкова просто (освен ако не е shushiiii_sladi4ko98, примерно :D ), тъй като често са компенсаторни. Трябва да се чете и изказа, за да се затвърди представата. Често буквално от запетайките може да ми стане ясно за какъв човек иде реч.
      Става ми страшно като си помисля за съня ти с Ан Болейн....
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Търсех възможно най-тъпия аватар: този мъж тотално не ми харесва, нито ми е образ за нещо - толкова е измазан и измит, че чак химическата индустрия ще го съди, но вероятно нещо внушава, което нито той е поискал, нито аз съм търсела.

Зад всички търсения, уж дълбоки, стоят преки, леки и меки идентификации.

Обичам Ирландия с нейните прекрасни синеоки мъже, високи по 1,95. Но къде е това, като образ обобщен и аватара - прилича на аватара на Дявола в Страстите Христови, все едно.
      Може би се казва Еоин О'Ниййл или по-добре Макнамара ...

Всъщност зная как се казва. Което не му пречи да ме гледа все още толкова тъпо.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Хахаха. Мен пък цял ден ме сърби да кажа, я какво хубаво момче си е сложила Мона за аватар :D чак сега се загледах колко е абсурден с тоя шал на главата тип "Страстите Христови", и с подканващо-изкусителния поглед :) ама пак е готин.
    • На мен ми омръзна моя. Чакам с нетърпение да ми се оправи компа, за да мога да си сложа една студено гледаща от балкона на харема Роксолана :D не ща вече "малки русалки" и пушещи мацки.
    • Roxelane написа:

Хахаха. Мен пък цял ден ме сърби да кажа, я какво хубаво момче си е сложила Мона за аватар :D чак сега се загледах колко е абсурден с тоя шал на главата тип "Страстите Христови", и с подканващо-изкусителния поглед :) ама пак е готин.
      Вервай, изобщо не си падам по такива измити мъже, дано по-скоро ти се оправи компа.
      Ще направя тема за най-яките пичове, както има тема и за жените, стига да я намеря :D
    • Ще я чакам :) директно ще постна вътре, (като мога), Джейсън Момоа ! Като малка, идеалът ми за мъж беше Конан Варварина :D (За компа, мъжът ми се опитва усилено да ми го оправи, колкото и да ме ревнува от форума, горкия... :D )
    • Roxelane написа:

Ще я чакам :) директно ще постна вътре, (като мога), Джейсън Момоа ! Като малка, идеалът ми за мъж беше Конан Варварина :D (За компа, мъжът ми се опитва усилено да ми го оправи, колкото и да ме ревнува от форума, горкия... :D )
      O, Момоа, не съм му фен, но наистина трябва да направим тема за мъжете.
    • уххх... как бе...Khal Drogo със сърповете... поствам в чата :)
    • Пиша тук, понеже тук беше станало дума за моята любимка, Роксолана- или още Хюррем Султан . Най-после намерих документалния филм за нея, Мона разказа набързо историята и, може да ви е интересно и да го видите. Не последният, който излезе, и който ползва кадри от турския сериал за Султан Сюлейман - "Великолепният Век", а по-стар филм на Арте ; първият, от който научих за нея.

На френски :

И на немски :

Ако го намеря и на английски, ще едит-на.
    • Не е баш за тук (не видях тема от рода на "Оприличи с картина друг потребител"), но днес видях една картина, която ми напомня за Рокси :)
      Изображения
      • FB_IMG_14962465084602851.jpg

579.76 kB, 720×1,176, прегледано 17 пъти

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • wolfy написа:

Не е баш за тук (не видях тема от рода на "Оприличи с картина друг потребител"), но днес видях една картина, която ми напомня за Рокси :)
      Ха, яко :) мерси :) де да имах един меч, колко глави щяха да отидат...
    • Новата профилна на Мона. Харесва ми слънчевото настоение въпреки дъждовете :)
      Предните й аватари бяха мрачни, харесваха ми, но предпочитам слънцето и светлината.

Друг профил, който обожавам е този на Ша. Уникална профилна картинка, ако я смени ще тъжа много.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • wolfy написа:

Новата профилна на Мона. Харесва ми слънчевото настоение въпреки дъждовете :)
      Предните й аватари бяха мрачни, харесваха ми, но предпочитам слънцето и светлината.

Друг профил, който обожавам е този на Ша. Уникална профилна картинка, ако я смени ще тъжа много.
      Хората имат различни настроения, не винаги искат да слагат сви лични снимки. Аз като типичен близнак, често сменям аватарите, сега реших да съм с моя снимка, не знам докога.
      И да, предпочитам "мрачните" аватари, особено когато наистина изразяват екзистенцията, а не са поза.