Пространствено ориентиране

• Пространствено ориентиране

Добре известно, е че наталната карта може да отговори на два въпроса - "Дали нещо ще се случи?" и "Ако - да, то кога ще се случи?". Но в рамките на наталната карта, ние можем да отговорим и на трети, много важен въпрос - "Къде ще се случи?". С отговора на тези три въпроса ние затваряме цикъла на четенето на една натална карта. Още повече поставяме картата в координатите на време-пространството.

За това, как да използваме наталната карта, за да се ориентираме в пространството, ни намеква още Бен Езра, в своя труд от 1148г. Той ни съветва да разгледаме четирите четвъртини ( квадрантите в картата - от Асц до Мц, от Мц до Дсц и тн ), да видим в кой от тях има добре разположена планета, и съответно в това направление да се отправи човек и там да търси град, в който да живее. Разбира се, това е доста опростена схема, по скоро ориентираща, отколкото даваща точна препоръка. Но ние имаме възможността да прецизираме техниката.

За да започнем, първо трябва да пренесем наталната карта на земната повърхност. Това става с помощта на азимутите. Повечето астрологични програми дават азимутите на планетите. След като вече ги имаме, трябва да ги нанесем върху полу- или прозрачна хартия, на която сме начертали кръг с 360 градусово деление. В този кръг 0 градуса винаги сочи на Север, 90 градуса на Изток, 180 на Юг, а 270 на Запад.

Например, ако азимута на една планета е 292 градуса то това ще е ЗСЗ в шаблона, който сме подготвили, ако азимута на планетата е 225 градуса = ЮЗ и тн.

Когато нанесем всички интересуващи ни обекти в шаблона, вече можем да работим с него в различни мащаби. Под мащаби имам предвид, че въпросния шаблон може да се наложи върху - план на дома, работно място, план на квартал, град и страна.

Центъра на шаблона е нашето местоположение в пространството. Ако това е домът ни, то взимаме геометричния център на фигурата на помещението, ако това е план на град - мястото на нашия дом, работното място или центъра на града и тн. Според това, как са разположени линиите, върху плана на интересуващия обект, можем да избираме магазини, в които да пазаруваме, мястото на бъдещата квартира, месторабота и тн.

Но, за да се възползваме от тази проста и информативна техника, още повече да планираме спрямо нея, разбира се първо трябва да свършим основната работа по тълкуване на наталната карта. Ако търсим нова квартира в град, трябва да изберем линията на управителя на 4-ти дом, ако търсим книжарница или библиотека, в която да намерим интересуващите ни книги - ще използваме упр. на 3-ти дом и тн.

В по-голям мащаб, извън рамките на квартала и града, можем да планираме и пътуванията си от един град в друг, както в страната, така и в чужбина. Определящо ще е това, какви цели искаме да изпълним.

Важно е да се има предвид и релокацията. Това означава, че трябва да правите нова пространствена карта за координатите на всеки нов град, в който се преместите да живеете.

Понеже много хора едва ли ще дочетат целия скучен пост, описващ линии, азимути и други скучни неща, за тези, които са издържали до края ще споделя, че това е изключително полезна техника, с която може да намерите бъдещ съпруг/съпруга или просто силна любов.

Проверено е :)
      "Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина
    • Добре де , ама ... аз например искам да живея в Испания ,и си налагам азимутите от наталната карта върху координатите на конкретното място ( правилно ли разбрах ? ) . Интересува ме линията на господаря на 7 ми дом-по нея търся съпруг ,както и линията на господаря на 5 дом - по нея силна любов . Виждам , че те се падат съответно на СЗ и на ЮЗ. ( скарана съм малко с посоките :D ) Може ли с точност да се види ,къде по тая линия ше го срещна тоя съпруг ? Ами ако линиите са няколко и се пресичат една с друга? Например линията на 5ти с 7ми дом ? Това значи ли ,че ше го срещна в театъра ? Ами ако на координатите на мястото няма такъв ??? Ами ако изпробвам метода за квартал и линията ми съвпадне с местоположението на съседната уличка , това означава ли , че трябва да чакам всеки ден ,Пешо да мине оттам ??? Или нямам шанс ? :D Ами ,ако по натал нямам силна любов и съпруг ? А седмият ми дом (по натал) се измества в осми ,и неговото място се заема от зли планети в шести ??? К' во прайме ?!?!?!
      Май това място = къде не зависи от условности ,а отваря широко хоризонт , дори вертикала :D ...за възможности ...

И ако всичко е изпълнено както трябва ,и да кажем съм намерила правилното място- остава най-важният въпрос -" По какво ще го позная ? " -Дори и в правилният момент ....

Мнението бе променено 1 път, последно от Lilith ().

• Тук можем лесно да видим азимута между две точки, например от сегашното населено място до това, което сме избрали. Когато избираме град, хубаво е този град да е съобразен с линията на управителя, или ако са повече от един - то най-силния, на асц-та. Когато се движим по линията на упавителя на асц-та, то в този град ще се чувстваме добре, комфортно, дори ще го приемаме като свой, едва ли ще имаме проблем с носталгия. Същото важи и ако искаме да се преместим да живеем в друга страна. Разбира се, друг вариант за ориентир е управителя на 10-ти дом, ако търсим работа - всичко зависи от това, какви мотиви имаме.

Когато вече сме избрали страна или град, вече можем да преустроим картата си съобразно координатите на новото място.

Да, това е доста тънък момент, защото планетите могат да сменят домовете, домовете знаците, да се сменят диспозиторите на арабските точки и в един момент, да се окаже, че вече сигнификаторите са съвсем други. Затова трябва да се внимава, макар, че ако се движим на територията на България, измененията няма да са драстични.

Да направя и уточнението, че 5-ти дом не описва любовта - той отговаря за децата, на тази линия може да се търси детска градина, ясла или парк, които ще се харесат на децата. По тази линия може да се търсят и кафета, ресторанти, театри, кина или фитнес, който ще допадне на нас.

По тази техника не може да се каже къде точно, по протежението на линията, ще се срещне съпруга. Това трябва да сме разбрали при първоначалния анализ на картата.

Както казах и в уводния пост, първо трябва да отговорим на въпроса "дали нещо ще стане". Ако отговорим на този въпрос положително, то можем да отговорим и на поясняващи въпроси - Къде? - пр. упр на 7-ми в 5-ти дом - театър, кино, в 3-ти - книжарница или при подаване на данъчна декларация ( и такива случаи има ) и тн. Можем да придобием и представа за външността, маниерите - общото излъчване от природата на планетата, разположението й по знак и тн.

Можем също да разберем и начина, по който ще го срещнем - дали ще е чужденец, ако да - то в чужбина ли ще го срещна или на местна почва, може да е съсед ( 3-ти дом ) или от приятелски кръг ( 11-ти дом ).

Ето така азимуталната линия, което се простира от единия край на света до другия, може да бъде скъсена до съседната улица.

Например, в моята карта 4-ти дом се управлява от Меркурий, а в самият дом се намира Слънцето. По азимутите на тези две планети съм сменял квартири. Също така, по азимута на Меркурий, който управлява и 3-ти дом, се намира книжарницата, в която намирам всичко което ми трябва. А по азимута на Марс - упр. на асц-та се намират в градовете, в които се чувствам вкъщи и сякаш всичко ми е познато.
      "Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина
    • Благодаря ,Vendor ! Интересно ми стана . Първо май ще трябва да си намеря компас и чертожни инструменти и геофграска карта на населеното място ,което ме интересува (?) Азимутите за региона сам ли си ги изчисляваш ? А после допълнително ще си направя и шаблончета ... Това май ще е голяма занимавка - рисуване ,драсканици , оформяне върху структурирана повърхност :D ...и малко изчисления :) ...е ,ако нищо не излезе поне ще съм открила страната на чудесата :D
      И последен въпрос : " Силната любов " , не се ли гледа по 5ти дом ?
      Сетих се за още един интересен въпрос :rolleyes: :evil: :whistling:

Трябва ли да избягваме местата по линията на Г8 ?
      Ако например имам в натала Слънце в 8 дом / Г 8-> Xll , трябва ли да избягвам местата свързани с тези домове и символизирани от тях ?

Мнението бе променено 1 път, последно от Lilith ().

• Lilith,
      единствените драсканици и рисунки ще са необходими само с данните от твоята натална карта и то само в случай, че решиш да използваш техниката за пространството в дома ти. В началото на поста си Vendor е дал линк, който има достатъчно увеличение на мащаба, че да ползваш стойностите на азимута за съседна улица дори. :)
      През изминалите две седмици имах възможност за себе си да проверя тази техника.
      Не съм сигурна, че на прикачения файл изображението е ясно, но азимута на мястото в северна Исландия, където бях е 329 градуса от града, в който живея.
      Най-близка / по азимут/ планета в наталната ми карта е Слънцето, което управлява по обител 6 и по екзалтация 1 дом. В соларната карта за настоящата 2016 година, сол.Асц. се управлява от Сатурн в Стрелец и сол.Слънце/Водолей се намира в 1-ви сол. дом. Сол.Сатурн по азимут е пак почти на тази линия - 339 гр.
      Очаквах да имам някакви здравословни проблеми, свързани със сигнификациите на Сатурн - кости и стави. В разгара на зимата и на полярния кръг.......... :)
      Пътуването по линията Слънце/Сатурн ми се отрази на зъбите. Само на тези, на които имам от старите пломби и такъв, който е облечен с метало-керамика. Направих си експеримент по обратния път. Колкото повече се отдалечавахме от полярния кръг, толкова болката намаляваше. Обяснявам си го с по-силното магнитно поле там.
      Имахме и други "пречки и забавяния", типични за Сатурн- закъсняващи полети, развали ми се лаптопа точно преди да тръгна, разрази се снежна буря и затрупа единствения път до северната част на острова и се наложи да се придвижваме в високо проходими машини........обратния път ни отне два дни и половина.....
      След три месеца пак ще пътувам по същата линия - на 324 гр. :( , този път поне няма да е толкова на север.
      Ще имам с какво да сравнявам....... ;)
      Изображения
      • azimut Akurejri Asl1.jpg

127.76 kB, 1,366×788, прегледано 33 пъти