Външност, здраве или какво ни казва Асц-та

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Да добавя още един щрих към "красотата" и как се намира тя в хороскопа.

Ще опрем отново в делението на знаците, като базова функция, по един основен показател - човешки и животински. Интересуват ни "човешките", това са - Близнаци, Дева, Везни, първата половина на Стрелец и Водолей. Тези знаци, по правило, трябва да дават на човек "по-човешки" вид, от останалите. Макар красотата да е относителна за всяко око, то всеобщо прието, е че красотата е в симетрията, на която ще се върнем след малко.

Нека отново се спрем на знаците, а знаем също, че те се проявяват чрез своите управители. След като имаме група от знаци, нека разгледаме, кои планети изпъкват, като управители на тези знаци.

Близнаци - Меркурий ( обител ), Сатурн, Меркурий и Юпитер по триплицитет
      Дева - Меркурий ( обител и екзалтация ), Венера, Луна и Марс по триплицитет
      Везни - Венера ( обител ), Сатурн ( екзалтация ), Сатурн, Меркурий и Юпитер по триплицитет
      Водолей - Сатурн ( обител ), Сатурн, Меркурий и Юпитер по триплицитет
      Стрелец - Юпитер ( обител ), Слънце, Юпитер и Сатурн по триплицитет

Веднага виждаме, че изпъкват Сатурн ( повтаря се 6 пъти ) и Меркурий ( повтаря се 5 пъти ), както и Юпитер. Връщаме се обратно на "симетрията". Точно тези две планети ( Меркурий и Сатурн ) са надарени с качеството да изграждат структури ( Сатурн ) с точни математически издържани модели ( Меркурий ) = симетрия. Освен това природата на тези планети е меланхолична, мислеща, философски ориентирана - явно това трябва да е природата на човека. Юпитер придава жизнен и здрав вид на съчетанието между Меркурий - Сатурн.

Но нека видим как тези знаци са отразени в хороскопите на признати красавици.

Gisele Bündchen
      Асц Козирог - Сатурн/Дева; Марс/Везни; Луна/Скорпион - управителите на асц-та заемат два от три човешки знака.

Marilyn Monroe
      Асц Лъв - Слънце/Близнаци с диспозитор Меркурий/Близнаци - отново силно подчертан човешки знак

Milla Jovovich
      Асц Рак - Луна/Близнаци, Юпитер/Овен, Марс/Близнаци - отново два от три

Наличието на управителите на Асц-та в човешки знаци, само по себе си не е гаранция за нищо, нито пък липсата на такова разположение говори автоматично за "грозота". Факт е че можем да си дадем обяснение за много изрази, като "животинско привличане", "опасен чар", "змийски поглед", "грация на котка" и тн, точно заради животинските знаци. Отново всичко е в пропорцията.
      "Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина
    • curi0us написа:

Единственият pattern който виждам е, когато Венерата е на Асц, тези хора са винаги страшно красиви...
      О, това ми се стори забавно :) Моят Асц. е на Венера, и двете Везни, слънцето съвпада - също във Везни. А самата Венера е в 1-ви дом. Но съм си най-обикновена, даже неособено симпатична. Явно други фактори играят роля в случая ;)

Моля, извинете ме за лаишкия коментар. Темата ми стана интересна. Благодаря ви за нея.
    • аз имам изгрявщ Юпитер, но напоследък съм малко объркана относно сидерал или тропически зодиак да ползвам, та по сидерал АСЦ е в Козирог, а по тропик във Водолей....лицето ми е овално, тънки устни, тъмно кафяви очи, високо чело...скоро ми познаха изгряващия Юпитер, имала съм благ вид, вероятно изглеждам добра и мила, защото много често всякакви хора, които просят като ме видят и ми се лепват, освен това в бедрата съм "по" :) скоро прочетох някъде, че цвета на Юпитер бил оранжевото, любимия ми цвят, а и косата си боядисвам оранжева :)