Таро профилиране

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Таро профилиране

Всички знаят какво означава професията профайлър, чудесна професия, изискваща огромни познания по физиогномика, лингвистка и психология. Ето, Таро дава чудесна възможност всеки да бъде "разкрит", това е идеалният метод да се разбере всичко, което трябва да се разбере :) за някого.

В тази тема, свободно, може да правите профили социални, психологически ... на други от форума, за когото искате.

Таро профилирането изисква набор от въпроси, които обемат поне 15 различни теми от живота, които трябва да обобщите и да систематизирате.

Изберете си някого и действайте, ето това вече е реален опит. А дали съответният човек ще го признае или не ... без значение, Таро отново ще го разбере :)

(y)
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Мона, би ли дала пример за тези теми от живота, за които е подходящо да се зададът въпроси. Благодаря.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Armid написа:

Мона, би ли дала пример за тези теми от живота, за които е подходящо да се зададът въпроси. Благодаря.
      Няма ограничение, за всички сфери може, най-важното е да се открои как човекът реагира в сложни ситуации, каква социалната му адаптивност, до каква степен е склонен към манипулиране и към самозаблуди, до каква степен понася промени (т.е, рисков тип ли), интроверт или екстроверт, дали има свръхценни мисли, склонност към саоубийство, агресия и т.н.
    • Mona написа:

Armid написа:

Мона, би ли дала пример за тези теми от живота, за които е подходящо да се зададът въпроси. Благодаря.
      Няма ограничение, за всички сфери може, най-важното е да се открои как човекът реагира в сложни ситуации, каква социалната му адаптивност, до каква степен е склонен към манипулиране и към самозаблуди, до каква степен понася промени (т.е, рисков тип ли), интроверт или екстроверт, дали има свръхценни мисли, склонност към саоубийство, агресия и т.н.
      Това ще ни бъде полезно .Дали ,ако разберем всичко това за себе си ,бихме могли да се " подобрим " след една такава подробна анализа ?
    • Така като гледам желаещи май няма

Добре ,аз се предлагам ,и за да е максимално улеснено , нека в началото бъдат 5 въпроса , който да ни подскажат какъв тип е личността - екстроверт или интроверт :)
    • Lilith написа:

Така като гледам желаещи май няма

Добре ,аз се предлагам ,и за да е максимално улеснено , нека в началото бъдат 5 въпроса , който да ни подскажат какъв тип е личността - екстроверт или интроверт :)
      Желаеща, желаеща съм. Просто наистина не ми идва какви да са въпросите. Нещо от рода : "Лесно ли осъществява контакти с непознати?" ; Или направо : "какъв тип личност е Х"
    • Armid написа:

Lilith написа:

Така като гледам желаещи май няма

Желаеща, желаеща съм. Просто наистина не ми идва какви да са въпросите. Нещо от рода : "Лесно ли осъществява контакти с непознати?" ; Или направо : "какъв тип личност е Х"
      Ето " образец " от примерни въпроси за да е по удобно

1. Раздразнителна ли е Х ( конфликтна личност ли е )
      2 . Каква е представата за Х / Какво впечатление създава при срещи с непознати / какво е нейното " лице " .

3. Какво вълнува ( се случва )в момента на Х. ?

4. Каква е средата на Х и Как се държи с близките и любимите си хора / как се държат те с нея , какво е тяхното отношение към нея ;

5. Как се чувства Х ?

Най-общо това е :)

Надявам се тези въпроси да са ориентир, малко са тъпички :D

* Не е задължително да са абсолютно същите ,можете да ги променяте / моделирате както на вас ви харесва, но смисълът да не се губи
      и ако се сетите за още по-любопитни и интересни въпроси ,може да ги включите и тях ;)
    • Започвам, пък докъдето стигна :)
      Лилит, ти си на мушката.
      1. Раздразнителна ли е? Сила - Император - Колелото на съдбата
      2. Какво впечатление оставя при среща с непознати? Паж пентакли - 9 чаши - Обесения
      3. Какво се случва в момента на Лилит? 8 меча - Паж чаши - Паж жезли
      4. Как се държи с близките си? Паж меч - 9 жезли - Папата
      5. Как се чувства Лилит? 4меча - 6 чаши - 4 чаши
      6. Лесно ли осъществява контакт с непознати? Ас жезли -9 чаши - Ас пентакли
      7. Kak реагира когато е ядосана? - 3 пентакли - Справедливост - Луна
      Вижда ми се доста трудно ;(
      Правят впечатление Пажовете от всички бои и никакви други дворцови карти. Това вероятно показва, че си новатор, обичаш да почваш нови начинания, но трудно се организираш да ги завършваш. Или просто в момента периода е такъв, че започваш нещо ново. Също така Пажовете отговарят за комуникацията и смятам, че си бъбрива, приказлива. Възможно е работата ти да е свързана с комуникации например.
      1. Раздразнителна ли си? - Автократична, но и човек на настроенията
      2. и 6. (за непознати защото става въпрос, а и 9 чаши и в двете подредби е по средата) Не знам.. приятелски настроена и спокойна. Дори и Обесения ми навява спокойствие. Макар и в несъответствие с въпрос 1. Ако добавим и въпрос 4 - доста сходна структура с въпрос 2, струва ми се че и познати, и непознати ги допускаш само до някъде, особено пък от познатите май повече се пазиш. 9 чаши и 9 жезли тук са ми като маската която си слагаш пред всички други, правиш го от чувство за самосъхранение.
      7. Когато си ядосана успяваш да запазиш спокойствие, не избухваш. Затваряш се в себе си и го изживяваш вътрешно, не даваш воля на емоциите си.

Големи глупости сигурно изплещих. Ще чакам коментари и критики.

Мнението бе променено 1 път, последно от Armid ().

• Armid написа:

Започвам, пък докъдето стигна :)
      Лилит, ти си на мушката.
      2. Какво впечатление оставя при среща с непознати? Паж пентакли - 9 чаши - Обесения
      3. Какво се случва в момента на Лилит? 8 меча - Паж чаши - Паж жезли
      4. Как се държи с близките си? Паж меч - 9 жезли - Папата
      5. Как се чувства Лилит? 4меча - 6 чаши - 4 чаши
      6. Лесно ли осъществява контакт с непознати? Ас жезли -9 чаши - Ас пентакли
      7. Kak реагира когато е ядосана? - 3 пентакли - Справедливост - Луна
      Вижда ми се доста трудно ;(
      Правят впечатление Пажовете от всички бои и никакви други дворцови карти. Това вероятно показва, че си новатор, обичаш да почваш нови начинания, но трудно се организираш да ги завършваш. Или просто в момента периода е такъв, че започваш нещо ново. Също така Пажовете отговарят за комуникацията и смятам, че си бъбрива, приказлива. Възможно е работата ти да е свързана с комуникации например.
      1. Раздразнителна ли си? - Автократична, но и човек на настроенията
      2. и 6. (за непознати защото става въпрос, а и 9 чаши и в двете подредби е по средата) Не знам.. приятелски настроена и спокойна. Дори и Обесения ми навява спокойствие. Макар и в несъответствие с въпрос 1. Ако добавим и въпрос 4 - доста сходна структура с въпрос 2, струва ми се че и познати, и непознати ги допускаш само до някъде, особено пък от познатите май повече се пазиш. 9 чаши и 9 жезли тук са ми като маската която си слагаш пред всички други, правиш го от чувство за самосъхранение.
      7. Когато си ядосана успяваш да запазиш спокойствие, не избухваш. Затваряш се в себе си и го изживяваш вътрешно, не даваш воля на емоциите си.

Големи глупости сигурно изплещих. Ще чакам коментари и критики.
      предлагам следното, за да е по-ясно и прегледно и да се следва следния метод: като си задала въпрос, отговорът да е непосредствено под/след въпроса, например накратко:

- Лилит често потиска агресивността си, показател за което е Силата, но това не й пречи да се чувства винаги права, често това я дразни, защото не умее да защити бързо и на момента позицията си (затова ни говорят двете първи карти от ГА). Но, последната карта Колелото говори и за още един аспект от нейната личност - страничен проблем, който тя засега не може да реши и това е въпрос от социален характер ... И т.н. и т.н.

по този начин, ще има яснота за отговора на въпроса, както и за коментираните карти :)
      и, вече накрая, да има едно обобщение на всички зададени въпроси и карти.
    • Предлагам да профилирате Вендор.

1. обект Време:
      на каква възраст е?

2. обект Занимания:
      какво работи?

3. обект Емпатичност:
      какъв тип емоционалност?

ако ви е трудно, ще ви дам мои карти
    • Вендор

Буквално ми изскочи в ръцете Крал Чаши. Може би работи в сферата на медицината или психологията.
      Възраст :О 3 Чаши - О Паж Пентакли - 4 жезли
      Да речем, че заместя 4ката с Император, бих казала че прераства от момче в мъж (макар това не винаги да е свързано с физическа възраст), да речем между 28 и 34.

Кралят чаши мисля, отговаря и за типа емоционалност. Все пак теглих още веднъж :
      О Страшен Съд - О Кралица Чаши - О 9 Чаши
      Кралицата чаши е Анима. Може би е човек който би искал да бъде безпристрастен, но вроденото му чувство за емпатия и щедрост често взимат връх над желанието за обективност и 'всекиму според заслугите'. Залагам на водна зодия (но не Скорпион)- може би Рак, и евентуално въздушен асцендент. (Знам че тук е форума за Таро, но често свързвам нещата, когато става дума за характери.)
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."

Мнението бе променено 3 пъти, последно от Roxelane ().

• Roxelane написа:

Вендор

Буквално ми изскочи в ръцете Крал Чаши. Може би работи с сферата на медицината или психологията.
      Възраст :О 3 Чаши - О Паж Пентакли - 4 жезли
      Да речем, че заместя 4ката с Император, бих казала че прераства от момче в мъж (макар това не винаги да е свързано с физическа възраст), да речем между 28 и 34.

Кралят чаши мисля, отговаря и за типа емоционалност. Все пак теглих още веднъж :
      О Страшен Съд - О Кралица Чаши - О 9 Чаши
      Кралицата чаши е Анима. Може би е човек който би искал да бъде безпристрастен, но вроденото му чувство за емпатия често и щедрост често взимат връх над желанието за обективност и 'всекиму според заслугите'. Залагам на водна зодия (но не Скорпион)- може би Рак, и евентуално въздушен асцендент. (Знам че тук е форума за Таро, но често свързвам нещата, когато става дума за характери.)
      Радвам се, че се престраши.
      Добър анализатор си, когато не си емоционално зависима и съотнесена към случая, това първо. Второ - компилацията от Таро и Астрология е добра, защото в твоя случай, е вроден талант, не е епистемология. За което се искат още и много други познания. Радвам се на твоя анализ.

Не е толкова трудно, повече смелост и проникновение ни трябват :)
      Кралят чаши е изскочил поради други причини, не защото е отговор на въпроса, те са отговор за теб, но има време, ще се разбере.
      Засега искам да ти кажа, че си на 80% права, което е програма максимум в този форум!
      Браво.

Няма да отговарям конкретно, защото искам да се включат и други.
    • Благодаря ти Мона ! Много съм щастлива от това, което прочетох... Да, много ми е трудно все още да намеря безпристрастността в Таро, когато съм емоционално свързана със ситуацията... но ще трябва да мина и оттам, ако искам да отида на друго ниво. Може би обаче трябва да се случат други неща първо... Търся и търся.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Roxelane написа:

Благодаря ти Мона ! Много съм щастлива от това, което прочетох... Да, много ми е трудно все още да намеря безпристрастността в Таро, когато съм емоционално свързана със ситуацията... но ще трябва да мина и оттам, ако искам да отида на друго ниво. Може би обаче трябва да се случат други неща първо... Търся и търся.
      Ще ти отговоря метафорично, ще ме разбереш: ако търсенето на Таро за теб е вид лечение/терапия ДНЕС, то УТРЕ, ролите ще се сменят.
      Просто им позволи.
    • Това и си помислих, че имаш предвид, когато ми обърна внимание на Краля Чаши... Разбрах те и ти благодаря.
    • Mona написа:

Предлагам да профилирате Вендор.

1. обект Време:
      на каква възраст е?

2. обект Занимания:
      какво работи?

3. обект Емпатичност:
      какъв тип емоционалност?

ако ви е трудно, ще ви дам мои карти
      1. Възраст - 4 меча обърнати - Кралица меч - Отшелник С този Отшелник не ми се струва много млад, "вижда ми е" над 40 (не че някога съм търсила с Таро възрастта на човек). Но Кралица меч+ Отшелник ми говори за независимост, някой който се е приел такъв какъвто е, отстоява си принципите без да се интересува от хорското мнение.

2. Занимания - Смърт обърната - Ас пентакли обърнат - Паж мечове обърнат - Тука ми е трудно. Смърт обърната в контекста на "занимание" може да се тълкува като посвещаване в дадена област. И в лицето на Ас пентакли е намерил себе си. Сега, тоя Паж меч какво? Може би показва, че неочаквани неща тепърва ще му се случват, има изненади напред по пътя си, не е дошло времето да си седи в библиотеката и да пише мемоари.

3. Емоционалност - 3 жезли - Отшелник - 4 чаши обърната - Сдържан, резервиран, интроверт. И може би малко перфекционист, все недоволен от себе си. На едно място прочетох, че 4 чаши обърната е символ на работа с различни гадателски методи.
    • Не питах за възраст, защото имам спомен, че съм му гледала картата (в Портала още) и имам някаква идея горе-долу на колко е.

Та такааааа... Много инвенции, много нещо - докато месех картите. Но май няма да ги изписвам всичките, че не знам дали не са се отнасяли за мен, или просто не бъркам като хората. :S

Стига сега толкова отплесване, ето какво изтеглих аз и как го анализирам:

1)Психо-емоционален тип: 3 пентакли, 5 чаши, Свят
      2)С какво се занимава? 8 жезли, Крал меча, Свят

По Светът на трета, чудя се, дали пък не му предстои нещо интересно на Vendor - тия дни, седмици, месеци или дори години. Много да се е борил, да е имал препятствия, но и да е положил труд, да е бил осъзнат, и сега да му се открива напълно заслужено, нов хоризонт по пътя. И всичко да е по-хубаво от преди.

Емоционален тип: мисля си, че той е стабилен човек, заземен и реалист, но и в контакт със своята емоционалност. Странно, но не видях тук 5 чаши като супер негативна карта, по-скоро като такава, която допълва 3 пентакли, "напоява земята". Още - кооперативен човек, добър съветник и приятел, който не се натрапва с присъствието си. Изписала съм си като асоциации, че вероятно не винаги успява да оправи своите си проблеми (за сметка на добрите съвети, които би дал на приятели) и понякога съжалява, но "бързо му минава". Това може и да е пълна глупост де. Мисля също, че е и чувствителен. Но като цяло балансиран човек. Изкефиха ме тези карти, не знам защо.

Какво работи? Такааа, като асоциации, помислих си за няколко неща, които като че ли са с обща природа. Мениджър примерно, журналист.. Някой "на високо" и "проветриво", с отговорности, който спира, пресича нещо... Жезлите ми се струват като новини, клюки, но и като искри, ток, та възможно е и да монтира нещо, да е тесен специалист, ел. инженер, нещо такова. Крал меча - остър, аналитичен ум, специализиран ум, специализирана дейност. Като че ли повече клоня към монтиране, запояване, нещо с ток, електричество, схеми... И понеже се явява като Крал, като нищо да ръководи екипа, да обучава другите как да правят това, което и той върши, или нещо в тоя дух.
      Светът на трета не ми е ясна особено. Но е интересно, че му се повтаря.

А, и още нещо: жезлите+краля (огън и въздух) правят фойерверкиии... Нещо завършено, хармонично, според мен тук има и друго послание, особено с този Свят накрая. Като някакъв голям творец го виждам Vendor.
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur