Важна тема Таро и Проективност

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• ljubavi написа:

Какво ще се случи в отношенията на двама души след скандал?
      РИЦАР ЖЕЗЛИ - 9 ЧАШИ - 3 ЧАШИ
      Публикувам го тук, за да питам права ли съм, че тази подредба е проективна тъй като на 2-ра и 3-та позиция са чаши? :saint: :saint:
      Не са ти проективни картите, просто са отразили времето/ случването на скандала.
      И друг път, като ти се паднат подобни карти: жезли и чаши, имай едно наум - винаги става дума за истерия или за истерични, свръхемоционални, парадоксални и нелогични действия, думи и мисли.

Интересното в подобни комбинации е, че хората после винаги съжаляват и дори изпитват срам, но казана дума - хвърлен камък.
    • Mona написа:

ljubavi написа:

Какво ще се случи в отношенията на двама души след скандал?
      РИЦАР ЖЕЗЛИ - 9 ЧАШИ - 3 ЧАШИ
      Публикувам го тук, за да питам права ли съм, че тази подредба е проективна тъй като на 2-ра и 3-та позиция са чаши? :saint: :saint:
      Не са ти проективни картите, просто са отразили времето/ случването на скандала.И друг път, като ти се паднат подобни карти: жезли и чаши, имай едно наум - винаги става дума за истерия или за истерични, свръхемоционални, парадоксални и нелогични действия, думи и мисли.

Интересното в подобни комбинации е, че хората после винаги съжаляват и дори изпитват срам, но казана дума - хвърлен камък.
      Мнооого ти благодаря! Записвам си! :thumbsup:
    • Ще започна ли работа на длъжност, за която кандидатствах - Слънцето, 9 пентакли, Крал меча. Такива хубави карти, но Слънцето на първа май разваля всичко. Много ме е яд! До седмица ще знам резултата. Единствената ми надежда е, че става въпрос за работа, свързана с дете (Слънцето ), но здравия ми разум е на мнение, че комбинацията е проективна.
    • Аз съм запомнила от Мона, че на първа позиция Слънцето е като карта-килър. И някакси във случаите до сега, в моите тегления, това се е доказвало, т.е. каквато и да било комбинация с първа Слънце - няма бъдеще. Може би и да има изключения, не съм се замисляла, но за сега не съм имала изключения. :)
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Armid написа:

Аз съм запомнила от Мона, че на първа позиция Слънцето е като карта-килър. И някакси във случаите до сега, в моите тегления, това се е доказвало, т.е. каквато и да било комбинация с първа Слънце - няма бъдеще. Може би и да има изключения, не съм се замисляла, но за сега не съм имала изключения. :)
      Ами и при мен е така (с първа карта Слънце) и затова много се разочаровах. Работата перфектно ме устройва, говорих с подателя на обявата, но има и други кандидати преди мен - вероятно ще се спре на някой друг.
    • Mona написа:

Не са проективни картите, просто отговарят на друг въпрос.
      Може ли подсказка - в каква насока? Аз ги разделям - Слънцето + 9 пентакли / Крал меча и не откривам никаква съвместимост.
    • Kalika написа:

Mona написа:

Може ли подсказка - в каква насока? Аз ги разделям - Слънцето + 9 пентакли / Крал меча и не откривам никаква съвместимост.
      В насока, че си отлагала социални ангажименти, за сметка на емоционални (всичко, свързано с емоционалния свят на човек и тук разбира се не говоря за отношениния между хората).

Подсказката е, че живеем в материален, пргаматичен свят, от който ти се отдалечила рязко.
      Това визирам и то доста деликатно.
    • Mona написа:

Kalika написа:

Mona написа:

В насока, че си отлагала социални ангажименти, за сметка на емоционални (всичко, свързано с емоционалния свят на човек и тук разбира се не говоря за отношениния между хората).
      Подсказката е, че живеем в материален, пргаматичен свят, от който ти се отдалечила рязко.
      Това визирам и то доста деликатно.
      Да, това е точно така. Сигурно затова ми е толкова трудно - да се завърна в рационалния, прагматичен свят.
    • Мона, идва ми да те разцелувам ! Одобриха ме, от другата седмица почвам работа. Още не мога да повярвам! За пръв път ми се случва комбинация, започваща със Слънцето да даде добър резултат и то толкова скоро.
    • Kalika написа:

Ще започна ли работа на длъжност, за която кандидатствах - Слънцето, 9 пентакли, Крал меча. Такива хубави карти, но Слънцето на първа май разваля всичко. Много ме е яд! До седмица ще знам резултата. Единствената ми надежда е, че става въпрос за работа, свързана с дете (Слънцето ), но здравия ми разум е на мнение, че комбинацията е проективна.
      Мисля, че е редно да дам обратна връзка по тази комбинация. Правилата на Мона са закон ☺. Със Слънце на първа - не започнах на конкретното работно място, въпреки че отначало ме одобриха. Но - всяко зло за добро (помня от Таро архива, че беше коментирано съчетанието - 9 пентакли / Крал меча като подарък). Намерих си много по-добра работа, макар и с известно закъснение ☺.
    • Искам да ви попитам ,според вас проективна ли е следната комбинация :

ас чаши, 5 меча, 7 меча

Въпросът беше манипулиран ли е даден човек да спазва определено поведение / да прави (или да не прави) определено нещо.

Съмнявам се заради ас чаши на първа- това е супер слабо асо принципно, обаче останалите карти са мечове и то какви... Много слаба основа, но пък в ситуацията иде реч именно за подобно нещо. Един емоционално лабилен човек, който е подучван и манипулиран да се държи по определен начин. 5 меча е доста злобна карта, а 7-цата е достатъчно подмолна, не мога да пренебрегна тези нюанси.

Как мислите?
    • Moon написа:

Искам да ви попитам ,според вас проективна ли е следната комбинация :

ас чаши, 5 меча, 7 меча

Въпросът беше манипулиран ли е даден човек да спазва определено поведение / да прави (или да не прави) определено нещо.

Съмнявам се заради ас чаши на първа- това е супер слабо асо принципно, обаче останалите карти са мечове и то какви... Много слаба основа, но пък в ситуацията иде реч именно за подобно нещо. Един емоционално лабилен човек, който е подучван и манипулиран да се държи по определен начин. 5 меча е доста злобна карта, а 7-цата е достатъчно подмолна, не мога да пренебрегна тези нюанси.

Как мислите?
      Любовна треска ли те тресе?
    • Mona написа:

Moon написа:

Искам да ви попитам ,според вас проективна ли е следната комбинация :

ас чаши, 5 меча, 7 меча

Как мислите?
      Любовна треска ли те тресе?
      хаахаха за щастие мен не . :D
    • Мисля, че това е темата, където най-много трябва да се пише, ако иска някой изобщо да стигне до реалностите в Таро.
      Визирам въпросите за любов, както и така наречената обратна връзка - бла бла бла.

Какъв беше извода от картите ми за работата и за кастинга, някой обясни ли си ги? Не мисля. И не само затова.
      Къде е саморефлексията? Къде е автоцензурата и връщане на лентата на конструкцията/конструкциите?

Какъв е смисълът от някакви имагинерни обратни връзки, след като никой не си прави реанализ на погрешните анализи, аз лично не виждам особена полза.

Тая истеричност да има обратни връзки не обяснява Таро, защото никой не прави систематичен анализ на предходните си тълкувания, а говори отново за някакви лични неща, някак покрай картите си, които вече са забравени ....
      Щото, по тая логика, Паж жезли, трябваше да е някакъв пъпчив тийнеджър, от когото нищо не зависи, а Обесеният и т.н. са му били спирали развитието. Фантасмагории.

Проективността е мега препъни камък във всичко, свързано с окултните науки. Докато не се изчистим от проклетата си инфантилност и не видим животът с кървавото му лице, няма да се промени нищо.
    • В крайна сметка, проективността при анализа на конструкции в Таро идва от неправилното тълкуване на зануляващите карти в Таро и неправилното степенуване/йерархия на двроцовите карти. Овладее ли се това, проективността изчезва като миналогодишния сняг.