Хипотетични конструкции

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Хипотетични конструкции

Темата се доближава до "Проверка доколко разбираме картите", както и до Какви сме според Таро и какви сме според нас?
      Идеята е да се предлагат за анализ конструкции, които не са се падали при гледане, но по някакъв начин са се въртели в главите ни. Не знам за вас, но аз често мисля за комбинации, просто така. Измислям си комбинации и се опитвам да разбера какво могат да значат.

Темата може да е интересна, защото:
      1. не е случайно за какви комбинации си мислим и какво влагаме в тях
      2. понякога трябва да се отдалечим от човешките ситуации и да тълкуваме Таро просто като конструкция, енергийно послание, а не непременно като отговор на човешки въпрос. [това не е моя мисъл]

Надявам се намирате идеята за смислена, иска ми се да пробвам как ще развием темата :D

Предлагам за анализ следната измислена комбинация:
      Императрица, Кралица меча, Кралица пентакли

Хрумна ми по повод женствеността и нейните проявления. Исках да сложа само "женски" карти една до друга, с начело Императрицата, понеже я харесвам много, топла ми е, креативна, мощна и тежаща на мястото си. Връзката й с Кралица пентакли е особено очевидна дори чисто като изображение. Но тук сякаш Кралица меча по средата, "отрязва" връзката между Кралица пентакли и Императрицата, може би като неосъществена женственост - колкото и странно да звучи това като словосъчетание.
      Друга хипотеза ми е, че архетипът на Жената, на Майката, е разбран и осъзнат, с чисто физическото си проявление като завършваща последна Кралица пентакли. А нещо трето може и да е смърт, защото при земята се връщаме, когато умираме...
      Абе май не е толкова лесно, а в главата ми звучеше като много лесна комбинация, много психическа.

Надявам се не смятате темата за пълни глупости :D Ще се радвам да се включите с ваши "измислени" комбинации, придружени с анализ, и защо сте си мислели точно за тези конструкции, с какво ги свързвате, етц.
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur

• Аз никога не си мисля какво би могло да се падне като карти, просто не ми идва на ум. И таро винаги ме изненадва. Даже хипотетични не ми идват на ум. И предпочитания към картите нямам. Имаше една тема, където Мона беше изчислила броя възможни комбинации и факта, че в един живот не могат да ти се "случат". Това ми е винаги в главата, когато мисля за каквото и да било, как има милион възможности, пътища, обаче за конкретен въпрос, за конкретен човек в конкретно време ще ти се падне една определена комбинация.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица