Какво ние даваме на Таро в замяна

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Lilith wrote:

незнам..не бих си рискувала живота за едни карти , нямаше да постъпя така в твоята ситуация...
      има и друго разочаровах се , защото си мислех че съм навътре в нещата..
      Тези думи, които съм подчертала Lilith, като ги прочетох, сърцето ме заболя, буквално почувствах болка, гняв и недоумение... Това ли е твоето отношение към Таро, твоето уважение, твоята отдаденост?
      Не казвам, че картите представляват самото Таро, защото Таро е едно цяло, не е разделено от неопределен брой тесте карти, но те са инструмента, чрез който се свързваме с Таро, което ги обединява и прави част или как да го нарека "орган" на Таро, те се сливат и започват да живеят с Таро след определено време, Таро им дава живот. А ти ги нарече "... едни карти...".
      Това е отвратително!
      Опитвам се да бъда тактична и сдържана, нямам намерение да обидя никого, но няма и да позволя да се подиграва който и да било с Таро!
    • Защо с лошо... Да се върнем в началото. Какво трябва да дадем ? Признавам си откровено, че аз не знам какво давам. Но пък никога не предавам. Подействаха ми думите, че Таро е "природа невинна, природа ранима"...
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."

The post was edited 1 time, last by Roxelane ().

• Понякога ми е виновно да гледам с картите, точно защото какво им давам аз в замяна?

Засега най-доброто, което мога да направя, е да ги уважавам и никога, ама никога да не ги насилвам.. И да ги оставям да си почиват много, много от мен.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us wrote:

Понякога ми е виновно да гледам с картите, точно защото какво им давам аз в замяна?

Засега най-доброто, което мога да направя, е да ги уважавам и никога, ама никога да не ги насилвам.. И да ги оставям да си почиват много, много от мен.
      ако твърде дълго си почиват от теб, ще те забравят, а който забравя света - светът също го забравя :)
      умната с това равновесие на забравите и на виновността
      Stay soft. It looks beautiful on you.
    • Моля, давайте повече в анализите си, развихряйте в ума си картите, правете нови неща, все едно кой ще ги хареса и защо, това е без значение. Давайте повече от себе си, правете по-сериозни и задълбочени анализи, години на натрупване на опит в Таро, не са извинение.
      За всяка една конструкция, виждайте пластовете на познание, а те са поне три, говорете за всичко, което ви хрумне, не се съобразявайте с правила, с книжки или авторитети, всичко е без значение.
      Само вие и вашето Таро, само вашият анализ. Никога не мислете дали сте прави, мислете дали сте казали всичко, което сте помислили за дадена комбинация. Бъдете смели.

Колкото и абсурдно да звучи, то е Истина.
      Stay soft. It looks beautiful on you.
    • Давам на Таро частички от излюзорния свят на Луната, в която обичам да се крия.
      Давам му храната, от която има нужда, а то се отблагодарява със звучни шамари.

За всеки шамар, по една нова истина.
      За всяка истина, по един пласт от моята кожа пада.

Доближавам се до Таро и се отдалечавам от хората.
      Отдалечавам се от общоприетото, от нормите, от статуквото.

Папата се гъне в тестето, в ръцете ми.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Най-ценното нещо, което човек може да подари е времето си.
      Времето, което даряваш на наука е винаги добре отплатено, спестяваш лично време, генетично време, колективното време.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.