Таро и реинкарнация

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Смята се , че с регресия под хипноза може да се върне човек в миналия му живот и има доста интересни резултати. Но си е опасно, защото ако хипнотизатора не успее да събуди хипнотизирания или не успее да го върне напълно в нормално състояние , става страшно. А има такива случаи.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Sha написа:

Ами всъщност, тези, за които знам и съм пробвала лично, не те въвеждат точно в хипноза, а по-скоро в състояние Тета. Хипнозата би трябвало да е чак в Делта.
      Абсолютно вярно. Това е Тета състоянието- тялото е отпуснато, но съзнанието е будно. Тета вълните са от 4 до 7 херца, делта- от 1,5 до 4. Много лесно е да преминеш от едното състояние в другото.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Страшно много искам да ми направят регресивна хипноза. Shа, ти в България ли го прави и при кого ?
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Roxelane написа:

Страшно много искам да ми направят регресивна хипноза. Shа, ти в България ли го прави и при кого ?
      Да, тук, при Петър като пробвах и при Стеф Божилова, но нейния метод не ми пасва.
      Петър Петров си има сайт Регресия - можеш да го потърсиш и да прочетеш някои от регресиите, които е водил.
      Хубавото при него е, че прави и групови такива - аз лично исках да видя що е то преди да пробвам сеанс.
      Не всеки може да влезе, понякога не ни се дава (особено ако сме изправени пред важен избор в живота), но тогава би могъл да си поговориш с висше аз или някой водач.
    • Мерси за инфото Sha. Аз съм чела всички регресии на Майкъл Нютън, за съжаление не съм в България, иначе щях да потърся Петър Петров. Тук при мен в Южна Франция няма, като ходя до Париж, ако имам време, може и да намеря.
      Не знам дали бих се поддала на хипноза ? Никога не съм пробвала, интересно ми е.
      Във "видението", което имах, видях два водача в женски облик. Не ми казаха нищо обаче :)
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Знаеш ли... би могла да се свържеш с него и да пробвате през скайп, вайбър или някакъв месинджър, той е от свестните и обича да помага. Освен това май пътува, та може да има сесии и там :)

Успех!
    • Ох, да се хипнотизирам по скайп надали бих посмяла... :) да вземе да стане някоя грешка, и да си остана баба Мария Лусесита Делавега от някое перуанско село... примерно. :D
      Но ще разгледам сайта му. Бих се радвала ако случа на някоя сесия някъде по Франция. Мерси ;)
    • Малко скептично съм настроена към регресията, защото какви гаранции има , че е точно връщане в минал живот , а не са образи от наши фантазии( когато си представяш например ,че си някоя историческа личност), образи от сън, образи от отдавна гледан филм и т.н.
    • Алфа, не знам дали си чела Майкъл Нютън - много ще ми е трудно да обобщя в кратък отговор :(
      Атлантида, ужасно любопитен човек съм. Това е.
    • Ну, пусь говорят .....

Изненадвам се, че прераждането все още се радва на такава популярност, особено в съчетанието си с регресивната психология - такава езотерично - псевдо - чалганаучно начинание, беше в пика си някъде преди десетина години и трябваше да умре още с раждането си.

Как може хора, които уважават себе си и най-малкото имат връзка с реалния живот, и ако са прочели поне две книги - трябва да знаят колко гъвкава е психиката и колко лесно прави номера и вади от ръкава си такива неподозирани неща, че човек не може да се познае.

Но нека оставим въпроса за изпълнението, а се съсредоточим върху поводите.

Толкова ли не можем да намерим смисъл в сегашния си живот, или не толкова смисъл, колкото повод, за да го живеем, че търсим минали фикции или бъдещи полюции на психиката. Не приемам тезата, че любопитството може да е водеща теза в такива занимание. Любопитство може да има, само ако имаме обект на изследване, на проучване, а не фантазми.

Май пак всичко е бягство! Тръгнал принца да търси принцеса, "що у наше село" жените не били като чуждите! Ами нормално, да мислим, че сме заслужили повече от живота, или произлизаме от дълга поредица знатни прераждания, а по случайност сега не е баш така.

Интересно ми е, ако в един бъдещ живот, направите регресия към сегашния ви, ще сте доволни ли от това, което ще видите?
      "Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина
    • Попрочетох Майкъл Нютън, отгоре, за друго няма интелектуално търпение, никак. Наби ми се в погледа думата - личен водач - после направих регресия и по-скоро резигнация в спомените си относно Таро и разни потребители и техни лични водачи ... Явно той се радва на широка популярност сред таро любителите. Което е много тъжно.

Този човек е зле, ама много. Нищо общо с езотериката няма, всичко е някаква компилация от психология и популизъм, типично за американските търсачи на духовни усещания от края на 60-те и началото на 70-те години на 20-ти век.

Много мога да пиша, но пропускам 2500 години и се връщам назад, към Аристотел, Платон и т.н. Ако това беше толкова ясно и необратимо, като процес, то тези хора, най-малкото щяха да го напишат. Да не говорим за всички философи и търсачи през всичките тези векове.
      Фактът, че ние нямаме интелектуалната поносимост да приемем словото на Блаватска, която, е най-добрата в средите на езотериците. И отново опираме до интелекта, до непоносимостта да бъдеш себе си - до бягствата отвъд себе си и вътре в себе си.

По-скоро, митология на отвъдното битие и на преродените герои, биха били образи като Сартр, Камю, Видал или Песоа.
      Не измислен доктор Нютън, който ми говори за душата, все едно я разбира или може да я сподели, на бърбън може би, но не и визионерски.

Митологемата за прераждане властва само там, където няма обяснение и приемане на Смъртта. Като край на всичко.
    • Защо вярвам ли ? Оставете го Нютън. И животът ми си го приемам такъв какъвто е, всички грешни избори са били водени от "сърцето" ми и ако се върна назад, пак ще ги направя. В името на нещо или някого, или просто от любов. Чела съм две книги, знам колко е гъвкава психиката :)

И все пак...

Вярвам, защото иначе няма логика в нищо. И в това, че светът, в който живеем, е дълбоко, гадно и отвратително жесток. Хайде, няма да говоря за разликите между това да се родиш в Сомалия и на Запад. И все пак ЗАЩО става така ? Четях едно време криминални файлове, вече не. Защо и с какво едно тригодишно дете ще заслужи да го измъчват с месеци, да му изтръгват ноктите и да му счупят гръбнака ? Защо и с какво една майка ще заслужи да загуби детето си в катастрофа, а друга не ? Освен ако няма да плаща нещо ?! Защо един ще заслужи да умре в страшни мъки в пожар, а друг - да заспи спокойно и да не се събуди, освен ако първият не трябва да плати за причинена някога някому подобна болка ? Не мога да приема тази хаотична "Божия" жестокост. Няма логика в нея.

Мнението бе променено 4 пъти, последно от Roxelane ().

• Задавам въпроса си и тук с надежда да се обсъди.Та подложих се на регресия.Исках да разбера какво ме свръзва с даден човек.След регресията приятелка ми изтегли карти на въпроса"Истина ли е това,което видях в регресията".Т.е. случило ли се е наистина?
      10 жезли Асо пентакли 6 чаши.
      СПОРЕД МЕН и приятелката ми е истина.А според вас?
    • I Will Survive написа:

Задавам въпроса си и тук с надежда да се обсъди.Та подложих се на регресия.Исках да разбера какво ме свръзва с даден човек.След регресията приятелка ми изтегли карти на въпроса"Истина ли е това,което видях в регресията".Т.е. случило ли се е наистина?
      10 жезли Асо пентакли 6 чаши.
      СПОРЕД МЕН и приятелката ми е истина.А според вас?
      Самият факт, че си задала въпроса, означава, че си се съмнявала. Обоснови се, какво в тази комбинация конкретно те убеди, че преживяването неизменно е истина ? (Като имаш предвид, че 6 чаши може да излезе в абсолютно всякаква комбинация, без зададеният въпрос да е касаел изобщо миналото.)
    • Ето защо.6 чаши и Асо пентакли според мен са връщане в миналото в защитена среда.Няма нищо магическо в регресията все пак.10 жезли как се почувствах когато разбрах някои неща за себе си.
      Ако беше не-истинска регресия може би в комбинацията щеше да има други карти.Луната,7 чаши нещо такова.Не мисля,че ума ми се бъзика с мен
    • Пропускаш нещо : за да бъдат Ас Пентакли + 6 Чаши "завръщане в миналото в защитена среда", ти трябва карта на движението, каквато тук липсва. Не може да има "завръщане" без да има придвижване, нали. Един Рицар Жезли, 8 жезли, 6 меча биха свършили работа. Тук нямаш такива - вместо това имаш една 10 жезли, която няма никаква работа на първа позиция, дори ако приемем твоята интерпретация на тази карта.
      Иначе просто си нагласяме нещата. За мен конкретно в тези карти няма обосновка, ако иска нека и друг да коментира.