Какви филми (режисьори) харесвате?

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Какви филми (режисьори) харесвате?

Хубаво е да има повече теми в този раздел. Сега ми хрумна, че вкусът към киното се променя с годините, но въпреки това, остава една трайна тенденция, характерна за всеки човек. И че човек може да харесва едновременно изключително много различни по стил и по жанр, продукции.

Когато става дума за сериозно кино, то аз клоня към италианския неореализъм, специално Висконти, братя Тавиани и по-рядко Фелини. От съвременните "различни", съм голям фен на Вим Вендерс. Да не пропусна и братята/сестри вече Уашовски :)

От американските, на първо място слягам Ридли Скот и после Майкъл Финчър. Разбира се, има и други.

Напоследък, съм станала голям фен на екшъните, дори и да са тъпи.

Кои са вашите?
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Jean-Pierre Jeunet ... винаги са му интересни и прекрасни филмите, и разбира се, класиката (и най-добрият му филм изобщо, според мен) - Amelie <3

Харесвам смислени и тежки филми. Не понасям популярни романтични филми и/или предвидими филми. Мразя, когато мога да отгатна какво точно ще се случи!

В списъка с любимите ми филми са още: Морето в мен, Американски прелести, Блясъкът на чистия ум... В тялото на Аврора (Wanishing waves) също е много интересен и югнианците сред вас ще го оценят определено. Апокалипсис сега - а този филм може ли да се забрави...

Дотук изброените филми нямат много общо, не и сюжетно, но има доста психологизъм и неща за размишляване по тях.

По едно време бях луднала по самурайско кино, но ми премина мерака, бях изръчкала филмите на Yoji Yamada, но взеха да се преповтарят и им се изгуби чара :D

По фестивали е супер интересно да се гледа съвременна китайска драма. Азиатците интересно кино правят, обикновено е доста бавно, и въпреки всичко има доста "случване".

Не понасям съвременно бг кино, писна ми от изнасилвания, тягостни сцени и зле написана драматургия...
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur
    • С две думи: откачени и психарски :D (може и поотделно). Аз поглъщам филмите на конвейр, но тези, след които дълго време преглъщам странно, са само такъв тип и в голяма част от тях са скандинавски. На всичкото отгоре работя със скандинавци и определено ги смятам за странни. Само няколко заглавия - 1:1; Pusher; Мъжка работа; Jagten; I am Dina; и доста други има, но не помня много заглавия, по принцип. Чета от време на време и скандинавска литература и ... не знам, за мен тези хора са като от друга планета.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Безспорен фаворит при мен е Ал Пачино. Невероятен актьор, няма роля, която да не може да изиграе. Гледала съм всичките му филми без изключение , а някои от тях по няколко пъти.
      Обичам много да гледам екшъни и ненатоварващи психиката криминалета, от типа на мис Марпъл и Убийство по сценарий.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Alfa_Kentavar написа:

Безспорен фаворит при мен е Ал Пачино. Невероятен актьор, няма роля, която да не може да изиграе. Гледала съм всичките му филми без изключение , а някои от тях по няколко пъти.
      Обичам много да гледам екшъни и ненатоварващи психиката криминалета, от типа на мис Марпъл и Убийство по сценарий.
      Ок, това е супер, но темата е за режисьори предимно :)

Ако искаш, отвори тема специално за обичаните актьори.
    • Ами той освен актьор е и режисьор, малко известен факт.☺
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Alfa_Kentavar написа:

Ами той освен актьор е и режисьор, малко известен факт.☺
      Ок, но е по-известен като актьор, за разлика от Клинт Истууд, който балансира и двете. И като актьор, и като режисьор е уникален. Сещам се за великия филм на Истууд Реката на тайните ..
    • От режисьорските филми на Клинт Истууд съм гледала само два - Абсолютна власт и Нощем в градината на доброто и злото. Първият ми хареса повече.