Да се забрани със закон кражбата на Дисни на литературни произведения

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Да се забрани със закон кражбата на Дисни на литературни произведения

Момичета, не ви ли е гнусен Дисни ???!!
      Малката русалка се жени за принца ?! Есмералда се жени за Феб, а Квазимодо се хили щастливо отстрани ?! Снежната Кралица... някакви Елзи и Ани се размотават... Не искам, не искам детето ми да гледа тия буламачи с които ни заливат, и никога да не прочете истинските истории с цялата им тъжна красота !!! Или ако все пак поиска да ги прочете, да остане в шок за вечни времена...
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Roxelane написа:

Малката русалка се жени за принца ?! Есмералда се жени за Феб, а Квазимодо се хили щастливо отстрани ?! Снежната Кралица... някакви Елзи и Ани се размотават... Не искам, не искам детето ми да гледа тия буламачи с които ни заливат, и никога да не прочете истинските истории с цялата им тъжна красота !!! Или ако все пак поиска да ги прочете, да остане в шок за вечни времена...
      Не знам какво да кажа. Права си, но срещу теб има една огромна индустрия, правеща пари точно от проекции и от подобни приказки, филми. Но децата израстват с това.

Такъв е светът ни.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • <X <X <X
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Пропуснах да спомена, че Есмералда танцуваше на пилон... :cursing: <X
    • почти никоя от филмовите версии на литературни произведения не разказва оригиналната история.
      И това се отнася не само за филмите на Дисни.
      На мен лично ми е интересно да гледам различна версия на филма, след като съм прочела книгата.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Roxelane написа:

И аз не знам какво да ти кажа, повдигаш въпрос, който води до много други. Не знам колко е голям сина ти, но тепърва следват "красотите" на цивилизацията. Следват рекламите, пуканките в кината, храната, образователната система... Да е само Дисни, с мед да го намажеш. Опитвам се да им отварям очите и за двата свята, да ги провокирам да ровят под повърхността. Можеш (можеш ли?) да прецакаш системата, само ако си системата. Отплеснато е, но предполагам, че не ти харесва факта, че всички тези истории са твърде захаросани, винаги с хепи енд. Но масата вярва в тях. Вярва, че те са отражение на живота и очаква приказката в живота си. И тук се появява този, който може да използва този факт във всичките му форми и размери. Да привлича парите на хората като им показва и продава разни красиви неща. Дисни е бизнесмен. Хич не вярвам на онзи сълзлив филм "Да спасиш не помня кой" (леко биографичен уж за Дисни). И ако някой иска да прави пари трябва да следва тренда - да продава красиви мечти, надежди, усещания - да използва системата. Това е съвременния свят на неолиберализъм, в който живеем. Много хубава статия, между другото, мерси Мона.
      Може и да не намирате пряка връзка на едното с другото, но аз я виждам. Не казвам дали нещо е по-добро от друго, или не, това изобщо не ме интересува дори. Смятам, че трябва да си в известна степен шизофреничен, за да можеш от една страна да си си ти, а от друга да се възползваш от ситуациите, дори и да не ги намираш за много "морални".
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Добре, аз нямам против Царят Лъв например ! Филмчето е готино. И си е тяхно. Но аз толкова съм се възхищавала и дори плакала на приказките на Андерсен, на Парижката Света Богородица... толкова са красиви !!! Просто ми се гади като видя версиите на Дисни.

Детето ми е на две, реклами гледа от много мъничък и дори понякога това е все още единственото, което го успокоява от плач след кошмар например. Просто го хипнотизират, смятайте какво трябва да има в тях..

И как ще го убедя един ден колко е хубаво да прочете Снежната Кралица и Малката Русалка, ако вече е гледал повърнята на Дисни ? Как ще го убедя, че са по-стойностни, като версията на Дисни продава една сладникава мечта (за момиченцата да не говорим...) ???

Да си измислят техни истории, като Царят Лъв и незнамсикакво, но да не пипат световното литературно наследство. То е на децата ни !!!!
    • Така е, права си. Но на Дисни не им дреме за световното литературно наследство.
      Аз пък бих искала да се върне времето назад и Дисни да нямат права върху Междузвездни войни, ама ...

Roxelane написа:

(за момиченцата да не говорим...) ???
      при толкова много Барбита как да му дадеш да си играе с парцалена кукла? Не става.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Абе да ти кажа добре се справиха според мен с Междузвездни войни. Новият Вейдър ужасно ме кефи защото ми прилича на починалият актьор от Time of the gypsies Давор Дуймович. Но с Междузвездни войни мисля че полето им на действие е било твърде ограничено и без това, нямали са право да променят много. Ужасно се кефя иначе на Карибски пирати ! Но от анимациите си ме е гнус. Добре бе, вижте !
      Изображения
      • esmeralda_03___dance_esmeralda_by_lpdisney-d3g3hqb.jpg

237.34 kB, 1,280×720, прегледано 32 пъти
    • "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Ооо, тъкмо си припомнях оупенинга на същото аниме - това е нещото, с което всеки уважаващ себе си новак в аниметата, трябва да изгледа. Ок де, по собствена преценка (предвид имам анимето, не това видео) :)

• Да, това е вторият, ето го и първият opening. Всъщност целият саундтрак е супер як. Deathnote ми е номер едно на мен, после ми е Vampire Knight. Жалко че не направиха продължение...
    • Диди, Кира или Л си ??? ;)
    • L разбира се :D Justice over crime.
      Vampire Knight е добро, да, но по-скоро за тийнейджърския период, сега вече едва ли ще го оценя така, но си преглеждам оупенингите от време на време принципно, повдигат духа :) Както и старите снимки, впрочем. Трябва да изгледам нещо ново май. Ти само тези ли си гледала?
    • И аз съм Л :) Ами гледала съм Дий Ловецът на вампири и други подобни обаче като доста малка. Cамо тия съм гледала като по-голяма вече, да... после учех, четях, и основно митках по кръчмите в свободното време, та нямах време и за анимета :D