Силата на погледа - магия или... ?

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Силата на погледа - магия или... ?

Сигурно неведнъж сте усещали силата на нечий поглед. Не говоря за любовен поглед и други такива. Всички сме чували като деца за уроки, за лош поглед... Е, случи ми се веднъж, както и ми се случи друг път точно обратното. И до ден днешен не мога да си гo обясня... ще се опитам да се изразя максимално ясно.

Първа случка - работех в ресторант. На вечер взимах сумати поръчки, често имаше големи групи. Взимаш подред поръчката на всеки клиент и заминаваш. Та записвам аз поръчката на една група и... стигам до най-близкостоящият до мен човек. Като вдигна глава тоя човек към мен... едни стоманени сини очи, ужасни, ме заковаха ; човекът мълчеше и ме гледаше, имах чувството, че цяла вечност стояхме така, не чувах нищо около себе си, просто времето беше спряло. Почнах да се чудя дали за всички наоколо е така, или само за мен ? Бях тотално скована и ме побиха тръпки. Изведнъж, сякаш часове бяха минали, човекът просто проговори и ми каза поръчката си. После нищо.
      Хора, имах чувството, че жив дявол ме гледаше ! Какъв беше тоя Магьосник ? Имах една колежка сенегалка, разказах и разтреперана, посъветва ме да съм се надупела към него, за да не ме хванел лошия поглед :D

Другият случай - една жена. Вървях по улиците с бебето , ама ми беше черно на душата. Черно и тъжно като най-тъмната нощ. Разминах се с нея. Обикновена жена, слаба, с дълга коса... И погледите ни се разминаха, както и с много други хора този ден (тоест, не става дума за автосугестия... ) Е, тя ме погледна различно ! Очите и сякаш стигнаха до дъното на душата ми, прочетоха мигновено какво се случва вътре (как?) и най-лудото в цялата история - тази жена с погледа си ми изпрати невероятно силна добра енергия. Просто го усетих. Веднага ми стана по-ведро и в душата ми се проясни.

Най-странното е, че съм убедена, че тя знаеше какво прави. Как разбра, как го направи ? Всичко се случи за части от секундата, докато се разминавахме. Просто беше една добра вещица.
      Докато за мъжът и досега не съм сигурна, дали знаеше какво изпраща с очите си.

Как мислите, има ли хора с такива способности ? Случвало ли ви се е нещо подобно ? Боже, моля ви се, не ме взимайте за луда.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Урочасано дете ли имаш предвид или дете с такава дарба ?
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Roxelane написа:

Урочасано дете ли имаш предвид или дете с такава дарба ?
      Не усетих никаква дарба, това са внушения. Просто имаше уникално красиви очи. Детето беше да не кажа тъпо, но близо.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Mona написа:

Има техники, с които да неутрализираш това влияние.

Техниката на мойта сенегалка беше да се надупя към него, още се смея като се сетя :D

Не мен никой нищо не може да ми направи, не и по такъв начин... Не се страхувам, просто се чудя, защо никой не забелязва такива неща ? Рядък феномен ли са или... ? Жената с тъмните очи знаеше какво прави, нали ? Мислиш ли, че мъжът със сините е знаел също, или не ?
    • Как така хем са внушение, хем говориш за неутрализиране на влияния ? И аз съм виждала много красиви очи, но празни. И на това също се чудя...
    • Изграждането на защита ли имаш предвид или пращането на "неща" с поглед ?
    • Хаха ок :)
    • Доста е неприятно, когато започнат да ти повтарят хората "да не ги гледаш така". "Как" - "ми така, страшно, втренчено, особено"
      и пр. По едно време бях получила комплекс, не гледах хората в очите, в лицето, изобщо, защото ми беше писнало от подобни забележки. Повечето хора се радват, че имат сини очи, аз се чувствах като прокажена. Ходех с тъмни очила непрестанно, накарах баща ми от Германия да ми купи кафяви лещи (беше преди много години), но така и не ги носих, не се чувствах нормално с тях.
      Както и да е, преодолях го, спрях да обръщам внимание на подобни забележки и хората спряха да ми го повтарят.
      Слава богу, никой не ми се е дупил :D
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Armid написа:

Доста е неприятно, когато започнат да ти повтарят хората "да не ги гледаш така". "Как" - "ми така, страшно, втренчено, особено"
      и пр. По едно време бях получила комплекс, не гледах хората в очите, в лицето, изобщо, защото ми беше писнало от подобни забележки. Повечето хора се радват, че имат сини очи, аз се чувствах като прокажена. Ходех с тъмни очила непрестанно, накарах баща ми от Германия да ми купи кафяви лещи (беше преди много години), но така и не ги носих, не се чувствах нормално с тях.
      Както и да е, преодолях го, спрях да обръщам внимание на подобни забележки и хората спряха да ми го повтарят.
      Слава богу, никой не ми се е дупил :D
      :D
      И на мен са ми казвали какво ли не, макар да съм с кафяви, прияталите на едно бивше гадже му бяха споделили, че ги е страх да ме гледат в очите, все едно съм им дълбаела душата до дъно. Та и аз спрях да гледам - едно, че мъжете по улицата си въобразяват, че се интересувам от тях, и друго, често хората се чувстват "нападнати". Но мога и да променям погледа си - мога да изразявам емпатия, самозащита, заплаха...
      Ама за ония двамата и до ден днешен се чудя, дали знаеха какво правят ??
    • Армид, а може и да са ти се дупили, ама да си била с гръб и да не знаеш :D
      аз тогава така направих :whistling: