Нека подписът ми говори вместо мен

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Нека подписът ми говори вместо мен

Почеркът има индивидуално изражение, това е доказано и прието, важи с пълна сила и за китайци и японци. Синтезът на цялата ни личност и всичко което бихме изразили, обаче, се концентрира в подписа ни. Без да правим графологични анализи, а залагайки само на личното ни усещане, предлагам да направим някои анализи.

Задачата е следната:

Ще дам два подписа, а вие трябва да прецените, на притежателя на кой от двата бихте гласували повече доверие, какво мислите за притежателя на подписа - какъв е човекът според вас?. Отговорите на въпроса "защо" биха били добро допълнение към отговора. :)

Подпис 1

Подпис 2

P.S. Моля не използвайте помощни средства :)
      "Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина
    • Първосигнално - ако искам някой да свърши нещо - бих заложила на номер 2. Защо - изглежда ми в по-голяма степен отговорен, "човек на честта", на дадена дума.
      Ако искам да доверя на някого личните си вълнения - бих споделила с номер 1. Защо - вдъхва някакво спокойствие, дори доза индеферентност, лежерност, без много страст, хладен ум. Ако трябва да свърши нещо обаче много по-лесно би се отметнал от подпис 2, защото може да не му пука.
      А сега кажете на кои серийни убийци са тези подписи 8o
      Не можете да живеете цял ден по сутрешната си програма. К.Г.Юнг
      La vie en rose
    • Аз също залагам на 2, но изцяло. 1 не ми прави добро впечатление, съзирам безпорядък и лигавщина. Мека Мара.

2 е органзиран, структурирал е много добре буквите, без излишни завъртулки, буквите насочват нагоре и надясно, което говори за един оптимистично настроен човек, уверен в това, което прави; с доста високо его.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Първият започва или със "З", или с "В". Ако започва със "З", тази полудъга отпред "затваря" буквата и би говорила евентуално за интровертна личност, и други следващи или не от това качества - недоверчивост, тесен кръг на интереси и прочие. Следващата главна буква е съчетание между нещо като остри линии и може да говори за праволинейност в последователността на изпълнение на задачи.

Вторият почерк ми е леко въздушен - извивките на първите две букви са приятни, но самите букви са изтънени, завършекът е малко в нищото. То и на първия е :D :D
      Очевидно човекът от втората обича да изразява себе си по-добре, но принципно това не значи нищо - известно е, че много от интелектуалците са имали разностранен по стил почерк, дори в рамките на една страница или дори изречение.

Ако пък първата буква, с която е назован почерк 1, е "В", то по началото на изписване мога да твърдя, че човекът е леворък.

Но дали изобщо тези почерци са на кирилица, а? :D

А иначе, аз бих гласувала доверие, доколкото това позволява, на първия.
    • Ок, това беше много жестоко =O Узнах чии са подписите, и всъщност не знам човек може ли да "заложи" изобщо...
      И все пак първият е по-добър вариант за мен 8o

Мнението бе променено 1 път, последно от Didi ().

• Didi написа:

Ок, това беше много жестоко Узнах чии са подписите, и всъщност не знам човек може ли да "заложи" изобщо.И все пак първият е по-добър вариант
      Сигурна бях, че не им е чиста работата.
      Не можете да живеете цял ден по сутрешната си програма. К.Г.Юнг
      La vie en rose
    • Didi написа:

Ок, това беше много жестоко =O Узнах чии са подписите, и всъщност не знам човек може ли да "заложи" изобщо...
      И все пак първият е по-добър вариант 8o
      Нали помолих без помощни средства :)))))))))
      "Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина
    • Didi написа:

Не съм търсила из нета, споко, не това беше "начинът" на решаване на задачата. После ще обясня.

Има разни технически особености, които могат да издадат информация, но дори в това не е проблема. Дори да знам кои са притежателите на подписите, пак бих избрал подпис 2, след като имам само тези варианти за избор. Избирам номер 2, не поради друга причина, а поради факта, че номер 1 е прекалено заоблен, твърде много дантела и дори детски привкус.
    • Интересно чии са подписите.
      Първият човек е затворен, интровертен тип, друг е въпросът, че може да компенсира с жестокост, проявена към другите. Изглежда ми като фрагментирана личност - отделни парчета, които се опитва да държи под контрол, но му е трудно, подписът му изглежда като прекъсната и умишлено възстановена верига. Не бих му имала доверие. Непредсказуем е.
      Вторият подпис е на човек, който е твърде уверен в себе си - съдя по натиска, с който е направен подписа, по наклона нагоре, изглежда направен със замах. Човекът е праволинеен, бързо взема решения, самонадеян е. Този човек ще играе за себе си, няма да се остави да го насочват, той ще избира посоката.
    • И така.......

Първият подпис е на Барак Обама, а вторият на Владимир Путин.

Интересно се получи :)