Какво се крие зад имената?

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Вчера и днес разглеждам из този форум и ми попадат мнения на Мона.Направи ми впечатление точно на самодостатъчна.
      Иначе името ми е Анелия,боже,как го мразя.Толкова е грубо и грозно.Не знам какво значи и откъде идва,знам,че имам имен ден на 9ти Декември,но това е.Ужасно име.С ника I Will Survive съм от доста време,повтарям си го като мантра.Била съм и Lithium /дълги години/ и Achilea Millefolium-означава бял равнец.Децата ми са Йоан и Екатерина.
    • I Will Survive написа:

Вчера и днес разглеждам из този форум и ми попадат мнения на Мона.Направи ми впечатление точно на самодостатъчна.
      Иначе името ми е Анелия,боже,как го мразя.Толкова е грубо и грозно.Не знам какво значи и откъде идва,знам,че имам имен ден на 9ти Декември,но това е.Ужасно име.С ника I Will Survive съм от доста време,повтарям си го като мантра.Била съм и Lithium /дълги години/ и Achilea Millefolium-означава бял равнец.Децата ми са Йоан и Екатерина.
      Не знам дали знаеш, но името Анелия, идва от думата ангел. Г-то е изпуснато за благозвучие. Но както имаме Вангелия, Ангелия, Ангелина, така имаме и съвременния вариант - Анелия.

Френският вариант и не само френският като звучене е Амели/Амелия.

Името ти е красиво.
    • Mona написа:

I Will Survive написа:

Вчера и днес разглеждам из този форум и ми попадат мнения на Мона.Направи ми впечатление точно на самодостатъчна.
      Не знам дали знаеш, но името Анелия, идва от думата ангел. Г-то е изпуснато за благозвучие. Но както имаме Вангелия, Ангелия, Ангелина, така имаме и съвременния вариант - Анелия.
      Френският вариант и не само френският като звучене е Амели/Амелия.

Името ти е красиво.
      Не знаех какво означава.Благодаря ти :thumbsup:
    • Харесвам френския вариант - Амели :) И изобщо, харесвам имената как звучат на френски.
      Единия вариант за име на дъщеря ми беше Амелия.
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Аз моето име никога не биих го сменила, защото така ме води инстинкта. Смятам , че е неправилно. Името трябва да се приеме и да се обича. Познавам хора, които са променили името си и кво това?

Обичам Нина-името си!
    • nin4etosladka написа:

Аз моето име никога не биих го сменила, защото така ме води инстинкта. Смятам , че е неправилно. Името трябва да се приеме и да се обича. Познавам хора, които са променили името си и кво това?

Обичам Нина-името си!
      Не съм съвсем съгласна, името трябва да е звучно и да кара собственика си да се гордее с него и да му подхожда, а не да се срамува и да бъде обект на подигравки(особено в детска възраст). Твоето име е хубаво, но има случаи, когато името кара човек да се срамува. Как би се чувствала една красива съвременна, модерна жена, ако носи някакво архаично име като Груда или Вуна, или кичозно от рода на Изаура , каквато мода имаше преди години. :)
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Много обичам силни и/или борещи се имена. Например Борислав, Борислава, Боян, Бояна.
      Господстващите имена също - Велик, Велико, Максимилиан, Деспина... особено Деспина - "господарка" :D Виктор, Виктория - побеждаващи имена.
      Леон, Леа...

Също и Александър и другите производни - прекрасно име.
      Изобщо, смятам, че имената освен силни, трябва да са и красиви, дори да са често срещани. И трябва да носят силно послание, да се дават да са късметлийски на децата. Не бих разбрала защо някой иска да си кръсти детето Тихомир, например, или Благовест, или изобщо нещо кротко и добричко, а не утвърждаващо личността и/или поне интересно.

Пример за интересни имена са и красивите имена, например Хубена, Звездомир/а, Стела...
      Ако имам дете със сигурност ще го кръстя по начин, по който или да му е силно името, или красиво/оригинално/запомнящо се.

Да, определено тоя интерес към имената е плод на някои мои комплекси, и харесвам имена, които са противоположни на моята същност, ама......какво да направя. Това ми харесва. Ако имам дете искам да му осигуря някаква сила дори и чрез нещо толкова малко, като името.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Аз лично не харесвам съставни имена, а едносрични или двусрични. Не помня как съм избрала Мона, но това е идеално за моята психика. Но и ивета също ми приляга, още повече, че е трябвало да се казвам Ирма :D Или Ивон - имаше такъв бразилски филм :D

Науката за произхода на имената е страхотна и който иска да се порови, ще открие супер интересни неща.
      На мен българските имена, като цяло, не ми харесват. Славянските също.
      Падам си по келтските и като цяло по скандинавските и то от времето на 13-14 век, като Гудрун, например. Така се казваше и котката ми.
      Сила, характер, мощ и острота. Истинска Кралица на мечовете.