Ходите ли на театър?

• Ходите ли на театър?

Признавам си, не съм голям фен на театъра, да не кажа никакъв и отдавна не съм посещавала постановка на което и да е театрално студио в България и изобщо.
      Поводът да напиша темата е постановка по произведения на голямата френска писателка Маргьорит Дюра (в България й казват Дюрас). Постановката се нарича Корабът Нощ.
      В най-новото представление на Театър "Азарян" – "Корабът "Нощ", режисьорът Стилиян Петров събира за пръв път на една сцена четири забележителни български актриси: Петя Силянова, Пламена Гетова, Татяна Лолова и Цветана Манева. Актьорският състав е внушителен, заради участието на знакови български актриси.

През 1978 г. Дюра публикува кратък текст, наречен "Корабът "Нощ". Година по-късно, носейки същото заглавие, се появяват театрална пиеса и филм, чийто режисьор и сценарист отново е Маргьорит Дюра. Текстът разказва дългогодишните телефонни разговори между двама души, които се влюбват един в друг, но никога не се срещат.
      Мисля, че ще е интересно.

"Желанието е нещо латентно и скрито и по това прилича на писането: желаем както пишем."
      Маргьорит Дюрас

Повече за Маргьорит Дюра ТУК
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...