Таро и Любовта II

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Roxelane написа:

curi0us написа:

Не е проективна комбинация, заради наличието на тежък аркан, предполагам. Интересно защо Обесения е последен, да не би да е твърде пасивна и да "чака" на съдбата?/aka Света/

Ако картите отговарят на въпроса й, а не я отразяват просто, явно човекът е влюбен и някак "зашеметен" от чувството. Странно ми е защо Обесения е на 3та, но не ми се струва негативен като значение, напротив - виждам го като възможност за нещо ново, за нещо различно, но това начало си има цена и тя е отърсване от всичко предишно, откъсване от егото, да промениш структурите си, да позволиш на нещото да се случи? Малко объркано го написах, но ми е трудно да намеря правилните думи.
    Да, ама когато човекът е влюбен и зашеметен, обикновено нямаме причина да питаме картите :) Обесеният и за мен е загадка, не виждам логическа връзка, особено след Света...
    Благодаря ви за мненията. Малко допълнителна информация - мъжът е много по -възрастен от жената, семеен, тя е свободна, шармантна, спираща мъжките погледи дама в средата на 30-те. Тя трудно ще бъде поразена от такъв мъж, но виж, при него е възможно.
  • Така ми хрумва съвсем различна интерпретация, той е усвоен мъж, все едно (Рицар чаши+Светът), един вид проявил се е вече, и тя няма какво да направи по въпроса (Обесен), пък нека спира мъжките погледи. edit: Или пък той няма какво да направи повече, за кога да разваля семейство :D

Но това е само вариант, разсъждавам си. Просто мисля теоретично за комбинацията.

Той как се отнася с нея, опитва ли се да я сваля?
    Казваш, че тя трудно би се впечатлила от някой като него, а иначе спира мъжките погледи - блазе й, но щом е така, защо е поискала да й теглиш карти точно за този мъж?
    DIGNITY ALWAYS WIN.

Мнението бе променено 1 път, последно от curi0us ().

• curi0us написа:

Така ми хрумва съвсем различна интерпретация, той е усвоен мъж, все едно (Рицар чаши+Светът), един вид проявил се е вече, и тя няма какво да направи по въпроса (Обесен), пък нека спира мъжките погледи.

Но това е само вариант, разсъждавам си. Просто мисля теоретично за комбинацията.

Той как се отнася с нея, опитва ли се да я сваля?
    Казваш, че тя трудно би се впечатлила от някой като него, а иначе спира мъжките погледи - блазе й, но щом е така, защо е поискала да й теглиш карти точно за този мъж?
    Тя е меркантилна, а той притежава власт да й даде много. Според мен нея я води интереса, а той й дава сигнали, че я е забелязал.
  • LaVerite написа:

Питам за близка ПРИЯТЕЛКА!

Какво трябва да знае за отношението на Л.А. към нея?

Колесницата 5 Жезли Кралица Пентакли

Според мен в техните отношения ще има промени, с тази Колесница на 1-ва позиция. Обаче всичко ще е с цента на голяма борба от страна на приятелката ми, аз мисля, че тук Кралицата е тя самата.

Трябва да знае, че тя е движещата сила на тази връзка - ако тя се отдръпне, мъжът може и да не забележи липсата й. Оставам с впечатлението, че тя е започнала и поддържа тези отношения - Колесница с 5 жезли. Не мисля, че може да получи реципрочни чувства и жестове в замяна.
  • Kalistro написа:

curi0us написа:

Тя е меркантилна, а той притежава власт да й даде много. Според мен нея я води интереса, а той й дава сигнали, че я е забелязал.
    Да не би според нея, целият Свят да става един Обесен Рицар Чаши, когато тя се появи :D ?
    Сега, по същество ; за такъв мъж според мен щеше да излезе по-скоро Крал Пантакли прав или обърнат (едно, във връзка с обществения му статус, и второ, заради това, че всичко е явно само с цел физическо удоволствие), но не и Рицар Чаши. Затова си мисля, че ТЯ си мисли, че той си умира за нея.
    "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
    — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
  • LaVerite написа:

Според мен в техните отношения ще има промени, с тази Колесница на 1-ва позиция. Обаче всичко ще е с цента на голяма борба от страна на приятелката ми, аз мисля, че тук Кралицата е тя самата.

Нищо съществено, освен че ако тя се отдръпне има и други (5 жезли с Кралицата). Никой не е незаменим.
    А Колесницата говори за конфликт. В отношения често картата говори за отдръпване. Те карали ли са се? Някакво прекъсване има ли в отношенията им?
  • LaVerite написа:

Колесницата - 5 Жезли - Кралица Пентакли

Този човек обича да контролира нещата, държи винаги да е отгоре и май въобще не се съобразява с мнението на околните. Мисля че е решил да се възползва от нея, но едва ли има някакви по-дълбоки чувства. От друга страна тя ако е достатъчно силна като характер, може и да задържи вниманието му.
    Той уважава оправните хора, онези с амбиции, онези, които тежат на мястото си.
    Действа ли като тази Кралица, между тях може да е интересно и забавно.
  • Бих искала да се пробвам в тази тема.

Въпрос: Как да реагирам, за да може отношенията ни с мъж да се развият по най-благоприятния и за двамата начин?

Кралица Пентакли - Света - 6 Чаши

На първо място не съм сигурна дали комбинацията не е проективна.
    От всички кралици най-малко допирни точки имам с Кралица Пентакли. В конкретната комбинация съветът на Таро относно отношението ми е да бъда практична, земна, да потърся предимно спокойствието си, да реагирам като жена с достойнство.
    Ако изключа проективност, то Таро отговаря и на въпроса "Как ще се развият отношенията ни, за да е най-благоприятно и за двамата?"
    Отговорът на този въпрос тълкувам като взаимно освобождение по Света и размиващия се спомен по 6 Чаши на последна позиция.
    Езикът на Таро все още е нов за мен. Надявам се да не звуча наивно :)
    Днес съм по-млада от утре
  • Lola написа:

Бих искала да се пробвам в тази тема.

Въпрос: Как да реагирам, за да може отношенията ни с мъж да се развият по най-благоприятния и за двамата начин?

На първо място не съм сигурна дали комбинацията не е проективна.
    От всички кралици най-малко допирни точки имам с Кралица Пентакли. В конкретната комбинация съветът на Таро относно отношението ми е да бъда практична, земна, да потърся предимно спокойствието си, да реагирам като жена с достойнство.
    Ако изключа проективност, то Таро отговаря и на въпроса "Как ще се развият отношенията ни, за да е най-благоприятно и за двамата?"
    Отговорът на този въпрос тълкувам като взаимно освобождение по Света и размиващия се спомен по 6 Чаши на последна позиция.
    Езикът на Таро все още е нов за мен. Надявам се да не звуча наивно :)
    Дали ще е размиващ се спомен обаче, или невъзможност да се излезе от спомените ? Казвам го, защото ако Светът означава излизане от ситуация тук, то карта за размиващ се спомен би била излишно да излиза, а Таро не казва нищо излишно.
    "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
  • И тук картите имат много яснен и логичен отговор. Буквален дори.
    Не е проективна комбинация.

Честно казано, не знам защо така се "разливате". Картите трябва да се тълкуват като едно цяло, не като разбор на отделни карти. Аргументи с отделните карти - да, но изводите трябва да се извлечени от всички карти + общото им значение като комбинации. Т.е., за да е първа тази карта, а втора - онази, то това има смисъл и значи нещо конкретно.

А конкретната комбинация обрисува една много ясна картина на поведение (от страна на жената) и на очаквания (от страна на мъжа). Които просто жената трябва да съчетае, за да си възвърне някогашното чувство за превъзходство и контрол. И т.н., и т.н. Просто пример.
  • Lola написа:

И така.
    Въпросът е каква да си, за да може отново да си контролираща, за да може ситуацията да е благоприятна отново за теб.
    Много просто: да бъдеш такава, каквато си била преди, да влезеш в предишния си образ на обгрижваща, властна, успокояваща, компенсаторна анима - тук имаме две цели: едната е да дадем дан на миналото, другото е да дадем на желанието да сме още значими - да гоним целите от миналото, които днес леко са овехтели.

Изводът на Таро: няма опция за благоприятно развитие. Светът вече се е състоял или по-скоро, вече свършва.
    Идват Нови времена. Със стари дрехи не става.

Предполагам, че наличието на картата Силата скоро ще се появи, ако вече не се появява.
  • Mona написа:

Lola написа:

И така.Въпросът е каква да си, за да може отново да си контролираща, за да може ситуацията да е благоприятна отново за теб.
    Много просто: да бъдеш такава, каквато си била преди, да влезеш в предишния си образ на обгрижваща, властна, успокояваща, компенсаторна анима - тук имаме две цели: едната е да дадем дан на миналото, другото е да дадем на желанието да сме още значими - да гоним целите от миналото, които днес леко са овехтели.

Изводът на Таро: няма опция за благоприятно развитие. Светът вече се е състоял или по-скоро, вече свършва.
    Идват Нови времена. Със стари дрехи не става.

Предполагам, че наличието на картата Силата скоро ще се появи, ако вече не се появява.
    Благодаря, Мона. Всяко едно от тълкуванията ти е ценно и изключително ползотворно. :)
    Във въпросът ми наистина се таи надежда. Мисля, че прекалявам с изтормозването и на картите, и на себе си по този въпрос. Падала се е силата в различни комбинации.
    Като че ли има съвпадение между наведеното от мен от една страна и от теб като ИЗВОД на Таро, което може само да ме радва :) Логическите пътища на анализите ти са ми много интересни, толкова ясни и нагледни. :)

Днес съм по-млада от утре
  • showmethefuture написа:

Здравейте
    имам сънения ,че ми е направена магия.
    Попитах картите,излязоха тези:

Смъртта
    7 пентакли
    3 чаши

Не бих могла да отговоря :/
    Нищо не ти е направено :D
  • Защо мислиш така?
    Всъщност една оя колежка ми гледа,тя е ного добра в тарото и ми каза че и е направена магия.
    Затова реших и аз да тегля....хм наистина не се чувствам добре от 10 дни,нервна криза и какво ли не
  • Ами като ти повторят 10 пъти, че имаш тинтири-минтири (при това подкрепено от капацитет в Тарото) и хоп - сдобиваш се с главоболие и черни мисли в главата.
    Препоръчвам отглеждане на 13 черни котки и всеки петък - супа от прилеп. Гарантиран резултат :saint:
    Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
    La vie en rose
  • Изтеглих необичайна комбинация - попитах как ще продължат едни отношения. Картите са Крал пентакли, Маг, Кралица пентакли.
    Двойката крал и кралица от една и съща боя си мисля, че показват двойка от равнопоставени субекти. Но защо Магът е помежду им - надлъгват ли се, надмощие ли показват или е нещо друго? После, защо Кралят е пръв, а Кралицата - последна - приемам, че дворцовите карти са мъжът и жената във връзката, Кралицата пентакли все пак ще има последната дума, мисля.
    Въобще комбинацията ми е пълна мъгла. Моля, дайте мнение :S
  • showmethefuture написа:

Здравейте
    имам сънения ,че ми е направена магия.
    Попитах картите,излязоха тези:

Смъртта
    7 пентакли
    3 чаши

Не бих могла да отговоря :/
    К'ви магии, к'ви пет лева, момиче?
    Днес посетих един форум по психология в университета и с почуда установих, че лудите са навсякъде. Една женица изнесе буквално "доклад" за участието й в секти и религиозни общества, и как я мъчело. :D Голям смях... Горката пораснала студентка. Програмирането е единствено в главата.
  • Kalistro написа:

Изтеглих необичайна комбинация - попитах как ще продължат едни отношения. Картите са Крал пентакли, Маг, Кралица пентакли.
    Двойката крал и кралица от една и съща боя си мисля, че показват двойка от равнопоставени субекти. Но защо Магът е помежду им - надлъгват ли се, надмощие ли показват или е нещо друго? После, защо Кралят е пръв, а Кралицата - последна - приемам, че дворцовите карти са мъжът и жената във връзката, Кралицата пентакли все пак ще има последната дума, мисля.
    Бих предложила една по-различна интерпретация, разбира се, може да греша. Фактът, че Кралят и Кралицата са от една и съща боя, и с Магът помежду им, ме кара да мисля, че става дума за двете лица на един човек, човек, който претърпява трансформация. Мисля, че любовта на Кралят към материалното, към лустрото, чисто човешките му егоистични избори ще вземат превес в тези отношения (трансформация към Кралица пентакли). На жената (която не виждам тук) ще остане да се примири, или да поеме по нов път.
    ПП. А защо ги виждам като един и същи човек - защото, когато има игра на надлъгване (визирам твоя прочит, заради Мага), няма начин двамата човека да имат еднакво поведение. Винаги има "провокация - реакция", тоест, примерно, "Крал Пентакли - Кралица Чаши". Това, разбира се, е само моята логика тук.
  • Roxelane написа:

Kalistro написа:

Изтеглих необичайна комбинация - попитах как ще продължат едни отношения. Картите са Крал пентакли, Маг, Кралица пентакли.
    Бих предложила една по-различна интерпретация, разбира се, може да греша. Фактът, че Кралят и Кралицата са от една и съща боя, и с Магът помежду им, ме кара да мисля, че става дума за двете лица на един човек, човек, който претърпява трансформация. Мисля, че любовта на Кралят към материалното, към лустрото, чисто човешките му егоистични избори ще вземат превес в тези отношения (трансформация към Кралица пентакли). На жената (която не виждам тук) ще остане да се примири, или да поеме по нов път.ПП. А защо ги виждам като един и същи човек - защото, когато има игра на надлъгване (визирам твоя прочит, заради Мага), няма начин двамата човека да имат еднакво поведение. Винаги има "провокация - реакция", тоест, примерно, "Крал Пентакли - Кралица Чаши". Това, разбира се, е само моята логика тук.
    Благодаря, Roxelane. Не бях погледнал от този ъгъл. По моята логика конструкцията прилича на везна (Маг) с уравновесени блюда (краля и кралицата). Но това, което пишеш също ми изглежда разумно.