Таро и Любовта II

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Как мъж е настроен към жена?
    Жрица, 8 чаши, Колесница.

Мисля, че мъжът е заинтригуван, жената е различна от познатото, вълнува го на метална ниво, озадачава го (Жрица). Друго, което ми идва на ум: мъжът има любима жена у дома (Жрица+8чаши) и въобще не се интересува от тази жена. По Колесницата - независимо дали е забелязал жената или не, нищо няма да се случи - всеки по пътя си. Осмицата чаши, заобиколена от големи аркани - мъжът има семейство, битовизми му тровят ежедневието, не му е до жената.
  • Kalistro написа:

Как мъж е настроен към жена?
    Жрица, 8 чаши, Колесница.

Мисля, че мъжът е заинтригуван, жената е различна от познатото, вълнува го на метална ниво, озадачава го (Жрица). Друго, което ми идва на ум: мъжът има любима жена у дома (Жрица+8чаши) и въобще не се интересува от тази жена. По Колесницата - независимо дали е забелязал жената или не, нищо няма да се случи - всеки по пътя си. Осмицата чаши, заобиколена от големи аркани - мъжът има семейство, битовизми му тровят ежедневието, не му е до жената.
    Намира я за странна, затворена в себе си( интровертна) личност(Висшата жрица). За него тя е една загадка, не намира никаква логика в действията на тази жена. Смята, че крие някаква тайна. Решил е да стои настрани от нея(по 8чаши с Колесницата).
    ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
  • Две момчета искаха да им хвърля карти за любов.Единият е обвързан,но искаше да пита за друго момиче та ми стана интересно какво ще излезе.

М1 /обвързания/
    1.Рицар Жезли 2.Висшата Жрица 3.Паж Пентакли

Мисля,че изведнъж му е станало интересно за момичето.Привлякла е вниманието му.Макар че не мисля,че е със сериозни намерения към нея.За него е само авантюра.

М2
    1.Кралица Пентакли 2.8 Пентакли 3.Магьосника
    Момичето за което се пита е многостранна личност,оптимист,общителна.Виждам флирт,началото на нещо,но как ще се развият нещата зависи от питащият.
  • Вторият ще има да се доказва яко, Кралица пентакли+8 пентакли.
    Магьосникът на трета, наистина всичко зависи от неговите усилия.

За първият, ще стартира нещо, но не знам дали ще го довърши, пажовете не са много постоянни imho.
    DIGNITY ALWAYS WIN.
  • curi0us написа:

Вторият ще има да се доказва яко, Кралица пентакли+8 пентакли.Магьосникът на трета, наистина всичко зависи от неговите усилия.

За първият, ще стартира нещо, но не знам дали ще го довърши, пажовете не са много постоянни imho.
    Второто момче е много надеждно,дано да успее.Благодаря ти много ,че се включи :)
  • Аз пък да си призная, изобщо не разбрах какви са въпросите.
    "Гледам им за любов"... нищо не ми говори.
    Не можете да живеете цял ден по сутрешната си програма. К.Г.Юнг
    La vie en rose
  • Armid написа:

Аз пък да си призная, изобщо не разбрах какви са въпросите."Гледам им за любов"... нищо не ми говори.
    Обвързаният питаше какво ще се случи между тях.А второто момче искаше да знае тя какво чувства към него. :)
  • Здравейте, всъщност много се двуомях в коя тема да пиша - в тази, в темата за отношения или за Звездата, защото са пряко свързани, но реших да е тук.

Става въпрос за едно семейство (имам си няколко, които наблюдавам и следя нещата между тях)

Днес изтеглих карти на въпроса - Щастливи ли са наистина, както се опитват да се покажат?

Обърната 7 Жезли - Кулата - 6 Чаши

Това, което до сега са бранили и остоявали, това което е било постигнато и се опитвали да запазят се срива, рухва. Всичко е толкова нестабилно и крехко, губят се позиции, вече не е изгодна позицията, а напротив губеща е...
    Тук Кулата, според мен не е изненада за тях, за това съдя по Обърната 7 Жезли, говори за загуба и сътресения от преди още, която води до Кулата. Тези проблеми се коренят още от миналото - 6 Чаши, и мисля, че тук има едно голямо инатене, не приемане на проблемите, които са се били зародили в миналото и отричане, подценяването им - Обърната 7 Жезли (нямам опит с нея, но такива мисли ми се появиха от тази карта в тази комбинация, незнам имам ли право в тези разсъждения)
    6 Чаши освен, че ми подсказват, че проблемът е стар и се е случвало и преди и това няма да е краят ,то ми изникват и други мисли - малко не типични и странни , но нека ги напиша и опитам да обясня - тук имам усещането, че ми показва освен повторението на случващото се е, че това, което преди са защитавали (когато 7 Жезли е била права /смея да твърдя, че става въпрос за семейството /е вече изгубено, като спомен ми идва някак си, било е преди, но вече е един спомен само сякаш, сякаш картите ми казват - пропада, пропаднало е, няма какво повече да браниш, това е било преди, сега е само спомен. И за всичко това сами сте си виновни - по Кулата. Ето и такова значение ми се струва, че има 6 Чаши в тази комбинация - от една страна, че има повторение и ще ги върне пак назад, в опити за подобрение, но и като че ли и показва и да се пробвате вече времето е изпуснато, няма да стане, нещата вече не са като преди.
    Мона, моля те, коригирай ме ако се подвеждам в разсъжденията си, защото не съм убедена в правотата си, исках да споделя какво почувствах с тези карти, при положение, че за 6 Чаши се изненадах с тези мисли, които предизвика в мен, незнам дали имам право или греша.

Нека споделя и още няколко комбинации за тази двойка, така ще разберете защо се учудвам на това, което демонстрират и какво ми описват картите. Или са много добри актьори или аз не умея да тълкувам карти Таро...

Какви са отношенията между тях?

12. 06. 2016
    Звездата - 10 Жезли - Отшелникът

16. 06. 2016
    Звездата - 4 Чаши - Обесен

25. 07. 2016
    Звездата - Кралица Мечове -Отшелникът

В тези отношения, в това семейство - любовта отдавна е угаснала, отношенията са изчерпани и това вече е тежест, тъжна картинка, самота, досада, тъжно примирение, загуба...
    Няма как при тези карти да повярвам, че това е едно щастливо семейство изпълнено с любов и разбирателство.
    Звездата и в трите комбинации е на първа позиция - за мен тя тук е " угасналата звезда" показва ми много дълъг период от време, незнам мисля, че е Калцираща карта в случая поне , както са Отшелникът, Обесеният, Кулата...
    Времето е отминало за какъвто и да е вид подобрение за тях.

Всъщност е нормално да крият проблемите си от хората, но аз знам по картите как всъщност стоят нещата :D

Чакам мнения, корекции, други гледни точки по картите, който има желание разбира се ^^
  • Пускам комбинации за две двойки, за които съм запозната повече или по-малко за това какви хора са и каква е връзката им (поне погледнато отстрани). И за двете приемам, че първата карта е по-голямата си част в отминалите дни, давайки отгласи напред. Дремейки, може би някога ще се активират пак.

Дяволът - 2 Чаши - 8 Пентакли

Връзката е от по-малко от година. Двамата са се харесвали отдавна, момичето е било непосредствено преди това в дългогодишна връзка с много близък роднина на момчето. Заради който са се и разделили.
    Изглежда между тях има огромна страст, на границата да бъде изпепеляваща, ала някак са намерили начин да не стига дотам. Поне засега. Той е обсебен от нейната младост и жажда за живот.Тя има нужда да удовлетвори чувството си за ревност. Нарочно не тълкувам, а само изброявам факти, толкова на място ми идва картата на Дявола при тях.
    По двойката чаши е очевиден взаимния интерес и привличане. А осмицата пентакли обещава добър и хармоничен съюз. В крайна сметка прогнозата ми за отношенията им е позитивна, дори твърде позитивна. Те знаят какво искат от човека до себе си и са го открили един в друг. Стига Дяволът да не се активира в тъмната си проекция, ала това си зависи само и единствено от тях.

Отшелникът - 2 Чаши - 4 Чаши

Това е дългогодишна двойка, женени с дете. Като цяло виждам комбинацията като тъжна и негативна.
    За да бъдат заедно са се отказали от много. Специално тя от почти всички близки и любими хора.
    В случая за мен Отшелникът някак "прелива" в двойката чаши. Двойката чаши за двойка хора винаги ми е изглеждала като огледало. Някак двамата поглеждат един към друг, търсейки себе си. При конкретните двама души процесът е дълъг, тежък, свързан с много лични жертви, себеотказване. В крайна сметка всеки от тях е разбрал кой е той самия. Но какво значи това за любовта им? Дали можем да говорим за такава? Особено разгледано на фона на първата двойка. Първите знаят кои са и какво искат от себе си и партньора си. Затова и така хармонично и красиво се разгръщат отношенията им. Вторите не са били наясно...А една любовна връзка едва ли е най-добрия начин за осъзнаване на това. Жалко за детето.
    С четворката чаши нещата стават съвсем мрачни. Двамата вече са наясно, че тяхното не е любов, път нататък заедно едва ли имат. Емоционално усещам тъга и за двете страни, период на "преболедуване" на илюзорни надежди.
  • Margarita написа:

Дяволът - 2 Чаши - 8 Пентакли

Връзката е от по-малко от година. Двамата са се харесвали отдавна, момичето е било непосредствено преди това в дългогодишна връзка с много близък роднина на момчето. Заради който са се и разделили.
    Изглежда между тях има огромна страст, на границата да бъде изпепеляваща, ала някак са намерили начин да не стига дотам. Поне засега. Той е обсебен от нейната младост и жажда за живот.Тя има нужда да удовлетвори чувството си за ревност. Нарочно не тълкувам, а само изброявам факти, толкова на място ми идва картата на Дявола при тях.
    По двойката чаши е очевиден взаимния интерес и привличане. А осмицата пентакли обещава добър и хармоничен съюз. В крайна сметка прогнозата ми за отношенията им е позитивна, дори твърде позитивна. Те знаят какво искат от човека до себе си и са го открили един в друг. Стига Дяволът да не се активира в тъмната си проекция, ала това си зависи само и единствено от тях.
    Аз любов не виждам тук. Според мен някой от двамата е решил да преглътне недостатъците на другия, защото има материална изгода. Дяволът на първа показва, че търпението му е на ръба, ситуацията е нагнете на до краен предел, но само в ума му. На повърхността всичко е безоблачно, цари фалшива идилия - 2 чаши. И измамно то спокойствие ще продължи и ще се задълбочава, за мен причина е сигурност и пари -8 пентакли. Между тях няма страст.

Мнението бе променено 1 път, последно от Kalistro ().

• Margarita написа:

Отшелникът - 2 Чаши - 4 Чаши
    Тази двойка е заедно напълно обмислено и според е удовлетворена от решението си да се съхрани като двойка - Отшелник+2 чаши, просто са уморени и имат нужда от почивка - 4 чаши, станало им е тягостно заедно.
  • kolevaani1 написа:

Здравейте, всъщност много се двуомях в коя тема да пиша - в тази, в темата за отношения или за Звездата, защото са пряко свързани, но реших да е тук.

Става въпрос за едно семейство (имам си няколко, които наблюдавам и следя нещата между тях)

Днес изтеглих карти на въпроса - Щастливи ли са наистина, както се опитват да се покажат?

Обърната 7 Жезли - Кулата - 6 Чаши

Това, което до сега са бранили и остоявали, това което е било постигнато и се опитвали да запазят се срива, рухва. Всичко е толкова нестабилно и крехко, губят се позиции, вече не е изгодна позицията, а напротив губеща е...
    Тук Кулата, според мен не е изненада за тях, за това съдя по Обърната 7 Жезли, говори за загуба и сътресения от преди още, която води до Кулата. Тези проблеми се коренят още от миналото - 6 Чаши, и мисля, че тук има едно голямо инатене, не приемане на проблемите, които са се били зародили в миналото и отричане, подценяването им - Обърната 7 Жезли (нямам опит с нея, но такива мисли ми се появиха от тази карта в тази комбинация, незнам имам ли право в тези разсъждения)
    6 Чаши освен, че ми подсказват, че проблемът е стар и се е случвало и преди и това няма да е краят ,то ми изникват и други мисли - малко не типични и странни , но нека ги напиша и опитам да обясня - тук имам усещането, че ми показва освен повторението на случващото се е, че това, което преди са защитавали (когато 7 Жезли е била права /смея да твърдя, че става въпрос за семейството /е вече изгубено, като спомен ми идва някак си, било е преди, но вече е един спомен само сякаш, сякаш картите ми казват - пропада, пропаднало е, няма какво повече да браниш, това е било преди, сега е само спомен. И за всичко това сами сте си виновни - по Кулата. Ето и такова значение ми се струва, че има 6 Чаши в тази комбинация - от една страна, че има повторение и ще ги върне пак назад, в опити за подобрение, но и като че ли и показва и да се пробвате вече времето е изпуснато, няма да стане, нещата вече не са като преди.
    Мона, моля те, коригирай ме ако се подвеждам в разсъжденията си, защото не съм убедена в правотата си, исках да споделя какво почувствах с тези карти, при положение, че за 6 Чаши се изненадах с тези мисли, които предизвика в мен, незнам дали имам право или греша.

Нека споделя и още няколко комбинации за тази двойка, така ще разберете защо се учудвам на това, което демонстрират и какво ми описват картите. Или са много добри актьори или аз не умея да тълкувам карти Таро...

Какви са отношенията между тях?

12. 06. 2016
    Звездата - 10 Жезли - Отшелникът

16. 06. 2016
    Звездата - 4 Чаши - Обесен

25. 07. 2016
    Звездата - Кралица Мечове -Отшелникът

В тези отношения, в това семейство - любовта отдавна е угаснала, отношенията са изчерпани и това вече е тежест, тъжна картинка, самота, досада, тъжно примирение, загуба...
    Няма как при тези карти да повярвам, че това е едно щастливо семейство изпълнено с любов и разбирателство.
    Звездата и в трите комбинации е на първа позиция - за мен тя тук е " угасналата звезда" показва ми много дълъг период от време, незнам мисля, че е Калцираща карта в случая поне , както са Отшелникът, Обесеният, Кулата...
    Времето е отминало за какъвто и да е вид подобрение за тях.

Всъщност е нормално да крият проблемите си от хората, но аз знам по картите как всъщност стоят нещата :D

Чакам мнения, корекции, други гледни точки по картите, който има желание разбира се ^^
    Първоначалния огън (7 жезли) е поугаснал, имало е тежки моменти по Кулата. По 6 чаши бих казала, че ги свързва именно това минало, което ги е подложило на изпитания.
    Но какво значи щастливи ли са? Кой е истинска щастлив? И така зададен въпросът е объркващ според мен. Единия може да се чувства по-комфортно в тази връзка от другия. По-скоро го задай за всеки по отделно. Аз бих попитала, как се чувстват в тази връзка или нещо от сорта.
  • La Verite благодаря за мнението :)
    Права си за това - "какво значи щастливи ли са", но понеже писах и комбинациите за отношенията им, от тях съдя и за щастието им съответно :) .
    Но да ще задам въпросите поотделно за всеки, благодаря!
  • Как се чувства мъжът Т. в брака си с с жената Д.?

Обърнат Отшелник - Рицар Мечове - Кралица Чаши

По първия въпрос -от първата карта виждам един период на силно отдръпване и затваряне в себе си, човека е очаквал много, но нещата не са се получили така, както е очаквал . Сякаш не може да се справи с положението, което не е от скоро и това го "побърква" меко казано - яд, желание за промяна, несдържаност, гняв, но който не може да изрази и таи в себе си. Няма този кураж, така да кажа и това психически и емоционално го подлудява, но не предприема нищо, все още пасува и търпи, но това ми се струва опасно - докога ще издържи тази кралица с тази финна психика .. като бомба със часовников механизъм, който тиктака и мисля, че е започнало обратно броене... - Рицар Мечове +Кралица Чаши.

Как се чувства жената Д. в брака си с мъжът Т.?

Слънцето - Обърнат Крал Мечове - Обърната 10 Мечове

Голям Аркан като Слънцето и две карти Обърнати мечове и то кои карти само - незнам дали съм права, но ми прилича на агония...
    И тук виждам, че е имало свръх очаквания, които са причинили много болка в последствие.
    Обърнат Крал Мечове +Обърната 10 Мечове - нерешителност, колебливост, невъзможност да се вземе решение, обърканост, невъзможност да се сложи край и да се реши проблема, виждам отлагане, което носи болка... Колкото повече се отлага вземането на решение, толкова повече тежи и измъчва.

И пак стигам до заключението, че тези съпрузи не са щастливи заедно, съмнявам се да се оправят отношенията им в бъдеще, поне в близко бъдеще...
  • Roxelane написа:

Armid написа:

Обърнатата 6 жезли е по-скоро наранена гордост и его, студенина. Даже задръжки в поведението - човек, който не може да даде израз на емоциите си. С 10 меча може и да успееш да пребориш това поведение, но според мен за кратко.
    Да, права си Армид, такъв е. Хич няма да си давам зор, и без това няма какво повече от с... да има между нас... Той пак ще си кацне...А всъщност аз Обърнатата 6 жезли в случая не тълкувах отделно, а в комбинация най-вече с Асото, пък и с 10та Меча... пак може да има наранено его при някакви "мъжки" проблеми...

Мда, кацна. Така и предполагах с 8 жезли, която ми излизаше. Ама - сори, душа, не на мен тия. :evil:
    "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
    — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
  • Как ще се развият според вас отношенията на двама души, според картите?

8 ЧАШИ ДЯВОЛ 3 ЧАШИ

Според мен единия ще се опита да се ''спаси'' по 8 чаши от тази връзка. По дявол+3 чаши това е като зависимост. Най-вероятно ще си даде сметка, че тези взаимоотношения не са подходящи за него.

Искам да ви пита за мнението ви. Комбинацията Жрица+ Колесница+ Паж меч как я тълкувате?( за колесницата и пажа ме интересува) Като агресивен край или кат попадане в ситуация, за която не си готов?
  • LaVerite написа:

Как ще се развият според вас отношенията на двама души, според картите?

8 ЧАШИ ДЯВОЛ 3 ЧАШИ

Според мен единия ще се опита да се ''спаси'' по 8 чаши от тази връзка. По дявол+3 чаши това е като зависимост. Най-вероятно ще си даде сметка, че тези взаимоотношения не са подходящи за него.

Искам да ви пита за мнението ви. Комбинацията Жрица+ Колесница+ Паж меч как я тълкувате?( за колесницата и пажа ме интересува) Като агресивен край или кат попадане в ситуация, за която не си готов?
    По първата комбинация :
    Дявол между чаши не ми харесва, имам чувството, че емоциите са водещи тук, неадекватно поведение. На някой не му харесва да е в тази връзка или нещо във връзката им го измъчва, не му се стои, но нещо го задържа, това го измъчва, сякаш не е можел да си тръгне. Но следва едно състояние като - "да се отпусна, да забравя, за малко", да се освободи от натрупани емоции, поне за определен период. Струва ми се като, замаскиране на проблема, на нещото, което всъщност поражда недоволство, да се игнорира за поне малко време. Не виждам развитие в тази връзка, проблемите се игнорират, държанието е театрално да кажа, преструване на щастливи или доволни, но ядрото е разядено. Нещата са различни от това, както изглеждат. С тези чаши на първа и трета, няма стабилност.

Втората комбинация- Колесница +Паж Мечове - някой много се е надъхал за нещо, но няма потенциал да стори това, желание има, но се иска смелост, която тук я няма - по Паж Мечове.
  • Попитах дали мъж ще промени отношението си към жена?

7 Жезли - 2 Пентакли - Кулата

Промяна ще има, това което е оспорвал и защитавал до сега, ще претърпи падение. До сега или до скоро е успявал да се наложи и да държи на своето, но имаме преход към Кулата. Струва ми се, че този мъж губи позиции пред жената.
    Тази Кула едва ли ще доведе до приятен изход от ситуацията.

До какво ще доведе тази промяна?

7 Пентакли - 7 Чаши - Обърната 10 Мечове

Явно болезнено осъзнаване, незнам но в 7 Чаши виждам и Слънцето, имам такова чувство и я свързвам с Обърнатата 10 Мечове - като пороглеждане след дълга "тъмнина" самозалъгване, заблуда, илюзиите ще паднат и ще лъсне в болезнена реалност , осъзнаване на положението, че не е така както са се престрували и фалшиво държали че е.
    По 7 Пентакли съдя, че са го осъзнавали, но предпочитали да не предприемат нищо. Сякаш са чакали от самосебе си да се оправят нещата между тях и е било по лесно, всеки да си играе ролята.

Помагайте, може да греша, какво е вашето мнение и гледна точка...
  • kolevaani1 написа:

До какво ще доведе тази промяна?

7 Пентакли - 7 Чаши - Обърната 10 Мечове
    Да ти призная на мен ми изглежда като до никъде да не доведе.
    Нещата се развиват много мудно заради тези две седмици, няма ясна посока, дори не знам дали човека ще отрази промяната - по обърнати 10 Меча бих казала, че не я приема на съзнателно ниво. Има някакъв блокаж, който не му позволява да осъзнае, че мястото му не е там.

При права 10 Меча знаем, какво се случва, осъзнаваме го, но при обърната... приемам го като да невъзможност да приемеш случващото се. Не си готов.
    7 Ч и О 10 М е като да си тотално объркан...