Tarot & Love II

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Почвам 1ва :thumbsup:
    Доживях момче да ме помоли да му гледам за момиче...

1.Отношението на момичето към него:
    Кралица жезли, Крал пентакли, 8 пентакли

2.Картина на отношенията между двамата:
    3 жезли, 9 меча, 9 пентакли

Честа поява на 2 меча об. и Рицар пентакли, докато разбърквам. Няколко пъти мернах и 5 чаши.

Мисля да не давам подробна информация какво знам или не знам за конкретната ситуация, защото тези разсъждения повлияват на анализа.

Ето го и моят:
    Замествам Кралицата с 10 жезли и виждам, че тя се чувства натоварена от присъствието на питащия, той й тежи като камък (10 жезли до пентаклите). Освен това момичето има много лични проблеми.
    Друга асоциация, която имах, като видях Кралица Жезли до Крал Пентакли, е че тя вече е обвързана или много сериозно мисли за друг човек, т.е. питащият е аут доста отдавна. Тази царска "двойка" + 8 пентакли за финал ми дава идея, че момичето си има планове, свързани с друго момче, и "работи" по въпроса, има си някакъв план в главата. Но при всички положения не й е до любов точно с питащия. А може би и точно сега, в този житейски момент, в тази ситуация?

По въпрос 2:
    Общуването между двамата е егоистично и незряло, смятам така заради 3 жезли като 1ва позиция. Двете деветки една до друга... Уау. Комуникацията не носи истинско удоволствие (в смисъла на насищане) на нито един от двамата, освен ако не броим перверзното удоволствие и псевдо-удовлетвореност, че си си начесал егото, че те "обичат" и ти "обръщат внимание". И това все пак е нещо, нали? Независимо че не е истинско и душата не се радва в истинския смисъл на думата.
    Струва ми се, че има някаква "невротична печалба" от тяхното общуване, но няма съвместност и усещане за влюбеност в истинския смисъл на думата. Двете деветки една до друга ми говорят само и единствено за самота. И нуждите са незадоволени, макар и изискани (3 жезли). Не виждам осъзнатост.
    DIGNITY ALWAYS WIN.
  • curi0us написа:

Почвам 1ва :thumbsup:
    Доживях момче да ме помоли да му гледам за момиче...

Честа поява на 2 меча об. и Рицар пентакли, докато разбърквам. Няколко пъти мернах и 5 чаши.
    По 8 Пентакли съдя, че отношенията им не са от дълго време или поне не са така задълбочени. Прилича ми на фаза като флирт. Въпреки, че по Кралица Жезли съдя, че обкръжението им я знаят, като как да кажа - официалната приятелка на момчето. Но повърхностни отношения, за това говори и втората комбинация, нестабилни отношения.
    А и като характери не си съвпадат според мен, тя дейна, енергична, предполагам и е скучно с този крал - бавен, не бърза за никъде, изискващ подчинение.
    Обърната 2 Мечове +Рицар Пентакли +5 Чаши - тук някой е зациклил страшна вътрешна борба, като в капан и недоволен, това се отнася за състоянието на момчето, объркан е от поведението на момичето, тежи му но го таи в себе си. Предполагам осъзнава, че нещата няма да станат както иска или очаквал и това го депресира.

По втората комбинация :
    По тези карти аз виждам притеснението на момчето за бъдещето на връзката им. Той осъзнава много добре, че нещата са нестабилни, което го притеснява много - 3 Жезли +9 Мечове.
    9 Пентакли тук ми описва надеждите му да я бъде тази връзка, но тази карта не се вписва при другите две, няма как 3 Жезли да продължи в 9 Пентакли.
    Според мен тук единия се надява - момчето, а другият си гледа кефа, без много да се съобразява - момичето. Според мен тя е по осъзнатата, отраканата, знае какво иска, какво и харесва и какво не и ако не и изнася нещо може да си тръгне без да се трогне много много.
  • curi0us написа:

Интересно, че виждаш по Крал Пентакъл друг човек...
    Аз бих казала, че той я вдъхновява и предизвиква чувствени желания в нея. Отношението ѝ е зряло, може да се каже амбициозно и би развивала връзка с него. Според мен дори го вижда стабилен и струващ си усилията. С тези пентакли и огъня на кралицата виждам добра основа за развиване на взаимоотношения.

По 3 Жезъла, те вече са започнали и има чувствено напрежение между тях. За мен 9 Меча означават, че мислят твърде много един за друг - често се явява, когато не можеш да се отървеш от мислите си за нещо. В момента обаче са по-скоро самостоятелни, отколкото двойка. Всеки е силен по своему, но не са намерили път един към друг... засега.
  • Благодаря, че се включихте.
    Сега каква е реалната ситуация, или поне какво аз знам за нея.

1во, с питащия не се познаваме лично, пишем си в един друг форум. Той също не познава лично момичето, за което пита. Имали са онлайн общуване. Тя постоянно го блокирала, той постоянно си правил нови профили, с които да я намери и да продължава да си говори с нея. Ще се въздържа от оценки какво е това поведение, но му написах, че смятам, че не е нормално и че трябва да си тръгва, щом го гонят. Както и да е, те са имали много такива онлайн ситуации. Тя уж го блокира, но все пак му отговаря на съобщенията. Шегувала се, че май се привързва към него и развива "Стокхолмски синдром" - имайки предвид, че питащият се държи като някакъв stalker. По негови думи, всичко започнало, защото той се чувствал много самотен, но се бил привързал към момичето.
    Тя за пореден път го блокира и той ме моли да гледам какво й е отношението към него, това много го интересува.
    Въпреки, че го е рязала, явно се е радвала на вниманието му, щом му е отговаряла и все пак уж са споделяли някакви неща. Момичето е говорило за себе си, че е себична, егоистка и че не е много добре с нервите. Той пък, преследвача с преследвач, бил научил някакви неща за нея и като цяло, мноооого му била любопитна. И такива ми ти.

Звучи като голяма драма и все пак, защото настояваше, гледах му. Признавам си, че аз напаснах моя анализ спрямо това, което знам за ситуацията. Сега какво мислите?

Според мен по втората комбинация си личи, че и момичето има някакви проблеми. То и двамата очевидно имат :)
    DIGNITY ALWAYS WIN.
  • curi0us написа:

Благодаря, че се включихте.
    Сега каква е реалната ситуация, или поне какво аз знам за нея.

1во, с питащия не се познаваме лично, пишем си в един друг форум. Той също не познава лично момичето, за което пита. Имали са онлайн общуване. Тя постоянно го блокирала, той постоянно си правил нови профили, с които да я намери и да продължава да си говори с нея. Ще се въздържа от оценки какво е това поведение, но му написах, че смятам, че не е нормално и че трябва да си тръгва, щом го гонят. Както и да е, те са имали много такива онлайн ситуации. Тя уж го блокира, но все пак му отговаря на съобщенията. Шегувала се, че май се привързва към него и развива "Стокхолмски синдром" - имайки предвид, че питащият се държи като някакъв stalker. По негови думи, всичко започнало, защото той се чувствал много самотен, но се бил привързал към момичето.
    Тя за пореден път го блокира и той ме моли да гледам какво й е отношението към него, това много го интересува.
    Въпреки, че го е рязала, явно се е радвала на вниманието му, щом му е отговаряла и все пак уж са споделяли някакви неща. Момичето е говорило за себе си, че е себична, егоистка и че не е много добре с нервите. Той пък, преследвача с преследвач, бил научил някакви неща за нея и като цяло, мноооого му била любопитна. И такива ми ти.

Звучи като голяма драма и все пак, защото настояваше, гледах му. Признавам си, че аз напаснах моя анализ спрямо това, което знам за ситуацията. Сега какво мислите?

Според мен по втората комбинация си личи, че и момичето има някакви проблеми. То и двамата очевидно имат :)
    ако наистина питаш какво мислим, какво мисля - то мисля, че хората са ненормални :)
  • curi0us написа:

Са, но как това се връзва с отговора на Таро? Защо имаме Кралица Жезли и Крал пентакли? Иначе се връзва с темата за егоизма, според мен.
    Лесно се връзва - всеки се показва в роля, която не умее да играе, но иска и затова накрая е една смешна 8 пентакли - любители в играта.
  • Това ме учуди, и ме учуди като излезе последна (8 пентакли), защото нали е от по-високия регистър, т.е. "повече мозък". Чудя се защо Таро не обрисува някаква по-мрачна картина, която да загатне за природата на тази "връзка"? Именно преследване и ненормалщини, и май никой не знае какво иска...

А аз на питащия обяснявах, че няма смисъл да се теглят карти за подобна ситуация, тя е пределно ясна (щом те гонят - тръгни си), и му казах и в прав текст, че поведението му хич не е нормално, но все пак той много настояваше.

Затова не споделих нищо, когато за 1в път публикувах картите. Исках да видя дали някой може да види по картите болната динамика в тези "отношения". И дали изобщо картите я показаха? Според мен да, по 2рата комбинация...
    DIGNITY ALWAYS WIN.
  • curi0us написа:

Това ме учуди, и ме учуди като излезе последна (8 пентакли), защото нали е от по-високия регистър, т.е. "повече мозък". Чудя се защо Таро не обрисува някаква по-мрачна картина, която да загатне за природата на тази "връзка"? Именно преследване и ненормалщини, и май никой не знае какво иска...

А аз на питащия обяснявах, че няма смисъл да се теглят карти за подобна ситуация, тя е пределно ясна (щом те гонят - тръгни си), и му казах и в прав текст, че поведението му хич не е нормално, но все пак той много настояваше.

Затова не споделих нищо, когато за 1в път публикувах картите. Исках да видя дали някой може да види по картите болната динамика в тези "отношения". И дали изобщо картите я показаха? Според мен да, по 2рата комбинация...
    Болната динамика идва от личните проблеми от двамата героя в тази сценка.
    За съжаление, хората имат твърде много лични/болестни проблеми, които не могат да решат и прехвърлят върху връзките си.
  • Ох, ама че история... При теб тези карти - Кралица Жезъл и Крал Пентакъл, излизат ли като излишества? Аз пак си мисля за обърнати карти.

Ето моите, какво казват -
    О 9 ЖЕЗЪЛА - О 8 ЖЕЗЪЛА - О 10 МЕЧА
    Основата е Обесен.

Да, тя може да си има проблеми със самочувствие, активност и т.н. по обърнати 9 Жезъла, но се вижда, че комуникацията тук е сбъркана и тя едва ли наистина иска да има нещо общо с този човек.

О 9 ЖЕЗЪЛА! - 5 МЕЧА - О 2 ПЕНТАКЪЛА
    Основата е 5 Жезъла.

Интересно, че два пъти се явиха обърнати 9 Жезъла и смятам, че тук показват комплекси... не знам дали и в двамата. По-скоро в него и неговото възприемане на ситуацията.
    За нея със сигурност е стресиращо.

• Sha написа:

О 9 ЖЕЗЪЛА - О 8 ЖЕЗЪЛА - О 10 МЕЧА
    Основата е Обесен.

Да, тя може да си има проблеми със самочувствие, активност и т.н. по обърнати 9 Жезъла, но се вижда, че комуникацията тук е сбъркана и тя едва ли наистина иска да има нещо общо с този човек.

О 9 ЖЕЗЪЛА! - 5 МЕЧА - О 2 ПЕНТАКЪЛА
    Основата е 5 Жезъла.

Интересно, че два пъти се явиха обърнати 9 Жезъла и смятам, че тук показват комплекси... не знам дали и в двамата. По-скоро в него и неговото възприемане на ситуацията.
    За нея със сигурност е стресиращо.
    Мисля, че комбинациите, които ти си хвърлила, са адекватни на ситуацията. И ти благодаря, че се включи и с твои карти след разяснението, което направих. Забавно е, че втората ти комбинация завършва на Об. 2 пентакли, все едно пак към същото ще се завърти, но дано не.

За Крал Пентакли и Кралица Жезли като излишества, не... Не са ми се падали досега, указвайки такова нещо. Тълкуванието на Мона ми звучи много правдоподобно иначе. Дамата се прави на независима и социопатка (по думи на питащия), а той на мъж, който знае какво иска, хищник, господар... :D

Искам да се върнем за малко на втората комбинация от моите хвърляния - 3 жезли, 9 меча, 9 пентакли.
    Ще оголя още малко лична информация за питащия, не ми прави чест, но все пак така се учи Таро.

Той сподели, че е отчаян последно време, все така му се случва, хората го зарязват, някак дразнят му се, заебават го. Не само в такива "романтични" отношения, ами и по принцип. Да, той сам си го предизвиква с поведението си, и все пак страданието си е страдание, нали.

9 пентакли може да се види като повтроение, според мен. В Портала някои момичета бяха забелязали, че указва за циклични процеси, повтарящи се неща, миналото, което става бъдеще, и т.н.; Това е много интересна карта за мен и имайки предвид контекста на ситуацията, мисля че 9 меча+9 пентакли е страданието и на самото момче. Нещата му се повтарят ли, повтарят, и все по-сам се чувства, и все по-отхвърлен... Циклене. Все едно и също. Това ще е така, докато 3 жезли (егоизъм, полага ми се, елементарно ниво жезли) не се промени в друга, по-осмислена карта... Може би малко мечове (10) и 5 чаши няма да се отразят зле.

Хора, обичам го това Таро, супер е многопластово. Вижте как всичко си е отразило, и момчето, и момичето (ако тълкувам правилно).

Спирам с тая история, защото може би става досадна вече на читателите. Но може пък да е поучителна. Учим се като гледаме на всякакви хора и за всякакви ситуации, дори и леко нездрави такива.
    DIGNITY ALWAYS WIN.
  • Какви са отношенията между мъж и жена, които имат дългогодишна връзка?

Паж Мечове - Обесен - Рицар Мечове

Зададох този въпрос, защото въпросния мъж ми сподели някои неща и усетих толкова болка и каза "Изморих се, много се изморих... но не мога да споделя с никой... " И исках да разбера какви са им отношенията.
    Ще се радвам да се включите, какво вие виждате в картите.

Аз виждам много яд и някак пасивна агресия, която се е трупала дълго време, но невъзможност да се реагира, премълчаване, жертване в името на нещо. Има неискреност, пазени тайни, (които единия е разбрал предполагам) , но мълчиш, защото не може нищо да направиш- Паж Мечове +Обесен.
    Паж Мечове преминава в Рицар Мечове, от пасивност към действие и то каква, този яд така напира да излезе и да се излее, избухване след толкова търпение, ако преди са били пиперливи забележки или намеци, или просто един вид заяждане, то сега има опасност от сериозен конфликт,избухване, но Обесеният, някак много тежи тук, едва ли ще последва много голяма промяна, поне не все още.
    Някой иска промяна, но но не прави нищо към момента, освен да се самонавива - Обесен +Рицар Мечове.
    Въпреки всичко по Рицар Мечове, съдя че периода на Обесеният е към своя край, Рицар Мечове индикира това, нещата ще започнат да се променят скоро време

Комбинацията ми прилича на тенджера под налягане, под който капак парата напира да излезе и тенджерата започва да се тресе и и парата търси от къде да избие.
  • showmethefuture написа:

Здравейте

как ще се развият бъдещите ни взаимоотношения?
    Слънцето
    3 чаши
    6 жезли

Благодаря ви :love:
    Първо добре дошла в сайта :)
    Второ, дай свое тълкуване на комбинацията :)
  • Нямам добър опит със Слънцето, но другите две карти са лежерни и оптимистични, среща, смс, комуникация... Според мен картите са отразили една краткосрочна тенденция за близките дни. Но не съм на 100% сигурна.

Възниква въпросът защо Слънцето е 1ва и какво значи в комбинация с 3 чаши, с 6 жезли.
    Връщам се мислено към това, което съм чела в Портала: много рядко Слънцето в комбинации е реално значещо и означаемо, по-често е като Дявола. В този ред на мисли, на 1ва позиция може би е отразява твоето много силно желание нещата да се получат както ти искаш.
    DIGNITY ALWAYS WIN.
  • БЛагодаря ти много.Може би си права,че желая много да се случат нещата.
    Но усещам,че трябва да си сложа спирачки,да съм по умерена,за да не навредя на хубавото което се случва.