Таро Конструкции III

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Това ми напомня, че като си взех колодата на Уейт, й направих някакво "интервю" своеобразно, един вид да се запознаем. Еее, постоянно излизаше Крал Пентакли. Чудех се какво толкова значи.
    Изобщо и не съм разбрала тогава.
    DIGNITY ALWAYS WIN.
  • curi0us написа:

Също така как да се тълкува безфантазно, и това ми е любопитно.
    Означава без проекции лични и без емоционални фантазирания, просто логика. А това, че има чаши в една комбинация, не значи нищо свързано с емоциите. Понякога може да означава просто .. умора, т.е. чашите са прелели, писва му на човек. Това е, а не че се тресе от някакви любови - де ги :D тия любови, дето всички ги виждат, май само аз не ги виждам ...

Да се върнем на конструкциите. Особено на противоречието между първите две и третата комбинация.
  • Възможно ли е нещо в семейството на заможният и властимащ Крал Пентакли да е било повод сърцето му да се разлее в благотворителност, в някакъв вид помощ?
    Днес съм по-млада от утре
  • Mona написа:

А, да, и още нещо - какъв е поводът този човек да дойде на тази среща:

Крал пентакли, Ас пентакли, 10 пентакли

Още по-интересни карти, които дават и различен ракурс на горните карти. Интересно, нали :)
    Дали не е свързано с подписване на документи по някакво наследство (10 пентакли) от починал човек (Ас Пентакли, Крал Пентакли)? (Извинете, че не правя пълен разбор, обаче съм с такава ужасна мигрена, че ми се привиждат звезди.)
    "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
    — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
  • Нито за благотворителност става дума, нито за наследство. На тройката карти от боя пентакли трябва да се погледне по-глобално.
    Нещата са в различни мащаби.
  • Mona написа:

Щеше ми да се пусна карти в други теми, но така или иначе, комбинациите са за тази тема.

2 са комбинациите:

4 жезли, 5 чаши, 6 чаши, на въпрос: еди кой си ще дойде ли на срещата?

и,
    Рицар чаши, Обесеният, 10 чаши, на въпрос: как ще протече самата среща?
    по първата комбинация:
    срещата е ясна - 4 жезли, ще дойде, но му е безкрайно досадно (5 чаши + 6 чаши). Досадно е обаче и за двете страни. доказателство за това е степенуването на 5 чаши и 6 чаши, а освен това и двете карти, говорят за повече от един участващ и/или присъстващ
    човек.

по втората:
    тук може да има само една дума: тъпо и въздухарски: Рицарят накрая се излива в една безсмислица, като 10 чаши, мостът е Обесеният, който в случая участва в нещо, без изобщо да знае кво прави там - изпитва дълбока скука и съжалява за подготовката, след като всичко е било много шум за нищо.

Mona написа:

А, да, и още нещо - какъв е поводът този човек да дойде на тази среща:

Крал пентакли, Ас пентакли, 10 пентакли
    и третата:
    поводът е грандиозен, защото е свързан с уважението, което му се засвидетелства - този човек е почетен на ВИСОКО ниво, той е значим фактор и е щастлив, че това се ОЦЕНЯВА от всички, особено от поканилият го.
    Комбинацията от тези пентакли: Кралят, Асото и 10-та - уау, той има всичко, той е РАВЕН с равните, богат с богатите, той притежава всичките 3 мечтани козове на Таро - Кралят, Асото и 10-та.

Една скоба (мечтата на всеки мъж са тези три карти, както и мечтата на всяка една жена, която си гледа на Таро), но за разлика от другите комбинации, тук това е ИСТИНА.
    Става дума за един от най-богатите хора в Европа. Милиардер.

А поводът - лична покана за бенефиса на Христо Стоичков в петък, 20-ти май.
  • Момичета, теглих си за мигрената, защото има дни, в които е нетърпимо.

О Паж Чаши - О 4 Жезли - О 8 Меча

Всичко живо обърнато, супер. По О 8 Меча си мисля че може да е сериозно. Пажът е проводник на нещо, в случая имаме чаши, мисля си за вени, артерии, артериално налягане ?? По О 4 жезли може да е свързан с някакво конкретно събитие, което да е отключило нещата, или пък с възпалителен процес.
    Гинекологът ми беше казал, че може да е хормонално, но тук такова нещо не виждам.
    "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
  • Roxelane написа:

Момичета, теглих си за мигрената, защото има дни, в които е нетърпимо.

О Паж Чаши - О 4 Жезли - О 8 Меча

Всичко живо обърнато, супер. По О 8 Меча си мисля че може да е сериозно. Пажът е проводник на нещо, в случая имаме чаши, мисля си за вени, артерии, артериално налягане ?? По О 4 жезли може да е свързан с някакво конкретно събитие, което да е отключило нещата, или пък с възпалителен процес.
    Гинекологът ми беше казал, че може да е хормонално, но тук такова нещо не виждам.
    Нищо подобно. Всичките ти карти са обърнати - енергията ти е насочена в болката. Хронично е и не се лекува, затова са и обърнати. Щеше да има проблем, ако бяха прави.
  • Mona написа:

Нищо подобно. Всичките ти карти са обърнати - енергията ти е насочена в болката. Хронично е и не се лекува, затова са и обърнати. Щеше да има проблем, ако бяха прави.
    Уффф. Мерси Мона. Ама и хронично заболяване все се дължи на нещо, нали ? От няколко месеца насам се е появило, преди си бях екстра. Искам да разбера, за да се насоча към адекватни обезболяващи. Няма много смисъл да се мотая по лекари, значи...
  • Roxelane написа:

Mona написа:

Уффф. Мерси Мона. Ама и хронично заболяване все се дължи на нещо, нали ? От няколко месеца насам се е появило, преди си бях екстра. Искам да разбера, за да се насоча към адекватни обезболяващи. Няма много смисъл да се мотая по лекари, значи...
    Аз също имам мигрена, не е проблем. Наследствено е.
    Просто отиди на невролог, има сериозни лекарства, по 2 са блистер, ще ти помогнат. Важно е да се изолират други причини. Няма страшно.
    НО първо - чичо доктор :)
  • Улесни ме много, докато стигна до невролога, щяха да ме мотаят 5 години личните лекари :thumbup: !
  • Момичета, питам какво е мнението на човек за мен? (жена, колежка в работата, от нея ми зависи едно нещо, тоест ако има хубаво мнение ще е само в моя полза...и обратното).

5 ЖЕЗЛИ + ВИСША ЖРИЦА + КРАЛ ПЕНТАКЛИ

Не мога да ги навържа. По 5 жезли, може би смята, че трябва да бъда по-решителна. По Висшата Жрица ме вижда, като улегнала, знаеща какво иска...
  • LaVerite написа:

Момичета, питам какво е мнението на човек за мен? (жена, колежка в работата, от нея ми зависи едно нещо, тоест ако има хубаво мнение ще е само в моя полза...и обратното).

Не мога да ги навържа. По 5 жезли, може би смята, че трябва да бъда по-решителна. По Висшата Жрица ме вижда, като улегнала, знаеща какво иска...
    По 5 жезли по-скоро те счита за твърде амбициозна и не иска да и ставаш конкуренция ; по Висшата Жрица+Крал Пентакли таи страх да не я засенчиш, може да ти завижда за определени неща. Другият вариант е някой, който не те харесва, да и е подшушнал нещо, което не е в твоя полза.
  • LaVerite написа:

Момичета, питам какво е мнението на човек за мен? (жена, колежка в работата, от нея ми зависи едно нещо, тоест ако има хубаво мнение ще е само в моя полза...и обратното).

Съгласна съм с мнението на Roxelane, че те счита за силно амбицирана за заемането на по-висок и отговорен пост или за свършването на някаква конкретна отговорна задача в работата по 5 Жезли и Крал Пентакли.
    Възможно е също така да си мисли, че притежаваш скрит потенциал за това - Висша Жрица и Крал Пентакли
    Определено те счита за силен съперник и като че ли може би се бои да не притежаваш някакви скрити козове (за второто не съм сигурна)- 5 Жезли и Висша Жрица
    По картите не мога да се ориентирам дали ще те подкрепи

Хубаво е да се поразсъждава защо Висшата Жрица е по средата на комбинацията и това, което ми хрумва е дали не си мисли, че не разполагаш с достатъчно информация относно степента на важност и отговорност на "нещото", за което се бориш на всяка цена.

Мнението бе променено 1 път, последно от Lola ().

• Как ще протече РД партито, което организирам в понеделник ?

Асо Мечове - О Рицар Мечове - О 5 Мечове

Много купонджийски карти нали. За тоя Рицар Мечове чисто и просто имах дежа вю. Някой май ще дойде неканен, някой който таи гняв и лоши намерения, нещо непредвидено ще има по Асото. Пак по Асото и О 5 Меча нещо ще се разкрие или обсъжда, някакво предателство, или просто считано за такова. Ще има разпра между присъстващите май.
    И ся кво, да анулирам ли ? За какво да празнуваме рожден ден ако е скапан.
  • Roxelane написа:

За тоя Рицар Мечове чисто и просто имах дежа вю.
    Мммм, да не си ги предизвикала тогава?
    Може пък да е веселба!
    Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
    La vie en rose
  • Armid написа:

Roxelane написа:

За тоя Рицар Мечове чисто и просто имах дежа вю.
    Мммм, да не си ги предизвикала тогава?Може пък да е веселба!
    Абе веселба ще е при всички случаи :D дано не свърши само за някого с кървав нос. Не знам дали не го предизвиках самия Рицар, ама виж и другите карти какви са ! А той просто ми изникна в главата преди тегленето. Сега се тревожа, а резервацията е направена и гостите поканени.
  • Roxelane написа:

Как ще протече РД партито, което организирам в понеделник ?

Много купонджийски карти нали. За тоя Рицар Мечове чисто и просто имах дежа вю. Някой май ще дойде неканен, някой който таи гняв и лоши намерения, нещо непредвидено ще има по Асото. Пак по Асото и О 5 Меча нещо ще се разкрие или обсъжда, някакво предателство, или просто считано за такова. Ще има разпра между присъстващите май.
    И ся кво, да анулирам ли ? За какво да празнуваме рожден ден ако е скапан.
    Това че са само от една и съща боя имаше някакво значение, нали? Не помня обаче какво...
  • Lola написа:

Roxelane написа:

Как ще протече РД партито, което организирам в понеделник ?

Това че са само от една и съща боя имаше някакво значение, нали? Не помня обаче какво...
    Честно казано и аз не помня ; но мисля, че в случая това усилва комбинацията, защото са мечове. Иначе с Асо на първа можехме са заключим, че е неустойчива.