Таро Конструкции III

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Ядосан, сърдит ли ми е един човек?
    Висшата Жрица - Асо Чаши - Асо Мечове

Висшата Жрица като карта ме затруднява почти винаги. Тук е последвана от две ниски карти - Аса, някак голям контраст има. Не мисля, че ми е сърдит или ядосан, картите според мен показват, че това са мои лични предположения, базирани на емоциите, които преобладават в мен или по точно съмненията ми- Висшата Жрица +Асо Чаши. Асо Мечове, като съвет го приемам, да бъда по обективна и наясно със себе си, да се отърва от притеснението си,страха (емоциите), които ме обземат. Също така, че скоро ще разбера, сърдит ли ми е, ядосан ли ми е.
    Ако Висшата Жрица ми казва тук, че знам отговора, то мога да кажа - че дълбоко в мен знам, че не е, но пък едно такова голямо притеснение и имам, че може и да е, че незнам.
    Разбира се утре ще разбера, важното е, че ще разбера и какво Висшата Жрица иде да ми каже.

Така, няма да чакам до утре, въпросния човек тъкмо ми писа и няма никакви признаци за това, което питах.
    Явно тук Висшата Жрица ми е казвала, че отговора ми е този, който чувствам, че е дълбоко в себе си, но емоциите ми пречат да го осъзная и затова трябва да подходя с по осъзнато.
    Така и понеже тук няма съществуващ проблем, затова и имаме 2 ниски карти след Висшата Жрица, отговорът е тя, а другите две поясняващи, така мисля аз.
  • Ще се преместя ли на квартира до 2 месеца?
    Паж Пентакли - 9 Мечове - 6 Мечове

Ще се преместя - 6 Мечове добре описват това.
    По Паж Пентакли - описва,че това е нещо ново и вълнуващо за мен и че съм в период на търсене, оглеждане и прецвняване за нещо в мои интерес. Периодът ще бъде придружен от напрежение - 9 Мечове.
    Паж Пентакли +9 Мечове - го тълкувам и като силно желание и нетърпеливост, както и че малко трудно ще намеря нещо, което да ме удовлетвори, но по 6 Мечове на трета, показва, че все пак ще се преместя.
  • Дяволът - Влюбените - 4 Жезли

Въпросът е- Х ще се грижи ли добре за мен, ще бъда ли доволна?

Общо по цялата комбинация, мога да кажа, че ще съм доволна.
    Дяволът +Влюбените - като комбинация, я тълкувам като силна привързаност, страст, любов,един вид оковаване.
    Тук Любовниците, не я виждам като избор или отделна карта, а едно цяло с Дяволът. Мина през ум и за един вид "емоционален шантаж" , но не и в тази комбинация, такова значение щях да предам, ако например беше Крал Чаши или 5 Мечове на трета, а в случая е 4 Жезли и отхвърлям това значение.
    4 Жезли сама по себе си, не е силна карта, но в случая ми говори за положителен резултат, за доволство и радост, за щастие.
    Дяволът в случая, описва и моите притеснения и страх, да не бъда излъгана или подведена, описва и съмненията и страховете ми от решението (Влюбените), което е взето.
    Любовниците +4 Жезли - тълкувам, като правилен избор решение, постъпка, която е с благоприятни последствия, развитие.
    Ще се радвам на мнения и други гледни точки :)
  • kolevaani1 написа:

Дяволът - Влюбените - 4 Жезли

Дяволът в случая, описва и моите притеснения и страх, да не бъда излъгана или подведена...
    По отношение на Дявола като първа от три карти си спомням, че бях чела (май мнение на Мона), че отразява напрежението и невъзможността на питащия повече да търпи настоящата ситуация, просто не може да понесе повече. В твоя случай развитието на връзката, което предстои. И аз мисля като теб, че ще е положително.
  • Kalistro написа:

kolevaani1 написа:

Дяволът - Влюбените - 4 Жезли

Дяволът в случая, описва и моите притеснения и страх, да не бъда излъгана или подведена...
    По отношение на Дявола като първа от три карти си спомням, че бях чела (май мнение на Мона), че отразява напрежението и невъзможността на питащия повече да търпи настоящата ситуация, просто не може да понесе повече. В твоя случай развитието на връзката, което предстои. И аз мисля като теб, че ще е положително.
    Благодаря за включването Калистро :)
    В случая мога да кажа, че това, което си писала е вярно, но не в такава силна степен (това си личи и от съседните карти) в смисъл аз и така съм си добре, но недоволна, искам промяна. Не, че не мога да търпя, а не искам. Но и да наистина в сегашното ми положение, трудно ми става все повече да търпя това раздразнение в мен, което прераства в гняв. Има дразги и нерви, и свободата ми е ограничена до известна степен. Според мен (и теб) наистина мисля, че следва положителен развой за мен :D
    Благодаря!

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().

• Не знам Ани, аз малко от друг ъгъл бих погледнала на тази комбинация, дано не съм се повлияла от това което даде като разяснение. На мен ми звучи малко като "позлатена клетка". Със сигурност има силни чувства, но, мисля, и силно желание за притежаване на другия ; също, дали човекът не придава голямо значение на мнението на околните, на обществото ? А 4ките за мен (особено в комбина с Дявола) са винаги някакъв вид затвор, лимитация, очертаване на граници :( Аз бих изчакала.
    "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
    — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
  • Roxelane написа:

Не знам Ани, аз малко от друг ъгъл бих погледнала на тази комбинация, дано не съм се повлияла от това което даде като разяснение. На мен ми звучи малко като "позлатена клетка". Със сигурност има силни чувства, но, мисля, и силно желание за притежаване на другия ; също, дали човекът не придава голямо значение на мнението на околните, на обществото ? А 4ките за мен (особено в комбина с Дявола) са винаги някакъв вид затвор, лимитация, очертаване на граници :( Аз бих изчакала.
    Рокселане, всъщност сега се намирам в златна клетка, живея при брат ми, който е по голям от мен и контрола му ме побърква, затова искам да се отделя на квартира, но това зависи от друг човек, затова и въпроса ми е такъв дали ще се погрижи за мен, понеже ми обеща едни неща и ако удържи на думата си ще се изнеса и ще съм доволна така.
    По предния въпрос - дали ще се изнеса на квартира, я тълкувам като положителен отговор, което означава, че човекът ще изпълни това, което ми е казал.
  • Да, за изнасянето и аз мисля, че ще се изнесеш, само тая 9 меча ме притеснява, дано не ти коства твърде много притеснения ! А 4 жезли също има значение на нов дом, да.
    Хвърли ако искаш пак за въпросния човек, да видим какъв е тоя Дявол с Влюбените...
    "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
  • Колкото и да ме е страх да тегля в момента заради проклетата О Кула и О Ас Пентакли, които ме преследват, реших да попитам :
    Доведената ми дъщеря ще си вземе ли матурите ?
    О Умереност - О 2 Чаши - 5 Жезли

По Чашите и О Умереност, струва ми се, че подценява нещата твърде много ; липсват и търпение и концентрация. По 5 Жезли като че ли летвата е вдигната твърде високо, но може би в последния момент ще осъзнае нещата и ще впрегне отчаяни усилия да навакса. Или пък като че ли напук ще поиска да се провали :(

Мнението бе променено 1 път, последно от Roxelane ().

• Roxelane написа:

Колкото и да ме е страх да тегля в момента заради проклетата О Кула и О Ас Пентакли, които ме преследват, реших да попитам :
    Доведената ми дъщеря ще си вземе ли матурите ?
    О Умереност - О 2 Чаши - 5 Жезли

По Чашите и О Умереност, струва ми се, че подценява нещата твърде много ; липсват и търпение и концентрация. По 5 Жезли като че ли летвата е вдигната твърде високо, но може би в последния момент ще осъзнае нещата и ще впрегне отчаяни усилия да навакса. Или пък като че ли напук ще поиска да се провали :(
    По Обърната Умереност съдя, че не е отделила достатъчно време за подготовка, или е било повърхностно, не достатъчно.
    Сякаш хормоните го тресат това момиче и я вълнуват други неща, а не уроците- Обърната Умереност + Обърната 2 Чаши.
    Не може да се концентрира и съсреодоточи-мисля, че това, което я вади от релси е спор с близък за нея човек - Обърната 2 Чаши +5 Жезли.
    На матурите ще се мъчи да се представи добре, ще упорства, но ще стреля на посоки, с надеждата да уцели нещо.
    Няма да ѝ е никак лесно, но при тези карти не мисля, че ще се справи.

П.С. Да попитам за един предмет ли питаш или няколко, защото мисля, че има значение за въпроса - отговор за няколко предмета ли търсиш или един?
  • Мерси Ани. Много си права - наистина я тресат хормони и пубертет и не поглежда уроците, надява се да мине ей така между капките. И наистина е в постоянен конфликт с майка си, което също я вади от релси, освен ако няма и някакви други тийнеджърски дрязги в компанията и.

Точно от такива карти се притеснявах, теглих, защото все пак се надявах да видя някаква положителна развръзка...

Иначе питах за всички предмети, мисля, че минават изпити по всичко, доколкото знам обаче математиката и е основен проблем. За пръв път тегля карти за изпит/конкурс и сигурно не съм наясно с някои тънкости.
  • Много интересна комбинация изтеглих, затова я поствам тук.

Въпросът е ще получа ли отговор до 24 часа от един човек?

Асо Пентакли - Обърната Асо Чаши - Асо Жезли

Отговорът е много желан и важен за мен, като мечта, има много силни емоции, които преливат наистина и много нетърпение от моя страна, да го разбера, колкото се може по - скоро (Асо Пентакли +Обърната Асо Чаши)
    С Асо Жезли на трета ще получа отговор.
    Три Аса и едната Обърната Асо Чаши, другата е Пентакли, една до друга ми харесаха много, виждам сила тук, силен потенциал, хъс, воля,която ще даде мощен тласък на идея, която е още нова. Щеше повече да ми хареса, ако беше Асо Мечове на трета.
    В тези карти виждам, някакво ново начало, ново зараждащо се, промяна, която едва започва, съвсем в начален стадий.
    Вероятно отговорът, който, чакам ще даде началото на " нов живот" или начало на пълна промяна. Но това Асо Жезли някак ми всява чувство на нестабилност, хубаво щеше да е Асо Мечове на нейно място, но пък сега пред очите ми се появи като покълнало семенце, но все още крехко, дали ще порасте или изгние, ще зависи от грижите, които ще се положат за развитието на тази идея. И все пак картите ги приемам за новост, която си проправя път към мен и живота ми.

Вие как тълкувате тази комбинация?

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().

• Roxelane написа:

Мерси Ани. Много си права - наистина я тресат хормони и пубертет и не поглежда уроците, надява се да мине ей така между капките. И наистина е в постоянен конфликт с майка си, което също я вади от релси, освен ако няма и някакви други тийнеджърски дрязги в компанията и.

Точно от такива карти се притеснявах, теглих, защото все пак се надявах да видя някаква положителна развръзка...

Иначе питах за всички предмети, мисля, че минават изпити по всичко, доколкото знам обаче математиката и е основен проблем. За пръв път тегля карти за изпит/конкурс и сигурно не съм наясно с някои тънкости.
    Аз също не съм наясно много, но имах впредвид, че така общо за всички предмети на едно, картите може да опишат напрежението, борбата ѝ да се справи, но едната матура да я вземе, а другата не, а така картите едва ли ще го покажат, освен силния ѝ стрес.
    Сега не говоря по картите, а просто казвам мислите си, може би поотделно на предмет да зададеш въпрос, ще е по информативно. Дали ще ги вземе или не.
  • Много интересна комбинация наистина. Помня, че Мона беше пуснала една с три Аса, където обяснението беше, че просто няма никакъв живот там, всичко е замръзнало и замряло. Да речем, че Ас Чаши и Ас Жезли отразяват наистина огромното ти желание, буквално чуваш как звъни телефона и получаваш хубава новина. Обаче мен това което ме притеснява е Ас Пентакли на първа - видя ли го, си знам, че нещо просто е бъгнато, самият ми въпрос е неправилен някакси, така че да се очакват изненади... един вид "къде го чукаш, пък то къде се пука"...
  • Ясно. Ами аз не им знам всички предмети... всъщност въпросът беше общо взето, дали ще мине и ще може да се запише догодина в университет (това зависи от някаква сборна оценка), или ще и се налага да повтаря годината. Ще изчакам още две-три седмици и ще тегля пак, при подобен резултат ще говоря с нея да я поуплаша, би имало резултат защото тя на мен поне не ми прави напук. А с майка и съм приятелка и просто не знам какво мога да я посъветвам жената, исках евентуално с картите да я поуспокоя, но не би...

Мнението бе променено 1 път, последно от Roxelane ().

• Roxelane написа:

Много интересна комбинация наистина. Помня, че Мона беше пуснала една с три Аса, където обяснението беше, че просто няма никакъв живот там, всичко е замръзнало и замряло. Да речем, че Ас Чаши и Ас Жезли отразяват наистина огромното ти желание, буквално чуваш как звъни телефона и получаваш хубава новина. Обаче мен това което ме притеснява е Ас Пентакли на първа - видя ли го, си знам, че нещо просто е бъгнато, самият ми въпрос е неправилен някакси, така че да се очакват изненади... един вид "къде го чукаш, пък то къде се пука"...
    Асо Пентакли на първа много често отразява нещо силно желано, мечтано, мен щеше да ме притесни на трета позиция, ако беше.
    Интересното е, че картите са ниски, но и не са - няма как Асо Пентакли и Обърната Асо Чаши да ги броя за ниски.
    Другото интересно нещо е, че виждам Магът в тези карти, но един разбушувал се Маг, малко сякаш неовладян такъв.
    Спомних си, че Мона беше дала такава комбинация наскоро, сега ще я намеря. Незнам аз виждам нещо зараждащо се,но говоря наистина за съвсем начален стадий, ако беше Асо Жезли Обърната, тогава щях да кажа, тук има угасване, замиране.
  • Защо не зададеш още един въпрос за малко повече яснота ? Така с Асата е мътно. Например, дали новините ще бъдат добри за теб ? Или изобщо резултатът дали ще бъде положителен. За местенето ли става дума ? Ако да, може би ще има такова, но не там, където очакваш ти. Нямам му аз доверие на Аса Пентакли, и не точно в отрицателен смисъл, защото може и да е за добро.
    Мона беше дала хипотетична комбинация за едно момиче, което се оказа умряло. Май си бяха прави там Асата.
  • Roxelane написа:

Защо не зададеш още един въпрос за малко повече яснота ? Така с Асата е мътно. Например, дали новините ще бъдат добри за теб ? Или изобщо резултатът дали ще бъде положителен. За местенето ли става дума ?
    Мона беше дала хипотетична комбинация за едно момиче, което се оказа умряло. Май си бяха прави там Асата.
    Така и направих :
    Асо Мечове - Паж Жезли - Висшата Жрица

Въпросът е дали ще се зарадвам на отговора
    Асо Мечове +Паж Жезли показва, че ще настъпи яснота по въпроса, който ме интересува, получената новина (Паж Жезли) всъщност ми е известна (Висшата Жрица)
    Асо Мечове +Висшата Жрица - също ми говори да окастря съмненията в мен, отговорът ми е известен. И реално е така, аз съм убедена какъв ще е отговора.

Рокселане, въпросът е свързан косвено със преместването ми на квартира.
    Задълбочих се в комбинацията с трите Аса, защото ми стана много интересна, като комбинация, сякаш отделно въпроса и други пластове на тълкуване има, но може би излишно се задълбах толкова :D често ги правя
    Благодаря за включването ти ^^