Ползвате ли още скайп?

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Ползвате ли още скайп?

Интересно ми е ползвате ли скайп и защо.
      В кои ситуации ползвате скайп? Изобщо, какви са ролевите игри?
      Да обсъдим.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Mona написа:

Интересно ми е ползвате ли скайп и защо.
      В кои ситуации ползвате скайп? Изобщо, какви са ролевите игри?
      Да обсъдим.
      Да уточня, аз преди бях страстен скайпър, не че има такава дума. От година и повече изобщо не ползвам скайп за никаква комуникация освен служебна. Просто се налага, поради спецификите на работата ми.
      Имах преди 5 скайпа, сега ползвам само един, който знаят колегите ми. А освен това имаме и вътрешен корпоративен скайп, за всеки случай.

Никак не ми липсва, изобщо не ми трябва вечер, безкрайно ми е ненужен да общувам с никого. И фейсбук не е причина затова, там също ползвам рядко чата. Просто ми писна от скайп, да съм зависима от скайп, от разни тъпотии.

Има телефони. А на когото му е скъпо, ще чака да цъфнат налъмите, казано образно. Пък и няма какво толкова да си кажеш с никого по скайп, което да не може да се каже бързо по телефона.
    • Ползвам го само с майка ми, да види детето. Той пък е първи на скайпа, вика 'ало ало' после почва да и вика 'шшшшшт' :D Не обичам скайпа 'алооо', 'квоооо', говорим по едно и също време, 'ох чакай че ми замръзна...'
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • kolevaani1 написа:

Скайп не ползвам и аз от много време, може би две години. Ползвам Вайбър на телефона си.
      Имах преди вайбър, но и него махнах. Имам неограничен интернет достъп на телефона си, но го ползвам само за GPS. Май така се оказва, както и за бързи справки, защото имам гласово търсене. То вече всички имат. Преди бях обсебена от технологиите, днес не съм.
      Анонимността е важна наистина. Като лична хигиена.
    • Mona написа:

Анонимността е важна наистина. Като лична хигиена.
      Точно!
      Аз дори страдам малко от синдрома "анонимност". Не желая по никакъв начин да се афиширам коя съм в интернет пространството.
      Е, имам тук-таме по някакъв профил, но силно лимитиран.
      Скайпа ми е почти само служебен, ползвам го само в офиса и 90% съм офлайн.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Да, и аз отдавна не го ползвам, но при мен вероятно е, защото приятелите ми са във фейса.
      От време на време децата говорят с баба си през скайп, но ползваме и месинджъра на фейса.

Големият ми обаче (на 9 г.) го ползва, за да общува с партньорите си в мрежовите игри - играят заедно на големи платформи и си помагат.

Ползвам Вайбър обаче - често се налага да разменям снимки - с момичетата, които работят в градинските центрове, тъй като ми е нужно да видя как изглежда и какво е състоянието на растителността в момента. Клиенти също ми пращат снимки, така че това работи добре за мен :)