Гледане с обикновени карти за игра

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Гледане с обикновени карти за игра

Нека тук да коментираме обикновените карти за игра, и доколко техните послания се "припокриват" с посланията на Таро.
      Какъв опит имате с обикновените карти за игра? Какво знаете за историята им? Например, защо дворцовите са по-малко, и защо тузовете при картите за игра означават нещо голямо, нещо печелившо, а при Таро това са слаби карти?

Идеята да направя темата е взаимствана от предложението на Мона в темата "Картите на Ленорман", и мисля, че наистина ще е интересно да обсъдим какво знаем за игралното тесте и какъв е нашия опит с тях.

Ще започна 1ва - аз нямам голям опит, не съм гледала никога на обикновени карти, нито са ми гледали на мен. Знам от една приятелка, че всичко й познават, но нямам смелост да я питам да ми хвърли едни карти, а и защо, след като си имам карти Таро
      Но от клипчета в youtube (признавам си, че преди бях много зарибена по тях) и от четене в нета, забелязах, че някои карти имат аналог с Таро и то доста буквален. Например 7 купи = 7 чаши - абсолютни самоизмами и доста големи (често напразни) надежди.
      Дама пика (Кралица меч) - развръзка на всякаква ситуация, силна и властна жена, разрешение, но и разочарование...

Споделете и вашия опит и ме поправете ако някъде греша.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Обикновени карти за игра - значения
      Ето ви един добър блог, наистина, в който са обяснени, доколкото е възможно, значенията на картите, както и кратка история.

Запознайте се първо с това, после да обсъдим. Както обикновено, не съм съгласна с доста от описаните значения, но като цяло, дават един обобщен поглед и първоначални насоки.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Моят мъж много познава на обикновени карти, обаче гледа рядко и като си пийне. Не съм го молила да ме учи, макар да ми е интересно, но ще разгледам сега значенията.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Roxelane написа:

Моят мъж много познава на обикновени карти, обаче гледа рядко и като си пийне. Не съм го молила да ме учи, макар да ми е интересно, но ще разгледам сега значенията.
      В известен смисъл, да се гледа с обикновени карти е дори по-сложно и от гледане на таро и то чисто математически: при едните имаш 52 карти, при другите са 78.
      Циганите съм ги признала в това отношение, визирам циганинът, който ми показваше гледане с обикновени карти, а аз го учех на Таро. В крайна сметка, той нищо не вдена с Таро, което за мен поне, се оказа, супер странно. Наистина не осъществи никаква връзка, до последно, Таро си остана за него едно нищо, някакви много карти с много символи и дотук. Подарих му една колода с Артурово Таро, но нищо не произлезе от това.
      Междудругото, той никога и не ми позна, но за всички останали - беше перфектен. Та от него, от Веско, така се казва, научих много за гледането с обикновени карти и за едно гледане, мисля, че се казваше Къщата на Девата или нещо подобно. С всичките 52 карти.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Интересна синхроничност се получи, защото точно снощи си мислех за обикновените карти и даже четох за тях, обаче се уплаших да не се объркам тотално. Аз не знам циганите как се научават, пак стигаме до въпроса "дарба или..."
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Това не знам дали е за тук или за чата, обаче снощи мъжът ми ми гледа на карти. Обикновени. Много ми стана смешно, защото или ти предричат пътуване, или сватба, или пари :D на мен и трите.
    • Roxelane написа:

Това не знам дали е за тук или за чата, обаче снощи мъжът ми ми гледа на карти. Обикновени. Много ми стана смешно, защото или ти предричат пътуване, или сватба, или пари :D на мен и трите.
      Ама с нов мъж ли :D :D
      Аз не им вярвам на обикновените карти.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Alfa_Kentavar написа:

Roxelane написа:

Това не знам дали е за тук или за чата, обаче снощи мъжът ми ми гледа на карти. Обикновени. Много ми стана смешно, защото или ти предричат пътуване, или сватба, или пари :D на мен и трите.
      Ама с нов мъж ли :D :D

Аз не им вярвам на обикновените карти.
      Ми не с нов, с него (предложи ми и официален брак същата вечер) :D обаче се появи едно Вале Купа дето не трябваше много да се появява... :whistling: аз им вярвам да ти кажа, бабата на едно мое бившо гадже страшно познаваше с обикновени карти. Кръстницата ми също, Бог да я прости, разправяла съм ви за нея, ама тя е друг случай - тя НЯМАШЕ нещо, на което да не познава, карти, кафе, хороскоп...
    • Тая приятелка, за която съм писала в самата тема, засега 2 пъти ми е познавала. Аз не съм я молила, сама се втурва да ми гледа. Според мен е добра :)

Забелязвам, че поне при нея, картите дават краткосрочна прогноза която е вярна, но не е докрай изчерпателна. Не описват така процеси както Таро, а само резултата (а при Таро са отразени и двете неща), и все пак - впечатляващо. Както и физически характеристики на хора.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Аз най-обичам като лъжа с кого съм излязла и на картите лъжата лъсва като гол гъз :D
      Обикновените карти са доста по-различни и времето в тях е много "моментално", трудно се предрича за по-далечно бъдеще с тях.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.