Lana del Rey

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Lana del Rey

Странно защо досега няма тема за тази странница и откачалка. Която страшно харесвам.

Инфо за нея всеки може да намери. А и по-късно ще говоря точно за какво ми напомня и какво точно прави с музиката.
      Сега е време просто да пусна един нейно видео ...

Stay soft. It looks beautiful on you.
    • Заглавното парче на новия албум.
      "Обичам тази песен, защото е много естествена и типична за мен. Тя е като начало и край на албума".
      Под струнен съпровод, вокалите на Лана сякаш плуват сред облаците на типичния за нея "холивуд поп", като песента създава усещане за ретро меланхолия, с която Дел Рей е добре известна.

• Остана ли някой, който подценява Лана Дел Рей

Важното е, че под прикритието на постоянна тъга изпълнителката продължава да разглежда големи теми като еротизма, наркотиците, празните обещания на поколението тип „Веднъж се живее", смисълът на това да бъдеш жена.
    • Много ми харесва Лана, още от 1вия й албум. Много е мрачна, тъжна, а на моменти в музиката й има и много болни елементи. Тя е Близнаци/Рак, между другото, не знам дали това оказва влияние, но според мен музиката й е доста интелигентна и задълбочена, обаче без да се натрапва много. Действително трябва да се вгледа човек малко по-дълбоко, отвъд паравана, че тя е просто "депресарка".

Единственият й минус, според мен, е че е малко повтаряща се, и някои песни не ми се струват толкова автентични и искрени, но това отново е нещо, което тя като артист успява да балансира - комерсиалност (до някаква степен) + автентичност и оригинално послание.

Любимите ми нейни песни са National Anthem, Blue Jeans, Video Games, Ultraviolence, Music to watch boys to, High by the beach и много други...
      Препоръчвам на всички любители да потърсите и демо-албумите й, когато е пяла под псевдонима Lizzy Grant.

Ето някои стари парчета, доколкото ми е известно не фигурират в официален албум:

тук има леко кънтри звучене <3
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • youtube.com/watch?v=Bag1gUxuU0g
      Това е първото, което видях от Лана и веднага ме спечели за фен.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • С Лана си имам история: запознахме се с Video Games, забравихме се, а после докато се возех в колата на един познат чух Blue Jeans. И се влюбих. После си изтеглих всичко издадено и го слушах на рипийт.

Веднъж дори заслушана в музиката й изпуснах спирката на автобуса и се осъзнах доста късно :Д

Но сега ми е трудно да я слушам. Свързвам я с много кофти период, може би най-гадния ми и не ми е приятно да се връщам там.
      Все пак Born to Die, Blue Jeans, Summertime sadness и Young and Beautiful(чух я във филма "Великият Гетсби") остават в сърцето ми. <3

Dear lord, when I get to heaven
      Please let me bring my man
      When he comes tell me that you'll let him

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.