Лични качества

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Лични качества

Интересно е как можем да намерим препратки свързани с астрологията, на доста необичайни места. Такова е например Световния икономически форум в Давос.

Една от публикациите дава препоръки, относно качествата, които трябва да се развиват в бъдещите работници, или преди всичко - тези качества, които ще се търсят на пазара на труда към 2020г.

Статия

За прегледност, качествата, които ще търси бъдещият трудов пазар са:

1. Комплексно решаване на проблеми
      2. Критично мислене
      3. Креативност
      4. Умение да се управляват хора
      5. Взаимодействие с хора
      6. Емоционална интелигентност
      7. Формиране на собствено мнение и приемане на решения
      8. Ориентираност към клиента
      9. Умение да се водят преговори
      10. Гъвкавост на ума

Интересното тук, е че започва да се залага на индивидуалното, на качествата на отделния човек и неговата способност да действа, като самостоятелен субект в средата, в която се намира. Залагането на персоналното ( Асц ) и взаимодействието му с околните ( Дсц ), ще е водещото, както и личните такалнти и умения, да формираме средата около себе си.

Интересното също така, е че 2020 е годината, в която имаме съединение на Сатурн/Юпитер или нов икономически и финансов цикъл, асц-та в момента на съединението е Лъв, а Слънцето е в 5-ти дом на картата. Казано най-просто - "за да не работиш, прави това което ти харесва". Също така Слънцето навлиза в Козирог - меланхолията на мислителите, има и за диспозитор Марс в Овен - холеричността на война.

Извън контекста на трудовия пазар - този списък от качества е добър "пищов" и за това какво имаме в личната си карта, помага ни да разберем в какво сме добри и какво трябва да упражним.
      Друг плюс е за възпитанието на децата - имаме карта + имаме списък с умения = получаваме форма на възпитание.
      "Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина
    • Не знам, аз като прочета такива списъци, се потрисам. Вярно е това, на което обръщаш внимание, че се залага като че ли повече на индивидуалното, но на мен, дори така, винаги ми е било много трудно да се впиша в работна среда. Не че нямам качества, но понякога реагирам по един начин, който съм сметнала за добър, пък то се оказва, че не било така ; друг път - ами, просто съм се забляла в облаците, и нещо съм пропуснала... Дори да съм мотивирана, дори да внимавам... Бе някакси не се връзвам никъде просто. Само за фрийлансър ставам.
      Върху подобен проблем има ли начин да се работи с помощта на астрологията ??
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Ми проблем е, защото никога никъде не съм се задържала. Сега, нямам огромен опит, защото учих, после майчинство, сега си довършвам стажа... Пробвах на едно място, в една асоциация, и за два дена се скарах с шефката. Иначе съм работила като сервитьорка и барманка дълго време, докато учех, станах много бърза и много добра ( то голямата сложнотия), и пак, на едно-единствено място съм се задържала дълго време, 3 години ( тоест две места, но с един и същи шеф.) Между другото, страшно ми харесва да съм барманка, обаче мъжът ми е против.
      Бих работила в собствен кабинет, но е трудно първоначално, по принцип е по-добре да започнеш някъде в институция, затова се притеснявам как ще се впиша !
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Не ги долюбвам съвременните списъци за перфектния работник, както и перфектните лъжи, които да казваш на интервюта за работа.
      Например, не може да искат от теб хем да можеш да работиш в екип (което предполага вслушване, и да не се налагаш), хем да си "лидер на екип", което предполага да не се церемониш особено пред групата и да я водиш активно.
      На хартия звучи перфектно, но истината е, че някои хора не стават за определени работи, но стават за други. Не всеки може да работи с хора, с клиенти, не всеки може да е добър търговец, както и не всеки може да е добър мениджър, и изобщо, няма специалисти по всичко, талантите и общите предразположености дърпат към едно поле на изява. Всичко останало са оптимизми и онова невероятно модерно желание "да се продадеш"; Толкова е пожелателен тоя списък, че няма накъде. Ама няма лошо де. Може и да се стремим към невъзможното, за да постигнем възможното. :D
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Ако мислиш, че можеш, работи над качествата си тогава, в организация не е оферта да караш с шефовете и много да знаеш. Понякога е добре да се вслушваме и да не сме горделиви.
      От друга страна (обичам да има и друга страна), защо трябва да налагаш насилие над личността ти? Ако не те кефи някой да ти обяснява какво да правиш, или като цяло не си склонна да се съобразяваш, работи за себе си, особено щом ти е приятно и те влече.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us написа:

Ако мислиш, че можеш, работи над качествата си тогава, в организация не е оферта да караш с шефовете и много да знаеш. Понякога е добре да се вслушваме и да не сме горделиви.От друга страна (обичам да има и друга страна), защо трябва да налагаш насилие над личността ти? Ако не те кефи някой да ти обяснява какво да правиш, или като цяло не си склонна да се съобразяваш, работи за себе си, особено щом ти е приятно и те влече.

Всъщност въпросната шефка на асоциация беше ужасна крадла, после се оказа, че ме е взела, само за да получи някаква субвенция от държавата по някакъв си параграф. Когато се оказа, че няма да я получи, реши че няма нужда от мен, и сама ми даде повод за раздор.
      Освен това да, не обичам да ме унижават, и все пак винаги преглъщала гордостта си, работейки като сервитьорка и какво ли не, докато учех, и съм си затваряла често устата.
      Предпочитам да работя сама наистина, работата е там, че в частен кабинет много трудно се набират пациенти.
      Мисълта ми беше, че всичките ми лични качества нямат никакво значение, заради едно глупаво "невписване". Не знам как да го обясня, вечно има някакво недоразумение при мен в работна среда, чудех се дали е заради зодията.
    • Списъка наистина е повече от идеален, ако някой успее да събере всичко в себе си ще имаме нов световен лидер :) . Но това не е задължителен, а препоръчителен списък, той не заставя, а насочва, какво се очаква на пазара на труда. Ясно е че няма как да имаме всичко, но е хубаво да знаем къде сме в този списък или какво бихме развили в себе си, за да се обогатим.

А и идеята на темата беше не толкова за системата на труда, колкото да оценим собствените си качества и да ги свържем с наталните ни карти. Да видим къде ни е силата, за да я използваме.

Целия списък се корени в асц-та, а от връзките му с останалата част от картата, можем да видим кой критерии покриваме, как и до каква степен.

Предполагам повечето от пишещите, се познават, имали са досег с работна среда и могат да дадат реална себеоценка. Ще е интересно всеки да даде извадка - качество ( от списъка ) с извадка от картата си, която мисли, че го описва.
      "Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина
    • Аз ще се опитам по-късно да го направя, трябва да почета доста обаче за домовете преди това.
    • Roxelane написа:

Аз ще се опитам по-късно да го направя, трябва да почета доста обаче за домовете преди това.
      Домове не ти трябват, това е хубавото че става дума за лични характеристики = Асц.

Например:
      - "Гъвкавост на ума" - асц Рак - Луна/Дева рецепция Меркурий/Телец
      - "Умение да управляваш хора" - управителя на асц-та е диспозитор на управителя на дсц-та

Примерите са груби, просто за ориентир в хода на анализ.
    • Vendor написа:

Списъка наистина е повече от идеален, ако някой успее да събере всичко в себе си ще имаме нов световен лидер :) . Но това не е задължителен, а препоръчителен списък, той не заставя, а насочва, какво се очаква на пазара на труда. Ясно е че няма как да имаме всичко, но е хубаво да знаем къде сме в този списък или какво бихме развили в себе си, за да се обогатим.

А и идеята на темата беше не толкова за системата на труда, колкото да оценим собствените си качества и да ги свържем с наталните ни карти. Да видим къде ни е силата, за да я използваме.

Целия списък се корени в асц-та, а от връзките му с останалата част от картата, можем да видим кой критерии покриваме, как и до каква степен.

Предполагам повечето от пишещите, се познават, имали са досег с работна среда и могат да дадат реална себеоценка. Ще е интересно всеки да даде извадка - качество ( от списъка ) с извадка от картата си, която мисли, че го описва.
      Всъщност мисълта ми беше, че може някой, обективно погледнато, да притежава всичките качества от списъка ( не говоря за себе си, разбира се, разсъждавам по принцип !) и пак да не стане световен лидер (цитирам те :)), защото нещо друго, някъде си, му е бъгнато.
    • Vendor написа:

Roxelane написа:

Аз ще се опитам по-късно да го направя, трябва да почета доста обаче за домовете преди това.
      Домове не ти трябват, това е хубавото че става дума за лични характеристики = Асц.
      Например:
      - "Гъвкавост на ума" - асц Рак - Луна/Дева рецепция Меркурий/Телец
      - "Умение да управляваш хора" - управителя на асц-та е диспозитор на управителя на дсц-та

Примерите са груби, просто за ориентир в хода на анализ.
      А, ок ! Аз съм Асц Везни - ъъъ Юпитер ? ?? "гъвкавост на ума", "взаимодействие с хора" ?
    • Упс, Венера... ориентираност към клиента, взаимодействие с хора...
    • Макар че не обичам да смесвам психологията с астрологията, а дори категорично отричам подобен подход, все пак човек трябва да е гъвкав и да може да допуска идеи, които биха му помогнали в работата му.

Но все пак, никой не е отменял ролята на психиката ( душата ) в живота на човек, и никой не може да отрече, че реагираме на ситуации, благодарение на предишен опит и настроение. Точно на база "настроение и опитност" хората се делят на оптимисти - песимисти, борбени и примирени и тн.

Интересен е паралела, който може да се направи между двама изследователи - Мишел Гоклен и Станислав Гроф. Първият е известен със статистическите изследвания в астрологията и извеждането на "гокленовите зоки", вторият е психолог и психиатър, доктор по философия и един от основателите на трансперсоналната психология.

Гокленовите зони представляват сектори около ъглите, в които планетите оказват силно влияние върху личността

Станислав Гроф е интересен с това, че изработва теория за четири базови перинатални матрици. Всяка матрица описва определен период от развитието на плода в утробата на майката и влиянието, което плода получава и как това се отразява на личността. Съответно всеки проблем, възникнал в периода на дадена матрица, оказва влияние върху психиката.

Интересът ми беше привлечен от третата и четвъртата матрица. Те се характеризират с:
      - 3-та матрица - борба - периода, в който плода преминава през родовия канал, първия осъзнат опит в "изминаването на пътя"
      - 4-та матрица - преживяване - момента, в който детето се появява на бял свят, вече имаме опитност в един нов свят.

Тези две матрици, обхващат периода точно преди раждането ( Asc ) и веднага след него.

Съответно, аспеките, които прави транзитния асц и планети 10-15 мин преди раждането ще оставят отпечатък върху 3-тата матрица - начина по който човек се справя с препятствията. Ако няма аспекти с тежки, проблемни планети, то и човек в действията си ще знае, че каквото и да прави рано или късно ще свърши добре, един вид оптимизъм и борбеност в житейските ситуации. Аспектите веднага след раждането, в рамките на 25-30 мин, както на ъглите, така и на планетите, ще опише проблемите в седми дом. Травматичните преживявания след раждането, ще рефлектират върху контактите ни с другите хора. Например, ако детето е отделено от майката и имаме тежък аспект с Луната, това може да даде отпечатък върху емоцията, с която подхождаме към любовните връзки - страх от нараняваме, обвързване, изоставяне и тн.

Травматични аспекти в третата фаза, могат да опишат различни фобии - затворени помещения ( Сатурн ), страх от кръв ( Юпитер ), страх от остри предмети ( Марс ) и тн. Същият този Марс, в периода на 3-та матрица, може да даде и борбена личност, която преминава с глава през стени.

Важно уточнение, е че трябва да се наблюдават планетите в четирите ъгъла, не само на асц-та.

Хубавото, е че всеки може да провери на собствен гръб - натална карта, планети около ъглите, разговор с майката как е протекло раждането и какво се е случило веднага след него, а най-важното - как това се отразява в живота.