Важна тема Калцирани Големи Аркани

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Калцирани Големи Аркани

Калцирани Големи Аркани наричаме онези карти от Големите Аркани, които до такава степен са се "вкаменили" за развитие, но най-вече са ПРОПУСНАЛИ развитието си, когато е трябвало то да се случи. Такива калцирани аркани носят у себе си спомена за натрупвания от конструкции, които са се повтаряли често при различни питания (и чрез други карти, най-често), но на които не е обърнато внимание НАВРЕМЕ. Т.е., за да калцира един процес, то той има нужда и от технологично време.

Такива са:
      Отшелникът, Кулата, Обесеният, Императорът, Луната, Висшата жрица, Колелото на съдбата (това е И ИЗКЛЮЧЕНИЕ), Силата, Смъртта, Дяволът, Страшният съд.

Т.е. винаги, когато се появят такива аркани, имайте предвид, че се касае за бавен, дори болестен процес (в пряк и преносен смисъл), сиреч - изключително лошо управление на персоналната енергия на питащият с акцент: проблем с отговорността и осмислянето й, както и нежелание да се приеме реалността.

Бих се отправила в психоанализата, но нарочно не искам още отсега да правя подобни паралели, държа да се движим в Таро света.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Това е много полезна информация, особено, струва ми се, за случаите, когато имам чувството, че нещо ми се губи в анализа ; че има нишка, която пропускам. Позициите ли подсказват кога един Аркан е калциран, или другите карти ?
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Roxelane написа:

Това е много полезна информация, особено, струва ми се, за случаите, когато имам чувството, че нещо ми се губи в анализа ; че има нишка, която пропускам. Позициите ли подсказват кога един Аркан е калциран, или другите карти ?
      Самите Големи Аркани, затова и ги написах. Не се бъркай с другата тема.

Калцирани аркани виждаме всеки ден във всякакви конструкции, особено на първа позиция. Те и затова са ТАМ.
    • Дали би ни дала пример за ситуация - конструкция ? Или да ни дадеш такава задача. Имам чувството, че това е много важно звено в Таро.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Roxelane написа:

Дали би ни дала пример за ситуация - конструкция ? Или да ни дадеш такава задача. Имам чувството, че това е много важно звено в Таро.
      Страшният съд, Рицар меча, 8 чаши
    • Mona написа:

Roxelane написа:

Дали би ни дала пример за ситуация - конструкция ? Или да ни дадеш такава задача. Имам чувството, че това е много важно звено в Таро.

Пробвам се. Човек, който не се е оттеглил навреме от дадена ситуация, а сега е твърде късно ; и тъй като съжаленията са безполезни, ескалират в агресия и обвинения към отсрещната страна. А всъщност сам е бил в плен на себе си и не е могъл да се отдалечи, когато е трябвало.
    • Roxelane написа:

Mona написа:

Roxelane написа:

Пробвам се. Човек, който не се е оттеглил навреме от дадена ситуация, а сега е твърде късно ; и тъй като съжаленията са безполезни, ескалират в агресия и обвинения към отсрещната страна. А всъщност сам е бил в плен на себе си и не е могъл да се отдалечи, когато е трябвало.
      Не, отдели Страшният съд, а Рицар меча + 8 чаши в съюзна конструкция.

Остави всякакви човеци. Търси времето.
    • Страшният съд вече е минал, но безвъзвратно е повлиял на събитията, след него нищо вече няма как да е същото. Остава озлобление и безизходица (Рицар меч + 8 чаши), които в крайна сметка се превръща в примирение - няма изход, няма и надежда за промяна.
    • Има желание нещата да се случат и приключат бързо, бързо да се преодолеят и все едно нищо не е било (Рицар меча+8 чаши), обаче това няма как да се случи.
      Искам да съм с теб. Но това е сякаш комета да се въргаля с куче.
    • Mona написа:

Roxelane написа:

Mona написа:

Roxelane написа:

Не, отдели Страшният съд, а Рицар меча + 8 чаши в съюзна конструкция.
      Остави всякакви човеци. Търси времето.

Видях, че е съюзна конструкция по 8цата чаши, да, но дали съм схванала добре концепцията ? Недочакано развитие на нещо ; сякаш има реакция по подвеждаща информация, нетърпение, и се слага край, преди да се дочака естествения финал на нещата.
    • Mona написа:

Времето и в неговият пространствен свят. Няма как - конструкцията е сложна, както почти всички в Таро.
      Представи си го така: имаш един тежък камък, а до него още стени, но не е само това.
      Наоколо са разхвърляни и снимки от миналото, някакви вещи, но за да имаш Рицар меча с 8 чаши, има и още нещо - нещо непрежалимо, което не може да се ПРОСТИ - топлата връзка е със Страшният съд. Което отново не е направено, когато му е било ВРЕМЕТО.

Агресията и непоносимостта по Рицаря и по 8 чаши, е една автоагресия пар екселанс - всичко е зависело от навременните действия, те са изпуснати, а ДНЕС, вече е късно за противопоставяне и за самосъжаления ...
      Добре дошъл в днешния свят, търсачо на минал и изгаснал вече огън ...

Намираш се във време, което вече не съществува.
    • В комбинацията (моя, от вчера относно събитие, което предстои; питам дали ще се състои според уговорката)

Паж жезли, Колелото на съдбата, Жрица

за калцирани големи аркани ли става дума?
    • Идеята ми е да започнете да мислите Таро по един различен начин, дори и за вас самите - да се виждате в нови думи, да се виждате да мислите Таро така, че дори да е неприемливо за вас, колкото и откачено да звучи на пръв поглед.

Отърсете се от всички книги, от всички наслоения, от всички ментори, от всичко, което знаете досега.

Аз, за да стигна до това ниво, не съм се водила от никого и не съм слушала никого.

Затова, да се върнем - търсете времето, то е ясно, че говорим за хората, но те не са важни за картите, а правилното отразяване на събитията, на времето в което се случват те. Хората идват и си отиват. Времето се повтаря.
      И затова, Страшният съд и преди 3000 години е бил това, което е и днес - отклоняване на отговорност и стоварване на такива накуп за кратък отрязък от време, които са били пропуснати някога.

Затова е и калциран на първа позиция.
      Особено до Ас пентакли или до Слънцето, но това е за следващите уроци.
    • Kalistro написа:

В комбинацията (моя, от вчера относно събитие, което предстои; питам дали ще се състои според уговорката)

Ти как мислиш?
    • Kalistro написа:

В комбинацията (моя, от вчера относно събитие, което предстои; питам дали ще се състои според уговорката)

Според мен не са калцирани. Не показват събития, свързани с миналото.
    • Kalistro написа:

Kalistro написа:

Според мен не са калцирани. Не показват събития, свързани с миналото.
      Правилно. Имаш точен поглед.
    • Здравейте!
      Според мен Страшният съд на първа позиция обуславя процес, протрахиран във времето-непоети отговорности, пропуснати възможности за реакция, невзети решения. Появата на Страшния съд дава едновременно отзвук и в миналото, и в настоящето. Той е и двете- и ненаправеното навреме, и закъснялата реакция. Закъснялата реакция на рицар меча е невъзможна заради големия аркан, а единствен изход от положението е 8 чаши. Осмица чаши е осъзнаването, че е късно за всякакви действия-това, с което трябва да се примири Рицар меча: неосъщвствимата му идея за бъдещето.
    • Колелото на 2ра дава възможност да я избуташ някак си, тая твоята ситуация, това го забелязвам вече в 3 комбинации.
      Но то е много бързо, много бързо губиш времето и трябва да се действа веднага, на момента!
      Искам да съм с теб. Но това е сякаш комета да се въргаля с куче.