Важна тема Калцирани Големи Аркани

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Gemini написа:

Здравейте!
      Според мен Страшният съд на първа позиция обуславя процес, протрахиран във времето-непоети отговорности, пропуснати възможности за реакция, невзети решения. Появата на Страшния съд дава едновременно отзвук и в миналото, и в настоящето. Той е и двете- и ненаправеното навреме, и закъснялата реакция. Закъснялата реакция на рицар меча е невъзможна заради големия аркан, а единствен изход от положението е 8 чаши. Осмица чаши е осъзнаването, че е късно за всякакви действия-това, с което трябва да се примири Рицар меча: неосъщвствимата му идея за бъдещето.
      Трябваше да имаш рожден ден, за да пишеш ли :)

Права си за всичко.
      И още веднъж, честит празник, бъди много щастлива!
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Крал чаши, Страшен съд, 8 чаши

Неизлечим капан - където отиваш, там и се връщаш, още като я погледнах тая комбинация, ми се появи една картина на потъване, изплуване, потъване, изплуване, все едно и също. Съдът до чаши е наистина корабокрушенец.
      Искам да съм с теб. Но това е сякаш комета да се въргаля с куче.
    • Интересно ми е как поставяме Кулата и Смъртта тук като еднотипен процес (калциране) с останалите изброени Големи Аркани ? Те специално не трябва ли непременно да бъдат на първа, за да има калциране ?
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Mona написа:

Gemini написа:

Здравейте!
      Според мен Страшният съд на първа позиция обуславя процес, протрахиран във времето-непоети отговорности, пропуснати възможности за реакция, невзети решения. Появата на Страшния съд дава едновременно отзвук и в миналото, и в настоящето. Той е и двете- и ненаправеното навреме, и закъснялата реакция. Закъснялата реакция на рицар меча е невъзможна заради големия аркан, а единствен изход от положението е 8 чаши. Осмица чаши е осъзнаването, че е късно за всякакви действия-това, с което трябва да се примири Рицар меча: неосъщвствимата му идея за бъдещето.
      Трябваше да имаш рожден ден, за да пишеш ли :)

Права си за всичко.
      И още веднъж, честит празник, бъди много щастлива!
      Благодаря много!! Аз така на празници се престрашавам май, чакайте включване по Коледа
      (Ама иначе чета редовно!!)
    • Roxelane написа:

Интересно ми е как поставяме Кулата и Смъртта тук като еднотипен процес (калциране) с останалите изброени Големи Аркани ? Те специално не трябва ли непременно да бъдат на първа, за да има калциране ?
      При Кулата имаме учудване (сякаш някой не е знаел, ама леко се прави, че не е), а при Смъртта - стъписване с елементи на оправдаване.
      При всички положения на първа това значи.

Сериозен процес по калциране. Би трябвало да знаете, че калцирането е свързано със стареенето на биологичния организъм на човека. Особено в ранна възраст е свързано и с липсата на способността да се усвоява витамин Д (свързан със Слънцето). Изобщо, мисля да отворим съвсем нови врати за Таро, които ще са тотално нови за всички контекстуални парадигми досега.

Мислете различно и извън себе си.
    • Mona написа:

При Кулата имаме учудване (сякаш някой не е знаел, ама леко се прави, че не е), а при Смъртта - стъписване с елементи на оправдаване.При всички положения на първа това значи.
      Искаш да кажеш - резултатът ми е бил ясен от самото начало - примерно, че действието ми ще огорчи някого ; ама все пак съм направил, каквото ми е било кеф, оправдавайки се пред самия себе си с добри намерения, да речем ? А сега се преструвам, че се учудвам, че човекът е огорчен ? Калциране на човешкото, на егото, слагаме мазилка, а всъщност стената е проядена отдолу от мухъл ?
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Roxelane написа:

Mona написа:

При Кулата имаме учудване (сякаш някой не е знаел, ама леко се прави, че не е), а при Смъртта - стъписване с елементи на оправдаване.При всички положения на първа това значи.
      Искаш да кажеш - резултатът ми е бил ясен от самото начало - примерно, че действието ми ще огорчи някого ; ама все пак съм направил, каквото ми е било кеф, оправдавайки се пред самия себе си с добри намерения, да речем ? А сега се преструвам, че се учудвам, че човекът е огорчен ? Калциране на човешкото, на егото, слагаме мазилка, а всъщност стената е проядена отдолу от мухъл ?
      Добре го каза.
    • Един от най - калциралите Големи аркани според мен е Императорът. Сега се замислям, че рядко съм го виждала на първа позиция. Само веднъж го видях като събитийна карта-тройка меча-Императорът ообърнат и последваха финансова нестабиност и разклащане на устоите. И въпреки че има събитие, то не дава положителен резултат.
    • Мисля, че имам хубав пример за калцирани карти.

Смъртта - Императорът - 5 чаши

Въпросът беше дали момичето да напусне окончателно банката, за която работи от около две години, и където в момента прави стаж за преквалифициране. (Предни две комбинации показаха, че бивш неин шеф все още и има зъб и няма да и позволи да еволюира.)

Всичко е зациклило, не трябва да остава там. Този Император и е отнел възможностите за развитие и няма какво повече да се направи. Но НЕ е и сега моментът за промяна, няма да и се отвори друг вариант, мисля, че е най-добре да си трае поне още месец-два.
      Изображения
      • 20160603_145741.jpg

184.45 kB, 1,000×562, прегледано 22 пъти