Алкохол

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Май само аз не съм се изказала какво пия. Предпочитам водка, като съм на периоди: преди я обичах с портокалов сок, после ми стана твърде сладко, после преминах на водка с вишнев сок, после на водка с тоник, после на водка с друго, наричам го "жълтото".

Но, пия и уиски и то една определена марка.
      Бира не пия или ако пия, то е супер рядко, не обичам бирата.

Ракия също рядко, узо - ако съм в Гърция, иначе е немислимо, самата миризма на анасон ме побърква. Както и в Испания, пия само сангрия, макар да не съм й фен, но вероятно самата атмосфера ме кара да преминавам на испански ритъм.

От вината предпочитам леките цветни новозеландски, австралийски, чилийски и аржентински бели вина - те са като поезия. Български вина не пия. Също и червените вина не ме привличат, с изключения на някои италиански. Розета не пия или е рядко.

Джинът го обичам само в коктейли. Текила - не пия. Освен, ако не е в Маргарита :)
      Бял ром обичам. Като казвам бял ром, обичам коктейла на Хемингуей - Дайкири. Ментов джулеп също.

Може да се каже, че съм една кратка енциклопедия на алкохолите :)

Алкохолът ми влияе различно: понякога ще спасявам света, понякога ще го унищожавам. А често и гледам тъпо. Не заспивам, макар, че ми се е случвало да говоря по телефона и да заспя :) Но обикновено преди това съм била зверски изморена.
      Преди ме избиваше, независимо от времето, говорим за нощ, да вървя и да изминавам доста километри. Просто се обличам и тръгвам, независимо от посоката и ми беше супер кеф. После се връщах супер освежена.

Честно казано, хора, които не пият и не могат да пият, ме плашат. Доказали са го.
      Ужасно кастриращи типове.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Sha написа:

Чак да те плаша :)))

Мона написа:

Честно казано, хора, които не пият и не могат да пият, ме плашат. Доказали са го.
      Ужасно кастриращи типове.

Е, той и Достоевски се е плашел от вегетарианците по подобни причини, много навътре го взимах, когато бях веган. После ми стана ясно, че няма да оправя света :(
      Не е толкова лошо да не пиеш, стига да компенсираш Дявола другояче.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Как ми излезе в подобни теми тази темичка :D

Аз пия само водка, по-скоро чиста, понякога с кола или пепси.
      Не мога да замезвам, тежко ми идва, или ще се пие, или ще се яде.

Имала съм периоди, в които бутилката ми беше голямо спасение, но за кратко.

Последно време не близвам, даже ме питаха:Ама как така?! Ти да не си сипеш?!Сигурно си много щастлива.

Тъжно е как хората определят щастието.

Имало е случаи когато от щастие съм се напивала и препивала, да не ти се пие е съвсем друга фаза...

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.

Мнението бе променено 1 път, последно от wolf ().

• wolfy написа:

Имало е случаи когато от щастие съм се напивала и препивала, да не ти се пие е съвсем друга фаза...
      Да не ти се пие, поне при мен, е фаза на пълно отвращение от живота и хората, та, така - не ми се пие. Обърнатата 9 чаши...
      | Една много стара моя комбинация - Влюбени, 3 меча, 9 чаши об. - да пиеш и да не можеш да се напиеш, виждаш на всички вътрешностите... Така ми каза Мона онзи път. |

Последно време иначе не ме влече много алкохолът. Ама чак да съм кастриращ тип... Не зная. Просто не ми е много добре на коремчето.

Виж, бяло вино в джакузи - ей това много искам да го преживея. Ама такова прекрасно, цветно бяло вино.

А също и Бейлис. Това много го обичам и го пия бързо. Но си е тежко. Като ми мине коремчето ще пия :D
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Аз преди време доста пийвах. Страшно държах на алкохол-по 1 бутилка водка сама. Никога не ми е ставало зле,а моите другарчета изпопадаха под масата. Даже и по болници сме ги карали. Независимо в какво състояние съм била,винаги съм била най-адекватна,носела съм отговорност за себе си. Много се забавлявах просто. :D Всеки петък и събота бях по партита,нямаше спирка.
      В последната година и аз съм като Кюриъс. Не ми понасят някои питиета,пък и не ми се пие хич. Само с поводи. Мина ми онази лудата фаза май. Да седна с приятна компания на по чашка,да си бъбрим и да слушаме хубава музика-супер. Ама да ходя по дискотеки и клубове вече хич не ми е. Да не говорим колко токсичен алкохол се продава по заведенията в София.

Като заговорих за това,наистина-момичета,ако ходите по клубове и дискотеки в София-никога не купувайте промоционални бутилки и шотове. Алкохолът е страшно менте и е опасен. Виждала съм случаи,а пък го знам и от друго място-сигурен източник. Най-малкото,ако сте пили качествен алкохол,веднага ще се усети разликата във вкуса.

Замисляйки се,пие ми се,но само качествен,хубав алкохол. Хубаво бренди,коняк,водка,готино шампанско... За бълвочи нямам стомах.
    • Преди време пиех само твърд алкохол (уиски, водка) и носех много. Сега вече не издържам на подобни фиести :) . Предпочитам вино - бяло или розе през лятото, зимата - червено. Понякога уиски - хубаво ирландско, скоч. Бърбън не харесвам.