Алкохол

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Диди, щом обичаш ром, ето ти Пиня Колада (обожавам, ама ако съм си я правила аз):

4cl бял ром, 2cl тъмен ром, кокосово мляко (не от истински орех, a това от магазините), ананасов сок.

Шейкираш хубаво с леда вътре и като изливаш в чашата, движиш шейкъра надолу и нагоре, за да получиш хубава пяна. (Ако не ти се инвестира в шейкър, можеш да ползваш и празна бутилка.)
      Малка тайна от килера : можеш да замениш анансовия сок с мангов или да ги смесиш, получава се приказка.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • curi0us wrote:

Две думи:
      кайсиева ракия. :D

От този Великден пропих и ракия, но засега само кайсиевата истински ми харесва.

Ракията и мастиката са единственият алкохол май, които не понасям по абсолютно никакъв начин, мога да повърна. Джин също, освен ако не е в коктейл.
      Между другото, винаги ми се е виждало странно жена да "жули" ракия :D, макар много дами в България да го правят, включително и майка ми :)

И съвсем в духа на темата, днес фейсбук ми предлага "спомен" за статус отпреди точно 5 години - явно съм набила някаква испанка пред дискотека в Страсбург. :D 8|

ААА сетих се още нещо, ако обичате шотове текила, ама не обичате лимон : вместо лимон и сол пробвайте с портокал и канела !!!
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Ани, мислих и по твоя проблем с брат ти, защо не си скриваш по малко уиски в бутилка от кола, примерно ? ( Рокси в ролята на Дявола днес... :D )
    • Roxelane wrote:

Ани, мислих и по твоя проблем с брат ти, защо не си скриваш по малко уиски в бутилка от кола, примерно ? ( Рокси в ролята на Дявола днес... :D )
      :D :D :D Рокселане, аз го правя само, че не обичам да смесвам, но се налага понякога :D , но гледам да не се доближавам много до него, че ме надушва.
      Иначе уиски, бърбън пия със студен чай на Нести - праскова, препоръчвам, много покрай мен започнаха така да го пият. Няма главоболие, нито гаден вкус или особено дъх в устата, след като обърнеш повечко чашки.
      Иначе понякога, когато не гледа брат ми си пийвам от чашката на приятеля ми :D . Ама е смешно и за яд работа.
    • Това с Нести-то ще го пробвам ! Оф, само като чета, и ме дразни тоя твой брат, айде мести се вече. :D
    • Хохохо... какви съвети даваш Рокси...
      Но ако на мен някой ми забрани пиенето... не знам, ще се обърна към Светата инквизиция за съвет!
      Вечер без чаша-две вино е немислимо, трябва да съм болна!
      Дори бях изнамерила много статии за полезността на бирата за бременните, тъй като не исках да изглеждам като майка-непрокопсаничка докато бях бременна.
      Иначе твърд алкохол много рядко. Фен съм на коктейлите с джин.
      През студентските години съм се напивала зверски, не че се хваля, просто съм минала през това, кофти е на сутринта.
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • kolevaani1 wrote:

Не мога да качвам снимки, защо така
      И на мен са ми проблем, винаги се налага да ги смалявам, Мона ми каза, че имало опция за смаляване в самия сайт, обаче не я намирам. В темата 'Въпроси' исках да кача една снимка на жаба но не успях, та сложих линк, сложи и ти линк ако можеш.
    • Armid wrote:

Хохохо... какви съвети даваш Рокси...
      Но ако на мен някой ми забрани пиенето... не знам, ще се обърна към Светата инквизиция за съвет!
      Вечер без чаша-две вино е немислимо, трябва да съм болна!
      Дори бях изнамерила много статии за полезността на бирата за бременните, тъй като не исках да изглеждам като майка-непрокопсаничка докато бях бременна.
      Иначе твърд алкохол много рядко. Фен съм на коктейлите с джин.
      През студентските години съм се напивала зверски, не че се хваля, просто съм минала през това, кофти е на сутринта.
      Хахаха Armid, и аз като майка-непрокопсаничка бях намерила статии за ползите на чаша вино на ден :D
      (ама чак след петия месец, докато се формираше, не смеех, че иначе ходи се оправяй цял живот с дете-идиотче... )
    • Roxelane wrote:

Това с Нести-то ще го пробвам ! Оф, само като чета, и ме дразни тоя твой брат, айде мести се вече. :D
      Ооо Рокси, аз ще се местя, но с него в друг град за няколко месеца, не стана така, както исках ;( нещата се объркаха. Трябваше той да замине свързано с работа, а аз щях да остана, така се разбрахме с приятеля ми, но всичко се прецака. А повярвай ми така искам да остана в тук и да се преместя в квартира да живея сама, просто всичко се обърка. Даже днес - утре ще редя карти за тези неща, че чувствам някакво напрежение и много голямо безпокойство, предполагам защото изобщо не ми се мести.
    • kolevaani1 wrote:

Roxelane wrote:

Това с Нести-то ще го пробвам ! Оф, само като чета, и ме дразни тоя твой брат, айде мести се вече. :D
      Ооо Рокси, аз ще се местя, но с него в друг град за няколко месеца, не стана така, както исках ;( нещата се объркаха. Трябваше той да замине свързано с работа, а аз щях да остана, така се разбрахме с приятеля ми, но всичко се прецака. А повярвай ми така искам да остана в тук и да се преместя в квартира да живея сама, просто всичко се обърка. Даже днес - утре ще редя карти за тези неща, че чувствам някакво напрежение и много голямо безпокойство, предполагам защото изобщо не ми се мести.

Видя ли. Ас Пентакли. Бъг :( Става нещо, ама не така, както сме очаквали. Поне при мен винаги това указва. Жалко, жалко, не разбирам защо трябва да заминеш с него ? Пиши в чата, ако искаш.
      Чантата е :thumbsup:
    • Уиски.Това не го пия ... след като се напихме с едни приятели до припадък съм го отказала тотално.Водката си ми остава любимец,иначе коктейли <3 От онзи фатален ден гледам да се ограничавам в пиенето.В семейството имаме 2ма алкохолици и не е хубава работа.. Не знам всеки различно се държи като е пиян аз примерно съм или много весела и се смея на всичко или заспивам на място. :D
    • Яка тема сте си заформили, и с удоволствие виждам, че всички си пииват и имат богат експериментален опит.

То аз като Риба и до ден днешен не си намерих границата, след която е естетично да спреш. Слабост ми е водката, макар че нещо преминах на бира.

Особени промени в поведението си не съм видял, може би единствено, че ако не съм пил, може и да се размине на някой да му кажа колко е досаден и пропаднал, което в подпиинало състояние не се разминава на никого.

Наздраве!
      "Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина
    • Vendor wrote:

Особени промени в поведението си не съм видял, може би единствено, че ако не съм пил, може и да се размине на някой да му кажа колко е досаден и пропаднал, което в подпиинало състояние не се разминава на никого.
      Това ще е от директния ти асцендент. :D
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Вендор, пробвай водка с бира - коктейл. Много приятно влиза, само последствията са неопределени. :D
    • Roxelane wrote:

Вендор, пробвай водка с бира - коктейл. Много приятно влиза, само последствията са неопределени. :D
      A, пробвал съм, ама нещо не ме вдъхновява.
      "Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина