Имаш милиони? Какво ще правиш с тях?

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Имаш милиони? Какво ще правиш с тях?

Първоначално мислех да пиша в чата, но в крайна сметка реших да направя отделна тема, защото ми се стори интересна.
      Ако спечелите от тотото или по друг начин няколко милиона евро/долари/лири, как ще ги разпределите, какво ще направите с тях?

Например с 10 милиона евро? Печелите ги, вече ги имате и са в банковата ви сметка, какво следва после.
      Как представяте живота си вече като мноого богати хора :)
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Нещото, което съм се зарекла да направя, е приюти за всички бездомни животни в страни-непукисти като България, за да не попадат в лапите на изроди и под гумите на кретени. Ама не мизерни приюти, а топли и хубави.
      Сомалия няма да я оправя, майки на сирачетата не мога да дам, но мога да инвестирам във фонд който да им дава определена сума за образование и старт в живота. И нещо друго - ако трябва с подкупи, ще направя движение за изземване на бебетата в ръцете на циганките-просячки, които дрогират нон-стоп, за да спят през цялото време.
      За себе си и близките - виличка на хубаво място. Също частен джет за да пътувам много и навсякъде !!!
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Друга мечта ми е било да направя атракционен парк - "Пиратски живот."Хората се организират и идват на групи. Предоставя им се пиратско приключение на кораби, с топове, шпаги, абордаж, острови, търсене на съкровища... йо-хо-хо... и бутилка ром. :D
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Апартаменти, придобивки, почивки и пътешествия. И понеже сигурно ще остане, бих се замислила за бизнес някакъв, някакво вложение. Може би собствено ателие или школа. Например арт-школа за деца, или школа, в която да се обучава философия и езотерика... примерно.
      Дарение на мои близки, които обичам, също.
      Баща ми, например, заслужава толкова много...

Но ако погледнем реално на нещата, 10 милиона, това направо е психическа травма за човек, който би ги спечелил, и който досега не е бил с такива възможности. Не трябва да се изключи и възможността за изперкване. :D Сигурно немалко бих вложила и за яко психотерапия, това съвсем сериозно.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • :) Доста е яко да се видиш по такъв начин!

Аз първо ще осигуря домове на децата. Имам няколко приятели, които са така да се каже на ръба във финансово отношение, а са супер свестни хора, така че ще им помогна със средства.
      Ще се полакомя за Wacom Cintiq и ще си рисувам картите на него! :) Това ще ми е голямо удоволствие.

Ще инвестираме известна сума, а с друга ще поскиториме из света.

Мислила съм да направя енергийна Градина... място за релакс, зареждане, балансиране. Територия, на която всичко да е организирано в хармония с природата и дизайнерските принципи за едно такова пространство. В началото идеята ми хрумна от лекциите на Учителя, за бременността и как щастливото и хармонично състояние на майката се отразява на бебето.
      В нашата цивилизация бая сме се откъснали от природата, от естествените нужди на тялото ни, а стреса е нормална част от ежедневието ни. Така че всъщност си представям огромен парк много зеленина и слънчеви нестандартни сгради, в които ще се медитира, твори и ще се осигурява пасивен и активен отдих.
      Всичко това може да е селище - от малка имам идеи за градове, които като скъпоценни камъни се вписват красиво и хармонично сред природата. Но най-вероятно ще го правя в друг живот... :saint:

Благодаря за темата! :)
      Ще продължа да го мисля и да си вдигам вибрациите :saint:
    • Предполагам, знаете статистиката, че никой тото-милионер не е останал такъв. До 5 години всичко е профукано. Така че е безпредметно да се "молим" за печалба. От където дошла, там и отишло.
      Различно ще е отношението ви към 10 милиона спечелени от тото/лотария, и съвсем друго, ако тези милиони сте ги изработили. Тогава няма да мислите за тинтири-минтири, защото ще знаете цената на всяка стотинка. Може да ви изглеждам зла и безсърдечна, но това е истината.
      Мисля за парите като за работник. Тези пари, колкото и да са, трябва да се трудят здраво, иначе този, който трябва да се труди, съм аз.
      Нали знаете каква е разликата между 100 лева (например) и 10 милиона. Само 5 нули :)
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Armid написа:

Предполагам, знаете статистиката, че никой тото-милионер не е останал такъв. До 5 години всичко е профукано. Така че е безпредметно да се "молим" за печалба. От където дошла, там и отишло.
      Различно ще е отношението ви към 10 милиона спечелени от тото/лотария, и съвсем друго, ако тези милиони сте ги изработили. Тогава няма да мислите за тинтири-минтири, защото ще знаете цената на всяка стотинка. Може да ви изглеждам зла и безсърдечна, но това е истината.
      Мисля за парите като за работник. Тези пари, колкото и да са, трябва да се трудят здраво, иначе този, който трябва да се труди, съм аз.
      Нали знаете каква е разликата между 100 лева (например) и 10 милиона. Само 5 нули :)
      Ако си тъпанар, е профукано, да.
      Условието беше, ако имаш 10 милиона, дори и да не са от тото, а просто ги имаш. В условието има и друг начин.
      Затова и попитах какво ще правите с тях.
    • А ти си представи, че ги имаш, отдай се на такава реалност и не мисли, че не може да стане. Това вече е друг проблем.
      Просто си представи, че ги имаш - това е нещо различно от повечето хора, които печелят милиони в България.

Важно е какъв е твоят план за управление на 10 милиона.
    • Аз предложих бизнес-план с пиратския атракционен парк :)
    • Mona написа:

Печелите ги, вече ги имате и са в банковата ви сметка, какво следва после.
      Как представяте живота си вече като мноого богати хора
      Ами аз това го разбирам като дошли даром, без значение тото или наследство, или подобно.
      Както и да е.
      Разликата е, че ако са дошли даром няма да зная какво да ги правя. Ако ги изработя, ще съм наясно какво следва.
      La vie en rose
    • Armid написа:

Mona написа:

Печелите ги, вече ги имате и са в банковата ви сметка, какво следва после.
      Как представяте живота си вече като мноого богати хора
      Ами аз това го разбирам като дошли даром, без значение тото или наследство, или подобно.Както и да е.
      Разликата е, че ако са дошли даром няма да зная какво да ги правя. Ако ги изработя, ще съм наясно какво следва.
      И в двата случая ще знаеш. Не се подценявай. А и какво значи даром, съдбата е решила да се позабавлява и да направи експеримент с човека, а от него си зависи всичко.

Парите търсят предизвикателства. Това е огромна, мощна енергия.
    • Да речем, че съм ги изработила тези 10 милиона, били са ми цел, изпълнила съм я и не ми трябват повече. Имам си всякакви джуджавки за нормален живот, това съвсем не ми е на дневен ред, нито острови и пр. Ако целта е парите да се използват за нещо, дори да не е сигурна тяхната възвращаемост - Отивам на Марс или в космоса изобщо, влагам парите в колонизиране на Марс, най-малкото от чисто любопитство "има ли такова животно". Генни изследвания, клониране, изобщо всякакви изследователски работи. Къде свършва човека, има ли предел?

Иначе, като пренебрегнем фантазиите и мечтите, аз съм традиционалист, залагам в повечето случаи на сигурно. Не бих вложила в начинание, което .. (търся точната дума), да речем няма план Б и В.
      La vie en rose
    • Armid написа:

Да речем, че съм ги изработила тези 10 милиона, били са ми цел, изпълнила съм я и не ми трябват повече. Имам си всякакви джуджавки за нормален живот, това съвсем не ми е на дневен ред, нито острови и пр. Ако целта е парите да се използват за нещо, дори да не е сигурна тяхната възвращаемост - Отивам на Марс или в космоса изобщо, влагам парите в колонизиране на Марс, най-малкото от чисто любопитство "има ли такова животно". Генни изследвания, клониране, изобщо всякакви изследователски работи. Къде свършва човека, има ли предел?

Иначе, като пренебрегнем фантазиите и мечтите, аз съм традиционалист, залагам в повечето случаи на сигурно. Не бих вложила в начинание, което .. (търся точната дума), да речем няма план Б и В.
      10 милиона няма как да ти стигнат за колонизиране на Марс, за това начинание ще ти трябва поне 10 билиона, да не кажем трилиона.
    • Armid написа:

Със сигурност. Но ако си го поставя за цел, след 10-те милиона, съм аз.
      Кажи какво ще направиш точно с 10 милиона.
      Май задачката се оказва трудна :)
    • Не знам защо не харесваш имотите, хората трябва да живеят някъде. Един от най-богатите китайци се занимава с имоти, предприемач.
      La vie en rose