Когато не можеш да получиш/дадеш обич; и уроци.

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Роб се става неусетно. Като на шега ставаш роб. И започва да ти харесва да си роб - остава ти само да мечтаеш да се освободиш, Свободата става приоритет на сънищата, на кошмарите, на бягството в себе си. На музиката, на тъпите усмивки, на безсмислиците, изписани в социалните мрежи, на лайковете, на нищото. На това да мразиш, че идва автобуса, таксито, на това, че се бавят.

Робът заобичва оковите си, защото те му създават сигурност и очертания на стаята, на затвора - затворът е най-сигурното място. Битки няма, освен да намразваш другите роби, че са роби като теб.

Мръсна игра. Долна.

Когато не можеш да получиш - не Даваш.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Оххх, как разпознавам доста от ежедневието си." Как мразиш, че идва автобусът, как мразиш, че се бави.", "Когато не можеш да получиш - не даваш". Безумно, но е точно така. Ежеднвните задължения те прегръщат и бавно те заробват в прегръдката си, всички останали опити за летене остават заключени между четирите стени на скалпа ти и даже и в сънищата си спираш да се сещаш за тях.
    • curi0us написа:

Обичам те, Д., по един мой си начин, и ти благодаря за абсолютно всичко!
      Благодарение на теб и нашия опит аз съм един друг човек.
      Ох, и като гледам как съм се превъзнасяла.
      От позицията на времето нещата изглеждат различно.

Човек, който не ми импонираше, и от който научих преди всичко, СЕГА, че не може да се унижаваш да стоиш с някого под теб, и това да не ти се отрази на физическото и психическото здраве.
      Да, че се е отнесъл добре на моменти, да, но и зле на моменти - също да.
      Че съм взела някакъв опит, че той е взел - да.

Ала от позицията на времето, това ти било любов, по-скоро безсмислено припадане и хормони.

Не.

Най-важно е човек да цени себе си, да обича себе си.
      И ако знае, че е бижу, да не се хвърля в калта при говедата.

Скромно, нескромно, това е.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Mona написа:

Когато не можеш да получиш - не Даваш.
      Когато не можеш да получиш, значи не можеш да даваш.
      Получаваш точно толкова, колкото си дал.
      Ни повече. Ни по-малко.

Както казва Ромен Гари: "Любовта е единственото имане, което нараства заедно с разточителството.
      Колкото повече давате, толкова повече ви остава."
      ...
      "И не ви казвам, че човек не може да живее и без любов – може – и това е най-гадното. Органите продължават да подсигуряват нормалното физиологично състояние и това подобие може да продължи много дълго, до момента, в който краят на функционирането направи този труп легитимен. Можем да потърсим убежище и забрава и в сексуалността и да живеем като автобусна спирка. И така, проявете предпазливост, тя винаги е добро извинение. Или пък тръгнете утре с мен. Не правете глупостта да минете някъде встрани поради излишък на житейски опит. Тръгнете с мен, дайте шанс на невъзможното. Нямате представа доколко му е писнало на невъзможното и каква нужда има то от нас.“

Корените на небето
      Животът е сънят на будния. :)
    • Ново

Ina написа:

curi0us написа:

Най-важно е човек да цени себе си, да обича себе си.
      И ако знае, че е бижу, да не се хвърля в калта при говедата.

Скромно, нескромно, това е.

Qui vult dare parva non debet magna rogare.
      Животът е сънят на будния. :)