Емиграция къде?

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Емиграция къде?

Мислили ли сте да емигрирате в друга държава? В коя и защо.
      Ще се радвам да обменим мнения.

Аз имах такива намерения за имиграция в Нова Зеландия, но след сериозни проучвания, се отказах.
    • Установих, че всички глупости за НЗ - първо няма работа, второ имиграционните власти събират само пари, изобщо нямат нужда от квалифицирани работници, привличат основно работнции нискоквалицирани от островите Тувалу, Тонга и други, защото им плащат по 2 долара на ден, те са работливи и са нискообразовани ...
      Иначе търсят някакви специалисти, реално нямат нужда от такива - икономиката им е в тежка рецесия, масово заминават за Австралия, самите кивита, но това и всички, които имат резидънс.

Основно българите са съсредоточени в 2 града: столицата Окланд и Уелингтън на Северния остров, Южният е по-слабо населен, но и по икономически зле. На седмица ще ти трябват средно около 600 долара, за да се оправиш, но не виждам смисъл в това.
      Влажност на въздуха между 80/90%, постоянен вятър. На Северния остров е малко по-добре.

Изключително ниско ниво на образованост и на културен живот. И т.н., и т.н..
    • А тия говеда изобщо не празнуват Нова година, няма предаване по тв, няма събирания, няма нищо. Пълна мъгла.

Даже хората се чудят кога да си отворят шампанското, ако изобщо имат такова.
    • Още нещо за НЗ: високо ниво на престъпност, повече отколкото на глава от населението в България.
      Там полицаите са безгласни букви, молят се и се излагат, не носят оръжие, за разлика от колегите си в Австралия.

Какво да кажа, да си видим мечтите предварително и да ги анализираме логично, за да се отвратим.
    • За Дания:

1. Законът на Янте и северният манталитет
      2. Социално желателно отговаряне

"...[В Дания] буквално е "срамно да си нещастен". Датската редакторка във вестник Ане Кнудсен реагира на резултатите на Дания в проучванията на щастието: "Ако ме питате как съм и започна да ви разказвам колко зле се чувствам, това може да ви принуди да направите нещо за това. То може да прехвърли бремето върху вас да ми помогнете. Затова това е една от основните причини хората да казват, че нещата са ОК или че дори са "супер"."

fee.org/articles/are-scandinavians-really-that-happy/