Любовта III

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Любовта III

Здравейте на старите и на новите потребители. Понеже старата тема се понапълни и позабрави, отварям нова. Бих искала да обсъдим комбинацията Обесеният + Обърнат Дявол. Какво мислите?

По-конкретно, повтори ми се едно след друго (на горе-долу един и същи въпрос - разликата беше, че първият въпрос беше "по принцип", а вторият "ей сега, в този момент", мисли ли Х за У.

1.Обърната 10 Чаши - Обесеният - Обърнат Дявол

2. Обърнат Дявол - Обесеният - Колесница

Няма кой знае каква конкретика в тези карти, комбинацията Обесен + Обърнат Дявол според мен е "мисли, и още как", дори обмисля как да се отърве от тези мисли, сякаш има някакъв пъклен план, който обаче не смее да осъществи - липсват дворцови карти.
      В първата комбинация ми се струва, че пречките между Х и У са от семейно естество, и той не може да ги преодолее.
      Във втората - по Колесницата, би хукнал веднага, ама... няма, пак поради липса на дворцови карти.
      Изображения
      • FB_IMG_1476459274456.jpg

38.87 kB, 720×405, прегледано 70 пъти
      • FB_IMG_1476459285660.jpg

47.83 kB, 720×405, прегледано 56 пъти
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Обърната 10 чаши, Обесен, обърнат Дявол
      Нещо нездраво има в тези карти - не става дума, че мисли, а някакво обсебване има, по-скоро не иска да мисли, но не може да си избие от главата мисълта за другия.

Обърнат Дявол, Обесен, Колесница
      Опитва се да избяга, но няма как, защото от себе си не може да избяга, лудост някаква...
    • И аз така ги разтълкувах, но ми се искаше потвърждение, мерси Калистро... При това да се паднат едно след друго същите карти...
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Как ще се развива връзката ми с приятеля ми?

Крал Пентакли - Императрицата - Паж Пентакли

(Имахме проблеми, от изревнува много от един и около 3 седмици, бяхме може да се каже разделени. Но снощи се изгладиха отношенията ни)

Почти винаги ми излиза като Крал Пентакли той, или Крал Жезли, по време на разклатените ни отношения беше Крал Чаши. Сега е отново Крал Пентакли, пак ще е същия ревнивец и обичащ да се налага, контролира и очаква пълно внимание, да е единствен. От друга страна мисля, че вниманието му и интереса му е подновен, сякаш ще търси нови начини да показва внимание и уважение към мен (по Императрицата и Паж Пентакли). Комуникацията ни ще се подобри и интереса ни поднови.
      И понеже става въпрос за мен имам проблем в повечето случаи да не съм обективна. Какво виждате вие в тези карти?
    • Имах наскоро Крал Пентакли+Крал Жезли+Императрица и човекът, за когото питах, не ме е разочаровал изобщо, много лоялен, но определено иска много уважение и дори преклонение, за да даде. А когато дава, ухаа.
      Крал Пентакли е такъв... обаче... loyal to a fault, ти си телец и тези неща ги оценяваш, предполагам.
      Императрица+Крал пентакли, мъжът направо е клекнал пред жената, дори да не го признава пред себе си, направо е твой роб, ще, не ще.:D Подвластен на женската ти сексуална енергия, преклонен и сломен от женствеността ти. Всичко ще направи за една твоя усмивка.

За пажа не мога да коментирам, по принцип Паж пентакли е искрен, но понякога е и хитрец и както е казвала Мона, само че в една определена комбинация, не винаги играе по правилата. Може да е малко като дете, но самия факт че имаш Крал пентакли+Императрица си е много добра комбинация, поне моят опит показва това, Ани.
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur

• curi0us написа:

Имах наскоро Крал Пентакли+Крал Жезли+Императрица и човекът, за когото питах, не ме е разочаровал изобщо, много лоялен, но определено иска много уважение и дори преклонение, за да даде. А когато дава, ухаа.
      Крал Пентакли е такъв... обаче... loyal to a fault, ти си телец и тези неща ги оценяваш, предполагам.
      Императрица+Крал пентакли, мъжът направо е клекнал пред жената, дори да не го признава пред себе си, направо е твой роб, ще, не ще.:D Подвластен на женската ти сексуална енергия, преклонен и сломен от женствеността ти. Всичко ще направи за една твоя усмивка.

За пажа не мога да коментирам, по принцип Паж пентакли е искрен, но понякога е и хитрец и както е казвала Мона, само че в една определена комбинация, не винаги играе по правилата. Може да е малко като дете, но самия факт че имаш Крал пентакли+Императрица си е много добра комбинация, поне моят опит показва това, Ани.
      Curious, благодаря ти за включването!
      Определено, обясни много точно за Крал Пентакли + Императрицата - наистина си описала точно ситуацията и все едно си наблюдавала отстрани и описваш и анализираш, както поведението му така и държанието му. Определено не очаквах да поддаде. Просто не беше за вярване, че може да се оправим, такъв е инат.
      И да като дете се държи често, но може да е толкова и мил, добър да ме накара да се чувствам като кралица и обсипе с внимание, но ядоса ли се или изревнува, става проклето нещо :D .
      Всъщност се сетих и за Паж Пентакли - може да показва изненада, искам да кажа да ме изненада с поведението и държанието си и понеже предните две карти са хубава комбинация (и най - важното, споделяш мнение от практиката си) предполагам показва приятна изненада за мен в отношенията ни. Надявам се да е така.
      Благодаря ти още веднъж ^^
    • Ревнува ли я?

4 Пентакли - Рицар Жезли - Дяволът

Споделям тази, комбинация, защото мисля, че описва много добре ревността, дори нещо повече, не само обикновена ревност, а болестно състояние, силно желание за притежание - 4 Пентакли +Дяволът.
      Рицаря мисля, че показва и темперамента му, как пали изведнъж и е способен на необмислени постъпки с Дяволът. Страх от загуба и нарушаване на спокойствието и чувството на стабилност.
      Ревнува я и то много.
    • kolevaani1 написа:

Ревнува ли я?

Споделям тази, комбинация, защото мисля, че описва много добре ревността, дори нещо повече, не само обикновена ревност, а болестно състояние, силно желание за притежание - 4 Пентакли +Дяволът.
      Рицаря мисля, че показва и темперамента му, как пали изведнъж и е способен на необмислени постъпки с Дяволът. Страх от загуба и нарушаване на спокойствието и чувството на стабилност.
      Ревнува я и то много.
      Този човек ревнува всички.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Roxelane написа:

По-конкретно, повтори ми се едно след друго (на горе-долу един и същи въпрос - разликата беше, че първият въпрос беше "по принцип", а вторият "ей сега, в този момент", мисли ли Х за У.

Човекът яко е бил надрусан или пиян.
      В тези комбинации няма и грам рационална мисъл.
    • Mona написа:

Roxelane написа:

Човекът яко е бил надрусан или пиян.В тези комбинации няма и грам рационална мисъл.
      Благодаря ! Значи картите са отговорили само на втория въпрос - за "в момента", а не "по принцип" ?
      Малко съм като обсебена в момента и аз, иначе нямаше да се чудя...
    • Mona написа:

kolevaani1 написа:

Ревнува ли я?

Ревнува я и то много.
      Този човек ревнува всички.
      Работата е там, че се опитва да се направи и покаже и държи, като че тя не го интересува, а в другия момент само някой да доближи до нея и откача. Много неадекватно поведение. Опитва се да прикрие ревността си, но се вижда и усеща как ревнува и започва да се държи така, че момичето да ревнува.
    • Л и К имат ли любовни взаимоотношения помежду си?

КРАЛИЦА ЖЕЗЛИ 7 ЧАШИ 6ПЕНТАКЛИ

Според мен се чувстват добре един с друг, има голям баланс във взаимоотношенията им по 6 пентакли. Допълват се. На жената много и се иска (Кралица жезли, а и е по-възрастна, струва ми се че тук е конкретния човек тази карта), по 7 чаши. Но според мен нямат физически контакт. Всичко е само платоническо.
    • По принуда направих някога тема Таро и любовта, първо, защото подобно не съществува между хората, освен в сериалите, в тъпите книги и в мечтите. Второ, за да бъде по-вървежно.
      Има тема Таро и човешките отношения, тя би била по адекватна на ситуациите.

Колкото до по-горната ситуация, не знам какво означава любовни отношения, но тези са в сферата на фантазмите. Само балонът на тая жена да не се спука, че ще почнат ред сълзи, ред сополи - кой кого излъга и кой кого измами.

Уникална досада.
    • Има ли намерение да се раздели с нея ? (за една добра позната теглих карти)

Рицар Чаши - 3 Пентакли - Крал Чаши

Не мисля, че това му е намерението, той има силни чувства към нея - Рицар Чаши +Крал Чаши.
      По 3 Пентакли - предстои им разговор. Но раздяла няма да има, поне засега...

Защо тогава се държи така с нея ?

Звездата - 7 Мечове - Рицар Чаши

Тази Звезда на първа какво трябва да значи, че вече я отписал ли?
      Малко странно, но на мен ми се струва, че по този начин, с тези игрички, тактика, действия - 7 Мечове, се опитва да я накара тя да се влюби по силно в нея и тя да търчи след него. Незнам защо имам това чувство от картите, въпреки че съм чела за Звездата доста във форума, че е забрава и не е никаква надежда. Както и 7 Мечове +Рицар Чаши - по принцип бих казала, че той я будалка че я обича.
    • kolevaani1 написа:

Защо тогава се държи така с нея ?

Звездата - 7 Мечове - Рицар Чаши

Тази Звезда на първа какво трябва да значи, че вече я отписал ли?
      Малко странно, но на мен ми се струва, че по този начин, с тези игрички, тактика, действия - 7 Мечове, се опитва да я накара тя да се влюби по силно в нея и тя да търчи след него. Незнам защо имам това чувство от картите, въпреки че съм чела за Звездата доста във форума, че е забрава и не е никаква надежда. Както и 7 Мечове +Рицар Чаши - по принцип бих казала, че той я будалка че я обича.
      Звездата показва според мен, че от самото начало жената е знаела какво я очаква в бъдеще. Характерът му е бил такъв и в началото, но тя по звездата, се е надявала, че занапред последствията няма да бъдат, такива каквито са сега. Според мен 7 мечове показват, че този човек проявява егоизъм в отношенията им, но си мисля, че по Рицар чаши е добронамерен, тоест не го прави умишлено. Просто е такъв, изкарва си енергията по този начин.
    • Какво очаква /иска мъжът Х от приятелката си да направи или постъпи?

(имат проблеми и той се отдръпна от нея игнорира я)

4 Чаши - Рицар Чаши - Умереността

Чаши с Умереността - явно емоциите го обзели доста и не е в състояние да разсъждава трезво, прекалена емоционалност.
      Виждам, че е разочарован от поведението ѝ (4 Чаши и Рицар Чаши), според мен той очаква тя да търси вниманието му, упорито и да е търпелива с него, иска постоянно внимание и доказване на чувства (Рицар Чаши +Умереност).
      Но понеже това са чувства, емоции, които явно преливат към момента, разбирам, че човекът е и объркан, май и той не знае какво иска точно, картите са доста емоционални.
    • Здравейте! :) Аз се занимавам с таро от няколко години,но си признавам,че не съм от най-дейните.Сега започнах да се допитвам отново до картите,защото търся отговори за конкретна ситуация в живота ми. Имам циклични взаимоотношения с лицето Х и усещанията ни един към друг повдигат много въпроси.Казвали са ми,че имаме кармична връзка и сме заедно във всеки живот.Така де,аз се съпротивлявах на това,но в последните 2 месеца нещата наистина ме накараха доста да се позамисля.Попитах дали Х е моята сродна душа и отговорът на картите беше следният : Императрицата,9 пентакли,3 чаши.
      Има ли любов между нас? паж жезли,паж пентакли,10 чаши
      След това попитах дали с Х имаме общ път в живота и тук вече се постреснах : Дяволът,Силата(използвам колодата на Тот-Кроули,където картата се нарича "Сласт",но не разбирам точното й значение,затова я поставям като Силата),Луната..на някои места пише,че последната комбинация означава тежки кармични натрупвания,а на други,че е кармична магия! Чувала съм,че при сродните души има определени кармични модели,които трябва да бъдат изчистени,за да бъдат те заедно,но при нас май положението е по-различно...Отворена съм за вашите мнения,тълкувания и съвети. :)
    • kolevaani1 написа:

Какво очаква /иска мъжът Х от приятелката си да направи или постъпи?

Чаши с Умереността - явно емоциите го обзели доста и не е в състояние да разсъждава трезво, прекалена емоционалност.
      Виждам, че е разочарован от поведението ѝ (4 Чаши и Рицар Чаши), според мен той очаква тя да търси вниманието му, упорито и да е търпелива с него, иска постоянно внимание и доказване на чувства (Рицар Чаши +Умереност).
      Но понеже това са чувства, емоции, които явно преливат към момента, разбирам, че човекът е и объркан, май и той не знае какво иска точно, картите са доста емоционални.
      Ситуацията им е в застой по Рицар чаши. Трябва му вдъхновение, на този етап привличането сякаш е леко отминало Рутината е убила малко емоциите му. По 4 чаши, прави си ретроспекция на ситуацията и му трябва време за да размисли по умереността.
    • kolevaani1 написа:

Какво очаква /иска мъжът Х от приятелката си да направи или постъпи?

Мъжът има лош опит - по 4 чаши, и въпреки, че е влюбен - Рицар чаши, се държи студено и дистанцирано - Умереността.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Moon написа:

Здравейте! :) Аз се занимавам с таро от няколко години,но си признавам,че не съм от най-дейните.Сега започнах да се допитвам отново до картите,защото търся отговори за конкретна ситуация в живота ми. Имам циклични взаимоотношения с лицето Х и усещанията ни един към друг повдигат много въпроси.Казвали са ми,че имаме кармична връзка и сме заедно във всеки живот.Така де,аз се съпротивлявах на това,но в последните 2 месеца нещата наистина ме накараха доста да се позамисля.Попитах дали Х е моята сродна душа и отговорът на картите беше следният : Императрицата,9 пентакли,3 чаши.
      Има ли любов между нас? паж жезли,паж пентакли,10 чаши
      След това попитах дали с Х имаме общ път в живота и тук вече се постреснах : Дяволът,Силата(използвам колодата на Тот-Кроули,където картата се нарича "Сласт",но не разбирам точното й значение,затова я поставям като Силата),Луната..на някои места пише,че последната комбинация означава тежки кармични натрупвания,а на други,че е кармична магия! Чувала съм,че при сродните души има определени кармични модели,които трябва да бъдат изчистени,за да бъдат те заедно,но при нас май положението е по-различно...Отворена съм за вашите мнения,тълкувания и съвети. :)
      Здравей и добре дошла.
      Ще те помоля сама да се опиташ да тълкуваш картите си, все пак имаш опит, сама го пишеш.

Колкото до кармичните връзки и натрупвания - досега нито една комбинация в Таро, действие или поведение на човек, не говори за "кармичност", поне не и в смисъла на истинското значение на тази дума. Ню ейдж вълната много се потруди да намеси навсякъде кармичността, дори и там, където тя не съществува, а тя обикновено не съществува.
      Поне аз не споделям такава концепция, другите могат и да споделят. Но, когато нещо се твърди, то трябва и аргументирано да се доказва - досега никой не е успял да ме убеди чрез методиките на Таро в правотата на подобни твърдения.

Още веднъж, добре дошла и приятно писане във форума.