Любовта III

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• kolevaani1 написа:

Какво очаква /иска мъжът Х от приятелката си да направи или постъпи?

(имат проблеми и той се отдръпна от нея игнорира я)

4 Чаши - Рицар Чаши - Умереността

Чаши с Умереността - явно емоциите го обзели доста и не е в състояние да разсъждава трезво, прекалена емоционалност.
      Виждам, че е разочарован от поведението ѝ (4 Чаши и Рицар Чаши), според мен той очаква тя да търси вниманието му, упорито и да е търпелива с него, иска постоянно внимание и доказване на чувства (Рицар Чаши +Умереност).
      Но понеже това са чувства, емоции, които явно преливат към момента, разбирам, че човекът е и объркан, май и той не знае какво иска точно, картите са доста емоционални.
      В тези карти изобщо не става дума за неговите преживявания, той отсъства от тях.
      Това са преживяванията на жената.

Тя би трябвало да се успокои, ако може и да преживее ревността си.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Добър вечер.Имам няколко комбинации,свързани с харесване,за които бих искала да получа помощ.

1.Какви са чувствата на мъж Д към жена А?
      9 меча- Обесен - 8 меча
      Мъжът се чувства предаден и наранен,изпитва страх може би от отхвърляне-по 9-ката и 8-цата мечове.По Обесения мисля,че предпочита за момента да не "влиза" в ситуацията.Да е публика,а не участник.Не знам как да се изразя...не иска да се занимава с жената А.

2.Как се е почувствал Д от пренебрежението на А?
      7 меча - Магът - 5 пентакли
      Наранен??Обиден й е.Но все пак смятам,че се интересува тайничко от жената/по 7 меча/.Магът ми е труден,мисля си,че е дошло време за действие,което ще има положителен резултат,да се прекъсне периода на 5 пентакли.Божичко,имам чувството,че пиша пълни глупости...

3.Какво ще се случи,ако А отново покаже интерес към Д?
      Отшелникът - Асо мечове - 9 жезли
      Не смятам,че нещо ще се случи.Ситуацията няма да има развитие,това Асо мечове е някаква идея,хрумване,може би дори желание да се свърже с нея,но мъжът няма да направи нищо.Отшелникът и 9 жезли ми се струват като че Д изпитва страх,несигурен е,очаква да се случи нещо лошо,затова предпочита да стои настрана от жената. В първия момент като видях картите и си помислих,че Асото мечове е като цвете,задушено от бурени.

Моля за разяснения и помощ от вас.Поздрави !
    • Mona написа:

Moon написа:

Здравейте! :) Аз се занимавам с таро от няколко години,но си признавам,че не съм от най-дейните.Сега започнах да се допитвам отново до картите,защото търся отговори за конкретна ситуация в живота ми. Имам циклични взаимоотношения с лицето Х и усещанията ни един към друг повдигат много въпроси.Казвали са ми,че имаме кармична връзка и сме заедно във всеки живот.Така де,аз се съпротивлявах на това,но в последните 2 месеца нещата наистина ме накараха доста да се позамисля.Попитах дали Х е моята сродна душа и отговорът на картите беше следният : Императрицата,9 пентакли,3 чаши.
      Има ли любов между нас? паж жезли,паж пентакли,10 чаши
      След това попитах дали с Х имаме общ път в живота и тук вече се постреснах : Дяволът,Силата(използвам колодата на Тот-Кроули,където картата се нарича "Сласт",но не разбирам точното й значение,затова я поставям като Силата),Луната..на някои места пише,че последната комбинация означава тежки кармични натрупвания,а на други,че е кармична магия! Чувала съм,че при сродните души има определени кармични модели,които трябва да бъдат изчистени,за да бъдат те заедно,но при нас май положението е по-различно...Отворена съм за вашите мнения,тълкувания и съвети. :)
      Здравей и добре дошла.Ще те помоля сама да се опиташ да тълкуваш картите си, все пак имаш опит, сама го пишеш.

Колкото до кармичните връзки и натрупвания - досега нито една комбинация в Таро, действие или поведение на човек, не говори за "кармичност", поне не и в смисъла на истинското значение на тази дума. Ню ейдж вълната много се потруди да намеси навсякъде кармичността, дори и там, където тя не съществува, а тя обикновено не съществува.
      Поне аз не споделям такава концепция, другите могат и да споделят. Но, когато нещо се твърди, то трябва и аргументирано да се доказва - досега никой не е успял да ме убеди чрез методиките на Таро в правотата на подобни твърдения.

Още веднъж, добре дошла и приятно писане във форума.
      Благодаря за мнението. :)
      Нарочно не включих моето мнение за картите(така,де-става ли дума за мен-винаги съм малко субективна :S ),но занапред ще го правя.
      При първия въпрос Императрицата като архетип на майката,дома,семейството,раждането и трансформацията по-скоро клони везните към отговор "да"(с този човек имаме едно и също усещане,че "ние писано" да създадем семейство и да имаме живот заедно,аз самата се хващам как искам да забременея,тоест идва ми отвътре),но после 9-ката пентакли някак си не знам как стои до нея...поставя материалното и личните интереси на преден план,може да значи и егоистичност в желанията,удовлетворяване на собствени потребности..3-ката чаши е празник,съюз,преминаване на следващ етап...просто трите заедно не знам как да ги свържа. Хем "да",хем "не изцяло"...
      Пажът жезли предполага много енергия между нас,стремеж,общуване,страст,дори сексуално изразена (това е така),пажът пентакли също свързвам със семейството,личностното израстване и отворен поток на възможностите.(образование и личностно развитие са непрекъсната част от нашите отношения)10-ката чаши за мен винаги показва голямо щастие,дом и любов,но по-зряла,не просто влюбване и емоции както е в 2-ка чаши,ами нещо по-улегнало-може би аз така си представям нашата връзка в бъдещето.
      Третата комбинация не мога да я погледна без да ме побият тръпки.Дяволът(зависимости,тъмни аспекти на човешките съзнание и характер,песимизъм и тнт) и Луната(също песимизъм,илюзии,страхове) са енергийно най-натоварените карти за мен.А в комплект със Силата,сякаш негативната им енергия се засилва...което ме наведе на мисълта,която първоначално споделих-че има някакво енергийно обременяване във връзката ми с този човек,защото все се случват нелепи неща,един вид все едно съдбата/животът поставят постоянни изпитания за нас и нашите отношения...Където и да търся комбинации между тези три аркана,винаги излзиза нещо много плашещо и негативно.
      Някак си ми е странно как излизат толкова различни по енергия карти.Преди също съм си гледала и винаги излизат например 4-ка жезли,която е една от картите,предсказващи брак и съюз,вдъхновение,много често в гледания за нас се появява и Слънцето,както и 9-ка чаши и асо чаши.Това са най-повтарящите се карти като цяло...което мен ме обърква.Ако съществува т.нар. кармична обремененост и отношенията ни са подчинени на някаква слабост/зависимост,как така в следващия момент се появяват позитивно заредени карти,според които чувствата са реални и нашата връзка има потенциал да продължава в бъдещето т.е. нещата,които с него усещаме да се случат на практика? ?( Или аз не разбирам картите или те мен :huh:
    • I Will Survive написа:

Добър вечер.Имам няколко комбинации,свързани с харесване,за които бих искала да получа помощ.

9 меча- Обесен - 8 меча
      Мъжът се чувства предаден и наранен,изпитва страх може би от отхвърляне-по 9-ката и 8-цата мечове.По Обесения мисля,че предпочита за момента да не "влиза" в ситуацията.Да е публика,а не участник.Не знам как да се изразя...не иска да се занимава с жената А.

Наранен??Обиден й е.Но все пак смятам,че се интересува тайничко от жената/по 7 меча/.Магът ми е труден,мисля си,че е дошло време за действие,което ще има положителен резултат,да се прекъсне периода на 5 пентакли.Божичко,имам чувството,че пиша пълни глупости...

Не смятам,че нещо ще се случи.Ситуацията няма да има развитие,това Асо мечове е някаква идея,хрумване,може би дори желание да се свърже с нея,но мъжът няма да направи нищо.Отшелникът и 9 жезли ми се струват като че Д изпитва страх,несигурен е,очаква да се случи нещо лошо,затова предпочита да стои настрана от жената. В първия момент като видях картите и си помислих,че Асото мечове е като цвете,задушено от бурени.

Моля за разяснения и помощ от вас.Поздрави !
      хм..аз мисля,че по първия ти въпрос водеща емоция при този мъж е страхът-или не знае как да подходи,чувства се заклещен-с други думи е блокиран от собествените си трахове и несигурност.Възможно е да е бил нараняван в миналото и тези мисловни модели още да го преследват в живота му,но аз бих казала,че проблемът му е изцяло в главата.Твъде несигурен е и това го хвърля в зоната на бездействието.Във втория въпрос-да,аз също бих казала,че е обиден,наранен по-скоро не,но може би е очаквал различен развой на събитията/на поведението на жената? А може и да са замесени и странични хора,в смисъл на някакви клюки,някой разбрал-недоразбрал,казал,чул нещо.Магът също ме навежда на тази мисъл-има някакво хитруване,някаква измама в цялата история.С 5-цата пентакли за мен идват още"филми" от главата на този мъж или някакво псевдо-депресивно състояние,някаква самота може би? Мисля,че дори и А да прояви интерес към Д отново,това ще доведе до още по-голямо вглъбяване и задълбаване в ситуацията(от негова страна повече),повече мисли отколкото действия и отдалечаване т.е.дистанцията едва ли ще бъде скъсена между тях.Асото реално вещае възможност за искреност,честни и дори малко болезнени разговори и разкрития,но като гледам 9-ката жезли,на асото още не му е дошло времето.
    • Moon написа:

Попитах дали Х е моята сродна душа и отговорът на картите беше следният : Императрицата,9 пентакли,3 чаши.

След това попитах дали с Х имаме общ път в живота и тук вече се постреснах : Дяволът,Силата(използвам колодата на Тот-Кроули,където картата се нарича "Сласт",но не разбирам точното й значение,затова я поставям като Силата),Луната..
      Здравей, Муун!
      1 - В нито една от картите не виждам съюз, напротив, първите две са за самостоятелност и постижения които предполагат вътрешна сила и умение да ги изразяваш и постигаш сам, а третата обикновено представя група от хора. Не, не е твоя сродна душа, но може да е човек, който би помогнал за изявяването на женските и творчески енергии в теб.

2 - Това е много странен въпрос... възможно ли е да не си сигурна дали си влюбена, дали обичаш?
      Има интерес, има емоция, дори любопитство, но не виждам нищо стабилно. Това са по-скоро вътрешни импулси, които ви доставят удоволствие. Чудя се ти какво разбираш под любов всъщност... чувства има, интерес също има, но доколко са сериозни... нали знаеш, всичко е временно.

3 - По тези три големи аркани аз не виждам общ път. Картите говорят за нагласи, страхове, за това че единия предпочита да използва другия, но не и да се претопи и свърже с него. Вероятно ти искаш да наложиш някакъв контрол, но всичко се размива и като цяло е много неясно. За да имате общ път, ще трябва да сте наясно със себе си, а после и със отношението си към другия и общата цел. Засега няма общ път, тъй като индивидуалното е много силно. Вътрешната потребност не е за обединяване, а за контрол.
      Не мисля, че сте готови за общ път и картите не могат да го покажат, тъй като зависи от неща, които още не са се случили, а може и никога да не се случат.
    • I Will Survive написа:

Добър вечер.Имам няколко комбинации,свързани с харесване,за които бих искала да получа помощ.

9 меча- Обесен - 8 меча

Здравей, Сървайв!
      1 - Много я мисли тази жена, направо не може да спре да си мисли за нея. По някакъв начин е променила представите му за нещата.
      При мен 9 Меча излизат, когато твърде много мислиш за дадено нещо, направо си обсебен и дори влюбен - непрекъснато премисляш разни ситуации, правиш си планове и т.н. Обесеният най-вероятно показва, как е преобърнала живота му или поне менталното му състояние :)
      Обаче се чувства с вързани ръце... може би недостоен? Не знае как да подходи.

2 - Идва ми думата Изоставен. Звучи ми по-скоро като тя да е минала покрай него, заради нея да си е представил друга реалност и изведнъж да се е оказал с нищо. Опитва се обаче да излезе от старите рамки. Най-вероятно има сила в него и ще продължи... да налага волята си?... да се опитва да преобрази реалността си?... Смятам, че тя по някакъв начин му е дала сили да види отвъд собствените си и социални граници.

3 - Той ще си подобри самочувствието. Ще стане способен да се справи... не знам точно с какво :)
    • Давам малко допълнителна информация.Дамата е показала интереси ,но господина не е отвърнал.Свсем логично тя си е направила извод,че интереса не е взаимен и престанала да го поглежда.Съседи са.По нейни думи обаче не може да си го избие от главата.Надява се той да й се обади или нещо такова.
    • Sha написа:

Moon написа:

Попитах дали Х е моята сродна душа и отговорът на картите беше следният : Императрицата,9 пентакли,3 чаши.

След това попитах дали с Х имаме общ път в живота и тук вече се постреснах : Дяволът,Силата(използвам колодата на Тот-Кроули,където картата се нарича "Сласт",но не разбирам точното й значение,затова я поставям като Силата),Луната..
      Здравей, Муун!1 - В нито една от картите не виждам съюз, напротив, първите две са за самостоятелност и постижения които предполагат вътрешна сила и умение да ги изразяваш и постигаш сам, а третата обикновено представя група от хора. Не, не е твоя сродна душа, но може да е човек, който би помогнал за изявяването на женските и творчески енергии в теб.

2 - Това е много странен въпрос... възможно ли е да не си сигурна дали си влюбена, дали обичаш?
      Има интерес, има емоция, дори любопитство, но не виждам нищо стабилно. Това са по-скоро вътрешни импулси, които ви доставят удоволствие. Чудя се ти какво разбираш под любов всъщност... чувства има, интерес също има, но доколко са сериозни... нали знаеш, всичко е временно.

3 - По тези три големи аркани аз не виждам общ път. Картите говорят за нагласи, страхове, за това че единия предпочита да използва другия, но не и да се претопи и свърже с него. Вероятно ти искаш да наложиш някакъв контрол, но всичко се размива и като цяло е много неясно. За да имате общ път, ще трябва да сте наясно със себе си, а после и със отношението си към другия и общата цел. Засега няма общ път, тъй като индивидуалното е много силно. Вътрешната потребност не е за обединяване, а за контрол.
      Не мисля, че сте готови за общ път и картите не могат да го покажат, тъй като зависи от неща, които още не са се случили, а може и никога да не се случат.
      Много благодаря за отговора,Sha!
      Вторият въпрос е некоректно зададен ,както го гледам сега,да. Аз съм сигурна в моите чувства,по-скоро целта беше картите да подкажат дали са взаимни. Връзката ми с този човек е нереализируема в този момент,тъй като той живее/учи/работи в друга държава,а аз останах да се развивам академично и професионално в България.До голяма степен твоето тълкуване се припокрива със ситуацията-а именно,че индивидуалното е много силно и нещата за в бъдеще са много неясни.Страховете и желанието за контрол са напълно налице и напоследък все повече го осъзнавам. 'Общият път' във въпроса за мен се изразява в концепцията за възобновяване на отношенията ни в бъдеще,за което често се говори,но по-скоро е свързано с усещане,не с планове или конкретни действия. Ти много добре го каза : "Не мисля, че сте готови за общ път и картите не могат да го покажат, тъй като зависи от неща, които още не са се случили, а може и никога да не се случат.".
      Още веднъж благодаря и адмирации за точното тълкуване! :thumbup:
    • I Will Survive написа:

Давам малко допълнителна информация.Дамата е показала интереси ,но господина не е отвърнал.Свсем логично тя си е направила извод,че интереса не е взаимен и престанала да го поглежда.Съседи са.По нейни думи обаче не може да си го избие от главата.Надява се той да й се обади или нещо такова.
      :D :D :D Все едно картите показват нея, а не това, което е питала - т.е. неговата реакция... Казват, че не е етично да питаш за други... ноооо, знае ли се :saint:
      Ще ми е интересно моите карти, какво биха показали, но ако ми дойде настроението ще тегля.
      Поздрави!
    • Мисли ли Х. за Y.?
      Асо чаши,4-ка чаши,8 жезли
      Мисли за нея и честно казано според мен емоциите са му пресни.Липсва му,но и нещо,което е свързано с нея и отношенията им го угнетява,в момента не е щастлив със себе си и даже има депресивни моменти.Търси отговори,рови дълбоко,чак дълбае,а сърцето му се размеква,когато се сети за нея. Чуди се дали да я потърси,но се спира по някакъв начин,проявява стоицизъм и търпение,никой не знае защо ,освен него май. :D
      Какво мислите по въпроса?
    • Ас чаши в съчетание с още ниски чаши какво да дадат? Импулс, прехвърчат някои мисли в главата, ама чак пък ровене и дълбаене - не мисля, че има потенциал тук. 8 жезли за мен е хаотична, има много нервност там, много нетърпение, обаче в комбинация с предходните чаши (вода) огъня няма никакъв шанс.
      Т.е. ако въпроса е дали ще я потърси, както си писала малко по-долу - според мен - не, може би не му стиска или не е чак толкова заинтересован.
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • Armid написа:

Ас чаши в съчетание с още ниски чаши какво да дадат? Импулс, прехвърчат някои мисли в главата, ама чак пък ровене и дълбаене - не мисля, че има потенциал тук. 8 жезли за мен е хаотична, има много нервност там, много нетърпение, обаче в комбинация с предходните чаши (вода) огъня няма никакъв шанс.
      Т.е. ако въпроса е дали ще я потърси, както си писала малко по-долу - според мен - не, може би не му стиска или не е чак толкова заинтересован.
      Целият проблем идва от това, че в повечето книги и студии за картите Таро, определят Ас чаши като проводник на чувства, изобщо цялата наука за картите е сбъркана. И хората се подвеждат, защото вярват на написаното, а и го напасват по предпочитанията си. Пълна каша става.

Досега нито един от "тароведите" не е обяснил защо нещо е така или иначе, и защо 2 чаши или пък Ас чаши, би довело до някакво любовно или емоционално увлечение, камо ли любовен размисъл.
      Защото всички предпочитат да приемат мечтата за реалност, без оглед на практическите послания на картите. Това, което ние си представяме и онова, което е действителност е, често или почти винаги, са 2 тотално различни неща.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Moon написа:

Мисли ли Х. за Y.?
      Мисли за нея и честно казано според мен емоциите са му пресни.Липсва му,но и нещо,което е свързано с нея и отношенията им го угнетява,в момента не е щастлив със себе си и даже има депресивни моменти.Търси отговори,рови дълбоко,чак дълбае,а сърцето му се размеква,когато се сети за нея. Чуди се дали да я потърси,но се спира по някакъв начин,проявява стоицизъм и търпение,никой не знае защо ,освен него май. :D
      8 жезли по принцип е скоростно развитие... Ще има комуникация, но по-скоро за да се отърве, като че ли ? 4 чаши винаги ми е негативна на мен за любов, с база Ас Чаши... слаба работа, много емоции за нищо, от страна на Y.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Roxelane написа:

Moon написа:

Мисли ли Х. за Y.?
      8 жезли по принцип е скоростно развитие... Ще има комуникация, но по-скоро за да се отърве, като че ли ? 4 чаши винаги ми е негативна на мен за любов, с база Ас Чаши... слаба работа, много емоции за нищо, от страна на Y.
      Ако в тази конструкция присъстваше 9 меча преди 8 жезли - да, щеше да е размисъл за другия, но отново нямаше да доведе до нищо, след Ас чаши.

За да има мощно развитие изобщо на нещо, на каквото и да било, след Ас чаши, трябваше да има една Кула или 10 меча, или Маг с Глупак (така можеше да се нихилира небрежното отношение на Асото), но не и с тези ниски карти.
    • Mona написа:

Armid написа:

Ас чаши в съчетание с още ниски чаши какво да дадат? Импулс, прехвърчат някои мисли в главата, ама чак пък ровене и дълбаене - не мисля, че има потенциал тук. 8 жезли за мен е хаотична, има много нервност там, много нетърпение, обаче в комбинация с предходните чаши (вода) огъня няма никакъв шанс.
      Целият проблем идва от това, че в повечето книги и студии за картите Таро, определят Ас чаши като проводник на чувства, изобщо цялата наука за картите е сбъркана. И хората се подвеждат, защото вярват на написаното, а и го напасват по предпочитанията си. Пълна каша става.
      Досега нито един от "тароведите" не е обяснил защо нещо е така или иначе, и защо 2 чаши или пък Ас чаши, би довело до някакво любовно или емоционално увлечение, камо ли любовен размисъл.
      Защото всички предпочитат да приемат мечтата за реалност, без оглед на практическите послания на картите. Това, което ние си представяме и онова, което е действителност е, често или почти винаги, са 2 тотално различни неща.
      A щом асото чаши не се тълкува като проводник на емоции,ново начало в емоционално отношение и вдъхновение,как да се тълкува? Доколкото мога да забележа от коментарите,не трябва да се дава значение на романтично-емоционалната страна на нещата. В такъв случай освен като порив и нежни емоции аз не знам как да разгледам асото.
    • Moon написа:

Мисли ли Х. за Y.?
      По-добре си представи какви карти трябваше да отговарят на анализа ти. Как си ги представяш ти, кои трябваше да бъдат?
      Угнетение?
      Депресия?
      Ровене надълбоко?
      Дълбае?
      Сърцето му се размеква?
      Стоицизъм?
      Търпение?
      Какво знае той, който никой друг не знае?
    • Moon написа:

Mona написа:

Armid написа:

Целият проблем идва от това, че в повечето книги и студии за картите Таро, определят Ас чаши като проводник на чувства, изобщо цялата наука за картите е сбъркана. И хората се подвеждат, защото вярват на написаното, а и го напасват по предпочитанията си. Пълна каша става.Досега нито един от "тароведите" не е обяснил защо нещо е така или иначе, и защо 2 чаши или пък Ас чаши, би довело до някакво любовно или емоционално увлечение, камо ли любовен размисъл.
      A щом асото чаши не се тълкува като проводник на емоции,ново начало в емоционално отношение и вдъхновение,как да се тълкува? Доколкото мога да забележа от коментарите,не трябва да се дава значение на романтично-емоционалната страна на нещата. В такъв случай освен като порив и нежни емоции аз не знам как да разгледам асото.
      Ще трябва да те разочаровам, често Ас чаши не значи нищо като е право и обезсмисля цялата последваща конструкция.
    • Armid написа:

Това за търсенето аз го добавих в контекста на тълкуването.Задеденият въпрос чисто и просто беше дали въпросният човек мисли за нея изобщо по някакъв начин-не дали ще я търси и дали ще започнат някакви отношения.Аз на тази плоскост смея да твърдя,че мисли за нея,но самият човек е емоционално натоварен по някакъв начин(4-ка жезли) и по нетърпението и нервността на 8-цата жезли изведох,че тя му липсва по някакъв начин,но нещо в него самия го спира да започне комуникация.