Любовта III

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Moon написа:

Armid написа:

Ас чаши в съчетание с още ниски чаши какво да дадат? Импулс, прехвърчат някои мисли в главата, ама чак пък ровене и дълбаене - не мисля, че има потенциал тук. 8 жезли за мен е хаотична, има много нервност там, много нетърпение, обаче в комбинация с предходните чаши (вода) огъня няма никакъв шанс.
      Т.е. ако въпроса е дали ще я потърси, както си писала малко по-долу - според мен - не, може би не му стиска или не е чак толкова заинтересован.
      Това за търсенето аз го добавих в контекста на тълкуването.Задеденият въпрос чисто и просто беше дали въпросният човек мисли за нея изобщо по някакъв начин-не дали ще я търси и дали ще започнат някакви отношения.Аз на тази плоскост смея да твърдя,че мисли за нея,но самият човек е емоционално натоварен по някакъв начин(4-ка жезли) и по нетърпението и нервността на 8-цата жезли изведох,че тя му липсва по някакъв начин,но нещо в него самия го спира да започне комуникация.
      Мислиш за 4-ка жезли, но реално е 4-ка чаши.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Mona написа:

Moon написа:

Mona написа:

Armid написа:

Ас чаши в съчетание с още ниски чаши какво да дадат? Импулс, прехвърчат някои мисли в главата, ама чак пък ровене и дълбаене - не мисля, че има потенциал тук. 8 жезли за мен е хаотична, има много нервност там, много нетърпение, обаче в комбинация с предходните чаши (вода) огъня няма никакъв шанс.
      Т.е. ако въпроса е дали ще я потърси, както си писала малко по-долу - според мен - не, може би не му стиска или не е чак толкова заинтересован.
      Целият проблем идва от това, че в повечето книги и студии за картите Таро, определят Ас чаши като проводник на чувства, изобщо цялата наука за картите е сбъркана. И хората се подвеждат, защото вярват на написаното, а и го напасват по предпочитанията си. Пълна каша става.Досега нито един от "тароведите" не е обяснил защо нещо е така или иначе, и защо 2 чаши или пък Ас чаши, би довело до някакво любовно или емоционално увлечение, камо ли любовен размисъл.Защото всички предпочитат да приемат мечтата за реалност, без оглед на практическите послания на картите. Това, което ние си представяме и онова, което е действителност е, често или почти винаги, са 2 тотално различни неща.
      A щом асото чаши не се тълкува като проводник на емоции,ново начало в емоционално отношение и вдъхновение,как да се тълкува? Доколкото мога да забележа от коментарите,не трябва да се дава значение на романтично-емоционалната страна на нещата. В такъв случай освен като порив и нежни емоции аз не знам как да разгледам асото.
      Ще трябва да те разочаровам, често Ас чаши не значи нищо като е право и обезсмисля цялата последваща конструкция.
      хм...чак разочарована не съм-по-скоро изненадана,благодаря за разяснението. :) Като всеки учещ се индивид се радвам на допълнителна информация и се интересувам от всякакви хипотези. :)
    • Moon написа:

Mona написа:

Moon написа:

Mona написа:

Armid написа:

Целият проблем идва от това, че в повечето книги и студии за картите Таро, определят Ас чаши като проводник на чувства, изобщо цялата наука за картите е сбъркана. И хората се подвеждат, защото вярват на написаното, а и го напасват по предпочитанията си. Пълна каша става.Досега нито един от "тароведите" не е обяснил защо нещо е така или иначе, и защо 2 чаши или пък Ас чаши, би довело до някакво любовно или емоционално увлечение, камо ли любовен размисъл.Защото всички предпочитат да приемат мечтата за реалност, без оглед на практическите послания на картите. Това, което ние си представяме и онова, което е действителност е, често или почти винаги, са 2 тотално различни неща.
      A щом асото чаши не се тълкува като проводник на емоции,ново начало в емоционално отношение и вдъхновение,как да се тълкува? Доколкото мога да забележа от коментарите,не трябва да се дава значение на романтично-емоционалната страна на нещата. В такъв случай освен като порив и нежни емоции аз не знам как да разгледам асото.
      Ще трябва да те разочаровам, често Ас чаши не значи нищо като е право и обезсмисля цялата последваща конструкция.
      хм...чак разочарована не съм-по-скоро изненадана,благодаря за разяснението. :) Като всеки учещ се индивид се радвам на допълнителна информация и се интересувам от всякакви хипотези. :)
      Така трябва да бъде, никой не се е родил научен в каквото и да е.
      Колкото повече комбинации и карти, толкова повече уроци за учене и за анализ :)
    • Mona написа:

Moon написа:

Armid написа:

Това за търсенето аз го добавих в контекста на тълкуването.Задеденият въпрос чисто и просто беше дали въпросният човек мисли за нея изобщо по някакъв начин-не дали ще я търси и дали ще започнат някакви отношения.Аз на тази плоскост смея да твърдя,че мисли за нея,но самият човек е емоционално натоварен по някакъв начин(4-ка жезли) и по нетърпението и нервността на 8-цата жезли изведох,че тя му липсва по някакъв начин,но нещо в него самия го спира да започне комуникация.
      Мислиш за 4-ка жезли, но реално е 4-ка чаши.
      Грешка по невнимание,извинявам се! В подредбата беше 4-ка чаши реално.
      Тази карта аз я свързвам с депресивните състояния,самотата и самовглъбяването т.е. честото търсене на отговори,когато нещо не ти се получава отново и отново,уморен си ,омръзнало ти е и в същото време настроението е минорно.Точно поради тази причина навързах така с ровенето,дълбаенето -имах предвид че дълбае в себе си и някак си тя в него провокира точно този процес.С 8-цата-нещо напира да излезе,но нито му е дошло времето,нито си го е изяснил сам за себе си и той си бездейства.
    • Цоп, аз пак тук :D
      Х ще се раздели ли с жена си, за да бъде с тази, която обича ? (Да поясня, че не питам от нездраво любопитство. Х ми е близък и много искам най-после да бъде щастлив. Сега се събра, след 6-месечна раздяла, с любовницата си - след много борба да си я върне обратно, но тя е на ръба на търпението си и пак ще го остави, ако той не удържи на думата си. Предложил и е да се оженят, но официално е още женен за майката на децата си.)

Крал Жезли - Магът - Обърната 2 жезли

Като че ли немислимото, чудото най-после ще се случи. Кралят Жезли е решен да получи своето и действа, опасността при него идва оттам, да не прегори бързо огънят на желанието му - но не и с Магът, който следва. Кралят Жезли+Магът и то на тези позиции ми се струват изключително мощен екип, който ще получи своето. И Обърнатата 2 жезли показва немислимият - дори за него, Х - обрат в живота му, тя сякаш подпечатва първите 2 карти.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Ша, ще пиша какво е станало. Засега гледам, че не се е прибирал у дома от три дена (освен роднини, сме и съседи), доколкото го познавам, се надява жена му да го изгони... което е малко нечестно като позиция, ама мъже, какво искаш...
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Sha написа:

О, дано! Понякога ѝ се чудя на тази карта - двата обърнати жезъла... Много ще ми е интересно, дали наистина може да даде излизане на следващо ниво.
      Показва единствено, че на човек му се дава огромен шанс да му се случат нещата, които иска да се случат и че получава от Съдбата не само знак, ами и прозорец, прозирка, който няма да трае вечно, напротив, ще трае в кратки срокове.

И ако не се възползва от ситуацията, сам си е виновен.
      Картите са перфектни за въпроса, но в случая водеща е Магът - човешкият фактор, не небесният. При наличие на друга карта - например Колелото на съдбата, всичко щеше да е 100%-во като отговор.

Визирам картите на Рокселан.
    • Двама ще възобновят ли връзката си ?

3 Мечове -2 Пентакли -3 Пентакли

Ииих какви ниски карти . В лоши отношения са (почти разделени може да се каже ) , но поне ще има някаква комуникация , разговор .
    • kolevaani1 написа:

Двама ще възобновят ли връзката си ?

Ииих какви ниски карти . В лоши отношения са (почти разделени може да се каже ) , но поне ще има някаква комуникация , разговор .
      Според мен да, по 3 пентакли ще си изяснят нещата между тях. Да не би единият да е обвързан, да има паралелна връзка и да трябва да прави избор, по 2 пентакли?
    • LaVerite написа:

kolevaani1 написа:

Двама ще възобновят ли връзката си ?

Според мен да, по 3 пентакли ще си изяснят нещата между тях. Да не би единият да е обвързан, да има паралелна връзка и да трябва да прави избор, по 2 пентакли?
      LaVerite, да обвързан е мъжът и да трябва да реши какво ще прави , ще се разделя ли или не , защото уж я оставил , но не спира да се интересува от нея и наблюдава. Проблемът беше клюки по нейн адрес свързано с друг мъж , но неверни , а той е изключително ревнив и станало голям проблем .
    • Moon написа:

Ще се получи ли нещо между двама души?
      Императора,8-ца жезли,6-ца жезли
      Според мен-да,само че ще бъде трудно,ще отнеме време.
      Няма индикации да се случи, картите не дават изобщо положителна насока на ситуацията. От днес за утре, никаква устойчивост.
    • Бях помолена да изтегля карти от една приятелка , разделили са се с приятеля си. Реших да я постна тук , защото ми е интересна като карти .

Ще възобновят ли връзката си с Х? [/b]

Силата - Колелото на съдбата -Обърната 2 Жезли

Хареса ми, защото показва (според мен, поправете ме, ако греша) как от една задънена улица -Силата , се задвижват нещата и има вероятност да се случи най -неочаквано чудото или най - малкото ще има действие -Колелото на съдбата с Обърната 2 Жезли .
      По първата карта виждаме, че комуникацията им е била доста затруднена, дори е липсвала. Вътрешна борба на чувства, дълг, която е спирала всяко развитие. Имало е доста изпитания, тъпчело се е на едно място ,и едва ли са виждали изход от ситуацията или надежда за промяна, за развитие, но нещата се променят с Колелото на съдбата +Обърната 2 Жезли . Следва промяна , раздвижване , излизане от тази забатачена ситуация , колкото и да ѝ се струва , че е невъзможно и че не може да се случи нещо , ще бъде изненадана . Следва пропукване на статуквото и действия , развитие .
      Според мен ще възобновят връзката си, в колкото и трудна и зациклена ситуация да е била връзката им . Колкото и да ѝ се струва невъзможно .
      Ще се радвам ако се включите с мнение .
    • Да, и аз имам усещане, че всичко ще е наред, заради наличието на обърната 2 жезли като последна - чудо/чудесна промяна.
      Имат шанс.
      Искам да съм с теб. Но това е сякаш комета да се въргаля с куче.
    • curi0us написа:

Да, и аз имам усещане, че всичко ще е наред, заради наличието на обърната 2 жезли като последна - чудо/чудесна промяна.
      Имат шанс.
      Доста "изнасилено" ще е това чудо. Трябва да помним, че чудесата са кратковременни, особено пък що се касае за някакви емоции.
    • Въпросът е от жена - "Ще се свърже ли с мен, след съобщението, което му изпратих?"

7 Жезли - Крал Мечове - Обърната 6 Мечове

В случая, доколкото съм запозната, той я игнорира. Това показва и първата карта според мен, ситуацията и неговото държание. Нейните опити за контакт са отблъснати от него, вярвайки, че постъпва правилно и че така трябва да бъде. Заел е позиция и я отстоява, независимо от всичко. Прави го съзнателно и не допуска да му влияят емоции (7 Жезли + Крал Мечове).
      Тук Обърната 6 Мечове ме обърква, незнам как да я тълкувам, знам, че означава също намиране на изход от ситуацията /проблема, тя е следваща след Крал Мечове, което подкрепя - разрешаването на проблема. Мечовете са и комуникация, но Обърната 6 Мечове, ме обърква в случая.
      7 Жезли + Обърната 6 Мечове - си мисля, от една страна и като отказ от заетата позиция, ако беше права щях да кажа, че ще продължава в същия дух, но обърната, някак спира това държание и виждам промяна на "посоката на ветровете".
      Тук виждам още, че не се действа емоционално и прибързно,макар и поначало да е започнало малко импулсивно вярвайки в нещо или просто отстояване на извършено действие, от което няма как да се откажеш и се чувстваш длъжен да поддържаш дадена позиция, независимо дали е правилно или не , но страстите се укротяват, утихват и следва по - хладнокръвен поглед на положението, ситуацията, проблема.
      Какво според вас идва да каже Обърната 6 Мечове тук? Дали ще се свърже с нея или няма да се реши да го направи?

П. С. Мисля, че въпросът е за темата за обърнатите карти, моля да я преместите, ако не е за тази тема.
    • Ще се свърже според мен, най-вече заради 6 меча обърнати. Ще бъде справедлив с нея определено - като отношение имам предвид. Няма да е жесток, а просто честен. Това ще е освобождаващо.
      Искам да съм с теб. Но това е сякаш комета да се въргаля с куче.
    • Пускам комбинацията тук,а не в другата тема,защото вупросът е за чувства.

Какво изпитва г-н Д С към мен?
      2 жезли - Рицар пентакли - Обесен
      Има някакво леко харесване/Рицар пентакли,но е взел решение/2 жежли/да не прави нищо спрямо мен/Обесен/
      Права ли съм?
    • I Will Survive написа:

Пускам комбинацията тук,а не в другата тема,защото вупросът е за чувства.

Какво изпитва г-н Д С към мен?
      2 жезли - Рицар пентакли - Обесен
      Има някакво леко харесване/Рицар пентакли,но е взел решение/2 жежли/да не прави нищо спрямо мен/Обесен/
      Права ли съм?
      Хм... той дали случайно не е обвързан ?