Таро и Любовта III

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• zoia написа:

Здравейте! Поразгледах форума и ми направи впечатление, че тук се правят много задълбочени анализи. Затова ще си позволя да задам въпрос, а ако някой реши да сподели мнение, ще бъда благодарна. Става въпрос за отношения между мъж и жена, които са се зародили преди няколко години, но поради различни обстоятелства, досега не са се превърнали в реална връзка. А надеждата все още е жива :) Какви са перспективите според вас при следните карти: Двойка чаши - Рицар Дискове - Императора.

Преди време на същия въпрос (знам, че не трябва да се пита за едно и също нещо няколко пъти, но тогава нямаше кой да ми ги изтълкува, а сама не съм сигурна, че успях) - Любовниците - Колелото на съдбата - Слънцето.

Благодаря предварително!
      Здравей, мъжът обвързан ли е?
    • Не. Просто живее далече. И точно реша, че съм го забравила и всичко е в миналото, животът ни среща. Последно каза, че иска да се сближим повече. Но тъй като не искам да храня напразни надежди и "розовите очила" не са ми по вкуса, реших да попитам картите... и така се оплетох (навярно, защото все пак става въпрос за мен самата и субективният елемент е налице)... затова потърсих помощ от по-знаещите :)
    • zoia написа:

Какви са перспективите според вас при следните карти: Двойка чаши - Рицар Дискове - Императора.

Преди време на същия въпрос (знам, че не трябва да се пита за едно и също нещо няколко пъти, но тогава нямаше кой да ми ги изтълкува, а сама не съм сигурна, че успях) - Любовниците - Колелото на съдбата - Слънцето.

Благодаря предварително!
      Видях, че си Лъв :) Този човек гали ли егото ти, когато се виждате?
      Аз виждам, че наистина е имало нещо, което те е накарало да почувстваш топлината на взаимността, но Императорът е твърде сух и безчувствен, за да донесе романтична връзка.

Виждам, защо си мислиш, че комбинацията може да означава закрепване, осигуряване и стабилизиране на отношения, но в моя опит Рицарят земя е изключително муден, дотолкова че почти стопира, вместо да развива, а в Императора няма никаква чувственост, той не е влюбения партньор... нито може да обича, за него стабилността, сигурността, закона са над всичко.

Като перспектива, Императорът не е семеен живот, нито емоционална или чувствена връзка.

От друга страна, не знам за какъв период говорят картите, дали по принцип или моментните енергии.
    • Благодаря за изчерпателния отговор, Sha! :)
      Аз съм един лъв, който е по-скоро рак :) В смисъл, че водните знаци са по-силно изразени при мен, наред с въздушните. Не, за галене на егото не може да става въпрос. По-скоро ме провокира ментално... и енергийно (дано не прозвуча като луда). Самият той е... човек, който не показва емоции... по-мълчалив, понякога строг, трудно допуска някой, винаги трябва да е "силният"... а в действителност изпитва емоции, помага на хора, явно се ядосва на несправедливостите, но го показва рядко. Но това предполагам няма общо с картите.
      А иначе, то какво бързо развитие да има, като сме на огромно разстояние... Но разбрах какво имаш предвид.
      Благодаря на всички, които си отделихте време, за да ми отговорите :)

P.S. Въпросът беше зададен за перспективите в най-близко време - до края на годината. Иначе снощи, докато си блъсках главата и четях мненията във форума, зададох въпрос и как ще се развият нещата по принцип... паднаха ми се Любовници - Магьосник - Слънце. Но тъй като доста занимавам тук всички с моята "история", а съм новак и трудно сама си правя анализите, реших да попитам само за тълкуванието на първата "краткосрочна" комбинация.

Хубав ден на всички :)

Мнението бе променено 3 пъти, последно от zoia ().

• Начина, по който го описваш между другото, доста пасва на Императора!

Комбинацията за по принцип е изразена чрез големи аркани... които обикновено не показват някаква събитийност, а по-скоро нашите нагласи и отношение. В случаят аз бих тълкувала като всичко да си зависи от вас, ако се решиш на нещо, ще успееш, ако не си мъднеш пръста, нищо няма да се получи. Имате избор да се задействате или не.
      Но това е мое мнение ;)
    • Sha, огромно благодаря! :)
      Да, аз също намирам много общо между човека, за когото питам, и образа на императора. Затова, когато се падна тази карта, веднага го асоциирах с него и навярно затова не се задълбочих достатъчно в това, което самият аркан носи като информация... или по-скоро не знаех доколко картата показва принципно студенината на императора и доколко показва затворения характер на конкретното лице и нежеланието му да показва често емоции. Аз се затруднявам да тълкувам картите, когато се отнася за мен... и то за лични въпроси (с професионалните ми е по-лесно сякаш), но разчитам много на интуицията си, а в случая твоето тълкувание, съвпада с това, което вътрешно усещам. Още веднъж благодаря!

Мнението бе променено 3 пъти, последно от zoia ().

• Заради чашите или заради Пажа е "ужас"? :D
      Мой анализ: Лоша база са 3 чаши. Те преминават в Ас чаши, прекалено силни, но незрели емоции. И всичко това приключва в детето - Паж пентакли. Като цяло, ако изобщо връзка се случи, то това ще е някакво краткотрайно увлечение за забавление (по основа 3 чаши), но по-точно ще са едни отношения, където този, за който се пита, самия той не е много наясно какво очаква от другия, какво иска, може би смята, че му се полага някой да му изпълни прищевките, да му отговори на очакванията и да му внесе мир в душата.
      Нещо такова виждам по картите аз.

Опитът ми с Ас чаши (не просто за любовни, но и за ситуации в работна среда) винаги показва емоционален бълвоч, неосъзнатост, незрелост. Не знам точно как да го опиша не-оценъчно и не-осъдително ама си е точно това. Когато си в зоната на инфантилното все още, не си осъзнал, че другият (и светът изобщо) не е длъжен да се съобразява с прищевките ти, и не си толкова важен, че някой да се съобразява с драмите и дилемите ти. Падало ми се и не съм постъпвала правилно като цялостна настройка над ситуацията и затова си позволявам да казвам това. :D

пс. След тоя ферман, имам въпрос: като цяло Паж пентакли лош ли е за интмни отношения? Като че ли за такива въпроси не дава много добри отговори, защото е Паж, от нисък регистър е. Това, между другото, е моята карта, все излизам като Паж :)
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Никой не говори за връзка, просто темата е любовта.
      И това е една от най-тежките любови. Не става дума изобщо за любов между мъж и жена.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Никога няма да ползвам картите си да питам вече такива глупости. От поне от 10 години. Изобщо не ме интересува дали някакъв мъж мисли нещо за мен, аз го зная.

Тук проблемът е друг.
      И затова го казах - ужасен е.
    • Aми и за колегиална атмосфера да ставаше въпрос, пак така щях да ги видя картите.
      Чашите винаги са едно плуванееее и ти не знаеш накъде.

Но после като и другите се включат те със свои анализи, дай обратна връзка какво точно казват картите.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Чаках да видя, дали вие можете да излезете извън опцията на стигмата и да видите Таро иначе.
      Изобщо да вдите картите.
      Може ли?
    • На мен картите ми говорят за дете. Дали не става дума за отношения между дете и майка или нещо подобно? За всеки случай любов в тези карти няма,има недорасли чувства,неосъзнати. Затова мисля,че някой от участващите е дете или има детска психика.
    • Хайде и аз да се пробвам. Някой е зависим от другия - това по картите. Обича го силно, по детски, леко инфантилно, но това за мен са искрени чувства - нищо, че незрели.
      Евентуално - някой да има проблем с алкохола?
    • Става дума за отношения между родител и дете, да, но няма никакви инфантилни чувства.
      Проблемът е друг.
      И всичко е жестоко осъзнато, проблемът е както казах, съвсем различен, затова и картите са интересни и различни.
    • 3 чаши и Ас чаши образуват друга конструкция едни до други. Паж пентаккли придобива друга функция до тях.
      Вече говорим само за Таро.
      Комбинацията е крайна.
    • Натрупването на чаши винаги говори за оценка на емоционалния свят, особено спрямо ПАЖ Пентакли, който винаги е оценъчна структура в Таро - за способности, за това как те възприемат другите, за мястото спрямо света.
      Наличието на чаши като първи карти, говори за емоционална структура на възприемането, нямаме когнитивно възприятие, имаме само емоционално, базово. Оценката е само спрямо нивото на оценъчната структура на Пажа пентакли и повече няма как да бъде.
      И в това е проблемът - човекът не вижда повече от възможностите на ПАЖА. Той не вярва у него, той никога няма да го помисли за нещо друго.

В неговия свят, Пажът не може да се превъзмогне. И никога няма да стане Рицар.
      Никой не може да види отвъд емоционалния си хоризонт.
    • Значи ли това че майката отказва да пусне детето да порасне? В един несъзнаван смисъл разбира се. Вижда детето като дете, инфантилизира го, не го пуска да се отдели и по този начин не вижда как то пораства, стопира му порастването.. което, разбира се, е кофти за детето, защото те обикновено вярват на майките си..
      Заради това ли е "ужас"?
      DIGNITY ALWAYS WIN.