Таро и Любовта III

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• curi0us написа:

Значи ли това че майката отказва да пусне детето да порасне? В един несъзнаван смисъл разбира се. Вижда детето като дете, инфантилизира го, не го пуска да се отдели и по този начин не вижда как то пораства, стопира му порастването.. което, разбира се, е кофти за детето, защото те обикновено вярват на майките си..
    Заради това ли е "ужас"?
    Да, само че става дума за баща, не за майка. Интересен казус се разви, определено.
    Само, че аз освен да констатирам вече известни факти, повече няма как да направя.
    Pulvis et umbra sumus.
  • Момичета, какво мислите за тази комбинация? За чувства на жена става дума...

ЛУНАТА (нощта)+ МАГА + ОБЕСЕНИЯ (затворът)

Мислите ли, че е като в плен на страстите си, мечтае си, макар да знае, че е нереално луна+ маг, или се надява на нещо като магия, едва ли не. Знае, че единственият начин да не се поддаде на емоциите си, е да бъде дистанцирана, по маг+обесен. Един вид жонглира по мага, това което чувства, мечти и се надява тайно по луната, и това, което знае, че е правилно- да се отдръпне, да блокира чувствата си, по обесения.
  • LaVerite написа:

Момичета, какво мислите за тази комбинация? За чувства на жена става дума...

ЛУНАТА (нощта)+ МАГА + ОБЕСЕНИЯ (затворът)

Мислите ли, че е като в плен на страстите си, мечтае си, макар да знае, че е нереално луна+ маг, или се надява на нещо като магия, едва ли не. Знае, че единственият начин да не се поддаде на емоциите си, е да бъде дистанцирана, по маг+обесен. Един вид жонглира по мага, това което чувства, мечти и се надява тайно по луната, и това, което знае, че е правилно- да се отдръпне, да блокира чувствата си, по обесения.
    Три Големи Аркана, един след друг, нищо не значат, говорят само за емоционална нестабилност.
    Мона го е писала много пъти, за жалост не намирам цитата.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
  • Ще говори ли довечера мъж със съпругата си за развод?
    10 пентакли (Приземяване) - 8 пентакли (Приземяване) - 7 меча ( Съпротивление)
    Чак ме е страх да пиша, защото знам отношението ви по повод въпросите за чувства, но все пак ще рискувам. :)
    Днес поставих ултиматум на мъжа да решава какво ще прави, защото вече ми писна ситуацията в този й вид.
    Питах картите и сега се чудя дали те отразяват моите желания или неговите действия. Все пак са пентакли и мечове. Нито чаши, нито жезли има, за да отразява моите желания....ама знам ли... И все пак да ви кажа какво аз виждам по тези карти: 7 меча е точно вътрешното съпротивление в него - да го направи ли, или не. Страховете му, които аз не разбирам, дали и какво ще кажат хората и да не го обвиняват. 10 и 7 пентакли, говорят за хубави емоции и семейно щастие даже, за ново начало... което би трябвало да значи, Че двамата ще се преоткрият, което е невъзможно при техните настоящи отношения, независимо дали ще се разведат или не. Затова и си мисля дали картите не отразяват мен в ситуацията по някакъв начин...
    Дано някой ми помогне да ги разбера. И дано не съм досадила с въпроса си. :)
  • ljubavi написа:

Ще говори ли довечера мъж със съпругата си за развод?
    Чак ме е страх да пиша, защото знам отношението ви по повод въпросите за чувства, но все пак ще рискувам. :)
    Днес поставих ултиматум на мъжа да решава какво ще прави, защото вече ми писна ситуацията в този й вид.
    Питах картите и сега се чудя дали те отразяват моите желания или неговите действия. Все пак са пентакли и мечове. Нито чаши, нито жезли има, за да отразява моите желания....ама знам ли... И все пак да ви кажа какво аз виждам по тези карти: 7 меча е точно вътрешното съпротивление в него - да го направи ли, или не. Страховете му, които аз не разбирам, дали и какво ще кажат хората и да не го обвиняват. 10 и 7 пентакли, говорят за хубави емоции и семейно щастие даже, за ново начало... което би трябвало да значи, Че двамата ще се преоткрият, което е невъзможно при техните настоящи отношения, независимо дали ще се разведат или не. Затова и си мисля дали картите не отразяват мен в ситуацията по някакъв начин...
    В комбинацията си писала 8 пентакли,а в анализа -7 пентакли. ;)
    Нещо ми се струва,че човекът черпи някаква материална облага от този брак или някаква обществена позиция,изгодно му е по някакакъв начин,че и удобно. Действие по посока развод аз лично не виждам. Като че ли е свикнал в тази позиция и не ще да си го разваля. С тези 7 меча на будалкане ми прилича. Ако беше 5 жезли,щеше да е налице вътрешната му борба. Тук обаче все едно се чуди как да се измъкне и да протака. Според мен ще те баламосва още,сякаш не иска да се раздели с "дома" си.
  • Къде Х. се е провалил в отношенията си с У.?

Ас пентакли - 6 жезли - 2 меча

Тълкувам го като най-съкровенна мечта(Аубедо), която е намерила своя път и се е реализирала до някъде(6 жезли), но 2 меча спират процеса. Времето не е правилното.
    Няма провал, а разминаване.

Вие как мислите? :)

• Moon написа:

ljubavi написа:

В комбинацията си писала 8 пентакли,а в анализа -7 пентакли. ;) Нещо ми се струва,че човекът черпи някаква материална облага от този брак или някаква обществена позиция,изгодно му е по някакакъв начин,че и удобно. Действие по посока развод аз лично не виждам. Като че ли е свикнал в тази позиция и не ще да си го разваля. С тези 7 меча на будалкане ми прилича. Ако беше 5 жезли,щеше да е налице вътрешната му борба. Тук обаче все едно се чуди как да се измъкне и да протака. Според мен ще те баламосва още,сякаш не иска да се раздели с "дома" си.
    Облагите са за жена му. За нея е изгодното. Той няма никаква изгода. Просто "не иска да се раздели с дома си" как ти се изрази. Жалко! Дано събера смелост и наистина сложа край на самозаблудите си, че би се решил най-накрая. Moon, благодаря ти.
  • ljubavi написа:

Няма от какво да те е страх, просто това не се отнася до любовта.
    Моят съвет е да оставиш тази история, да стиснеш зъби и да не се занимаваш с глупости повече. Доста време си отделила и е добре да си кажеш "стига".
    Забрави за случая.
    Много жени ще ме разберат. И аз съм минала по този път. Никога няма да предпочете теб - ще остане при сигурността, в 90% мъжете са такива и тук любовта няма нищо общо. Не, те не обичат жените си, но и не обичат и другите жени. Те не могат да им дадат нищо.

Не оставяй при река, която си преплувала. Намери сили у себе си и сложи край.
    Повече няма какво да ти кажа.
    Pulvis et umbra sumus.
  • Mona написа:

Моят съвет е да оставиш тази история, да стиснеш зъби и да не се занимаваш с глупости повече. Доста време си отделила и е добре да си кажеш "стига".
    Забрави за случая.
    Много жени ще ме разберат. И аз съм минала по този път. Никога няма да предпочете теб - ще остане при сигурността, в 90% мъжете са такива и тук любовта няма нищо общо. Не, те не обичат жените си, но и не обичат и другите жени. Те не могат да им дадат нищо.

Да. Осъзнавам го, а не мога да приключа. Тъпото е, че слагам край, мине се месец и тъкмо започна нещо С някого и той се появява пак с обещания и аз пак "лапвам". Жалка картинка. Дано този път наистина да успея да се преборя със себе си. Благодаря ти.
  • ljubavi написа:

Mona написа:

Моят съвет е да оставиш тази история, да стиснеш зъби и да не се занимаваш с глупости повече. Доста време си отделила и е добре да си кажеш "стига".Забрави за случая.

Да. Осъзнавам го, а не мога да приключа. Тъпото е, че слагам край, мине се месец и тъкмо започна нещо С някого и той се появява пак с обещания и аз пак "лапвам". Жалка картинка. Дано този път наистина да успея да се преборя със себе си. Благодаря ти.
    Нормално е това. Да се връщаш, да слагаш край и после - хайде отново. Но това са симптоми на края.
    И това ще мине.
    И не мисли, че си загубила, не го мисли така - напротив, мисли го като оттърваване от бреме и ще видиш, че е така.

Няма жалка картинка, когато обичаме, а отсрещната страна е лайно или нещо подобно. Просто си губим времето, а то е единственото ценно нещо, което има една жена.
    Ще се справиш :)
    Pulvis et umbra sumus.
  • И аз съм в едни тъпи дилеми да се връщам или не. При все че аз сложих края, уж за доброто и на двама ни.
    Ако се върна и после пак си тръгна, това ще е ужасно играене с чувствата на другия и зла постъпка, а не искам да постъпвам грозно.

Страх ме е да си пипна картите, теглих си онлайн.
    Не мога да преценя мен ли ме е страх от самотата или наистина той ми липсва. Май е първото.
    Абе, какво по дяволите, е любовта?! Какво е любовта?

Не искам да ме е страх от самота, искам истински да обичам ... това изобщо възможно ли е? :(

Съжалявам, че така пиша несвързано и грозно, ама... просто много ме е яд, яд ме е, че не се получи. Гледам снимки, бяхме щастливи, нe съм се усмихвала никога така. И изведнъж - бааам! Да ми изчезнат чувствата, към толкова добър човек. Нек'во толкова е тъпо и несправедливо.. Можеше да е иначе. Просто много ме е яд и ми е тъжно, а и ми е страшно, сега какво ще правя сама... Ужас :(
    Прекалено много емоции имам, и към него, не само към себе си.. просто е ужасен коктейл. Времето лекува и се надявам че с всеки месец ще ми става по-лесно :/
    Изображения
    • 3septemvri17.png

123.54 kB, 499×379, прегледано 45 пъти
    DIGNITY ALWAYS WIN.
  • По 7 жезли, бих ти препоръчала да спреш да копаеш, но от друга страна тия 2 чаши... влюбена си и трудно ще ти мине. Време трябва, време.

curi0us написа:

Абе, какво по дяволите, е любовта?! Какво е любовта?
    Питах преди седмица Таро следното :D

Таро, покажи ми какво е любов.

3 чаши /отлагане/ - Целта на пътуването /Папата/ - 10 меча /съпротивление/

3 чаши - временната, краткотрайна и летяща радост, която можем да обединим с Папата. Една маска на щастие и същевременно път, по който всички ние трябва да минем, за да порастнем, превъзмогнем определени страхове и да стигнем до 10 меча. Ампутиране на ненужното, оставяне на стари модели на мислене и продължаване напред. :)

Мнението бе променено 1 път, последно от wolf ().

• Може би Таро е искало да ти каже, че любовта боли.
    Аз лично вярвам, че има истинска любов. Но не вярвам, че тя е захаросана, и че е възможна, ако и двамата не са много осъзнати личности. Което си е точно 10 меча последна :D
    DIGNITY ALWAYS WIN.
  • Знаеш ли какво ти е казало Таро... Че любовта е поривът ни към спасение, и всеки път се убеждаваме обаче, че всъщност сме сами, не може друг да ни спаси..

Папата като Спасение, като Помощ.. 3 чаши - щом има чаши, има инфантиляк :D .. 10 меча - болезнено осъзнаване на реалността такава, каквато е.
    DIGNITY ALWAYS WIN.
  • При мен някакви забавни неща се случват напоследък :D

Един човек се държи необяснимо странно към мен от едно известно време. Правихме проект заедно и сега поддържаме връзка по тези въпроси. Едно адски променливо поведение, на моменти даже имам чувството,че му досаждам. Та днес теглих,защото имах съмнения,че може да навреди на работата по проекта това му отношение към мен.
    Питах как се чувства към мен в момента и : Глупакът/ Puer Aertenus, Крал Жезли/Оплождане на духа, Рицар чаши/Отлагане
    Не ги очаквах тези карти. Според мен човекът има някакви чувства към мен и няма идея как да се държи,затова излиза като Глупак. Пази имидж по Крал жезли,но неадекватното му поведение се дължи на някакви чувства. Направо ми стана смешно. Поне на прима виста. Леко се надявам да греша :D Нужно ми е вашето второ мнение,момичета! <3
  • Да, имаш Рицар чаши, този има нещо към тебе.

Т'ва е доказано и от моята, макар и не голяма, практика. Ся, това ли е нещото на живота ти (особено при понижаване на йерахрията - Крал към Рицар) и несъвместимостта на боята, едва ли, но тръпка и емоция има. И защо да не се възползваме от разни сладки емоции, когато животът ни поднесе такива (защот той по-често предлага лимони)?
    Наслаждавай се.
    DIGNITY ALWAYS WIN.
  • Кюриъс,благодаря :)
    Просто човекът е доста несериозен по принцип и не знам дали бих се занимавала,особено когато имаме работа да вършим заедно. :D ще видим докъде ще се стигне.
  • Според мен с тия карти не става дума за нищо сериозно, по-скоро краткотрайна връзка, флирт, секс.

Ако търсиш мъжа на живота, не мисля, че това щяха да са картите. Въпреки че Крал Жезли поне в мои комбинации много добре се е представял.
    Интересно ми е Мона какво ще каже, ако реши да се включи.
    DIGNITY ALWAYS WIN.
  • мен картите ме навеждат също на мисълта за емоция и тръпка,но е първична,недооформена. Понеже има Крал може би е възможно да се развие в нещо по-сериозно,обаче от мен зависи дали го искам изобщо. Просто не личи човекът да го мисли много,просто чувства. Примерно Глупакът ме навежда на мисълта,че подхожда както му идва отвътре и не премисля,Кралят е жезли-действа по-импулсивно(отколкото Крал пентакли примерно). Тъй че не го взимам за сериозна монета със сигурност. Май и той самият не знае какво иска. :D
  • Приятелка ме моли да й гледам за развитие в любовта, дали ще има такова, аз определих срок до 3м. Тя има и много други неща на главата в момента, вкл. на ниво вътрешно случване. Картите са:

Глупакът, Кралица чаши, 4 пентакли

Непременно ще споделя моят поглед върху тях. Но ще се радвам да изразите някакво мнение, да видим кой какво вижда.
    DIGNITY ALWAYS WIN.