Таро и Любовта III

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• curi0us написа:

Да де, аз знам че питаш за мъж, но понякога като питаме за мъж, картите казват нещо за нас.
    Пак казвам, да не помислиш, че те обвинявам в Слънцето :) Защото то може да е просто заблуда, свръхпритеснение към човека до степен заблуждение - напр. че е опасен за теб, етц.

Иначе ако е за мъжа, не ми се иска да си права за егоизма...
    Крал пентакли си е голям мъжкар, но и труден характер. Добре, че има и нещо момчешко - Паж пентакли.

За много достоен мъж аз съм имала Крал жезли+Крал пентакли и си беше стабилно УАУ, особено сравнено с предишните, с които съм се занимавала... :D

Кажи после ОВ какво е станало с момчето. Надявам се всичко да е Ок! <3

Има ли общо интимно бъдеще между X. и Y.?
    Изпадна цяла комбинация - 8 чаши, 10 жезли, Отшелник

Какво е момичето за момчето? (Той не се прибира... Защооо?)
    Честа Сила, един път ми влезна в ръката, втори път при разместване пак се показа.
    10 пентакли, Паж чаши, Глупак

И да ме обвиняваш в Слънцето не бих се разсърдила, а замислила. :)

Между момчето и момичето вече няма какво да ги задържи, по Глупакът на последна много ясно се вижда, че това момче е продължило напред, тази връзка му тежи и напряга (8 чаши + 10 жезли) и ще си тръгне(Отшелник).

Силата значи, че не му стиска да обърне страницата, т.е. липсва му Сила.
    За жалост 10 пентакли са ми тъмна Индия на която и позиция, където и да се паднат... но Паж чаши само говори, празни приказки, обещания за любов и накрая какво? Шапка на тояга.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
  • Здравейте момичета,
    Попитах как ще продължи връзка между мъж и жена. И двамата имат семейства, но от години демонстрират близост. Връзката им е приятелска, не е сексуална. Жената пита какво следва.

3 меча, Крал чаши, 8 меча

Първо - по 3 меча, тази история е поставила ново начало ("3 меча отрязва времето на първа позиция"), излекувала е рани, дала е надежда. Обаче комбинацията Крал чаши+8 меча не ми харесва - Мона беше писала, че в 80 процента от случаите означава тайна, която се разкрива в неблагоприятен момент за питащия.
    Извън това ми се струва, че се касае за слаб психически мъж, под чехъл, на който му се иска, но не му стиска. Само тормози жената. Няма перспектива тази връзка...
  • Kalistro написа:

Здравейте момичета,
    Попитах как ще продължи връзка между мъж и жена. И двамата имат семейства, но от години демонстрират близост. Връзката им е приятелска, не е сексуална. Жената пита какво следва.

Първо - по 3 меча, тази история е поставила ново начало ("3 меча отрязва времето на първа позиция"), излекувала е рани, дала е надежда. Обаче комбинацията Крал чаши+8 меча не ми харесва - Мона беше писала, че в 80 процента от случаите означава тайна, която се разкрива в неблагоприятен момент за питащия.
    Извън това ми се струва, че се касае за слаб психически мъж, под чехъл, на който му се иска, но не му стиска. Само тормози жената. Няма перспектива тази връзка...
    Щом жената пита и на средна позиция се пада Крал чаши, има проблем с нейната Анима, възприела е негативните черти на мъжко поведение, агресивна ли е, тя ли е инициаторката за подобна връзка? или по някаква причина не иска да приеме своята женска същност.
    3 меча отразява примирението, че мъжът е с друга жена, въпреки демонстрацията на близост. Жената познавала ли е мъжа преди той да стане семеен?
    Какво следва? - според мен няма да има нищо съществено. Някога е можело да има връзка, сега - едва ли.
    Не можете да живеете цял ден по сутрешната си програма. К.Г.Юнг
    La vie en rose
  • Armid написа:

Kalistro написа:

Здравейте момичета,

Щом жената пита и на средна позиция се пада Крал чаши, има проблем с нейната Анима, възприела е негативните черти на мъжко поведение, агресивна ли е, тя ли е инициаторката за подобна връзка? или по някаква причина не иска да приеме своята женска същност.3 меча отразява примирението, че мъжът е с друга жена, въпреки демонстрацията на близост. Жената познавала ли е мъжа преди той да стане семеен?
    Какво следва? - според мен няма да има нищо съществено. Някога е можело да има връзка, сега - едва ли.
    Благодаря, Армид. Да, жената познава мъжа преди той да се запознае със съпругата си.
  • Описание на връзката на Х и У към настоящия момент.

3 чаши - Спасението /Страшен съд/ - Кралица жезли

Нещо, което е започнало на шега, търпи промени и от двете страни (тъй като питаме за обща картина). Крайният резултат е трансформацията в Кралица жезли (на питащата), т.е. жената става повече майка отколкото любима. Липсата на мечове също е показателна, че отношенията са нещо друго, но не и "любов", каквото и да значи това...

Ако се уповаваме на новите имена, които Мона ни е дала, то буквално връзката е търсене на спасението. Спасение от себе си в другия, трансформация чрез любовна терапия.

Някъде четох в архива, Кралица жезли + Страшен съд, че е любовен триъгълник, може би и 3 чаши тънко да намекват за това, но не съм сигурна.

Леко ме обърква Кралица жезли на последна позиция, не съм сигурна в нея.

• Подредба за двама души - дама и младеж; както подсказват имената им, те са под 25.
    Ползвам подредбата "Таро за влюбени" (вж. в Tarotico), която дори онлайн е изключително точна, стига, разбира се, да не се изнасилва сайта и да не се пита по 1000 пъти.
    Не съм съгласна единствено с условните номерации, описани в сайта, освен за средната карта. По-скоро чета по следния начин:
    колона1 - за жена
    колона2 - за мъж;
    Т.е. гледа се като две комбинации от по 3 карти, средната е информативна.

Вляво виждаме ХХ (питаща) и YY (за когото се пита). Въпрос - Таро да опише отношенията, да даде краткосрочна прогноза (1м).

Моят коменар е, че тук няма 2ма, а само един. Питащата излиза като Паж меча, въпреки че на по-дълбоко ниво картата се възприема и като опит за борене, не просто в тези отношения, а по принцип в живта. Асо пентакли тук и аз виждам като преграда, а не като процес (както понякога го чета); Пажът, отделен, съвсем не виждащ, сякаш, умората, досадата и депресията, причинени от нещо в рода й, свързано с мъжка фигура, предполагаемо баща, дядо, прадядо. Нещо свързано със семейството. Жезлите са като вечния огън, особено Крал и Кралица, това знам аз за тях, но няма да влизам в подробности.

Мъжът е спящ психически, това е просто едно същество без личност, което не е изненадващо, доста хора са така. Той изобщо не е "тук и сега", нямаме движение, нито дворцова, нищо няма. И го чака само забрава и смърт, метафорично казано. Дълъг зимен сън.

Глупакът за описващ ситуацията.. Ами какво да кажа. Но ми е по-интересно да разгледаме и още една комбинация:
    Ас пентакли Глупак 9 пентакли

Което ми говори за разграничаване, изобщо цялата подредба сякаш ми говори за разграничаване, отцепление, малко или много бездна, засега нещата са разделени, да се разбира по Юнг неинтегрирани.
    От една страна момчето и момичето - бездна м/у тях, невъзможността за истинска близост (Глупакът ги дели), от др. страна карти, които би трябвало да вървят заедно и да служат една на друга, отново са разделени (Ас пентакли, Глупак, 9 пентакли);
    Питащата е разделена от 4 чаши, или по-точно от причината тя да се чувства като 4 чаши.

Не, че това няма да се поправи, разбира се, просто не за точно този конкретен въпрос, и не за посочения времеви период.

:!: Всякакви включвания, оспорвания, градивни критики и т.н. по анализа ми са добре дошли!

DIGNITY ALWAYS WIN.
  • 1-ва линия - себесъзнанието на момичето е като на Паж меча, предубедено, очакващо нападание, дори когато не се готви такова. Свръх-подозрителност и мнителност. 4те меча отсреща са доста показателни, че себесъзнанието на другия спи зимен сън.

2-ра линия - Тия карти... нещо съмнително ми се струват за любов, но тая линия ще я тълкувам, че Глупакът се клатушка между два тотално различни свята, всеки учи от другия по нещо малко. Мисля, че е преекспонация на чувствата и то от страна на питащата. Велики неща няма, само в главата ни ги живеем такива.

3-та линия - Ще ни се от 4те чаши и меланхолията да излезе нещо, да имаме придобит образ, да получим любов и закрила, онази бащината, но всичко се топи в Звездата. Равносметките ще бъдат направени по късно, който е взимал ще дава, който е давал ще взима. Кога, как и от кого... съдба.

• Една интересна комбинация
    Какво изпитва Ж към К
    Рицар Меча, Крал Пентакли, 3 Меча
    Явно се чувства много наранен и предаден. Също така комбинацията говори за голяма ревност и желание за реванш. Причината е появата на трети човек
    На прав път ли съм

Модерация: МОЛЯ, не използвайте съкращения, когато пишете комбинации. Много е непрегледно и трудно за четене, а освен това показва и неуважение към картите. Тук не работим със съкращения.

Мнението бе променено 1 път, последно от curi0us ().

• Да, ядосан е много. Нещо е станало - кавга, раздор, а той не е от този тип хора, които да търпят това.
    По-лошото е, че това е окончателно.

Мисля си по-скоро за проява на неуважение или излишни претенции.. Ревност - определено би могло.
    Но това е, което е.
    Не виждам 3ти, просто на човека не му се занимава с глупости.

3 меча на последни отрязва абсолютно всичко вечв.
    DIGNITY ALWAYS WIN.
  • Извинявам се за съкращенията, но пиша от телефона си и затова реших да ги съкратя.
    За това, че не му се занимава вече с глупости мисля, че си права. Имал е чувства, но се е уморил от непрекъснатите конфликти и вече не му се занимава. Има нова жена в живота му, но и там мисля, че нещата не са много цветущи. Теглих за неговите чувства към нея
    4 пентакли 10 жезли 3 пентакли
    По скоро мисли за себе си и мисля, че я приема като бреме,с тройката може би нещата ще се изяснят, ще изяснят намеренията си
  • Може ли искрено да разкажеш каква е цялата тази сутиация?
    За теб ли става дума?

Скарала си се с него, той сега има нова, и ти искаш да видиш с нея как се чувства, или какво?
    Бъди искрена, никой няма да те нападне.

Въпросът е обаче, че все пак казваме реалното си мнение върху комбинациите - и това не трябва да се приема лично.
    DIGNITY ALWAYS WIN.
  • Не става въпрос за мен, а за една приятелка и настоящият и любим, с който нещата не вървят много гладко, а първият въпрос беше дали той има още чувства към бившата си жена.
  • Този казус ми е странно познат, май съм гледала на твоята приятелка в БГ-мама.

И без карти е ясно, 3тата жена (любовница) никога не изкласява до 1ва, това е направо правило-аксиома в живота.
    Съжалявам.

Твоята приятелка ще си има една клизмена връзка с него (всичко да е трудно, да е кофти), и винаги със съмнението за бившата жена в ума на мъжа. Това по повод 4 пентакли, 10 жезли, 3 пентакли.
    Първата комбинация май също е за приятелката ти. Този мъж е голямо "дупе", както една потребителка разказваше в Архива :D Крал пентакли хич не е лесна хапка. Приятелката ти може много да се гневи, по Рицар меча, но няма да й се случат сметките много-много (Рицарят преминава в 3 меча).

Ако някой има друго мнение, нека да се включи.
    Може пък да греша.
    DIGNITY ALWAYS WIN.
  • Аз мисля,че с бившата жена нещата са приключили с тези 3 меча. Мъжът е доста ядосан и реваншистки настроен,даже според мен би се опитал да я нарани-емоционално имам предвид. Крал пентакли си е тегав мъжкар,даже може да стане и тиранин,а в този случай позицията му е ясна и с рицар меч. Поне на ниво чувства и “любов” нещата са приключили,но бих казала,че още му пука за нея,в смисъл -иска да й го върне. И аз подкрепям curi0us,този мъж не е никак лесен. :D Не виждам обаче да има намерението да гради отношения -особено сериозни.

Във втората комбинация - чувства трудно. Този човек гледа да му е удобно,но според мен жената е започнала да иска повече,отколкото той иска да даде и връзката започва да го натоварва. Интересно е,че приятелката ти не присъства в комбинациите-няма дворцова във втората. Може би тя се нагажда според неговите настроения и правила и не заявява позицията си?
    3 пентакли накрая ми е интересна карта. В мои гледания в повечето случаи е била с положително значение,дава потенциал за развитие,но не и фактическите действия в тази посока. Както беше писала Мона в темата за Боя пентакли - нещо като поговорката “Господ дава,но в кошара не вкарва.” Смятам,че жената трябва да обърне повече внимание на собствените си мисли и нужди,да осъзнае с кого и защо се е забъркала,вместо да стои и да чака да получи нещо конкретно от този мъж.
    Това е моето мнение.

Ех,тая Бг мама :D Никога не съм имала профил там,но като гледам колко екшън има,ще взема да почета и аз малко.
  • Благодаря и на двете, първият въпрос беше за него и бившата му жена. Нито аз съм писала в бг мама, нито тя. Такива случаи с лопата да ги ринеш. Права е moon, той може да няма чувства към бившата, но е реваншиски настроен, те си знаят за какво.
    Относно моята дружка, мисля че не са на една вълна. По скоро не му се създава сериозна връзка или поне не с нея.
  • curi0us написа:

Moon, аз мисля, че 1вият въпрос беше некоректно зададен и комбинацията не касае бившата жена, а самата приятелка.
    Аз се зачудих кой е Ж и кой е К. в крайна сметка :D Сега препрочетох какво сте коментирали. Доста е възможно комбинацията да описва самият мъж-какъв е той. Няма никъде женска фигура в комбинациите-това ми направи впечатление на мен. Май Таро акцентира само върху мъжа.

Наистина,julia,задавай въпросите си конкретно и смело. Иначе става ненужно заплетено в обяснения и уточнения. :)
  • Бе не е зле като задавате подобни въпроси, да сте максимално ясни и обрани.
    Направило ми е впечатление, и от др форуми, разбира се, как се почват едни обяснения и ... последният да затвори вратата.

Ясно и точно:

какво да очаквам от отношенията си с еди кой си
    какви намерения има еди кой си към мен/т.е. сериозни или не
    какво означавам аз за еди кого си
    има ли шанс да осъществя това, което искам с този човек
    какво е мнението на Таро за подобна връзка/ настояща, минала, бъдеще, проективна

и т.н. в този дух.
    Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
  • Питам за приятелка. Няколко въпроса и разказвам хронологично

Мисли ли за нея YY, съжалява ли?
    Рицар чаши, Крал чаши, 8 жезли

Падаха много карти. Инвенция - 8 жезли.

Втори въпрос.
    Картите разказаха история, докато ги месех, още преди да ги изтегля. Пада 3 жезли, падат парчета карти с лице Кралица чаши. 6 пентакли... Обърна се 4 жезли.

Какво е ХХ(приятелка) за YY?
    10 меча, 5 меча, Папата

Трети въпрос:
    Преодоля ли я?
    Хвърчат карти... Първа падна Умереността. После Дявол, 9 пентакли.. Падна 6 чаши; Падна обърнат Обесения и се обърна окончателно, 4 жезли се обърна. Много карти се обърнаха дори без да усетя, вече в колодата са така.
    отговор: Крал меча, 3 жезли, 4 меча

И виждаме една любов, която не е успяла добре да се състои, имало е разминаване, но е била истинска любов, като тази от филмите - със сцени по гарите, със сцени на крещене по булевардите, целуване и доказване на обич, и също толкова сърдито вртъване...

Не, YY. не е преодолял XX., той изобщо не е срещал жена като нея, жена, която го е поразила, такова нещо не е срещал. Звучи "фантасмагорично", но се е случило - любов на живот и смърт. Тя е Кралица чаши за него - любовта на живота му. Жалко за многобройните разминавания.

Нека видим конструкциите една по една. В началото (1ва комбинация) можем да говорим за едно привидно "преодоляване", човекът уж е продължил напред, обаче накрая става "грозно" (3та комбинация).
    Кралят меч клекна до 4 меча, не се живее така. Полуживот.
    Семейство, деца, бизнес. А мъката видяхте ли я?

Поведението на картите беше много живо, падаха като луди, обръщаха се. Разказваха истории преди още да се изтегли комбинация.
    DIGNITY ALWAYS WIN.