Таро и Любовта III

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Момичета, според вас има ли нещо "любовно" в тези карти?

6 меча, рицар пентакли, 10 меча

Въпросът е какви са чувствата на Х. към У. в момента.

Според мен комбинацията не е лоша, въпреки 10-те меча. Картата е доста отрезвяваща, както и самата комбинация като цяло. Бих казала, че романтични чувства има, но има и болка и осъзнаване. Човекът не храни илюзии за нещата, вижда ги такива каквито са.

Какво може да очаква У. от Х. в най-скоро време? Рицар пентакли, Обесеният, ас жезли

Отговорът е простичък- според мен "нищо". Чувства има, но човекът няма да действа спрямо нея, нещо не си вярва много. Ако момичето иска да става нещо, трябва да се зареди с голяямо търпение. Асът жезли може да подтикне към действие, но до Обесеният ми се струва твърде слаба искрата. Аз лично не виждам активно развитие. Може и да бъркам. Отдавна не съм теглила карти за любовни отношения.
  • Напоследък и аз си преглеждах старите комбинации и ще споделя и мои с обратна връзка.

1) Х. и В. ще се разделят ли?
    9 пентакли, 5 чаши, Крал меч

—————————————————————

2) М. и А. ще се разделят ли до 1 година?
    Смъртта, Рицар жезли, Светът

Имат ли перспектива в момента?
    Рицар пентакли, Висшата жрица, 8 чаши / изпада 3 пентакли

И двете двойки се разделиха в крайна сметка.

1) се крепяха основно на усилията на жената и мъжът сложи край. Връзката имаше потенциал някакъв (9 пентакли), но продължителното разочарование и неудовлетворение (5 чаши) доведе до безкомпромисното решение (Крал меч).

2) искаха до последно да оправят нещата (Смъртта), защото чувства имаше (рицар пентакли) , но единият предпочете да гони кариера и замина за повишение в чужбина. (Рицар жезли+ Светът / 8 чаши/ 3 пентакли). Разделиха се по-малко от месец след като изтеглих тези карти.

3) Ще укрепне ли връзката на двама души отново? (имаха романтични отношения по това време)
    Висшата жрица, Папата, Рицар чаши

Не се случи нищо такова, тази двойка също се раздели скоро след като им теглих.

——————————————————————-

4) Мъж ще предприеме ли действия спрямо жена? Паж жезли, Справедливостта, Звездата

Ще се опита ли да си я върне? Силата, ас пентакли, Кулата

Каква е за него тя? Кулата, паж меча, Императрицата

(За същите) Съжалява ли, че се разделиха? Крал жезли, Рицар чаши, Императрицата

Ще започнат ли пак да се виждат в скоро време? Рицар жезли, Императрица, Кралица жезли

Комбинациите са теглени в течение на седмици. Все още следя ситуацията.

При номер 4 историята е далеч по-неприятна. Ставаше дума за син на мои познати и неговата приятелка (22г.). Момчето я остави по болезнен начин и за двамата и след това стана ясно, че се е забъркал с някаква протестантска секта зад гърба на всички. Основно пасторът, който “го изповядвал” отдавна. Действието се развива от около 2г. Въпросната църква убеждава младите хора да се откъснат от семейството и приятелите си, за да поемат по нов път. Смята се, че раздялата му с момичето е част от цялата работа.

По картите е видно, че тя е любимата жена (Императрицата/ Рицар чаши/ Кралица жезли) , но по паж меч и паж жезли се кове отстрани, много неща не са ясни, даже е и лъгано (това се установи по-късно). Младият мъж преживява голяма криза в момента (Справедливостта+ Звездата / Кулата / Силата) и до ден днешен семейството му се опитва да го върне в реалността. С момичето не са имали контакт от раздялата- минаха повече от 2 месеца. Тя самата помогна на семейството му да разнищи историята, но той така и не я е потърсил.

Мнението бе променено 2 пъти, последно от Moon ().

• Питах днес картите няколко въпроса, но мисля да сумаризирам нещата тук :D

Какво поведение трябва да имам за да е по-успешна във връзките си(питах цялостно)?
    5 жезли – ас жезли - Папа

Какво е поведението ми като цяло?
    5 жезли – Ас жезли - Смърт

Ще предприеме ли стъпки към мен Х?
    5 жезли – Ас жезли – Смърт

В първото Таро ми казва, че трябва да играя онази игра на котка и мишка, защото моя начин на общуване е такъв, обичам да съм шеговита, но и да жегвам хората от време на време. Проблемът е, че в даден момент или ми става скучно, или се плаша и бягам като дявол от тамян. Таро чисто и просто ми казва, че след тая игра трябва да поема отговорност за действията си и да продължа да инициирам виждания, срещи и прочие.

Въпросния Х няма нищо да направи, ако и аз не направя, защото явно е същия пулю като мене, една зодия сме даже :D

Какви са намеренията му към мен, как ме е възприел?
    Рицар жезли – 7 меча – паж пентакли

Рицар жезли показва, че не е от София, 7 меча според мен говори за човек интересчия, крие се зад маска, аз също се крия зад такава. По паж пентакли се разбира, че комуникацията ни е в зародиш.

Как ще се развият отношенията ни?
    Крал п – Риц ч - Звезда

Така като гледам и тоз ще се забие в шеста глуха по една или друга причина, не знам рицар чаши дали значи че аз ще хлътна или той, но предния скорпион, с когото излизах и тотално игнорирах след две хубави срещи му се падна рицар чаши и звезда. Нищо де... може пък нещо да съм се заблудила (ХАХАХАХ)

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
  • Днес изтеглих едни интересни карти по тази тема. Ще поразсъждавам.

Х. иска ли с У. да са заедно?
    Силата, Светът, Рицар чаши

Има ли някакъв шанс да я потърси той? 8 чаши, Рицар пентакли, 9 пентакли

Няма да навлизам в големи подробности. Ситуацията е зациклила и мацката се чуди.

Като отявлен песимист, аз виждам две картини в случая.

Въпросният мъж има чувства към жената, иска да бъде с нея, но обстоятелствата,в които се намира не го позволяват, има пречки, даже и такива от личностен характер. Силата на първа е мисията невъзможна в повечето случаи - може много да ти се иска, ама няма да стане (или няма да стане както искаш сега / сам си пречиш). От друга страна Силата е последвана от Светът, който е смесен ГА и въпреки че Рицарят чаши не е от най-активните, би могло да има реално раздвижване на пластовете. Или не?

За втората комбинация се колебая. Все така смятам, че чувства има (рицар пентакли) ,обаче 8 чаши на първа... Или е избрал да напусне отношенията (8 чаши и 9 пентакли като “самотния рай”) ,или по Рицаря ще има действие и 9 пентакли го потвърждава. Спомням си, че Иемайа е споменавана от Мона като картата, която е иззела функциите на Императрицата. За отношения не е лоша карта ,поне в мои случаи.

Ще се радвам да чуя вашите мнения. Който има желание и интерес, разбира се.

П.С. може доста да се мръщним на въпроси за “любов”, обаче честно да си призная покрай подобни идиотизми научих доста за картите. :D Ей сега гледах какво съм писала в тази тема преди година и нещо и ме напуши смях. :D Не се осъждам, ама е добре човек да може да се наблюдава в развитие. Благодарна съм от сърце на всички влюбени гълъбчета, които са ме занимавали с техните драми през годините. Не е било напразно. :thumbsup:
  • Че има чувства, има, въпросът е, че няма активно действие. Наистина едни мечове биха седяли по-добре тука.
    Работата е отекла вече. Просто наближава краят, единствено може да се протака с още разговори, срещи, драми и тн.
    По-добре питащата да предприеме действие. Работата е, че вече се е стигнало до такава степен, че не може да има реално разрешение, освен изход от ситуацията, сиреч пълният й край.
    Понякога така става. Даже много често така става.
    Процесът не е такъв, който да дава поле за развитие напред и нагоре.
    DIGNITY ALWAYS WIN.
  • Moon написа:

Днес изтеглих едни интересни карти по тази тема. Ще поразсъждавам.

Х. иска ли с У. да са заедно?
    Силата, Светът, Рицар чаши

Има ли някакъв шанс да я потърси той? 8 чаши, Рицар пентакли, 9 пентакли

Няма да навлизам в големи подробности. Ситуацията е зациклила и мацката се чуди.

Като отявлен песимист, аз виждам две картини в случая.

Въпросният мъж има чувства към жената, иска да бъде с нея, но обстоятелствата,в които се намира не го позволяват, има пречки, даже и такива от личностен характер. Силата на първа е мисията невъзможна в повечето случаи - може много да ти се иска, ама няма да стане (или няма да стане както искаш сега / сам си пречиш). От друга страна Силата е последвана от Светът, който е смесен ГА и въпреки че Рицарят чаши не е от най-активните, би могло да има реално раздвижване на пластовете. Или не?

За втората комбинация се колебая. Все така смятам, че чувства има (рицар пентакли) ,обаче 8 чаши на първа... Или е избрал да напусне отношенията (8 чаши и 9 пентакли като “самотния рай”) ,или по Рицаря ще има действие и 9 пентакли го потвърждава. Спомням си, че Иемайа е споменавана от Мона като картата, която е иззела функциите на Императрицата. За отношения не е лоша карта ,поне в мои случаи.

Ще се радвам да чуя вашите мнения. Който има желание и интерес, разбира се.

П.С. може доста да се мръщним на въпроси за “любов”, обаче честно да си призная покрай подобни идиотизми научих доста за картите. :D Ей сега гледах какво съм писала в тази тема преди година и нещо и ме напуши смях. :D Не се осъждам, ама е добре човек да може да се наблюдава в развитие. Благодарна съм от сърце на всички влюбени гълъбчета, които са ме занимавали с техните драми през годините. Не е било напразно. :thumbsup:
    Аз малко другояче тълкувам тук нещата. Първата комбинация буквално ми чертае картина защо мацката така се е впримчила : вкарала се е в някакъв филм как целият свят е срещу тях и любовта им, а не вижда очевидното.
    "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
    — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
  • Дами, здравейте :)
    Теглих карти за мен, понеже в последно време губя контрол над себе си, изпадам в почти нервни кризи, побеснявам за секунда, засягам се бързо и съм много ранима.
    Заяждам се с моя госпидин, дразни ме държанието му, абе в криза съм и се усещам, че прекалявам, но не мога да се сора X/ :S Хормоните от бременността явно бушуват много, въпреки, че не са безпочвени държанието ми и реакциите ми.

Въпросът ми беше -Как да се държа с Орхан, че да се оправят отношенията ни?

9 Чаши /отлагане - 5 Жезли /оплождане на духа -Кралица Мечове /съпротивление

Ох вижда се истерията ми по първите две карти, постоянното ми заяждане за всичко с цел да се почуваствам добре.
    Съвета на Таро е да се превърна в Кралица Мечове, да не се водя от емоциите, а от разума, да бъда по-силна и хладнокръвна, да пиема контрол над себе си. Всичко зависи от мен, в моите ръце е.

Как се чувства Орхан, затова, че имаме проблем в отношенията ни?

7 Чаши /отлагане -9 Пентакли /приземяване - 7 Мечове /съпротивление

Въх, определено не знае вече какво да прави, иска бягство човека, да избяга някъде на спокойствие, мечтае за място без напрежение и нерви, да се отпусне.
    Затова и гледа все да се измъква 7 Мечове.
    Бяга човекът, но в мислите си 7 Чаши, физически не може.

Всъщност, заминава за България утре с Лудата си жена, едно да оправи паспорти и да пуснат иска за развода, но таьи извъртя, вече не иска по взаимно съгласие :cursing:
    По картите съдя, че това пътуване за България, му идва като спасени, бягство от проблемите и напрежението, но пак се лъже...
  • Здравейте, дълго се чудих преди да се регистрирам, досега само съм ви чела инкогнито, но сега имам нужда да чуя мнения по едни карти от хора, които не са в самата история. Мъж и жена се разделят след много силна връзка, без обяснение, без отговори. оттогава минават близо 2 години....Жената се опитва да продължи напред, но все нещо я дърпа назад, все още го изживява. Виждат се по работа. Картите като цяло за отношенията им в настоящия етап са : обърнати 9 меча, обърната кралица мечове и обърната двойка чаши.... Поясняващи за съвет на картите и за бъдещ шанс за взаимоотношения - 5 пентакли и 3 пентакли.
    Какво крие момчето...

Благодаря
  • lagoon написа:

Здравейте, дълго се чудих преди да се регистрирам, досега само съм ви чела инкогнито, но сега имам нужда да чуя мнения по едни карти от хора, които не са в самата история. Мъж и жена се разделят след много силна връзка, без обяснение, без отговори. оттогава минават близо 2 години....Жената се опитва да продължи напред, но все нещо я дърпа назад, все още го изживява. Виждат се по работа. Картите като цяло за отношенията им в настоящия етап са : обърнати 9 меча, обърната кралица мечове и обърната двойка чаши.... Поясняващи за съвет на картите и за бъдещ шанс за взаимоотношения - 5 пентакли и 3 пентакли.
    Какво крие момчето...

Благодаря
    Здравей и добра дошла! :)

Първо да ти кажа- не знам каква подреба използваш точно, не ми е позната.

Прави ми впечатление, че тройната конструкция е изцяло от обърнати карти. Единствената дворцова е обърнатата Кралица меч, някак си мисля, че само жената е активна в тези взаимноотношения. В съчетание с другите карти - О 9меча и О 2 чаши... някаква измислена истеричност виждам аз, нещата са на ниво вътрешен процес при нея т.е. тя сама си измисля малко. 5 пентакли и 3 пентакли потвърждават това- откъм развитие няма как да го бъде с тази стагнираща 5-ца.

Според мен тази жена има някакви надежди да се съберат отново покрай работните си взаимоотношения, но това няма никаква обективна проява в реалността, ще остане разочарована. Другият човек го няма в тези карти, няма никаква взаимност в тях, само нейните истеричности.

Като цяло бих те посъветвала да използваш тройни конструкции и ясни въпроси. Тези подредби със съвети, сегашно състояние и тенденции и аз съм ги ползвала, но отдавна ги заразях, няма особен смисъл, нещата се получават най-добре в конструкции.

Това е от мен. Успех ! :)
  • Moon написа:

Здравей и добра дошла! :)
    Първо да ти кажа- не знам каква подреба използваш точно, не ми е позната.

Прави ми впечатление, че тройната конструкция е изцяло от обърнати карти. Единствената дворцова е обърнатата Кралица меч, някак си мисля, че само жената е активна в тези взаимноотношения. В съчетание с другите карти - О 9меча и О 2 чаши... някаква измислена истеричност виждам аз, нещата са на ниво вътрешен процес при нея т.е. тя сама си измисля малко. 5 пентакли и 3 пентакли потвърждават това- откъм развитие няма как да го бъде с тази стагнираща 5-ца.

Според мен тази жена има някакви надежди да се съберат отново покрай работните си взаимоотношения, но това няма никаква обективна проява в реалността, ще остане разочарована. Другият човек го няма в тези карти, няма никаква взаимност в тях, само нейните истеричности.

Като цяло бих те посъветвала да използваш тройни конструкции и ясни въпроси. Тези подредби със съвети, сегашно състояние и тенденции и аз съм ги ползвала, но отдавна ги заразях, няма особен смисъл, нещата се получават най-добре в конструкции.

Благодаря много за бързия отговор, и аз съм на мнение , че жената преекспонира нещата в собствената си глава, но си личи, че още линее за този човек. Той обаче , доколкото разбирам, понякога е отдръпнат, понякога я прегръща, приятелката ми казва, че и праща песни и тн и явно това подклажда нещата.... Ще ми се да се отърве от това,което я дърпа назад, но не знам какъв съвет да и дам, затова и попитах картите за съвет. Лошото е, че съм съвсем в началото и ми е трудно още да правя сложни подредби и т.н.
  • kolevaani1 написа:

Въпросът ми беше -Как да се държа с Орхан, че да се оправят отношенията ни?

9 Чаши /отлагане - 5 Жезли /оплождане на духа -Кралица Мечове /съпротивление

Как се чувства Орхан, затова, че имаме проблем в отношенията ни?

7 Чаши /отлагане -9 Пентакли /приземяване - 7 Мечове /съпротивление
    По първата комбинация бих казала, че Кралица меча ти казва да сложиш край на едно държание, което е: 9 чаши + 5 жезли, т.е. седиш си мирно и спокойно по 9 чаши.Тази карта уж е хубава, винаги в края на нещата нещо изскача и тя се ухилва грозно, следователно предизвиква в теб емоцията на 5-те жезли - скарването. Така го разбирам аз.

По втората комбинация съм затруднена от 9 пенткали, трябва и да излизам, та може би по-късно ще споделя какво съм измъдрила.

• lagoon, точно защото си в началото, недей да правиш сложни подредби.
    3 карти са напълно достатъчни една след друга.

Не мога да се хвана за нищо позитивно за комбинацията ти, може би единствено, че е настъпило началото на края. трябва да преосмисля някакви неща тази жена. 2 години са твърде много, а и тя без друго не намира кой знае какъв смисъл в живота си, различен от тези отношения. Трябва да има и нещо друго, замисляла ли се е за това? И да не се е, трябва да започне, имаме обърната деветка :)
    DIGNITY ALWAYS WIN.
  • Казус за упражнение :D

Връзка между Марс и Венера. Не ги познавам хората, чух за тях, и им гледам. Имали са връзка 3месеца. Марс зарязва Венера и й казва, че иска да е сам. Венера плаче много и го мисли, чуди се дали е възможно да се съберат.
    Приятелка, която е добра в гледането с карти за игра, ме помоли и аз да хвърля.

Та, питам: Какво е Венера за Марс?

Паж меча, Кралица меча, Папата

Моля напишете какво виждате в тази комбинация.
    И аз ще се включа, но по-късно, с разсъждения. Надявам се скоро да получа и повече информация по случая.
    DIGNITY ALWAYS WIN.
  • curi0us написа:

Казус за упражнение :D

Връзка между Марс и Венера. Не ги познавам хората, чух за тях, и им гледам. Имали са връзка 3месеца. Марс зарязва Венера и й казва, че иска да е сам. Венера плаче много и го мисли, чуди се дали е възможно да се съберат.

И аз ще се включа, но по-късно, с разсъждения. Надявам се скоро да получа и повече информация по случая.
    Папата за мен е една доста коварна карта, особено за любовни въпроси. Чудно ми е как успяват да го свържат с брака. Та какво е Венера за Марс? Марс има да мисли за други работи, не за Венера. Той се тревожи по-скоро какво мислят другите за него и мнението му се определя от това на къде духа вятъра. Едва ли ще се съберат, освен ако Венера не предложи нещо повече от романтиката.
    Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
    La vie en rose
  • curi0us написа:

Аз имам едно простичко предположение : тя е твърде голяма лъжица за неговата уста просто. Паж до Кралица няма как да го бъде. Не й е на нивото. Човекът търси отношения, в които да се чувства като нещо повече.
  • lagoon написа:

Moon написа:

Здравей и добра дошла! :) Първо да ти кажа- не знам каква подреба използваш точно, не ми е позната.

Благодаря много за бързия отговор, и аз съм на мнение , че жената преекспонира нещата в собствената си глава, но си личи, че още линее за този човек. Той обаче , доколкото разбирам, понякога е отдръпнат, понякога я прегръща, приятелката ми казва, че и праща песни и тн и явно това подклажда нещата.... Ще ми се да се отърве от това,което я дърпа назад, но не знам какъв съвет да и дам, затова и попитах картите за съвет. Лошото е, че съм съвсем в началото и ми е трудно още да правя сложни подредби и т.н.
    Пращал й песни, верно ли? И от това й се подкосяват краката? Я да се изправи тая Кралица меч, да си стъпи на краката и да продължи напред, не да се дави в тия 2 чаши.
    Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
    La vie en rose
  • curi0us написа:

За любовни въпроси Кралица меча само бърка в раните.
    Папата ми се струва по-логично да бъде на първо място, тъй като произлизаме от ситуацията на обвързване.
    Мисля си че жената е пришпорвала мъжа за нещо по-сериозно и той е избягал. Паж до кралица?
    Приел я е като интригантка (по Пажа), напориста (по Кралицата). Защо Папата? Защото това е била целта й предполагам...

Може и глупости да изписах, не знам...

• Armid и всички други, които се включиха - благодаря. Аз усетих картите по по-различен начин от вас, но може би защото знам историята като цяло и съм повлияна. А и разглеждам все още картите поединично... Следя ви с интерес :)
  • wolf написа:

Таро, покажи ми какво е любов.

3 чаши /отлагане/ - Целта на пътуването /Папата/ - 10 меча /съпротивление/

3 чаши - временната, краткотрайна и летяща радост, която можем да обединим с Папата. Една маска на щастие и същевременно път, по който всички ние трябва да минем, за да порастнем, превъзмогнем определени страхове и да стигнем до 10 меча. Ампутиране на ненужното, оставяне на стари модели на мислене и продължаване напред. :)
    Тази вечер, провокирана от разговор с приятелка, направих абсолютно същото. Резултатът е следният :

Висшата жрица, Колелото на Съдбата, 5 чаши

Нещо невидимо с просто око, но нещо ,което се усеща. Никой не знае как и защо се появява и най-вече защо там. Но го има. Просто се случва и зависи от много неща, от съдбата ,ако щеш, но просто се случва. Неминуемо го следва и разочарованието, един горчив вкус в устата, който остава за дълго. И всичко отново е въпрос на случване.

Неслучайно и трите карти са "нечовешки". Илюзията не е любов, нито страхът е любов, нито нуждата е любов. Май ще се окаже, че не е и човешка.

Любовта, както изглежда, не се крие в безоблачните хоризонти на безкрайното щастие. И от моята комбинация и от тази на wolf вече може да се види. Готино е да питаме Таро за такива неща. С оглед на всичките "любовни въпроси", които сме задавали. Та, когато пишем, поне да имаме идея какво и защо питаме. Когато се надяваме и искаме, поне да знаем какво. :thumbup:
  • Не може да питате такива въпроси - Таро е неутрално и няма идеология. В самия въпрос има идеология.

Картите са показали вас и в двата случая - вашите истини, опитности, и да - отговорът е мъдър, но е и личен, не универсален.
    Не на всяка питаща ще излезе точно това.

Ако звуча груба, не е това намерението ми. Добре е да се пита всичко, но и да не очакваме статична истина/отговор от Таро за въпроси от този порядък.
    DIGNITY ALWAYS WIN.