Таро и Любовта III

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Здравейте, вчера приключих 6 годишна връзка. Теглих карти на въпрос как се почувства другия човек и се паднаха обърната Колесница, обърнат Страшен съд, обърната 5 меча. По 5 меча, човека ми е бесен, и ще остане дълго време ядосан (колесницата обърната), защото мисли, че не съм права (страшния съд).
    Зададох и въпрос " окончателна ли е раздялата?" Картите са Жрица Обърната- 2 чаши Обърната- Асо чаши обърнато
    Четох, че жрица+2 чаши означава силно любопитство, а асото- емоционален подем, но не виждам как тези карти се връзват към конкретния въпрос. Ще съм благодарна на малко помощ.
  • alissa написа:

Здравейте, вчера приключих 6 годишна връзка. Теглих карти на въпрос как се почувства другия човек и се паднаха обърната Колесница, обърнат Страшен съд, обърната 5 меча. По 5 меча, човека ми е бесен, и ще остане дълго време ядосан (колесницата обърната), защото мисли, че не съм права (страшния съд).
    Зададох и въпрос " окончателна ли е раздялата?" Картите са Жрица Обърната- 2 чаши Обърната- Асо чаши обърнато
    Четох, че жрица+2 чаши означава силно любопитство, а асото- емоционален подем, но не виждам как тези карти се връзват към конкретния въпрос. Ще съм благодарна на малко помощ.
    Според мен се ядосва и не знае накъде да поеме. Чуди се окончателно ли е, не е ли. Но всичко е в твоите ръце, а ти действаш спрямо инстинкта и интуицията си в момента. Не знам дали е окончателна раздялата, но даже мисля, че ще имаш някоя закачка извън връзката си с него. Естествено, това са си мои размишления върху картите ти и може да съм наговорила пълни глупости. :)
  • ljubavi написа:

alissa написа:

Здравейте, вчера приключих 6 годишна връзка. Теглих карти на въпрос как се почувства другия човек и се паднаха обърната Колесница, обърнат Страшен съд, обърната 5 меча. По 5 меча, човека ми е бесен, и ще остане дълго време ядосан (колесницата обърната), защото мисли, че не съм права (страшния съд).
    Според мен се ядосва и не знае накъде да поеме. Чуди се окончателно ли е, не е ли. Но всичко е в твоите ръце, а ти действаш спрямо инстинкта и интуицията си в момента. Не знам дали е окончателна раздялата, но даже мисля, че ще имаш някоя закачка извън връзката си с него. Естествено, това са си мои размишления върху картите ти и може да съм наговорила пълни глупости. :)
    Или пък изобщо не му дреме...
  • alissa написа:

Не, раздялата не е окончателна и това е твоят ад.
    Pulvis et umbra sumus.
  • Mona написа:

alissa написа:

кофти за мен :(
  • alissa написа:

Mona написа:

alissa написа:

Винаги можеш да кажеш точка, ако ти стиска.
    :)
    Pulvis et umbra sumus.
  • Mona написа:

alissa написа:

Mona написа:

alissa написа:

Винаги можеш да кажеш точка, ако ти стиска.:)
    именно :)
  • curi0us написа:

Та, питам: Какво е Венера за Марс?

Паж меча, Кралица меча, Папата
    Един случай и от мен. Подобни карти, на различни позиции, от друга боя. Още като ги теглих се сетих за тази дискусия.

Какво означава жена Х. за мъж У.?

Кралица жезли, Папата, паж жезли

Случаят е доста подобен на този на Кюриъс. Започват сериозна връзка за 6 месеца ,всичко точно, после мъжът се отказва. С поправката, че връзката е от разстояние. Гледах на живо, момичето не пестеше детайли.

Ако на някой му е интересно, нека сподели своето виждане за картите, аз ще кажа после какво се е случило и как й тълкувах аз. На мен лично динамиката ми е интересна и също приликите и разликите с комбинацията на Кюриъс. Случаят ми се стори подходящ за упражнение и ориентиране в позициите и боите.
  • Moon написа:

curi0us написа:

Един случай и от мен. Подобни карти, на различни позиции, от друга боя. Още като ги теглих се сетих за тази дискусия.

Случаят е доста подобен на този на Кюриъс. Започват сериозна връзка за 6 месеца ,всичко точно, после мъжът се отказва. С поправката, че връзката е от разстояние. Гледах на живо, момичето не пестеше детайли.

Ако на някой му е интересно, нека сподели своето виждане за картите, аз ще кажа после какво се е случило и как й тълкувах аз. На мен лично динамиката ми е интересна и също приликите и разликите с комбинацията на Кюриъс. Случаят ми се стори подходящ за упражнение и ориентиране в позициите и боите.
    Този мъж, майка си ли търси в момичето? Това ми хрумна първоначално заради кралицата жезли - че проектира образа на майката върху приятелката си. Струва ми се недорасъл и инфантилен, търси жена, която да го обгрижва.
  • Плашеща, истерична и обсебваща :D
    Задушила го е с претенции, това е жена, която иска да се жени, имаме двойно потвърждение в първите две карти.

Отново пажът се "изнизва" като п....я в гащи в търсене на свободата.
    Просто тези връзки Кралица-паж не вървят добре, виждала съм ги твърде много пъти :)

На практика това са несподелени чувства.
    DIGNITY ALWAYS WIN.
  • Moon написа:

curi0us написа:

На мен ми се струва, че жената много приказва, дърдори, изисква. Така да бъде, така трябва да е, защото така е правилно, хората какво ще кажат, така не може.
  • Провокирана от тези въпроси, зададох и аз същия.
    Какво означавам аз за моя хубавец?

Рицар Пентакли -Кралица Жезли -10 Чаши

Абе, уж е хубава комбинация, но тази 10 Чаши на трета дали не е моят копнеж да съм такава за него? Комбинацията да показва какво искам да съм аз за него?

Иначе ме зарадваха картите, вижда ме като неговата жена, стабилна, на която може да се разчита и с която иска да бъде, но тази 10 Чаши на трета, незнам...
    Предвид, че се намираме в трудно положение на отношенията ни, той се отдръпна от мен, дали наистина означавам това или, просто ми се иска да съм, да бъдем като преди...
    10 Чаши винаги ме е хвърляла в размисли, от четенето ми за нея до сега, на мен ми е давала отговори" да "на трета. Какво мислите дами?
    (Май поста е за 10 Чаши)
  • Moon написа:

curi0us написа:

И така, за всички, които писаха и за следящите.

Всички сме категорични за едно, а именно, че това е един неравнопоставен съюз, между хора на различни нива на развитие. И наистина, конструкцията щеше да изглежда доста по-добре, ако не беше пажът на трета, а един Крал жезли.

Първото, което казах аз на момичето беше, че момчето е било доста по-незряло от нея, но трябва да се има предвид, че иде реч за хора на 21г., студенти, разбираемо. Фактологията последва - за момчето това е било първата истински сериозна връзка. Двамата са влезли със сериозни намерения, в началото момчето е било двигател (той я е търсил, представил я е на семейство, приятели и тнт,), което на мен ми се стори странно, но общи приятели потвърдиха. С времето обаче става ясно, че девойката е твърде голяма хапка за него, започнал е да се чувства непълноценен и неспособен да изпълни собствените си големи очаквания за връзката, споделил го е и на навън.

От своя страна момичето призна, че наистина се е влюбило и е искало да излезе нещо от цялата работа, но с времето и на нея й е станало ясно, че младежът има големи намерения, но няма инструментариума и зрелостта да ги реализира. Било е въпрос на време някой да остави другия, но са опитвали да останат заедно до последно. В крайна сметка раздялата е била с един разговор, без драми, запазили са добри отношения.

Фактите са следните : Кралицата и пажът не мелят заедно, на Кралицата й трябва Крал - някой, който да подхожда сериозно и да е на нейното ниво на развитие. Колкото и да се опитва, пажът си е паж, няма как. И двамата много са искали да се получи, но каруцата няма как да се движи, ако едното колело винаги е по малко от другото - ще се клатушка и накрая ще се преобърне. За мен това, че Папата е на втора беше индикация, че става въпрос за нещо сериозно, не просто за свалка, но Кралицата неслучайно е на първа- тя е ръководила парада. Момчето не е дорасло за такова сериозно обвързване, противно на първоначалното си очакване, с времето само се е чувствал недостатъчен и недорасъл за нея. Затова и е сложил край. Станало му е ясно, че не може да бъде мъж за нея, защото просто още е дете. Девойката пък е установила, че е надраснала отношенията с недорасли момченца и няма смисъл да гони вятъра и да бърше на някой сополите. Разбрала е, че вече е пораснала. А той - че не е.

Момичето се съгласи с моето тълкуване и странно как, но не ме излъга за нищо. Много неудобни истини се изказаха, за което я поздравявам. Имаше смелостта да назове нещата с истинските им имена. На такива хора е удоволствие да се гледа. :thumbup:
  • 6 пентакли, 5 меча, Колелото

Двама ще се съберат ли?
    Става дума за женени хора с брак над 15г., две деца в училищна възраст. Жената си вдига чукалата, мъжът страда. Познат ми е, но не ме е молил да питам.

Няма да се съберат повече, това беше.
    DIGNITY ALWAYS WIN.
  • curi0us написа:

6 пентакли, 5 меча, Колелото

Двама ще се съберат ли?
    Става дума за женени хора с брак над 15г., две деца в училищна възраст. Жената си вдига чукалата, мъжът страда. Познат ми е, но не ме е молил да питам.

Имаме 3 основни въпроса:
    Защо първа е 6 пентакли? Която е истински контрапункт на 5 меча + Колелото на съдбата.
    Защо в конструкцията 5 меча + Колелото имаме непоносимост към това положение? Към положенито на 6 пентакли?
    Защо се наблюдава такава бездна между обявено и реално?
    Сиреч, имаме ли тук зануляваща карта, която да ни пречи да дадем точна прогностика?
    Pulvis et umbra sumus.
  • Mona написа:

curi0us написа:

6 пентакли, 5 меча, Колелото

Двама ще се съберат ли?

Имаме 3 основни въпроса:Защо първа е 6 пентакли? Която е истински контрапункт на 5 меча + Колелото на съдбата.
    Защо в конструкцията 5 меча + Колелото имаме непоносимост към това положение? Към положенито на 6 пентакли?
    Защо се наблюдава такава бездна между обявено и реално?
    Сиреч, имаме ли тук зануляваща карта, която да ни пречи да дадем точна прогностика?
    Писнало й е на жената да се съобразява с неговите идеи за щастие/ семейство. Просто не е можела да диша повече.
    Защо го е напуснала? 6 меча - Луната - Папата
    Той иска семейство спрямо социалните норми, какво ще кажат другите и пр. Жената явно - не.
    Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
    La vie en rose