Таро и Любовта III

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Опасява се от последиците според мен - влюбване, драми, изгубване на стабилност... решил е, че не си струва риска и не му се занимава, мисля.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Рокси, кажи моля те кое ти показа, че са обвързани? Хич не ги разбирам тези неща.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Ми значи, някаква интуиция ме обхвана просто... най-вече по 2 жезли+Обесен : 2 жезли от една страна може да означава означава избор, кръстопът (който ще му се наложи да направи, ако се впусне в приключение, защото си е такъв май, не може да тъче на два стана...) ; от друга, стабилно взаимодействие и съюз между двама души (при права карта), което на него, като Рицар Пентакли, му допада и не му се ще да загуби. Като капак Обесеният, който на мен поне винаги ми излиза за сериозна обвързаност, просто сякаш видях младежът да си казва "бе тъй и тъй си обесен/обвързан и мърдане няма, я си седи на д-то и не си рискувай топлото гнезденце." Макар и да е имало някаква искра у него, някакво зараждащо се чувство ( пак по 2 жезли), той е предпочел да го потуши.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Roxelane написа:

Ми значи, някаква интуиция ме обхвана просто... най-вече по 2 жезли+Обесен : 2 жезли от една страна може да означава означава избор, кръстопът (който ще му се наложи да направи, ако се впусне в приключение, защото си е такъв май, не може да тъче на два стана...) ; от друга, стабилно взаимодействие и съюз между двама души (при права карта), което на него, като Рицар Пентакли, му допада и не му се ще да загуби. Като капак Обесеният, който на мен поне винаги ми излиза за сериозна обвързаност, просто сякаш видях младежът да си казва "бе тъй и тъй си обесен/обвързан и мърдане няма, я си седи на д-то и не си рискувай топлото гнезденце." Макар и да е имало някаква искра у него, някакво зараждащо се чувство ( пак по 2 жезли), той е предпочел да го потуши.
      Бе интуиция, просто Таро ти говори, както трябва да говори на всички. Картите са инструмент/код/сбор от Таро думи, езикът, който се образува съставя и изречения/послание, т.е. мозъкът ти за части от секундата превежда видяното, преводът е на преводача - т.е. на онзи, който тълкува.
      Което значи, че си започнала да разбираш от Таро езика, отвъд символите, отвъд знаците, отвъд условността.
      Кодът на Таро работи, а той работи точно така.
      В този случай е проработил добре и от сбора карти си видяла точното изречение, което първо се е оформило от първия пласт код, защото има и втори, има и 10-ти.

Затова, от само три карти, можеш да видиш всичко. Стига да не се отнесеш в свръхинтерпретации, въпрос на рутина.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Да, Мона, ти успя да го изразиш по-добре от мен, точно това имах предвид... Факт е, че ми се случва по-често и по-добре да разкодирам посланията на Таро, заради което се появяват и недоволни (споделих ви за един тип, който си позволи да ме заплашва...), но категорично не всяка комбинация още, за съжаление.
    • Иска ли Х. да възобнови отношенията си с Y.?
      Силата,Рицар жезли,6 пентакли
      Според мен има някакво желание,но не е достатъчно,за да извърши практическо действие.
      Ще се случи ли нещо между тях в най-скоро време?
      2 меча,Отшелникът,рицар жезли
      Аз съм за "не". Вие какво мислите?
    • Moon написа:

Иска ли Х. да възобнови отношенията си с Y.?
      Според мен има някакво желание,но не е достатъчно,за да извърши практическо действие.
      И в двете питания ми прави впечатление комбинацията Сила и Рицар жезли (2 меча Мона казва, че е сянка на Силата) - искра има, но вътрешните спирачки, ограниченията, които си налага, са по-силни от желанието. По първата комбинация мисля, че и някакъв чисто материален проблем има намесен ( по 6 пентакли). Отшелникът във втората пък, според мен показва, че човекът има нужда да остане сам, така че и аз не мисля, че ще има реално развитие.
    • Moon написа:

По първата комбинация, сякаш колкото по-позитивни са вторите две карти, толкова повече тая Сила на първа ги обезмисля, защото спира всеки порив. Втората комбинация само затвърждава първата, 2 меча е "малката Сила", човекът ще предпочете да загърби Х и да продължи по пътя си.
      Edit : писали сме по едно и също време с Калистро :)
    • Moon написа:

За мен са позитивни тези комбинации... Рицарят действа, а 6 Пентакъла са за даване и балансиране на енергиите. При мен често 6 П излизат да позитивен отговор... и макар че може да е с негативно проявление, Рицаря е доста действена карта, според мен Силата тук го подкрепя - достатъчно е силен, за да не се влияе от определени нагласи, а държи на собственото си мнение. Т.е. това е оправен човек, на който малките игрички няма да му влияят.
      Спонтанноста на рицаря и Силата бих ги приела като силен дух.

И доколкото досега ситуацията е била в 2-та Меча и Отшелникът, то в бъдеще ще имаме развитие заради Рицаря огън. Отшелникът също има нужда от други хора и като му омръзне да е сам, ще се обърне към жизнеността на рицаря.
    • Sha написа:

Moon написа:

За мен са позитивни тези комбинации... Рицарят действа, а 6 Пентакъла са за даване и балансиране на енергиите. При мен често 6 П излизат да позитивен отговор... и макар че може да е с негативно проявление, Рицаря е доста действена карта, според мен Силата тук го подкрепя - достатъчно е силен, за да не се влияе от определени нагласи, а държи на собственото си мнение. Т.е. това е оправен човек, на който малките игрички няма да му влияят.Спонтанноста на рицаря и Силата бих ги приела като силен дух.

И доколкото досега ситуацията е била в 2-та Меча и Отшелникът, то в бъдеще ще имаме развитие заради Рицаря огън. Отшелникът също има нужда от други хора и като му омръзне да е сам, ще се обърне към жизнеността на рицаря.
      Sha,на мен също ми се въртеше нещо подобно в главата.Сякаш на ситуацията е била сложена някаква тапа и налягането вътре се насъбира,докато тапата не изхвръкне.Буквално такова нещо си представих.Въпреки че втората комбинация ми изглежда по-студена някак си...затова мисля,че скоро развитие няма да има,но това не означава,че няма да има след време. Насъбира се енергия с този рицар (и то и в двете комбинации),но силата препречва пътя му.
    • Бях решила,че известно време няма да редя карти за лични отношения на хора,но моя близка много ми се помоли днес.Нарочно времевата рамка не е фиксирана.
      Та,въпросът беше:
      Ще реализират ли двама души връзката си на някакъв етап?
      Влюбените,Папата,Справедливостта
      За мен това си е чисто "да".Първото нещо,което ми дойде като видях Влюбените и Папата беше свадба,а Справедливостта...все едно това е трябвало по начало да се случи някак си,така е "било писано".
      Обаче може би малко романтизирам нещата.Имам чувството,че май тези карти не са точно това,което изглеждат.Затова пускам комбинацията тук.
      Как бихте тълкували вие?
    • Moon написа:

Бях решила,че известно време няма да редя карти за лични отношения на хора,но моя близка много ми се помоли днес.Нарочно времевата рамка не е фиксирана.
      Та,въпросът беше:
      За мен това си е чисто "да".Първото нещо,което ми дойде като видях Влюбените и Папата беше свадба,а Справедливостта...все едно това е трябвало по начало да се случи някак си,така е "било писано".
      Обаче може би малко романтизирам нещата.Имам чувството,че май тези карти не са точно това,което изглеждат.Затова пускам комбинацията тук.
      Как бихте тълкували вие?
      Само не разбрах къде видя и сватба?

Единият от двамата е обвързан или е имал дълга връзка, картите разказват друга история.
      С трета карта Справедливостта, след Папата, щастливи влюбени и омъжени/оженени - няма.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Mona написа:

Moon написа:

Бях решила,че известно време няма да редя карти за лични отношения на хора,но моя близка много ми се помоли днес.Нарочно времевата рамка не е фиксирана.
      Та,въпросът беше:
      Как бихте тълкували вие?
      Само не разбрах къде видя и сватба?
      Единият от двамата е обвързан или е имал дълга връзка, картите разказват друга история.
      С трета карта Справедливостта, след Папата, щастливи влюбени и омъжени/оженени - няма.
      Благодаря за отговора,Мона.
      По въпроса-и двамата нямат бракове и много продължителни връзки в миналото,даже най-дългите им отношения през годините са именно помежду им.Много се е изговорило за техните бъдещи отношения,но нещо все им пречи да се съберат на практика.Имали са нещо общо преди,но все не това,което са искали.Въпросът беше дали ще имат всичко това или не.
      Някои заучени комбинации са ми се забили в главата и все още обръщам повече внимание на тях,отколкото на посланието на картите,за съжаление.Имах чувството,че има повече зад тази комбинация,отколкото съм записвала и така и се оказа...Още много работа имам. :)
    • Днес си теглих карти за отношенията ми с приятеля ми и защо постоянно искам да ги развалям, какво се случва.
      Отначало им се стреснах /на картите/, после се сетих, че уникални комбинации по чисто човешки (и често глупави) въпроси няма.

Смърт 6 жезли 7 чаши

Преди години щях да се втурна да тълкувам, а сега не мисля, че кой знае какво ми е казало Таро или че има някакво много специално значение. Твърде много истерия (жезли и чаши), и преекспониране на ситуацията яко - 7 чаши. Т.е. не съм в реалността отново. И, разбира се, елементи на съпротива по приемането (Смърт на първа) на нещата такива, каквито са.

Преди шях да търся трансформации и чудесии, какво аджеба ми казват картите и т.н. Епа нищо кой знае какво, което да не го знам и аз!
      И още нещо - ако много се шашкаш на картите и приемаш всичко за чиста монета - обаче в смисъла да се оставяш те да живеят живота вместо теб, всичко да приемаш много навътре, картите това и чакат, наистина можеш да попаднеш в капан.
      Наистина по-леко трябва да го раздаваме и да се научим да живеем тук и сега и без илюзии - каквото такова. Тогава наистина помощта на картите е неоценима. Иначе се "подиграват", ако само ги меткаш и безпомощно ги търсиш за какво ли не. Най-обичат шараните.

Та ей ме и мен с малко изводи, до които стигнах днес, и ми трябваше срамно много време за да ги проумея :D
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur
    • Ще се оправят ли, възстановят ли отношенията им ? (между проблемна двойка)

Умереността - Кралица Чаши - Крал Жезли

Както и Curious е писала за Чаши и Жезли - ето и тук има прекалено много истерия, още повече Умереността с Чаши - в случая - Кралица Чаши - емоционалността е в повече, явно емоциите са водещи, ако съдя по Умереността на първа явно това си е характерно за връзката им, такава си е, не е от скоро.
      Липсват мечове, няма осъзнатост тук, всеки се поддава на чувствата, емоциите, които ги владеят към момента, ситуацията, реагира се без да се мисли.
      Това виждам като характеристика на поведението им един към друг.
      От друга страна Крал Жезли е хубава за въпроси за връзка и чувства, мъж който действа, закриля и може да му се има доверие,а и Кралица Чаши е любимата жена, готова да направи много неща в името на любимия си, в комбинация с Умереността - дори да стигне до крайност.
      Макар и да съдя, че имат малко луда и откачена връзка, смятам, че ще възстановят връзката си, въпреки, че имаме Чаши и Жезли - вода и огън, несъвместимост,чрез Умереността сякаш постигат баланс, като единия помага другия да не "потъне" в емоциите, а другия помага на другия да не "изгори" в огъня си.
      :D май изписах доста глупости.
    • Какви са чувствата на мъж към мен ?

10 Чаши - Кралица Пентакли - Императрицата

Понеже говорим за чувства, тази 10 Чаши на първа позиция не ме притеснява. Понеже въпросът е за мен и чувства ,бих искала да чуя ваши мнения първо, за да не си нагласям картите, понеже комбинацията ми харесва много. Ще се радвам да на мненията ви.
    • Mona написа:

На мен никак не ми харесва тази комбинация.
      А защо Мона, поради 10 Чаши на първа ли? И какво е това което не ти харесва, какво виждаш? Ако може разяснение, че малко се учудих :huh:
    • kolevaani1 написа:

Какви са чувствата на мъж към мен ?

10 Чаши - Кралица Пентакли - Императрицата

Понеже говорим за чувства, тази 10 Чаши на първа позиция не ме притеснява. Понеже въпросът е за мен и чувства ,бих искала да чуя ваши мнения първо, за да не си нагласям картите, понеже комбинацията ми харесва много. Ще се радвам да на мненията ви.
      За мен 10 чаши показва много краткотрайни чувства, така да го кажа. И да е имало интерес, той е нетраен, може би заради самата жена, т.е. теб :) Да не съчинявам излишно, но може би Кралица пентакли+ Императрицата му се вижда твърде сериозно.
      Чакам с нетърпение отговора на Мона.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица