Президентски избори 2016

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Президентски избори 2016

Доста лековато подхождам към темата, не мога да вманичавам мислите си относно целия политически цирк в България.

Първата комбинация - Ас жезли, 7 пентакли, 9 чаши

Втората - Кралица меча, 10 чаши, 3 чаши

Ха-ха-ха. Такива карти могат да разсмеят и най-големият циник.

Третата комбинация - 9 меча, Колесницата, Паж пентакли

Четвъртата - Папата, 4 меча, 2 меча

Петата комбинация - 4 меча, 3 пентакли, Страшният съд

Шестата - Кралица меча, Страшният съд, Ас жезли

Седмата комбинация - Справедливостта, Умереността, Императрицата

И осмият, най-важният въпрос - 2 меча, 6 меча, 9 жезли

Първите седем комбинации са за кандидатите с най-голям процент според проучванията, нарочно не съм ги назовала. По картите може много да се опише и тяхната личност, мечтите им, политическите им пристрастия, страховете им, подготвеността им/неподготвеността им. Всичко.
      Ще се радвам, да се хванете която и да е от тези комбинация и да се опитате да опишете какво виждате зад коснтрукцията от карти. Както ви прави впечатление, само в първите две има чаши, като в нито една от другите комбинации, карти от боя чаши, няма. А това е показателно както за тях, така и за Таро - да показва кога имаме и кога нямаме нужда от чаши и най-вече какво изразяват те, на какво са носители и то пар екселанс.

В останалите комбинации, имаме преломи, особено в петата и шестата комбинации, четвъртата не блести с нищо, освен с това, че мисли че огрява сама себе си - уж подкрепа свише (Папата), ама не съвсем. Петата умира да се доказва правото си на съществуване и да влиза в обяснителен режим, а шестата е в патова ситуация.

Осмата комбинация е обобщаваща и нея сега няма да коментираме, не и веднага.
      Какво мислите, кой кой е според вас, но и защо :)
      Stay soft. It looks beautiful on you.
    • А и коя комбинация ви вдъхва най-голямо доверие, също би било интересно да споделите. И спрямо това, да направим отново анализ как тълкуваме и изобщо анализираме картите - дали проективно или напротив, четем правилно посланията на Таро.
    • Преди време теглих при някакви избори и за много от партиите излизаше Папата, но за въпроса дали ще спечелят мнозинство, се оказа не. Та този Папа по-скоро показва структурите и самите партии зад кандидата.

От твоите петата и шестата ми направиха най-силно впечатление, те са ми активни... макар че като се замисля при мен Императрицата често излиза за положителен отговор, когато питам дали ще имаме успешен сезон.

А като тегли за резултат ли попита или просто да опише кандидатите?
    • Sha wrote:

Преди време теглих при някакви избори и за много от партиите излизаше Папата, но за въпроса дали ще спечелят мнозинство, се оказа не. Та този Папа по-скоро показва структурите и самите партии зад кандидата.

От твоите петата и шестата ми направиха най-силно впечатление, те са ми активни... макар че като се замисля при мен Императрицата често излиза за положителен отговор, когато питам дали ще имаме успешен сезон.

А като тегли за резултат ли попита или просто да опише кандидатите?
      Не се занимавам с описване на кандидати, а кой ще е следващият ни президент. Този с Папата няма никакъв шанс. Нито този с Императрицата.
    • Таро и Политика са нещо различно от другото Таро.
      За едното говорим за интимен малък свят, а при другото - за обществото, там картите придобиват различни параметри.
    • Тази тема трябва да е активна, иначе няма никакъв смисъл от Таро, т.е. няма никаква смисъл от картите, ако се занимаваме само със себе си, това е тотален нонсенс.
    • Аз на прима виста, приемам 3-тата комбинация за най-ефективна, заради Колесницата по средата. Т.е. процеса е задвижен. Паж пентакли може да показва новото начало, нещо, което ще се случи за първи път.
      Повече за другите комбинации - следобяд :)
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Mona wrote:

Първата комбинация - Ас жезли, 7 пентакли, 9 чаши
      Първа комбинация - изключително слаба основа по Ас жезли, след нея 9 чаши съвсем бледнее, едва ли може тази 3-ка карти да донесе някакви % - в случая. На нищо не може да се опре този кандидат, и даже не знам въз основа на какво е излъчен, сякаш на майтап.
      La vie en rose
    • Mona wrote:

Втората - Кралица меча, 10 чаши, 3 чаши
      Не знам дали при политическото Таро важи и може да се каже, че с 10 чаши в средата става въпрос за фантасмагория. Тук няма и поне 1 пентакъл, който да заземи, да обере емоциите. И двете чаши са неустойчиви и не могат да дадат положителен отговор на сериозен въпрос. Началната Кралица меча е силна, но направо имам чувството, че ще се удави в последващите чаши.
      La vie en rose
    • Mona wrote:

Четвъртата - Папата, 4 меча, 2 меча
      Тук даже ми се струва, че самия кандидат ще приеме представянето си като крах на кариерата си и дълго време след изборите ще е в застой, ще забравят за него/нея.
      La vie en rose
    • Mona wrote:

Шестата - Кралица меча, Страшният съд, Ас жезли
      Ако имаше един активен голям аркан вместо Ас жезли, щях да заложа на този кандидат, обаче цялата енергия и сила сякаш се изпаряват, не могат да се проявят. Този кандидат може и да е силен като човек, но няма на кого да се опре.
      Може би има политическо бъдеще този човек, има потенциал за развитие в следващите години.

Надявам се, не е дразнещо, че пиша всичко в отделни постове, но иначе не мога да си събера мисълта.
      La vie en rose
    • Ето и подреждането на кандидатите спрямо комбинациите от карти:

1. Цецка Цачева
      Ас жезли, 7 пентакли, 9 чаши

2. Румен Радев
      Кралица меча, 10 чаши, 3 чаши

3. Красимир Каракачанов
      9 меча, Колесницата, Паж пентакли

4. Трайчо Трайков
      Папата, 4 меча, 2 меча

5. Ивайло Калфин
      4 меча, 3 пентакли, Страшният съд

6. Татяна Дончева
      Кралица меча, Страшният съд, Ас жезли

7. Пламен Орешарски
      Справедливостта, Умереността, Императрицата

И осмият, най-важният въпрос - 2 меча, 6 меча, 9 жезли

:)
    • Неслучайно подчертах, че когато гледаме за избори, за политика, картите се променят, посланията има стават различни, защото стават "трибуна" на колективното несъзнавано и ако в индивидуалните гледания - карти, например от боя чаши или комбинации от на пръв поглед несъчетаеми бои, действат супресивно, то става ли дума за избори, касаещи много хора, тези "несъчетаемости", се отприщват.
    • Добре, освен че несъчетаемостта на боите не играе роля и чашите дават сила, какви други са разликите. За мен това е много интересно. Разбирам, че съм тълкувала не като за голямо, а като за индивидуално гледане. Ето например Ас жезли като основа за мен си е направо да го отпиша, не бих възложила никакви надежди. Ако имаш малко повече време може да разгледаме комбинациите по подробно.
      Също, предполагам, това което казваш за "голямо" гледане, т.е не индивидуално, е релевантно и за други ситуации, не само за политика, например при мачове и други.подобни.
      La vie en rose
    • Armid wrote:

Добре, освен че несъчетаемостта на боите не играе роля и чашите дават сила, какви други са разликите. За мен това е много интересно. Разбирам, че съм тълкувала не като за голямо, а като за индивидуално гледане. Ето например Ас жезли като основа за мен си е направо да го отпиша, не бих възложила никакви надежди. Ако имаш малко повече време може да разгледаме комбинациите по подробно.
      Също, предполагам, това което казваш за "голямо" гледане, т.е не индивидуално, е релевантно и за други ситуации, не само за политика, например при мачове и други.подобни.
      Първо тръгни от това, какво е вложено като потенция у кандидатите, какво са вложили съответните партии, граждански комитети и т.н. Вторият план е как самите кандидати се оценяват. И последното, третото е докъде могат да стигнат.
      Най-ярък пример е Трайчо Трайков с първа Папата и последващи 4 и 2 меча. Уж е подкрепен от едно елитарно общество (то се изживява и се има за такова, за висша инстанция, за движение, което ще излъчи "новият папа", новото статукво след смъртта на старото, но по същество, то не генерира нищо различно от предходното положение, то не дава и не може да даде никаква нова нуминозност, Папата, както и да го въртим е израз на най-каузалното статукво, лъжа и илюзия е да се мисли, че това би изразило някаква тенденция, която се споделя от масата, въпреки, че самото то иска да е израз на именно същата охлокрация ("охлос" тълпа). Особено като първа карта залага само на инвенцията, че НЕЩО е така, без то РЕАЛНО да е такова. Тук, в този случаи, линията на анализ на Таро се запазва, разликите са в изявите на картите

Вторите карти - 4 и 2 меча пък ни говорят за тоталната неподготвеност на кандидата и за отграничението на ролята, каквато един президент има, и личните очаквания към нея, в случая на Трайков. Изключително противоречие между очаквания и реалности. А и липсата на чаши говори, че много малко хора се припознават в този кандидат - не само липса на харизма, но и липса на идентикация. Не е осъщестява никакъв поток на енергия от и към.

Не исках предварително да говоря за изборите с имена, за да не влияя, винаги влияем на подсъзнателно ниво, затова и повече няма да си позволя да коментирам картите, но дадох насоки, малко или много, по които да се движите, ако искате правилно да разберете картите.

Таро е едно за нас като отделни индивиди, друго - за маса от хора, трето за животните, четвърто за неодушевени предмети, пето - за Вселената и т.н. и т.н.
    • Ужасена съм, че съм дала най- голямо предимство при тълкуването за номер 3.

Надявам се след изборите пак да говорим по тази тема, и изобщо за повече Таро извън нас като отделни индивиди.
      La vie en rose
    • Armid wrote:

Ужасена съм, че съм дала най- голямо предимство при тълкуването за номер 3.

Надявам се след изборите пак да говорим по тази тема, и изобщо за повече Таро извън нас като отделни индивиди.
      Глупости, няма от какво да си ужасена. За индивидуални постижение, щеше да ок.
      По-скоро помисли за 9 меча като натрупване и генериране на протестен вот, но и вот, породен от страха, какъвто имаме и при Кралица меча във втората комбинация, която рязко прави остър завой с двете карти от боя чаши и то най-масовите: 10 чаши и 3 чаши.
      Няма нищо по-страшно и по-опасно от една емоционална тълпа, тя не се влияе от разум, а само от настроенията си.
      Охлокрация.
    • Mona wrote:

Но най-страшна е последната комбинация.
      Седмата.
      Т.е. винаги, когато се появят такива аркани, имайте предвид, че се касае за бавен, дори болестен процес (в пряк и преносен смисъл), сиреч - изключително лошо управление на персоналната енергия на питащият с акцент: проблем с отговорността и осмислянето й, както и нежелание да се приеме реалността.

от темата Големи калцирани аркани в Таро. Ще я намерите във форума.