Абортът убийство ли е?

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• ljubavi написа:

А относно това, че има жени, които не желаят дете на всяка цена.... Аз съм сред тях. Не знам на какво се дължи, но никога не съм изпитвала потребността, както много други твърдят да имам свое дете. Ако някой ден забременея и имам дете ще се радвам естествено, но не изпитвам нуждата да го имам на всяка цена. Много пъти съм казвала мнението си пред различни хора и обикновено ме смятат за луда. Но на мен ми е все едно. Защо пък трябва лицемерно да обяснявам как се НУЖДАЯ да имам дете?!?!? Ми...Не. Не се НУЖДАЯ.
      И относно "връзването" на мъжете с дете.... Докато бях омъжена за бившият ми вече съпруг и в периодът, когато имахме доста проблеми вече, майка му и сестра му постоянно ми повтаряха:"Забременей. Роди му едно дете и ще видиш кк ще се кротне. Няма да има избор." Естествено, че отказвах дори да коментирам темата, защото ми е нелепа и някак се чувствах все едно сме някакви първобитни хора.
      Но до днес тези реплики ми кънтят в главата. И аз наистина съжалявам подобни жени, които с цел да променят или задържат един мъж, му раждат дете. За мен това са жени без грам себеуважение и лична позиция за нещата от живота.
      Надявам се да си минала този лош период.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Анелиа, фактът, че тук, в този форум, никой никого не осъжда и не обсъжда, че всеки може да изрази мнението си, частично в тази тема, съм аз. Всички знаят, че имам 3 деца. Това обаче не променя факта, че ако някоя бременност се беше случила в период на липса нна средства, на място за живеене, на болест, на непоносимост с партньора, едва ли щях да го задържа. Няма защо да ти обеснявам колко струва отглеждането, грижата и възпитанието на едно дете. Сега го умножи по 3 :) И не, не приемам факта, че човек може с 2 , може и с 200. Има неща с които не се правят компромиси.
      Не може просто да родиш едно дете, защото не ти стиска да направиш аборт или да си кажеш "все някак ще го отгледам". Не приемам и мисълта на някои жени да родят, за да не са сами на старини. Това е дълбоко насадена народопсихология, че децата трябва да гледат родителите си. не, родителите (затова са възрастни преди децата) трябва да са достатъчно далновидни да осигурят старините си. Децата от малки трябва да се учат на самостоятелност и да се оправят сами. Да работят, да знаят как се изкарват пари. Какво е това живеене с родителите до 30-годишна възраст???
      Т.е отговорността да има човек деца, се свежда до няколко отговора и то взети заедно - да си материално обезпечен, психически устойчив, без патологии и физически здрав и да имаш желание. В природата нещата са естествени - ако няма достатъчно храна животните не се размножават, единствената им цел е да оцелеят. Ако са болни - не успяват да оставят потомство или потомството отива за нечия храна. Там липсва фактора психическо здраве/болест, точно където човека се проваля.
      Аргументът, че е в природата на жената да ражда, не е аргумент жената да ражда без здрав разум.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Mona написа:

ljubavi написа:

А относно това, че има жени, които не желаят дете на всяка цена.... Аз съм сред тях. Не знам на какво се дължи, но никога не съм изпитвала потребността, както много други твърдят да имам свое дете. Ако някой ден забременея и имам дете ще се радвам естествено, но не изпитвам нуждата да го имам на всяка цена. Много пъти съм казвала мнението си пред различни хора и обикновено ме смятат за луда. Но на мен ми е все едно. Защо пък трябва лицемерно да обяснявам как се НУЖДАЯ да имам дете?!?!? Ми...Не. Не се НУЖДАЯ.
      И относно "връзването" на мъжете с дете.... Докато бях омъжена за бившият ми вече съпруг и в периодът, когато имахме доста проблеми вече, майка му и сестра му постоянно ми повтаряха:"Забременей. Роди му едно дете и ще видиш кк ще се кротне. Няма да има избор." Естествено, че отказвах дори да коментирам темата, защото ми е нелепа и някак се чувствах все едно сме някакви първобитни хора.
      Но до днес тези реплики ми кънтят в главата. И аз наистина съжалявам подобни жени, които с цел да променят или задържат един мъж, му раждат дете. За мен това са жени без грам себеуважение и лична позиция за нещата от живота.
      Надявам се да си минала този лош период.
      Да. Преди 3 години се разведох. И онзи филм на ужасите приключи.
    • Ane-lia написа:

А какво конструктивно виждате в това да се твърди , че една жена ражда дете, за да впримчи мъж, аз имам дете без да съм впримчила мъж.Абортът трябва да е избор и то на жената, не във всеки момент от живота ни сме подготвени за тази отговорност, но една жена категорично да изключи тази възможност да стане майка няма връзка с женствеността.И не , не се азвам на емоционална основа, по професия съм Психолог.
      Дълго време отлагам отговора си, чудейки как да подходя и да не засегна елементарните частици в моя живот, които валят отвсякъде.

Когато става дума за майки и за мйчинство, приемам само моята майка. И нищо друго.
      Да бъдеш майка и жена са две различни неща, жените богини не винаги са майки и обратното. Ако следваме архетипа. Честно казано, повечето майки - реално, не бих ги пожелала на никого - отвратителни са.

А ако една жена адски държи да се идетентифицира с това, нека не идентифицира другите жени със себе си, да си вярва, че това я прави значима или важна. Никак не ме интересува това.
      Биологията е далеч по-категорична и неприятна. Масово жените не знаят, че ще станат майки и това няма нищо общо с нищо.

Преди малко говорих с майка си и я попитах: ти искаше ли дете? Тя - никога не съм искала, просто се случи, да обичах те, но аз изобщо не знаех нищо, не исках, живеех в друг свят, в моя си свят и никакви деца не са ми били в мисълта. Питала съм и баба си, същото е.

Та, ненаавиждам истерични вопли в тая посока, всичко е винаги нещо различно от онова, което някоя идиотка си представя, че е.

Дали съм крайна - никак не ме интересува.
      Тая мания по децата ме отвращава. Приемайте го както искате, ениуей.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Истеричното вкопчване в нещо / някаква идея, неизменно води до противоположен резултат. Затова (колкото и жестоко да звучи), жени обсебени от мисълта да забременеят, не забременяват. Други, които копнеят да видят нереализираните си мечти в потомството, се сдобиват с деца, които се държат коренно различно от очакванията им и носят само разочарования. Изобщо - желанието за дете в голяма степен е продукт на Егото и нищо друго.