Абортът убийство ли е?

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Абортът убийство ли е?

Темата е провокирана от друга тема в сайта.
      Все още маса общества коментират и спорят дали абортът е убийство, при условие, че хиляди деца умират всеки ден именно поради факта, че са плод на неконтролирана раждаемост.

Но, когато става дума за нас, ставаме особено чувствителни, защото почваме да мислим - какво ли щеше да се роди и защо, емоциите надделяват над логиката. И повечето жени са склонни да родят само и да родят, без оглед нито на реалната си ситуация, без оглед на емоционалната си интелигентност, която, повече е нулева, нито с огледа на бъдещото развитие.
      Емоционалните избори винаги са погрешните избори и историята го е доказала.
      Според мен- светът няма нужда от още деца, само онези, които ги раждат имат нужда от тях и точно тук е големият проблем: необходимост спрямо целесъобразност.

Да обсъдим от гледна точка на жената о от гледна точка на обществото.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Едно е Айше от махалата дето ражда 10 сополиви престъпника, друго е желано, гледано, възпитавано дете. Иначе и аз не мисля, че абортът е убийство, по-добре аборт, отколкото отхвърлено, необичано, невъзпитано, нещастно, отгледано в мизерия дете. Макар че го има аргументът с даването за осиновяване... но все пак абсолютно смятам, че една жена трябва да разполага с тялото и с живота си, както пожелае. Не сме инкубатори все пак.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Знаем, че забременяването е тотално женска политика за връзване на мъжа - дали звучи просташки, все едно, факт е и повечето жени, да не кажа, почти всички го правят. Явно всички са се уплашили, че ще останат сами и като останат сами, то пък голям праз. Никой не им е длъжен.
      Има и друг случай: сами жени, които имат фиксация да имат дете, познавам такива и мога да ви уверя, че е страшно отстрани, няма по-жалка картинка от това. Защото, накрая, това се случва, след безкрайни усилия, се случва и резултатът е неособено красив: самата жена си е все така сама, но с бебе, което донякъде компенсира самотността й, докато е малко и я въвлича в парадгимата на майката.

Има и трети случаи, жени, които са болни и имат медицински проблеми да имат деца, май там е най-страшна ситуаицята, най-патологична. Направо е отвратителна, за тях думата аборт звучи като анатема, само защото те не могат да имат деца, са сметнали, че вселената лично ги е обидила, щото видиш ли те са много важни за вселената.
      Не, не сте никак важни за вселената, смея да потвърдя.

Позволявам си да съм толкова остра, защото това се е превърнало в мания - мания по отглеждането на деца, мания по глезеното им, мания по ежедневието им, все едно през тези последни няколкостотин хиляди години, жените не са гледали деца.
      Тази фиксация по имането на дете не е била никога толкова акутна, колкото е сега и за мен това е болестен симптом на едно изчезващо човечество. На една абсолютна дегенерация - никога както сега, не е имало толкова генетични малформации и заболявания, толкова смотани и омотани гени, толкова болни хора.
      И толкова болни деца.
    • Не съм съгласна, че всички жени искат да вържат мъжа, в моя случай - аз просто исках дете и огромната любов, която изпитвах към мъжа, някакси нямаше да бъде цялостна без дете, всъщност трудно ми е да го опиша. Но с настояването си дори поемах риск да го загубя, въпреки това рискувах. Не е било в никакъв случай да го вържа, защото и без това при него тоя номер не минава. Не е за мен темата, знам, давам антипример просто.

На мен са ми странни пък майките които не спират да раждат, и които се определят само и единствено като майки и нищо друго. Сещам се и за крайните католички - в Американския колеж имах една съученичка от ирландско семейство, съвсем нормално, печено момиче, въртеше гаджета даже, и отвори група по ирландски танци. Отварям и фейсбука наскоро - знаех отпреди години, че е родила две или три, и какво да видя - бременна със седмо ! И все пак е по-добре тия хора които с финансово обезпечени и общността им е изключително сплотена, отколкото муслимската мизерия.. там е неспасяемо...

Иначе за страдалките с репродуктивни проблеми си права, чета ги в бг мама и са ужасни, пречупват всичко през своята призма и целият свят им е длъжен и трябва да скърби. Имаше доста разгорещени теми там. Разбирам мъката им, но се получава едно такова сектантско отношение към другите...
      Не е хубаво да се изпада в никакви крайности, на мен винаги ще ми бъде трудно да разбера жените, които не искат деца, но то е просто защото не сме замесени от същото тесто ; но пък абсолютно уважавам правото им на избор.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Roxelane написа:

Не съм съгласна, че всички жени искат да вържат мъжа, в моя случай - аз просто исках дете и огромната любов, която изпитвах към мъжа, някакси нямаше да бъде цялостна без дете, всъщност трудно ми е да го опиша. Но с настояването си дори поемах риск да го загубя, въпреки това рискувах. Не е било в никакъв случай да го вържа, защото и без това при него тоя номер не минава. Не е за мен темата, знам, давам антипример просто.

На мен са ми странни пък майките които не спират да раждат, и които се определят само и единствено като майки и нищо друго. Сещам се и за крайните католички - в Американския колеж имах една съученичка от ирландско семейство, съвсем нормално, печено момиче, въртеше гаджета даже, и отвори група по ирландски танци. Отварям и фейсбука наскоро - знаех отпреди години, че е родила две или три, и какво да видя - бременна със седмо ! И все пак е по-добре тия хора които с финансово обезпечени и общността им е изключително сплотена, отколкото муслимската мизерия.. там е неспасяемо...

Иначе за страдалките с репродуктивни проблеми си права, чета ги в бг мама и са ужасни, пречупват всичко през своята призма и целият свят им е длъжен и трябва да скърби. Имаше доста разгорещени теми там. Разбирам мъката им, но се получава едно такова сектантско отношение към другите...
      Не е хубаво да се изпада в никакви крайности, на мен винаги ще ми бъде трудно да разбера жените, които не искат деца, но то е просто защото не сме замесени от същото тесто ; но пък абсолютно уважавам правото им на избор.
      Нямаш голяма драма тук, процентът на онези, които не искат деца е нищожен спрямо онези, които искат отчаяно.
    • Както на теб ти е неразбираема парадигмата да не искаш деца, така и на мен ми е неразбираема мъката да имаш деца на всяка цена.
      И двете категории имат избор, но първите го осъзнават, а вторите са в плен на племето.
    • Което ме навежда на една случка от днес, заглеждам се в бука на клипове с котки и им се радвам, защото онези, които гледам котки, са едни мили и добри, любвеобвилни, бе истински котаци, а моята не е такава, моята е особняк и една колежка, която ми е в гръб, ми казва - бе ти що не си родиш едно дете ....
      Ахахахахаааааааааааааааааааааааааа.
      Не е смешно, намирам, че хората са изключително прости и правят анализ единствено по собствените си стремления, айде нема нужда да ме натоварват със собствените си представи за доброто и за щастието, не ме интересува.

Но ето - всеки се чувства длъжен да се изкаже и да сметне, че е прав, а защо е прав? Лично аз, от хора, които ядат свински уши акъл не искам. Както и не искам акъл от хора, които посещават групи по медитации и Кабала. Да си ги заврат знаят къде.

И пак да се върнем на абортите, това е занимание самотно и решение само на жената, на никой друг, пък и никой друг не е длъжен да знае затова. Само онзи, който носи плода знае какво е най-доброто.
      Дали живот, дали смърт.
      И то за себе си, защото животът на една жена е средно 75 години и всичко се преживява, има редица други важни проблеми, които остават висящи и абортите не са от тях.

Колкото до в бг мама - опасявам се, че нещата са извън контрол и че там коефициента на интелигентност е сведен до нула.
    • Mona написа:

Както на теб ти е неразбираема парадигмата да не искаш деца, така и на мен ми е неразбираема мъката да имаш деца на всяка цена.И двете категории имат избор, но първите го осъзнават, а вторите са в плен на племето.
      А, не е същото ! Едно е да просто да искаш, друго е да искаш на всяка цена, което води до доста неприятни патологии. Ако една жена просто иска, но види, че не става - тя ще си осинови, или ще иде да се грижи за сирачета по някакъв начин, или ще чувства полезност по друг.

Все пак съм убедена, че това си е заложено в жената. Желанието за дете. Друг е въпросът, че от всяко дърво свирка не става - не от всяка, която 'иска бебче', става майка, не от всяко дете става човек... И двете неща често са тясно свързани.

Най са ми противни супер строгите майки които целенасочено унижават и мачкат детето си по всякакъв начин. Онзи ден гледах една в кафето - моят тича, скача в локвите, играе... на нейното много му се искаше и току се опитваше да се присламчи към Габриел, тя го принуждаваше да стои на едно място и да не мърда и дори го заплаши, че ще му свали панталона да го напляска, ако не стои мирен. Рекох си под носа 'Ти чакай да не дойда аз да ти сваля панталона да те напляскам, че ще видиш тогава къде зимуват раците...' Най-накрая се смили и го остави да си играе с моя. Ей такива имам чувството, че са родили само за да имат беззащитно същество което да командорят, и върху което да си избиват комплексите !
    • една колежка, която ми е в гръб, ми казва - бе ти що не си родиш едно дете
      мдааа, ето това е отговора - за повечето хора детето решава всички проблеми....

Питам се какво ще стане след около 50 години, след като сега разрешиха на китайците повече от 1 дете? Всъщност колко са оптималния брой хора за планетата, има ли изследване? Може да направят като в Тайланд (май там беше) с регистрационните табели за колите - на месец се регистрират х броя коли, като повечето се разиграват на търг.
      Или да направят квоти за деца за всяка държава?
      аз като расистка, съм За да раждат бели и образовани, а останалата част от света сигурно се радват, че белите намаляват и раждат ударно.
      Както и да е, това май е за друга тема.
      Абортът не е убийство, децата са такива или онакива, защото ги отглеждаме и възпитаваме по определен начин. "Какво дете ще стане" от даден ембрион зависи от много неща. Сигурна съм, че с подходящо обучение от моите могат да излязат перфектни терористи.
      Едно време са раждали много деца, но и са умирали рано. Сега живота е удължен, но пък има много малформации при децата. Природата е намерила вратичка за редуциране, поне до някъде. Каква е целта на хората като съществуване? Работна ръка? Тогава да селектират най-силните; прогрес? ... Не ми се струва, че има цел.
      Регулацията на раждаемостта, както и на икономиката, ми се струва неефективна. Мисля, че такава регулация ще се появи по естествен път.
      Добре, този пост е за друга тема, но така ми се получи.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Имам тук една позната българка, с две момченца, малко по-големи от моето. Хубави деца, едното за съжаление има проблеми със слуха. Децата вечно, откак ги помня да идват в градинката, са с бейбиситъри. Тя продава часовници в Монако и вечно е заета. Довела си е у дома една българка да и прислужва и да гледа децата, преди това майка и ги е гледала. Всъщност тя никога и по никакъв начин не ги е обгрижвала... По-малкото е изключително агресивно. Все я оправдавах, самотна майка, работи.... Сега гледам снимки във фейса от Карибите, взела си ваканция. Викам - най-после, да зарадва малко тия деца, да им обърне внимание. Ми, НЕ. Гледам ги долу в градинката, с бейбиситър пак. Тя заминала с гаджето...
      Ми ей такива са ми адски противни. По-добре да беше направила аборт и да си живее живота, никой копче нямаше да и каже. Защото като психолог, а и като човек, мога да ви уверя, че това което им причинява, е пагубно. Също и това, което те ще причинят на други хора един ден.
    • сетих се един виц, подходящ е за темата:

Mладеж отива при сексолога и се жалва, че наскоро се е оженил, а нищо не се получава с младата му жена. Докторът иска да обясни какво правят точно в леглото.Пациентът обяснява, че лежи на дясната си страна и нищо не става. Доктора:
      - Легнете тогава налявата си страна?
      - Какво? С лице към мама???
    • ааа неее <X :D
    • Аууу, папата вече щял да опрощава греха от аборта....
      Да не споменаваме Полша... всички са чували вероятно как искаха да криминализират аборта там, но за сега не успяха. и това в УЖ цивилизована държава, далеч не от третия свят.

Добре - един въпрос (офф, разбира се) - при положение, че казваме, че жената трябва да разполага с тялото си и бъдещето си, самоубийството е ли е такова разполагане с тялото и, респективно с бъдещето, което няма да се осъществи?

И пак да се върна на аборта - чувам за жени, които разбират, че плода има голям % вероятност да е увреден, и пак раждат с надеждата това да не е така ( а, то разбира се, се оказва, че е така) и пак говорят колко много обичат това дете, посвещават живота си на неговото отглеждане. Не го разбирам, за мен това е крайна фаза на мазохизъм. Мисля, че това наистина би трябвало да подлежи на регулация и да не се позволява на увредени ембриони да се раждат.
    • Armid написа:

Аууу, папата вече щял да опрощава греха от аборта....
      Да не споменаваме Полша... всички са чували вероятно как искаха да криминализират аборта там, но за сега не успяха. и това в УЖ цивилизована държава, далеч не от третия свят.

Добре - един въпрос (офф, разбира се) - при положение, че казваме, че жената трябва да разполага с тялото си и бъдещето си, самоубийството е ли е такова разполагане с тялото и, респективно с бъдещето, което няма да се осъществи?

И пак да се върна на аборта - чувам за жени, които разбират, че плода има голям % вероятност да е увреден, и пак раждат с надеждата това да не е така ( а, то разбира се, се оказва, че е така) и пак говорят колко много обичат това дете, посвещават живота си на неговото отглеждане. Не го разбирам, за мен това е крайна фаза на мазохизъм. Мисля, че това наистина би трябвало да подлежи на регулация и да не се позволява на увредени ембриони да се раждат.
      Армид, според мен самоубийството не е същото разполагане с тялото и с бъдещето като аборта, защото при един аборт, реално никого не нараняваш, не причиняваш болка, не изоставяш. Докато при едно самоубийство причиняваш страдание около себе си.
      За увредените деца въпросът е много спорен, като по-млада смятах, че на всяка цена трябва да се запази бебето, понеже нищо на тоя свят не е без причина... Днес съм на съвсем друго мнение, наистина е мазохизъм да избереш в пълно съзнание да обгрижваш цял живот един... ами зеленчук, съжалявам за израза. Разхищение на ресурси на здравната каса, които биха могли да се оползотворят по по-полезен начин. Вероятно това е в регистъра на клиничната психопатология, такива жени явно намират удовлетворение в ролята на майка-светица, героиня и великомъченица.
    • Аз се изненадвам, че в европейски държави, като Полша, има политика срещу аборта. А нали живеем в демократична Европа?! Това за мен е антидемократично потъпкване на правата на жената.
    • LaVerite написа:

Аз се изненадвам, че в европейски държави, като Полша, има политика срещу аборта. А нали живеем в демократична Европа?! Това за мен е антидемократично потъпкване на правата на жената.
      Би трябвало да знаеш, че в Полша са заклети противници както на абортите, така и на разводите, наскоро позволиха разводите там. Европа не е демократична, Европа е лицемерна.
    • Mona написа:

Знаем, че забременяването е тотално женска политика за връзване на мъжа - дали звучи просташки, все едно, факт е и повечето жени, да не кажа, почти всички го правят. Явно всички са се уплашили, че ще останат сами и като останат сами, то пък голям праз. Никой не им е длъжен.
      Има и друг случай: сами жени, които имат фиксация да имат дете, познавам такива и мога да ви уверя, че е страшно отстрани, няма по-жалка картинка от това. Защото, накрая, това се случва, след безкрайни усилия, се случва и резултатът е неособено красив: самата жена си е все така сама, но с бебе, което донякъде компенсира самотността й, докато е малко и я въвлича в парадгимата на майката.

Има и трети случаи, жени, които са болни и имат медицински проблеми да имат деца, май там е най-страшна ситуаицята, най-патологична. Направо е отвратителна, за тях думата аборт звучи като анатема, само защото те не могат да имат деца, са сметнали, че вселената лично ги е обидила, щото видиш ли те са много важни за вселената.

Позволявам си да съм толкова остра, защото това се е превърнало в мания - мания по отглеждането на деца, мания по глезеното им, мания по ежедневието им, все едно през тези последни няколкостотин хиляди години, жените не са гледали деца.
      Тази фиксация по имането на дете не е била никога толкова акутна, колкото е сега и за мен това е болестен симптом на едно изчезващо човечество. На една абсолютна дегенерация - никога както сега, не е имало толкова генетични малформации и заболявания, толкова смотани и омотани гени, толкова болни хора.
      И толкова болни деца.
      В природата на жената е инстинкта да стане майка,да отгледа потомство, всяко друго мислене е извратено.Чета и не вярвам на очите си какво е написано тук, жена ли го е писала!?
      <3 <3 <3
    • Ane-lia написа:

Mona написа:

Знаем, че забременяването е тотално женска политика за връзване на мъжа - дали звучи просташки, все едно, факт е и повечето жени, да не кажа, почти всички го правят. Явно всички са се уплашили, че ще останат сами и като останат сами, то пък голям праз. Никой не им е длъжен.

И толкова болни деца.
      В природата на жената е инстинкта да стане майка,да отгледа потомство, всяко друго мислене е извратено.Чета и не вярвам на очите си какво е написано тук, жена ли го е писала!?
      Аха. Значи ,ако една жена не желае да стане майка или това не й е висшата цел в живота, е извратена?
      Предлагам малко по-спокойно с терминологията.
      Всяка жена има право на избор в това отношение. Натрапването на обратното е убийството- на свободното съзнание.

Аз говоря за себе си : имам едно тяло, то е МОЕ и САМО АЗ решавам дали искам да износя и родя дете. НИКОЙ не може да ми заповяда да го направя и да ме застави. Може да съм жена, но съм и ЧОВЕК. Никакви биологични механизми не отричам. Това, което казвам е, че вече не сме в средновековието. Всички говорят за феминизъм- ами ето го. Мъжът може да забремени всякоя заблудена жена и да РЕШИ да си тръгне без капка срам, без да остави пукната пара, без да се обади. А жената няма право да РЕШИ, че не желае да износи и роди дете?! Понякога не мога аз да повярвам, че жените все още имат такова ограничено мислене. Въпросът е "Защо?".
      Масовата заблуда е в това, че всеки си мисли колко генетичният му материал е безкрайно ценен и светът ще изгуби много ,ако не се възпроизведе.... Еми няма да загуби. Раждането на дете не е на всяка цена. Толкова я ненавиждам тая идеология.... нямаш ли член до себе си да се множиш, нямаш ли ""брак", нямаш ли дете, ти си пропаднала жена, нещастна. А ако кажеш пък, че не го искаш - ненормална, извратена и подобни безобразия. Живейте си в халюцинациите , но нека сте далеч от мен и от всички жени, които имат смелостта да излязат от насаденото през вековете механично мислене.

Това, което Мона е написала е НАПЪЛНО ВЯРНО. Замисли се малко ,ама вън от стереотипа (ако можеш) и лампичката ще светне.